Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2015., 03:15   #61
kazem ja da to nije nikakav poremecaj(vec ono najprirodnije sto osoba radi i oseca,prirodnost bilo cega u bilo cemu nikada nije neki poremecaj nego bas apsolutno suprotno,najbolje i najsrecnije lice osobe u njenom pravom,istinskom svetlu)..ti si meni carica(u najpozitivnijem smislu),kakav god ti "poremecaj" imala

Zadnje uređivanje SloMil93 : 16.03.2015. at 03:27.
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 03:28   #62
Dušo, "nenormalno" je sve ono što većina ne razumije i čega se boji.

A i nemoj zaključivati prema meni jer sam žensko, pa (iako žene s ASPD-om imaju višu razinu testosterona nego one "normalne") nisam toliko agresivna i impulzivna po prirodi. Da imaš priliku čuti muškarca s ASPD-om, vjerovatno bi promijenio mišljenje.

Moj dečko je tijekom faksa bio u vezi sa starijom ženom i živjeli su skupa (Nije htio živjeti u studentskom domu, a starci se nisu slagali.). Često je znao ubaciti joj drogu za silovanje u piće, pa kad ona zaspe, organizirati partyije i orgije u njihovom stanu. Ona se sljedeće jutro ničeg ne bi sjećala. Ostavio ju je isti dan kad je diplomirao.

To je jedna od ljepših priča. Meni i drugima poput mene je bilo smiješno kad smo je čuli. Pretpostavljam da bi se "normalna" većina zgrozila.

Zadnje uređivanje Insidious : 16.03.2015. at 03:44.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 03:47   #63
a ti primetiO sam stalno odvajas "tebe i ljude poput tebe" i ostale,kao da ste iskljucivo vi na jednoj strani,a ostali su na drugoj,"nenormalni" i "normalni",i to je to(sto si verovatno zbog sredine gde zivis,svim ljudima i nekim "moralnim/drustveno prihvatljivim obrascima" kojima si bila okruzena itd itd takav utisak stekla),ali uvek trebas da imas na umu da smo svi razliciti,(i da postoje ljudi koji to rade u vecem stepenu od tebe i tih koje znas,nisi ni ti bas toliko posebna,verovala ti ili ne ) i da uvek postoje ljudi otvorenog uma i oni bez predrasuda,i da uglavnom nasa pozitivna energija prema svima razbija sve predrasude koje ljudi imaju prema nama(ako u nekom datom trenutku nemas dovoljno pozitivne energije,druzi se sa "istima" ko sto bi rekla) i na taj nacin apsolutno svi ljudi sveta mogu biti otvorenog uma bez predrasuda upoznajuci sve one ljude koji "odstupaju" od uobicajenog ponasanja razmenjujuci sa njima pozitivnu energiju..
poruka: all we need is love..
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 03:54   #64
Odvajam nas/ih radi lakšeg objašnjavanja razlika neupućenima, a uostalom, neki su "različitiji" od onih različitih drugih, bez obzira na utopijske ideje o tome da je sve što je potrebno ljubav (i pozitivna energija). Stvarni život ne djeluje tako.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 03:56   #65
a kako deluje?
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 04:04   #66
Pa, pročitaj novine od prve do zadnje strane i zaključi. Uvijek su i uvijek će ljudi međusobno praviti razlike, osuđivati one koji ne spadaju u prema njima odobreni obrazac ponašanja, biti ljubomorni na tuđi uspjeh, rušiti druge da bi podigli sebi vrijednost, sve to "u ime dobra". Naći će se tu i poneki pravi idealist koji će sve htjeti gledati s "pozitivne" strane, no pitanje je hoće li uspjeti ostati pozitivan kad ga život baci na pod i neprekidno udara nogom u trbuh? Neki će tražiti način da okrenu situaciju u svoju korist, a drugi će sjediti postrance i žaliti se na ove prve.

No, ne želim filozofirati ovdje. Pokušajmo ostati on topic.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 04:17   #67
sta god mi ovde pricali,slagali se ili ne,ti si meni carica
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 08:05   #68
Quote:
Insidious kaže: Pogledaj post
Teško da bi normalna osoba uspjela držati ASPD osobu u šaci jer su šanse male da bi ASPD osoba priznala da ima taj poremećaj, te ne bi odavala nikakve tajne koje bi je mogli dovesti u neugodan položaj. No, normalna osoba može imati pozitivan odnos s ASPD osobom, pod uvjetom da se ASPD osobi svide karakteristike te "normalne" osobe, te da ga/je ta osoba zabavlja. Međutim, čak i ako ASPD osoba ne planira povrijediti tu "normalnu" osobu, čim ta osoba prestane biti zanimljiva, ASPD će je ignorirati, tj. izbaciti iz života kao da nikad ni nije postojala. Ako govoriš o romantičnoj vezi, hmm... Događa se... Ali uglavnom je ta "normalna" osoba jako otvorenog uma i tolerira s_anja koja joj ASPD osoba dovodi u život (najčešće varanje). Uglavnom takve osobe služe kao privremena zabava dok ne naiđe netko tko je veći izazov. Većina ASPD ljudi zapravo želi biti s nekim tko također ima neki poremećaj osobnosti jer se tako ne moraju pretvarati niti truditi da zadovolje emocionalne potrebe drugih ljudi, kad ih to zapravo ne interesira.

Ne znam zašto mi je stalo. Nije mi stalo do cijele obitelji, samo do onih četvero navedenih. Ostali me ne zanimaju. Pretpostavljam da je to zato što vidim dijelove sebe u njih četvero (i fizički i karakterno), a i imala sam veliki utjecaj na njihov odgoj, tako da sam ih na neki način "kreirala" prema svom ukusu (otvorenog su uma, sarkastični, obrazovani, kreativni... Imaju kvalitete koje cijenim kod ljudi.).

Mene osobno ne zanimaju ekstremni sportovi, no neke druge ljude da. Volim motore (choppere, ne sportske)... A što se tiče kriminala... pa zbog toga sam i dijagnosticirana (iako je ono zbog čega sam uhićena bila sitnica, tijekom psihoterapije sam priznala teža djela, no neću ih navoditi.). Sada se rijetko dogodi da počinim neki zločin, puno se češće to događalo dok nisam bila svjesna dijagnoze.

Što se tiče zanimanja... Hmmm... Volim biti u moćnoj poziciji (trenutna karijera), no istovremeno, volim biti u pokretu i stalno putujem iz mjesta u mjesto. Većina ljudi misli da je to zato što "želim vidjeti svijet", no to je zapravo konstantna potraga za nekim uzbuđenjem.


Netko je postavio pitanje u temi "Psihopatija" gdje ga/ju zanima je li moguće da ASPD osoba ima još neku dijagnozu uz tu, koja mu otežava situaciju, kao npr. disleksiju. Odgovor je da je vrlo vjerovatno, štoviše, ASPD rijetko dolazi sam. Neki imaju depresiju, neki histrionski poremećaj, OCPD, neki su shizoidni, neki narcisoidni, neki imaju BDD, neki ADD, čak sam upoznala i osobu s DID-om (višestruki poremećaj ličnosti ili kako se već zove na hrv.). No, ni ASPD sam po sebi nije jednostavan poremećaj. Nisu svi ASPD-ovci šarmantni, samouvjereni, niti ekstroverti, kako to piše u teoriji. Mi nismo roboti, niti alieni. Usprkos našim sličnostima (nedostatak empatije, nemamo savjest, itd.), mi smo različite osobe.


Što se tiče NPD-a; poremećaj je sličan ASPD-u (nedostatak empatije, itd.), s tim da ljudi s NPD-om imaju tzv. "sense of entitlement" (ne znam kako to reći na hrv.), misle da sve zaslužuju, čak i ako se ne trude, samo zato što su oni "oni". Jako su usredotočeni na sebe. Razlika između NPD-a i ASPD-a je najveća u tome što ljudi s NPD-om biraju hoće li osjećati empatiju ili ne prema nekome (i najčešće izaberu da neće), dok ljudi s ASPD-om nemaju taj izbor (tj. neki znanstvenici govore da imaju, ali je puno teže do njega doprijeti). Meni je ASPD primarni poremećaj, a NPD sekundarni. Pokušavam smanjiti neke od karakteristika NPD-a u sebi jer su iritantne i meni, a i drugima (previše govorim "ja" i o sebi, te sam hvalisave naravi...). Ne znam što bih još mogla reći na tu temu, tako da ako vas nešto određeno zanima, recite.


Inače, netko je spomenuo i Dark Triad (narcisizam, ASPD, makijavelizam). Većina ljudi s ASPD-om je po prirodi makijavelistička, uključujući i mene. Postoji još i Dark Tetrad, koja osim gore navedenih, uključuje i sadizam (moj bf je textbook primjer). Uvijek mi je smiješno to što se ljudi s jedne strane boje ljudi s tim... kvalitetama..., a s druge strane po svijetu postoje tečajevi koji uče ljude kako da promijene sebe da imaju sve više tih kvaliteta (ali im napominju da, iako mogu "uzgojiti" u sebi narcisizam i makijavelizam, ASPD se ne može stvoriti njihovim trudom).


Psihopat/sociopat danas je postao pop naziv koji ljudi daju svakome tko im se ne sviđa i koga smatraju "zlim" ili im ne odgovara iz nekog razloga. Ako ne to, onda ih zamišljaju kao likove iz serija i filmova (koji su uglavnom neuvjerljivi, osim u slučaju filma i knjige "Gone girl"). Ljudi nisu svjesni da je to jako ozbiljna dijagnoza i da se ne može i ne smije davati svakome.

P.S. Patrick Bateman (American psycho) je patio od psihoze (psychosis), a ne psihopatije (psychopathy).

Ako imate još pitanja, slobodno...

Kako prolazis na ovom testu?

http://personality-testing.info/tests/SD3.php

U mene narcizam na 100%, ostala dva na 20-30% - rekao bi fragile narcissist



Jedno vrijeme sam tu na forumu podmetao svoju viziju poremecaja licnosti kao kriz tj. s dvije glavne osi.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=809525

Da li ti se da procitat i dati koji komentar? Slabo sam imao doticaja s ASPDom tako da bi cijenio bilo kakav input..



Nadalje, smatram da postoje razlicite psihopatije. Jedna je ta "socijalna provokativnost" a druga se cini kao nedostatak funkcije vmPFCa - urodjena.

Nedostatak funkcije vmPFCa uzrokuje prakticki nemogucnost integriranja buducnosti tj. rezoniranja izmedju benefita sada i benefita kasnije. To ih cini prakticki kao nekakvim visoko inteligentnim reptilima jer i dalje imaju IQ za rjesavanje problema ali im nedostaje temporalno integriranje. Ovakva djeca su nemoguca za "odgojit"(jer ne mogu percipirati buduce nagrade i kazne tj. sprijeciti se od neceg u sadasnjost radi neceg u buducnosti) i svojim poremecajem (i nesvjesnim roditeljima) uzrokuju to da ih se nerijetko fizicki zlostavlja nemilice jer roditelji drze da ih namjerno ne slusaju. Uslijed godina takvog zlostavljanja ta djeca odrastu u full blown psihopate.

Po meni, postoji ta posebna kategorija psihopata, vrlo je tangibilna i mislim da se treba odvojiti od ostalih. Ta kategorija psihopata se uredno izdvaja sa testovima tipa Iowa Gambling test, oni ga nikako ne mogu proci.

Zadnje uređivanje addx : 16.03.2015. at 08:15.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 10:30   #69
Insidious, hvala na odgovorima.

A jesi li možda našla uzrok svog ASPD-a?
__________________
The carousel never stops turning.
Lepti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 15:20   #70
Da li su te terapije imale ikagvoga efekta na ASPD? Kakva su iskustva drugih clanova grupe?
jedna teta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 17:09   #71
Quote:
Insidious kaže: Pogledaj post
Bolje ćeš razumjeti osobu ako joj daš da riješi ili je pitaš za njen MBTI rezultat. ASPD osobe najviše spadaju među "NT" ili "ST" grupu. Ja sam ENTP.

Bilo bi kul kad bi ljudi znali pravu razliku izmedju F i T, koji zapravo predstavljaju nacin na koji netko donosi odluke, a ne nivo osjecajnosti. Jedan INFP ne mora nuzno bit toplija osoba od jednog ENTP-a. F bi znacio da osoba donosi odluke vodeci se vlastitim osjecajem za dobro i lose, dakle impulzivnije od T-a koji unaprijed promislja o posljedicama svojih cinova.
Kako klasificirati jednog ASPD-a koji zivi u oblacima vlastitih financijskih kalkulacija, pomno planirajuci svaki svoj iduci potez, ali svako malo impulzivno spiska citavu placu na kladjenje u jednoj veceri?
Je li ASPD koji danima smisljeno podilazi zeni da bi od nje izvukao pare, a onda ju jednu vecer neplanirano pretuce jer mu je nesto krivo rekla T ili F?
A o S-N bi se tek dalo raspravljati...

Osobe s ASPD-om, bipolarnim ili bilo kojim drugim zescim poremecajem definitivno nisu kandidati za MBTI, pogotovo internetske verzije testova koji su dovoljno zbunjujuci i za prosjecnu populaciju.
pluma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 18:02   #72
Kako prolazis na ovom testu?

http://personality-testing.info/tests/SD3.php

U mene narcizam na 100%, ostala dva na 20-30% - rekao bi fragile narcissist


Narc. 3.9 (od mogućih 4)
Mach. 3.8
Psych. 3.9

Postotci ti označavaju od koliko si ljudi koji su riješili test postigao veći razultat.


Jedno vrijeme sam tu na forumu podmetao svoju viziju poremecaja licnosti kao kriz tj. s dvije glavne osi.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=809525

Da li ti se da procitat i dati koji komentar? Slabo sam imao doticaja s ASPDom tako da bi cijenio bilo kakav input..


Bacila sam pogled na brzinu, poslije ću detaljnije.


Nadalje, smatram da postoje razlicite psihopatije. Jedna je ta "socijalna provokativnost" a druga se cini kao nedostatak funkcije vmPFCa - urodjena.

Nedostatak funkcije vmPFCa uzrokuje prakticki nemogucnost integriranja buducnosti tj. rezoniranja izmedju benefita sada i benefita kasnije. To ih cini prakticki kao nekakvim visoko inteligentnim reptilima jer i dalje imaju IQ za rjesavanje problema ali im nedostaje temporalno integriranje. Ovakva djeca su nemoguca za "odgojit"(jer ne mogu percipirati buduce nagrade i kazne tj. sprijeciti se od neceg u sadasnjost radi neceg u buducnosti) i svojim poremecajem (i nesvjesnim roditeljima) uzrokuju to da ih se nerijetko fizicki zlostavlja nemilice jer roditelji drze da ih namjerno ne slusaju. Uslijed godina takvog zlostavljanja ta djeca odrastu u full blown psihopate.

Po meni, postoji ta posebna kategorija psihopata, vrlo je tangibilna i mislim da se treba odvojiti od ostalih. Ta kategorija psihopata se uredno izdvaja sa testovima tipa Iowa Gambling test, oni ga nikako ne mogu proci.


Ja smatram da je to spektralni poremećaj, ali ću ovdje ići prema Hare-ovom testu radi pojašnjenja. No, ti si ovdje izmiješao primarnu i sekundarnu psihopatiju. Primarni su rođeni takvi (umanjena povezanost vmPFCa i amygdale), dok su sekundarni takvima postali slučajem okolnosti. Primarni nisu impulzivni i gotovo nemaju anksioznosti, dok su sekundarni pojačano impulzivni i mogu osjećati anksioznost. Niti jedne, a niti druge neće spriječiti nikakve kazne u budućnosti niti loša iskustva iz prošlosti da ponove zločin, ako to žele. U nekim slučajevima će pokušati odoljeti svojim potrebama, no najčešće ta potreba prevagne nad osjećajem za vlastitu sigurnost. Primarni psihopati imaju puno više samokontrole, dok je sekundarni mogu usvojiti uz puno truda i volje. Ja postižem visoke rezultate i u primarnoj i u sekundarnoj psihopatiji, premda prema opisu više odgovaram primarnoj.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 18:15   #73
Quote:
Lepti kaže: Pogledaj post
Insidious, hvala na odgovorima.

A jesi li možda našla uzrok svog ASPD-a?
O uzrocima znanstvenici još raspravljaju. Samo znam da sam ovakva oduvijek i da nisam jedina u svojoj obitelji s Cluster B poremećajima (uključujući još par osoba s ASPD-om).


@ jedna teta

Za ASPD nema lijeka, niti ga itko od nas traži. Mi samo pokušavamo zajednički naučiti se samokontroli ili nekom drugom načinu da pokušamo izbjeći nevolje (ne radi sigurnosti drugih, već vlastite).


Bilo bi kul kad bi ljudi znali pravu razliku izmedju F i T, koji zapravo predstavljaju nacin na koji netko donosi odluke, a ne nivo osjecajnosti. Jedan INFP ne mora nuzno bit toplija osoba od jednog ENTP-a. F bi znacio da osoba donosi odluke vodeci se vlastitim osjecajem za dobro i lose, dakle impulzivnije od T-a koji unaprijed promislja o posljedicama svojih cinova.
Kako klasificirati jednog ASPD-a koji zivi u oblacima vlastitih financijskih kalkulacija, pomno planirajuci svaki svoj iduci potez, ali svako malo impulzivno spiska citavu placu na kladjenje u jednoj veceri?
Je li ASPD koji danima smisljeno podilazi zeni da bi od nje izvukao pare, a onda ju jednu vecer neplanirano pretuce jer mu je nesto krivo rekla T ili F?
A o S-N bi se tek dalo raspravljati...

Osobe s ASPD-om, bipolarnim ili bilo kojim drugim zescim poremecajem definitivno nisu kandidati za MBTI, pogotovo internetske verzije testova koji su dovoljno zbunjujuci i za prosjecnu populaciju.


Osoba koja daje prednost osjećajima (F) pri donošenju odluka će uvijek biti toplija od osobe koja se vodi logikom (T). Ne moraš biti ASPD da bi spiskao cijelu plaću na klađenje u jednoj večeri, niti su ASPD jedini koji su jedan dan dragi i nježni prema ženi, a drugi je istuku. Svi smo mi do neke mjere paradoksi samih sebe, pa prema tvojoj teoriji, nitko nije kandidat za MBTI. Moj test definitivno nije rađen online.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 22:19   #74
Quote:
Insidious kaže: Pogledaj post
Osoba koja daje prednost osjećajima (F) pri donošenju odluka će uvijek biti toplija od osobe koja se vodi logikom (T). Ne moraš biti ASPD da bi spiskao cijelu plaću na klađenje u jednoj večeri, niti su ASPD jedini koji su jedan dan dragi i nježni prema ženi, a drugi je istuku. Svi smo mi do neke mjere paradoksi samih sebe, pa prema tvojoj teoriji, nitko nije kandidat za MBTI. Moj test definitivno nije rađen online.
Kod MBTI-a (ako si imalo upućen u terminologiju) je prelako predvidjeti rezultat ili manipulirati njime, a malo je ljudi u stanju objektivno se procijeniti. Istina, za to ne moraš imati shizofreniju, ASPD, NPD, biti shizoidan ili imati podvojenu ličnost, ali činjenica je da su ljudi s težim psihičkim poremećajima prenepredvidljivi i da odudaraju od sistema.
Voditi se osjećajima ne znači biti emotivan u pozitivnom smislu. Osjećajima se, recimo, vodi i osoba koja počini zločin iz strasti. Znam ASPD-a koji na prvi pogled djeluje toplo i pristojno (naročito u društvu novih ljudi ili kada treba izvući neku korist), a čim spomeneš ili napraviš nešto što mu nije po volji, pretvara se u čudovište.
Ako se vode logikom, onda to definitivno nije logika po kojoj funkcionira većina pripadnika društva u kojem živimo.

Test ti je dao psihijatar? I ako da, zašto? Baš me zanima kako izgleda
pluma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 22:53   #75
Da, psihijatar. Prije nego što psihijatar dijagnosticira, oni analiziraju sve moguće aspekte osobnosti, daju razne testove, ispituju rodbinu i prijatelje, pacijenta (naravno)... Taj test daju da se vidi kako osoba razmišlja i na koji joj način pristupiti. A ne izgleda puno drukčije od ovih (boljih) online testova.

P. S. Kod podvojenih ličnosti, često se događa da svaka "osoba" ima drukčiji MBTI rezultat. No, oni su extra posebni slučaj.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 13:18   #76
Quote:
pluma kaže: Pogledaj post
Kod MBTI-a (ako si imalo upućen u terminologiju) je prelako predvidjeti rezultat ili manipulirati njime, a malo je ljudi u stanju objektivno se procijeniti. Istina, za to ne moraš imati shizofreniju, ASPD, NPD, biti shizoidan ili imati podvojenu ličnost, ali činjenica je da su ljudi s težim psihičkim poremećajima prenepredvidljivi i da odudaraju od sistema.
Voditi se osjećajima ne znači biti emotivan u pozitivnom smislu. Osjećajima se, recimo, vodi i osoba koja počini zločin iz strasti. Znam ASPD-a koji na prvi pogled djeluje toplo i pristojno (naročito u društvu novih ljudi ili kada treba izvući neku korist), a čim spomeneš ili napraviš nešto što mu nije po volji, pretvara se u čudovište.
Ako se vode logikom, onda to definitivno nije logika po kojoj funkcionira većina pripadnika društva u kojem živimo.

Test ti je dao psihijatar? I ako da, zašto? Baš me zanima kako izgleda
Ja sam kroz zadnjih 10 godina ispunjavao vise puta na vise mjesta svaki put dobijem INTP.

I apsolutno tocno me opisuje od slova do slova, sve najbitnije znacajke o meni. Mislim da je razvidno i iz mog ponasanja na forumu.

Tako da ja mogu reci, barem za sebe, da je taj MBTI poprilicno kvalitetna shema.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 20:33   #77
Quote:
Insidious kaže: Pogledaj post
A ne izgleda puno drukčije od ovih (boljih) online testova.
I mislila sam. Hvala na odgovoru

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ja sam kroz zadnjih 10 godina ispunjavao vise puta na vise mjesta svaki put dobijem INTP.

I apsolutno tocno me opisuje od slova do slova, sve najbitnije znacajke o meni. Mislim da je razvidno i iz mog ponasanja na forumu.

Tako da ja mogu reci, barem za sebe, da je taj MBTI poprilicno kvalitetna shema.
Jedna lasta ne čini proljeće Da ne bi ispalo da sam žestoki protivnik i totalni nepoznavatelj tematike , riješila sam hrpetinu testova, proučavala metodu, i tako dalje, samo prihvaćam mogućnost da postoje osobe koje je nemoguće decidirano smjestiti u jednu od kategorija. Kod ljudi koji nisu dovoljno introspektivni, postoji velika mogućnost da se pogrešno procijene, a ona se povećava kada su u pitanju oni koji imaju jedan ili više psihičkih poremećaja.
pluma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 21:18   #78
Savrseno da savrsenije ne moze biti, apsolutno tocno sve:

https://www.youtube.com/watch?v=XUvmWYWblnc

https://www.youtube.com/watch?v=rlXE-XoOXks

https://www.youtube.com/watch?v=pdDh...g&spfreload=10

https://www.youtube.com/watch?v=okpHd6vVJbM

https://www.youtube.com/watch?v=O3mvL4AljLY

https://www.youtube.com/watch?v=ix1UJsyhdhQ

https://www.youtube.com/watch?v=5z1rvMyvRfk

https://www.youtube.com/watch?v=4W9JABrPXHY

https://www.youtube.com/watch?v=JKyU60n0JsU

- - - - - - - - - - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=4W9JABrPXHY - - - - - - - - - - - - - -

Trudio sam se jako, sad znam, shvacam, to je dovoljno - sve sam poslozio, sve je otkriveno, shvatio sam sve - to sam si rekao napokon. Slozio sam cijelu slagalicu napokon. Sve je doslo na svoje mjesto. Trebalo mi je, ali ipak sam uspio, slozio sam slagalicu, 12 mjeseci mi je trebalo.

Najteze mi je bilo pustiti, ali nema druge, bilo bi samo gore, boli najvise od svega ikad, ali nema pomoci.

Svaka joj cast, dobra je, ali nisam ni ja od jucer. Svaka joj cast. Ipak sam shvatio na kraju, Boze koliko sam sretan, ovako sretan nisam bio godinu dana, napokon sam shvatio u potpunosti.

Hvala joj, od srca.

Subject closed.

Do androids dream of electric sheep.... = Voight-Kampff Empathy Test = Bladerunner poucak

Zadnje uređivanje Garys : 17.03.2015. at 22:25.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 23:15   #79
Dušo, da se odeš žaliti na neki od ljubavnih foruma/podforuma? Htjela bih da ova tema ostane na činjenicama, a ne da prijeđe u "zašto ja mislim da je moja bivša/moj bivši/moj susjed/itd. psihopat/narcisist".


Jedna lasta ne čini proljeće Da ne bi ispalo da sam žestoki protivnik i totalni nepoznavatelj tematike , riješila sam hrpetinu testova, proučavala metodu, i tako dalje, samo prihvaćam mogućnost da postoje osobe koje je nemoguće decidirano smjestiti u jednu od kategorija. Kod ljudi koji nisu dovoljno introspektivni, postoji velika mogućnost da se pogrešno procijene, a ona se povećava kada su u pitanju oni koji imaju jedan ili više psihičkih poremećaja.


Po čemu zaključuješ da ljudi s poremećajima nisu introspektivni?

Zadnje uređivanje Insidious : 17.03.2015. at 23:34.
Insidious is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 07:04   #80
Bez brige si, zavrsio sam.
Shvatio sam napokon sto sam trebao.

Zadnje uređivanje Garys : 18.03.2015. at 07:18.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.