Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 20:56   #1321
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
U kojim? Misliš da bi u privatnom školstvu i zdravstvu plaćao manje? Zapravo ne bi plaćao ništa...ne bi si mogao priuštiti niti jedno.
Kako si sad mogu priuštiti da 200 eura mjesečno uplaćujem osnovno, plus dopunsko. I nakon toga si još priuštim privatnika 500 kn jer ne mogu doći na red "besplatno"?
Kako si sad mogu priuštiti naočale od 3000 kn, dok mi "besplatno" zdravstveno osiguranje velikodušno prizna 160?
Bit će da nisam ja problem?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 21:54   #1322
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ti ne pričaš o nikakvim činjenicama, ti pričaš o svojim dojmovima a moj odgovor je takvima uvijek isti. Nemaš dume o čemu pričaš ali to te ne spriječava da i dalje pričaš. Jel uopće znaš što je javni sektor? (retoričko pitanje).
A moj odgovor je uvijek isti također: pa ako ti ne valja odi u privatni sektor Lakše je prijeći iz javnog u privatni nego iz privatnog u javni.

I dovoljno,jer tebi je valjda jako dobro i razumijem te onda da štitiš vlastite interese-i ja bi da sjedim i ništa ne radim i još dobivam plaću za to.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 00:16   #1323
Kada bi školstvo bilo privatno, onda bi tek masa profesora i učitelja izgubila posao jer se više ne bi toleriralo da mrtvi pijani učitelji dolaze na nastavu, da imaš studije koji su po 60k kuna godišnje a sa kojima se nitko ne može zaposliti i generalno hrpetinu nesposobnih kretena koji su si umislili da su uhvatili boga za bradu sa svojim genijem jer ruše 95% studenata iz godine u godinu, a što dakako nema nikakve veze sa njihovom nesposobnošću već eto, jebiga, nekako čarobono 20 godina nijedna generacija nije pametna i sposobna. Da uopće ne spomenem liječnike krvnike koji rade epska sranja i odgovaraju točno nikome.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 05:10   #1324
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kako si sad mogu priuštiti da 200 eura mjesečno uplaćujem osnovno, plus dopunsko. I nakon toga si još priuštim privatnika 500 kn jer ne mogu doći na red "besplatno"?
Kako si sad mogu priuštiti naočale od 3000 kn, dok mi "besplatno" zdravstveno osiguranje velikodušno prizna 160?
Bit će da nisam ja problem?
Od Nove godine prizna 11 kuna po staklu.
11.
Dakle, uz taj novac koji na mjesečnoj razini izdvajamo za zdravstvo (što obavezno osiguranje što privatnici) mogli bi dobiti itekako solidno privatno zdravstveno osiguranje.
Bez obzira čime nas kumek i slični strašili.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 07:51   #1325
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kako si sad mogu priuštiti da 200 eura mjesečno uplaćujem osnovno, plus dopunsko."?
Kako si sad mogu priuštiti naočale od 3000 kn, dok mi "besplatno" zdravstveno osiguranje velikodušno prizna 160?
Tako što si zdrav.
Već ti je objašnjeno.



Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Kada bi školstvo bilo privatno, onda bi tek masa profesora i učitelja izgubila posao jer se više ne bi toleriralo da mrtvi pijani učitelji dolaze na nastavu,
Jasno ti je da je ovo klasični primjer diskursa iz stražnjice, za kojeg toliko voliš optuživati kumeka?

Quote:
da imaš studije koji su po 60k kuna godišnje a sa kojima se nitko ne može zaposliti
VŠEM anyone?


Quote:
i generalno hrpetinu nesposobnih kretena koji su si umislili da su uhvatili boga za bradu sa svojim genijem jer ruše 95% studenata iz godine u godinu, a što dakako nema nikakve veze sa njihovom nesposobnošću već eto, jebiga, nekako čarobono 20 godina nijedna generacija nije pametna i sposobna.
Ajoj
Koji zjocesti pjofa te je gnjavio?

Quote:
Da uopće ne spomenem liječnike krvnike koji rade epska sranja i odgovaraju točno nikome.
Spominji.
Jel i oni dolaze pijani na posao kao profesori, ili su samo sadisti?
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 08:18   #1326
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Jasno ti je da je ovo klasični primjer diskursa iz stražnjice, za kojeg toliko voliš optuživati kumeka?
Nisi nikada ima o profesora koji dolazi pijan na nastavu? Sretan ti
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 08:34   #1327
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Nisi nikada ima o profesora koji dolazi pijan na nastavu? Sretan ti
Nisam.

A i da jesam, ja sam ti malo znanstveno, body-of-evidence usmjeren tip, stoga anegdotalne dokaze baš i ne mirišem previše

Nije da smatram kako je to jedini i isključivi način za promatrati i shvaćati svijet, ali malo više istoga ne bi falilo, osobito na ovom threadu, gdje je gospođa Anegdota neprikosnovena
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:24   #1328
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Nisam.

A i da jesam, ja sam ti malo znanstveno, body-of-evidence usmjeren tip, stoga anegdotalne dokaze baš i ne mirišem previše

Nije da smatram kako je to jedini i isključivi način za promatrati i shvaćati svijet, ali malo više istoga ne bi falilo, osobito na ovom threadu, gdje je gospođa Anegdota neprikosnovena
Znači ti mene mrtav ozbiljan tražiš službene statistike za to koliko profesora dolaze pijani na nastavu, dobro debelo svjestan da tako nešto ne postoji jer ne smije postojati i da nije riječ o anegdotama već o činjeničnim stvarima? I nisi nikada bio na faksu na predmetu sa prolaznosti od 5% ili bar čuo za to od profesora iz druge smjene/smjera? Meni se čini da si ti više izuzetak nego pravilo.

EDIT:
Nije ti niti čudna diskrepancija između broja zaključenih odlikaša i rezultata na PISA ispitima, državnoj maturi, prijemnim ispitima i komentarima profesora kada upišu faks o tome koliko tko zna? To su sve bit će anegdote.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 22.01.2018. at 10:02.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:41   #1329
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kako si sad mogu priuštiti da 200 eura mjesečno uplaćujem osnovno, plus dopunsko. I nakon toga si još priuštim privatnika 500 kn jer ne mogu doći na red "besplatno"?
Kako si sad mogu priuštiti naočale od 3000 kn, dok mi "besplatno" zdravstveno osiguranje velikodušno prizna 160?
Bit će da nisam ja problem?
S tom lovom si možeš dupe obrisat u privatnom zdravstvu, već sam ti objašnjavao liječnici koji rade u privatnom sektoru su oko 90 % liječnici državnog za honorar.....nego koliko ono dodatno plaćaš za djecu ili oni ne troše?
Naočale kao i zubi nisu nigdje u osnovnom osiguranje čak niti u tebi omiljenom us sustavu. Bit će da malo znamo o onome o čemu pričamo.....
Dječki i puce ne bi se s vašim odvajanjima niti približili privatnim bolnicama pogotovo kad ne bi bilo državnih....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:48   #1330
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
A moj odgovor je uvijek isti također: pa ako ti ne valja odi u privatni sektor Lakše je prijeći iz javnog u privatni nego iz privatnog u javni.

I dovoljno,jer tebi je valjda jako dobro i razumijem te onda da štitiš vlastite interese-i ja bi da sjedim i ništa ne radim i još dobivam plaću za to.
Jasno stotine operacija dnevno u bolnicama i tisuće djece u školama i vrtićima su odraz nerada.....kao što rekoh ukoliko želite određivati drugima plaće (jasno bez da o njihovom poslu išta znate jer se eto ljudi liječe, školuju i da dalje ne nabrajam tako da stvari padaju s neba) to ipak neće ići.
Ja osobno smatram da ako ćemo na tržište ajmo svi na tržište. Vama nek ostane ta "gomila" poreza koji plaćate. S užitkom ću gledati kako kod prve ozbiljne intervencije u bolnici na porti bolnice potpisujete prodaju nekretnina i ostavljate cijelu obiteljsku ušteđevinu. Kako ono kaže američka...samo ste jednu ozbiljnu bolest daleko od bankrota. Još k tome s užitkom ću gledati kako vam djeca ostaju doma jer nemate 30-40 k kuna za školu godišnje a od 30-40 k eura za godinu faksa....ili u svojem genijalnom balkanskom kapitalističkom umu mislite da će škola i bolnica biti jeftine.... neće...samo skuplje i to jaaaako skuplje ali...... školovat će se kao i kvalitetno liječiti ... samo manji broj ljudi. Nadam se da ne mislite da će cijene privatnih bolnica ili škola u privatnom sustavu biti iste kao ove danas koje vidite u novinama? Toliko valjda glupavi niste....ili jeste?
Inače kad smo kod te kako ono..... preplate....baš sam neki dan računao jer sam doznao broj...satnica bruto plaće izv. profesora na faksu je 127 kn...bruto..moj automehaničar ima 130 kn...plus pdv.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:18   #1331
Isto malo o neefikasnosti zdravstvenog sustava: http://liberal.hr/clanak.php?id=1269

Nitko ne govori da nam ne trebaju usluge koje trenutno daje država, ali te usluge koštaju daleko previše za ono što se za njih dobije.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:26   #1332
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Znači ti mene mrtav ozbiljan tražiš službene statistike za to koliko profesora dolaze pijani na nastavu, dobro debelo svjestan da tako nešto ne postoji jer ne smije postojati i da nije riječ o anegdotama već o činjeničnim stvarima?
Kao što sam već napomenuo, poimanje i dokazivanje činjeničnog stanja nam se radikalno razlikuje.
Jedina "činjenica" koja se da izvesti iz zaključivanja tipa "Imao sam profesora koji je dolazio pijan na nastavu" ergo "Masa profesora dolazi pijana na nastavu" jest- da ti ne ide baš zaključivanje

Quote:
I nisi nikada bio na faksu na predmetu sa prolaznosti od 5% ili bar čuo za to od profesora iz druge smjene/smjera? Meni se čini da si ti više izuzetak nego pravilo.
Jesam. To spada u teritorij studiranja.
Moje rješenje je bilo zagrijati stolicu, naoružati se strpljenjem i ući u tih 5%.

Quote:
EDIT:
Nije ti niti čudna diskrepancija između broja zaključenih odlikaša i rezultata na PISA ispitima, državnoj maturi, prijemnim ispitima i komentarima profesora kada upišu faks o tome koliko tko zna? To su sve bit će anegdote.
Slažem se kako bi mogli dignuti nivo rasprave na pokazatelje rada sustava koji se čine problematični, i interpretaciju istih.
Naravno, to znači da bi se trebali riješiti paušalnog ocjenjivanja, anegdota i indukcija.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:29   #1333
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Isto malo o neefikasnosti zdravstvenog sustava: http://liberal.hr/clanak.php?id=1269

Nitko ne govori da nam ne trebaju usluge koje trenutno daje država, ali te usluge koštaju daleko previše za ono što se za njih dobije.
Ovo je tebi ozbiljan novinarski rad o efikasnosti zdravstva u nas, ili se samo šališ?
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:02   #1334
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Kao što sam već napomenuo, poimanje i dokazivanje činjeničnog stanja nam se radikalno razlikuje.
Jedina "činjenica" koja se da izvesti iz zaključivanja tipa "Imao sam profesora koji je dolazio pijan na nastavu" ergo "Masa profesora dolazi pijana na nastavu" jest- da ti ne ide baš zaključivanje
Imao sam ih više, a nisam jedini. I nije samo problem u lokanju nego i u masu drugih neprihvatljivih obrazaca ponašanja. Taman da je jedan po školi to je već previše ljudi, a nije jedan.

Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Jesam. To spada u teritorij studiranja.
Moje rješenje je bilo zagrijati stolicu, naoružati se strpljenjem i ući u tih 5%.
Možda i je, ali ipak malo čudno da konzistentno tako malo ljudi prođe.


Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Slažem se kako bi mogli dignuti nivo rasprave na pokazatelje rada sustava koji se čine problematični, i interpretaciju istih.
Naravno, to znači da bi se trebali riješiti paušalnog ocjenjivanja, anegdota i indukcija.
Problem je jedino što nema niti anegdota ni indukcija, a problematika je već više puta diskutirana i onda paušalno odbačena.
Zato ću ponoviti opet: rezultati PISA ispita, rezultati na državnim maturama kao takvi i relativno prema zaključenim ocjenama, te komentari profesora na fakultetima govore da je kvaliteta sustava upitna, a shodno tome i da se ne može paušalno govoriti o tome da većina dobro radi posao i da svima trebaju te i takve usluge države.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:04   #1335
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
.kao što rekoh ukoliko želite određivati drugima plaće (jasno bez da o njihovom poslu išta znate
Ne moraš znati voziti tramvaj da bi uočio da vozači ZET-a imaju plaću dosta iznad prosječne, dok u npr Budimpešti, Beogradu i drugim gradovima ispod prosjeka. Očito postoji neka tržišna anomalija, neki monopol koji je kriv za to, a stučnjacima ostavljamo da ju nađu i otklone, a ne da nas uvjeravaju da tako treba ostati.
Ili da je Letonija ukinula škole sa manje od 70 učenika, a Hrvatska nije.
Estonija okrupnila općine, a Hrvatska nije.

Slično i za ostale struke/područja.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:44   #1336
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post

Problem je jedino što nema niti anegdota ni indukcija, a problematika je već više puta diskutirana i onda paušalno odbačena.
Zasigurno ne od mene.
Ako bude, slobodno reagiraš na moje paušalno zaključivanje, kao što sam ja, na primjer, reagirao na tvoje.

Quote:
Zato ću ponoviti opet: rezultati PISA ispita, rezultati na državnim maturama kao takvi i relativno prema zaključenim ocjenama, te komentari profesora na fakultetima govore da je kvaliteta sustava upitna, a shodno tome i da se ne može paušalno govoriti o tome da većina dobro radi posao i da svima trebaju te i takve usluge države.
Koja je tvoja interpretacija, osim da profesori pijani dolaze na posao?

Moja je (već izneseno): loša (negativna) selekcija kadra, slaba opremljenost škola, slabiji pritisak roditelja na učenike a jači na profesore, slaba motiviranost kadra zbog a)apsolutno malih plaća i b) uravnilovke.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 11:51   #1337
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Kako si sad mogu priuštiti naočale od 3000 kn, dok mi "besplatno" zdravstveno osiguranje velikodušno prizna 160?
sasvim dovoljno.Ako želiš biti im ili lijep plati.i ja moje platim ali ne želim da mi oči pregledavaju aparaturom iz sredine prošlog stoljeća

Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Još k tome s užitkom ću gledati kako vam djeca ostaju doma jer nemate 30-40 k kuna za školu godišnje a od 30-40 k eura za godinu faksa....ili u svojem genijalnom balkanskom kapitalističkom umu mislite da će škola i bolnica biti jeftine.... neće...samo skuplje i to jaaaako skuplje ali...... školovat će se kao i kvalitetno liječiti ... samo manji broj ljudi. Nadam se da ne mislite da će cijene privatnih bolnica ili škola u privatnom sustavu biti iste kao ove danas koje vidite u novinama? Toliko valjda glupavi niste....ili jeste?
Dobro zboriš kume s te strane medalje međutim postoji i ona druga koja ipak mora s ovom tvojom.Ako narod nema za školovanje od čega će živjet tvoji uče? Od zraka ili će cijena bit debelo manja od ove koju propagiraš?

Da pitaš svoje sindikalno članstvo želi li vrapca u ruci ili goluba na grani? Mislim da svi znamo odgovor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:02   #1338
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Koja je tvoja interpretacija, osim da profesori pijani dolaze na posao?
Vidiš, ja nisam rekao da je to tako jer dolazi pijani, već da se pijani profesori ne bi tolerirali u privatnom sektoru. To je specifični primjer šire problematike da profesori ne dobivaju otkaz ma što god napravili. Tko je još čuo da je neki profesor dobio otkaz zbog nesposobnosti?
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Moja je (već izneseno): loša (negativna) selekcija kadra, slaba opremljenost škola, slabiji pritisak roditelja na učenike a jači na profesore, slaba motiviranost kadra zbog a)apsolutno malih plaća i b) uravnilovke.
I to je sve točno, ali je problem i u samom programu kao i u načinu njegove provedbe. Konkretno, daleko previše učenika po razredu, skoro sve što se uči se uči na pamet, razumijevanje i kritičko razmišljanje su često nepoželjne karakteristike i što je najgore, nije bitno imati samo točan odgovor već je bitno imati točan odgovor u tipu i stilu kako je to tvoj učitelj/profesor rekao.

Ne možeš ti imati kvalitetno obrazovanje kada je učenje na pamet glavna stvar i još moraš paziti na formu u kojoj si to rekao.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:25   #1339
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Ne moraš znati voziti tramvaj da bi uočio da vozači ZET-a imaju plaću dosta iznad prosječne, dok u npr Budimpešti, Beogradu i drugim gradovima ispod prosjeka. Očito postoji neka tržišna anomalija, neki monopol koji je kriv za to, a stučnjacima ostavljamo da ju nađu i otklone, a ne da nas uvjeravaju da tako treba ostati.
Ili da je Letonija ukinula škole sa manje od 70 učenika, a Hrvatska nije.
Estonija okrupnila općine, a Hrvatska nije.

Slično i za ostale struke/područja.
Zašto ne bi imali plaće iznad prosječnih? Postoji neki vaseljenski princip o plaćama? Osim toga valja razlikovati lokalnu samoupravu od javnih službi....aaaaa znam to još niti nakon par tisuća postova nismo naučili. Zašto lokalna samouprava koja dobro zarađuje ne bi svoje ljude više platila? zato jer negdje drugdje nisu dobro plaćeni? Da onda tražimo onu općinu u istri da obavezno naplaćuje vrtiće jer niti drugdje nisu besplatni?
Sva sreća da ono kaj si naveo na kraju ne ovisi o svakoj državi posebno. Jasno uvijek možemo odlučiti zatri mala mjesta......jer ježi ga zamisli ti koliko mi tamo para gubimo....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:29   #1340
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
sasvim dovoljno.Ako želiš biti im ili lijep plati.i ja moje platim ali ne želim da mi oči pregledavaju aparaturom iz sredine prošlog stoljeća



Dobro zboriš kume s te strane medalje međutim postoji i ona druga koja ipak mora s ovom tvojom.Ako narod nema za školovanje od čega će živjet tvoji uče? Od zraka ili će cijena bit debelo manja od ove koju propagiraš?

Da pitaš svoje sindikalno članstvo želi li vrapca u ruci ili goluba na grani? Mislim da svi znamo odgovor.
Pa neće, biti će daleko manje uča. Tvoj problem je kaj ne vidiš dalje od nosa i prve aproksimacije. Uvede li se taj princip neće ljudi ostati u školama kao učitelji, otići će negdje drugdje....neće biti toliko škola jer su preskupe. Bit će ih malo i koštat će puno kao i bolnice. Dakle ako škole traže oko 50 000 učitelja jasno je da će se veći broj ljudi odlučiti za taj posao ako traže 2000 ....neće se odlučiti a ti ćeš tih 2000 onda platiti daleko više nego što plaćaš onih 50 000.. i to PUUUNO više. Tako i sa liječnicima i bolicama. Ti misliš da bi na tržištu ostale sve ove bolnice i škole i davale manju cijenu????? Kaj si lud? Pa tko bi uopće toliko uložio toliko svoje love u škole a da mu se lova ne vrati. Nije teško provesti račun da vidiš kolika je lova u pitanju. To i jest razlog zašto su zdravstvo i škole SVUGDJE na državnim proračunima. Sindikati nemaju veze s time. Sivkiću ti se sav pomotaš u ovim raspravama.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.