Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2015., 18:00   #1
Pumpa za vodu - koji proizvođač

Zanima me koji proizvođač pumpi za vodu je najkvalitetniji za JTD 115KS motore:

Dolz
Metelli
Comline
Graf
Valeo
Ruville
Thermotec
Magneti Marelli

svi perporučaju Ruville spannere i rolice jer je to brand koji pakira INU. Ali čitao sam da pumpu vode baš ne preporučaju.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 18:45   #2
A što smeće gledaš? SKF ti je prekup ili što?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:23   #3
Ovo sam dobio u ponudi kod jednog trgovca s dobrim rabatom. SKFa nema, mada sam cuo da skf u dosta svojih rolica i spanera ugraduje inine lezajeve. Za ruville sam takoder cuo da je dio grupacije u kojoj je i ina pa najvjerojatnije ima inin lezaj. Sto bi samo SKF preporucio kao najbolju pumpu vode?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 21:49   #4
Onu koja ima metalne lopatice.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 08:29   #5
Metelli je kupio graf tako da je kvaliteta vjerojatno slična. Obje pumpe su kvalitetne i nećeš pogriješit s njima.

Nemoraš gledat samo SKF, nije više ni on top kvaliteta. Dosta majstora su ga prestali uzimati radi dosta reklamacija.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 08:34   #6
Ruville je malo skuplja od metellia. Negdje sam citao da je i metelli imao neke reklamacije. Pitanje je i koja od ovih pumpi ima metalni impeler. Plasticni bas ne bi. . A tko ce tu biti pametan, sve je stvar srece.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 08:44   #7
Na alfistima u zadnje vrijeme najviše stavljaju Metelli ili Airtex (3 god garancije).

E sad, s obzirom na 100-200kn razlike, možda da uzmeš original? Ali opet, ako nećeš ugrađivat set u ovlaštenome nema ni garancije, pa je opet upitna isplativost tog poteza.
Moonraker is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 08:52   #8
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Pitanje je i koja od ovih pumpi ima metalni impeler. Plasticni bas ne bi. .
Epsku glupost sa plastičnim impelerom na vodenoj pumpi doživio sam jedino na VW TDI motoru. Naravno original pumpa imala je plastični impeler kroz kojeg se nakon nekog vremena osovina provrtila u prazno i auto bi uredno zakuhao.

Osim na VW-u takvu glupost i propust nisam još nigdje vidio.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 09:33   #9
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Na alfistima u zadnje vrijeme najviše stavljaju Metelli ili Airtex (3 god garancije).

E sad, s obzirom na 100-200kn razlike, možda da uzmeš original? Ali opet, ako nećeš ugrađivat set u ovlaštenome nema ni garancije, pa je opet upitna isplativost tog poteza.
Sam cu mijenjati zupcasti kao i do sada. Do sada sam imao original pumpe i mijenjao ih svaka drugu izmjenu zupcastog. Kad bi je skinuo nakon 180tkm bila je jos uvijek dobra i mislim da bi i vise mogla. Sad sve uzimam kod jednog trgovca gdje imam dobar rabat pa mi se me da sad samo pumpu traziti u ovlastenom.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 09:58   #10
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Epsku glupost sa plastičnim impelerom na vodenoj pumpi doživio sam jedino na VW TDI motoru. Naravno original pumpa imala je plastični impeler kroz kojeg se nakon nekog vremena osovina provrtila u prazno i auto bi uredno zakuhao.

Osim na VW-u takvu glupost i propust nisam još nigdje vidio.
Loše gledaš
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 10:36   #11
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Epsku glupost sa plastičnim impelerom na vodenoj pumpi doživio sam jedino na VW TDI motoru. Naravno original pumpa imala je plastični impeler kroz kojeg se nakon nekog vremena osovina provrtila u prazno i auto bi uredno zakuhao.

Osim na VW-u takvu glupost i propust nisam još nigdje vidio.
onda nisi gledao bmw motore od prije 10-ak godina
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 10:53   #12
Za sad svi preporucuju valeo, metelli ili ruville
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 11:50   #13
Smeće, smeće i smeće. Slobodno odaberi, teško ćeš pogoditi.

Prvi ne radi pumpe nego rebranda ko zna što, Metelli neću ni komentirat, Ruville ne radi ni svoje ležajeve (nego rebranda kinesko smeće) a kamoli pumpe.

Bitno da je tebi netko napunio glavu kak najveći proizvođač ležajeva ne ugrađuje svoje ležajeve u pumpe nego uzima ono govno od Schafeller grupe
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:07   #14
Dobro, onda koje su neke provjerene marke vodenih pumpi ? Mene isto zanima .....
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:41   #15
Svaka čast kolegi ako pumpu vode mjenjaš svaku drugu izmjenu zupčastog. Znaju one zacvikat i na ispod 50tkm, ovo je stvarno hazarderski.
Moonraker is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:46   #16
a čuj, kuna po kuna
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 12:47   #17
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smeće, smeće i smeće. Slobodno odaberi, teško ćeš pogoditi.

Prvi ne radi pumpe nego rebranda ko zna što, Metelli neću ni komentirat, Ruville ne radi ni svoje ležajeve (nego rebranda kinesko smeće) a kamoli pumpe.

Bitno da je tebi netko napunio glavu kak najveći proizvođač ležajeva ne ugrađuje svoje ležajeve u pumpe nego uzima ono govno od Schafeller grupe
Zato i pitam koji proizvođac je kvalitetan. Koji je onda po tebi dobar ako su ovi svi smece?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 13:29   #18
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smeće, smeće i smeće. Slobodno odaberi, teško ćeš pogoditi.

Prvi ne radi pumpe nego rebranda ko zna što, Metelli neću ni komentirat, Ruville ne radi ni svoje ležajeve (nego rebranda kinesko smeće) a kamoli pumpe.

Bitno da je tebi netko napunio glavu kak najveći proizvođač ležajeva ne ugrađuje svoje ležajeve u pumpe nego uzima ono govno od Schafeller grupe
Radiš preveliku pamet od vodene pumpe.

Osovina, semering, lager, kučište, lopatice, remenica... Neš ti proizvoda iz kamenog doba..

BTW meni je metelli odvrtila 120.000km bez greške.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 13:44   #19
Je, samo šta je na JTD motorima vodena pumpa na zupčastom remenu, pa ako zacvika polomi sve, a još ako imaš 8v motor onda odu i ventili.
Moonraker is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 13:49   #20
Pa jel ti čovjek veli SKF. I zbilja bi SKF ugrađivao nečije ležajeve kraj izbora vlastitih. A u čemu je problem kod plastičnog impelera? Pa ne pumpa mulj nego antifriz.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.