Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 20:36   #1
Bivsi poslodavac

Radila sam kao voditelj poslovnice jedne inozemne tvrtke. Zbog poslodavca koji je imao enormne zahtjeve i koji je trazio da sam non-stop na raspolaganju firmi, te zbog njegovih zahtjeva za poslovanjem koje se kosilo sa mojim moralnim nacelima, prije pola godine sam dala otkaz. On je to dosta ruzno prihvatio, te smo se razisli uz dosta nelagodnosti. Da sam tada htjela cak sam ga mogla i prijaviti inspekciji rada, jer me je naprasno u odradjivanju otkaznog roka poslao na godisnji odmor, da ne bi morao da mi ga poslije isplati.

Nedavno me poceo ponovno uznemiravati saljuci mi kojekakve mailove sa upitima u svezi tvrtke - na sto se odnosio onaj racun, zasto je ono placeno tako, a ne onako, trazim me da mu predam neke papire od tvrtke koje ja uopce ne posjedujem. Na pocetku sam mu ljubazno odgovorila da se obrati knjigovodstvu i gospodji koja radi trenutno na mom mjestu, a ne meni, no on je postao bahat, prijeteci mi sa odvjetnikom (?), te sam mu napisala da ne zelim da me vise uznemirava i da me pusti na miru. Napisao mi je "da, da, cucete me jos". Da li je to neka prijetnja ili sto?

Napominjem da je moje poslovanje bilo cisto, transparentno i da smo svaki mjesec zajedno "cesljali" sve troskove i prihode. Ne znam od kud sada ovo?

Da li on ima pravo na ovo nakon pola godine? I kako da se u ovoj situaciji postavim? Sto ako zbilja angazira odvjetnika (iako samo gubi s tim, jer nema argumenata za nesto pokrenuti, ali covjek je jako "tezak" kao karakter)?
tipica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:08.