Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2016., 20:17   #61
tu sam negdje s vozačkim stažem po godinama, svega sam se nagledao i ovo što se ovdje piše, sve se to događalo i prije samo nije bilo toliko vozila na cestama, što mene konkretno smeta:
-stražnja maglenka čim se magla malo spusti ( vidljivost valjda 100 metara), i to po slavonskoj/ljubljanskoj, a ima ih i po centru grada.
- izletavanje u lijevu traku bez da se pogleda
- bahatost naših ljudi u svijetu (konkretno njemačka - vozim 200 po autobahnu i izleti mi iz srednje u lijevu neki s kombinacijom x:zg ili x:hr na tablicama), često i sa hr tablicama
- skretanje u ulicu kao da voze kamion, em im treba prostor em to rade poduže vrijeme
- žmigavac kada su već napola skrenuli
- ulazak u raskrižje kada znaju da neće proć, brzo nastane u tom dijelu grada kolaps
- živčano blicanje a vozi 5kmh više od mene
- blicanje i trubljenje na autocesti a vidi da nemam ni ja kuda
- ne potezanje ručice pištolja za tankiranje do kraja pa vremenski ispada da tankira autobus a ne 30 litara u clia
- točenje za 50kn
- oni koji koriste traku za skretanje ili zaustavnu da bi se uključili negdje naprijed i napravili nekoliko stotina ljudi budalama jer čekaju - ja napravio nekoliko puta, jako mi se žurilo, svejedno nije opravdanje.
- oni koji kad je stau voze se po sredini, ( kod nesreće ili gužve u njemačkoj sva vozila se pomiču krajnje lijevo i krajnje desno, sredina ostaje slobodna za interventna vozila. neki dan projurilo po sredini nekoliko auta, od toga jedan a6 zg tablica)
- kad me pretekne s nekom ragom na staroj cesti na ravnici i onda dođu zavoji a tamo ne zna ili ne može više pa mi smeta
- duga svjetla po noći kada se vozi iza mene
- ostavljanje auta s prikolicom na parkingu tako da prikolica viri na parking - konkretno danas kod bauhausa u zg! - ima slobodnog mjesta 50 metara dalje, da ga poprečno ostavi i nikome ne smeta, ne on mora u prvi red do ulaza parkirat.

smetaju me i invalidska mjesta pred trg. centrima koja to nisu ( preusko, rinzol itd)
ograničenja brzine namjenjena za punjenje proračuna. u njemačkoj je ograničenje 100 bez obzira jel se radi o seoskom puteljku ili vrhunskoj lokalnoj cesti (kod nas je to već problem- pitanje mentaliteta i ne prilagođavanja vožnje uvjetima na cesti)

s druge strane ne smeta me kad netko u 16:10 kada je najvveća gužva stane pred klaićevu sa sva 4, nije stao radi cigareta ili kafića, stao je radi bolnice.
ne smeta me kad se netko parkirava ispred mene 20 sekundi, ne mogu svi bit dobri vozači, tih 10 sekundi više ili manje me neće spasit.
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:25   #62
Godine u vozačkom stažu nemaju nikakve veze. Igra ulogu koliko km si odvozio od kada imaš vozačku. Netko ima 30 god. vozačku pa radi samo 5000km godišnje. Dakle nema veze godišnji staž nego odvoženi km.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:29   #63
Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
Onda, smjer prema gradu, Medvescak(kod Male scene). Tamo se tokom guzve stvara cep jer na kraju lijeva traka zavrsava i mora se preci u desnu traku. E tamo ja uvijek uredno cekam i vozim u desnoj traci s 90% ljudi, ali uvijek se nade hrpa idiota koji voze po lijevoj i nasilno se guraju u desnu. I onda jos spominju majku jer ih ljudi ne zele pustit. Tu znam bit lud i dode mi da pocnem sibat idiote. Obicno su to kreteni taksisti, baje u terencima i 5ice, A6ice i slicni moroni.
Slično je i na Savskom mostu u smjeru prema centru.

No, nisu u pravu. Ta traka postoji iz određenog razloga, a on je, nećeš vjerovati - da rastereti gužvu. Samo što je princip zupčanika svima nepoznanica, a većina vozača se i boji koristiti lijevu traku baš zbog ovog što si opisao, boje se da ih neće propustiti.

Znam da je iritantno kad svi čekate u koloni, a lijevom trakom jedan proleti i nasere se naprijed na priključak. Međutim, nitko ne brani ni ostalima da koriste tu traku. Kad bi se na priključku auti izmijenjivali 1:1, sve bi išlo puno brže. Ali ljudi to ne znaju pa radije "sigurno" čmrlje u koloni i pizde na ove koji idu lijevom. Ne amnestiram nikoga, jer i ja isto tako čmrljim, već samo ukazujem na činjenice.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:29   #64
Istina ovo što kaže WXW. Zato sam naveo da vozim svaki dan.
Nego ajmo dalje.
Ekipa koja "zaspe" na semaforu za lijevo ili desno. Obično takvo svjetlo vrlo kratko traje. BGK kaj će proći samo on i još jedan auto....Ili ekipa koja pred samim semaforom, kad samo što nije žuto i crveno, lagano čak i uspori ili jednostavno ne požuri (a vidi da mu je iza neko isto u brzini)...Sistem, "sad ću te zajebat"....bolesno
Ekipa koja mi konstantno na ruti prema poslu vozi u kontra smjeru nekih 30m..jer eto..sporedna je i "samo je 30m" pa "nema veze"...i kad ih krivo pogledaš jel nemoš proć... ide ona faca "kaj oćeš?!"......
Pa onda ovi što trube ako nisi krenuo na žuto na semaforu....valjda misle da je Velika nagrada Hrvatske....ok je da ne spavaš ali baš da krećeš "našpanano" prije zelenog...
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:51   #65
gnu, popodne/veceras sam ima nekolicinu takvih primjera:

primjer 1: zenska iz smjera cc1(split) skrece livo prema lovrincu, prva je. iz suprotnog smjera, jedna traka srece suprotno livo, u drugoj traci deseci skrecu desno prema lovrincu. tuka stoji i stoji i stoji... na kraju mi je puka film, otisa u traku za pravo, prosa je s desne strane i konacno prosa. osim tuke, valjda iza nitko drugi nije prosa jer im se upalilo crveno.

primjer 2 (5min kasnije) idem od smokovika (2 trake) put kastela, liva traka, picim, tip izlijece iz desne u livu 100m prije semafora (koji je zelen) i onda se kilavi, a u desnoj ga ne mogu zaobic jer ovi drze "pravilni razmak". tipu blicnem i sipak, on po svome... ne semaforu se 30m dalje pali zuto, a on po gasu, crni oblak dima (traktor) i prolazi prakticki na crveno jer je debil. osta sam na tom krizanju i j..a mu sve po spisku... pali mi se zeleno, debil je jedno krizanje ispod (solinsko) i ide dalje brzom cestom put kastela... triba li rec da se uredno vozia livom trakom

nekidan u city-a, ulazim na prvi kat, skrecem desno, jednosmjerna je, zenska suprotni smjer, ali da ne bude samo zensko, tamo je to redovita pojava... i tamo se redovito ne zelim maknit takvim budalama...

inace, kao i autor teme, tu negdi po godinama vozackog staza, svakodnevno na cesti...

veceras, stojim na pjesackom, tip sa starim renault espace-om kroz crveno na semaforu prvo ide u rikverc (valjda se zeznia pa isa desno umisto livo). vrati se natrag, a svitla mu opce ne gore, a vanka mrak, mracina. pokazujem mu rukom na svitla, on nista. cudim se sam sebi i kazem, veca si ti budala sto uopce takvim ides ista govorit i pokazivat. treba li rec - nastavia je gradskim ulicama s autom bez svitala, i dvoje dice nevezani...

ma previse je toga sto bi se moglo pisat, previse! nesto je vec napisano, nesto nije, ali promet je jos najbolji u najgorim vremenskim uvjetima, i pritom mislim snig, led, kad je najmanji broj ljudi koji se jos uvik usude vozit. sve ostalo, postala je sprdacina od voznje...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 20:59   #66
nisam sve čitao, no ima slučajeva (meni često) kad is sporedne ulice ulazi tip jer mu je teško sačekat 3-4-5 sek da ga prođem a iza mene nema nikoga!! te ja moram sa recimo 60-70-80 smanjit na 25 (jer on nemre ubrzat)...da bi samo 400m kasnije ponovo skreno u sporednu!!

dakle lijenost i bahatost HR vozača kojima je ispod časti pričekat neznatno (tek 1 auto) ...nek se ja brinem kak bum usporil jer on mora kod prike na rakijicu...

da imam 2. auto neki lošiji baš bi ga napikiro i zaletio se pa ga gonio po sudu za sve šta ima!
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 21:15   #67
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
gnu, popodne/veceras sam ima nekolicinu takvih primjera:

na kraju mi je puka film, otisa u traku za pravo, prosa je s desne strane i konacno prosa. osim tuke, valjda iza nitko drugi nije prosa jer im se upalilo crveno.

...liva traka, picim, tip izlijece iz desne u livu 100m prije semafora ...osta sam na tom krizanju i j..a mu sve po spisku...

...i dvoje dice nevezani...
Inace u Splitu je ovo redovito.
Manita po cesti ,da bi se na kraju pokaza najvecin "dusebriznikom" i ukaza na nevezanu djecu.
djudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 21:28   #68
Danas mi je bio super dan. Prvo me kreten skoro zgazio na zebri (gleda u mene i usporava, ja taman da ću zagaziti na zebru, a on ipak odluči nagaziti), a onda me baba skoro spljeskala uz rinzol jer iz špure za ravno skreće desno "preko" mene. Na telefonu je bila, to će još ispasti olakšavajući faktor.
Previše ih je na mobitelu kad voze, nije to ni uz hands-free baš bezazleno, ali kada ti je i ruka zauzeta, ponekad baš bude pogibljeno.
Prošlog ljeta vidim žensku za volanom, u lijevoj ruci cigareta, ramenom drži mobitel, desnom šalta, jedino mi nije jasno tko (što) drži volan
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 21:33   #69
Quote:
djudy kaže: Pogledaj post
Inace u Splitu je ovo redovito.
Manita po cesti ,da bi se na kraju pokaza najvecin "dusebriznikom" i ukaza na nevezanu djecu.
wtf is your problem? ili si se prepozna u prethodnim primjerima?
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 21:47   #70
Quote:
Hartge kaže: Pogledaj post
- ne potezanje ručice pištolja za tankiranje do kraja pa vremenski ispada da tankira autobus a ne 30 litara u clia
- točenje za 50kn
Ok, sad ću se možda zblamirat

Kaj postoji mogućnost da se nedovoljnim pritiskom ručice uspori protok benzina?
Najčešće stavim pištolj i zakačim onu kvačicu pa nek iskoči kada je tank pun.
I imam dojam da uvijek isto traje. Nema tu brže ili sporije.
Znam da možeš "cimat" da zaokružiš na okrugli iznos, ali mislim da nemreš stisnut "malo" na 50% ili do kraja na 100%. stvarno nisam primjetio

Točenje za 50kn mi je uvijek bilo ok, ljudi nemaju, treba im do posla i natrag da prežive taj dan, vidi nam državu
Ja sam neki dan natanko za 100kn jer više nisam imao. Malo stislo, čeka se plaća.
S ostalim se slažem
trashet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 22:13   #71
Zakaj bi ikog smetalo za kolko itko toči?
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 22:27   #72
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
Zakaj bi ikog smetalo za kolko itko toči?
zato jer po kilometru vožnje provede puno više vremena hodajući do pumpe i plaćajući nego ostali vozači. dakle stvara nepotreban trošak pumpama i usporava ostale vozače pri točenju. al jebiga kad je kriza danas takva da to jedini izbor za neke (ako bas se ne mogu odreć auta, iako bi ih se dio i mogao)

Evo jedna za sve koji putuju oko 16 na jadranskom mostu prema sjeveru


a još bi bilo bolje kad bi se ta 3 traka produljila skroz do semafora. Ovako se sužava samo da bi se nakon 15 metara ponovo proširila
hrdragovoljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:07   #73
Quote:
trashet kaže: Pogledaj post
Ok, sad ću se možda zblamirat

Kaj postoji mogućnost da se nedovoljnim pritiskom ručice uspori protok benzina?
Najčešće stavim pištolj i zakačim onu kvačicu pa nek iskoči kada je tank pun.
I imam dojam da uvijek isto traje. Nema tu brže ili sporije.
Znam da možeš "cimat" da zaokružiš na okrugli iznos, ali mislim da nemreš stisnut "malo" na 50% ili do kraja na 100%. stvarno nisam primjetio

Točenje za 50kn mi je uvijek bilo ok, ljudi nemaju, treba im do posla i natrag da prežive taj dan, vidi nam državu
Ja sam neki dan natanko za 100kn jer više nisam imao. Malo stislo, čeka se plaća.
S ostalim se slažem
ima, probaj sljedeći put na pola hoda zakačit ručicu.
razumijem da ljudi nemaju pa žive od danas do sutra i tako tankiraju.
kolega iz firme ide na benzinsku svaki drugi ili treći dan. i tankira za 50 ili 100kn, a nije da nema. umjesto da ide na benzinsku jednom ili dvaput mjesečno, uštedi si vrijeme, drugima vrijeme, on stalno mora misliti na gorivo, stalno mu je upaljena rezerva itd..
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 23:19   #74
Ima takvih ljudi osobno znam dvojicu koji tankaju po 50kn a isto nije da nemaju cak naprotiv to ima veze sa psihom nesto.
sony xperia u is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 00:33   #75
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Ima takvih ljudi osobno znam dvojicu koji tankaju po 50kn a isto nije da nemaju cak naprotiv to ima veze sa psihom nesto.
kak je meni frend objasnio koji tanka za 100 kn a dnevno radi cca 60 km šta ak razbijem auto a u njega utočeno 500 kn
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 01:35   #76
Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
Nabrojali ste dosta primjera, pa evo da ja dodam jos koju opasku.

Po mojem iskustvu, zene su bezobraznije u prometu. Pisao sam vec o tome na drugoj temi... Uglavnom, uredno propustam ljude koji se prikljucuju sa sporedne na glavnu(npr. spajanje na Ribnjak prema Langicu), i svaki muski uredno digne ruku ili kimne glavom, dok mozda jedna od deset zena isto to napravi. One se isto vise vole nabijat na guzicu, pokazivat fakera i spominjat rodbinu, cesce nego muski, a rade teske pizdarije u prometu. Vecina njih nije svladala voznju, nego voze kao sto su vozile u autoskoli. Nesigurnije su i rade dosta opasne pizdarije.

Onda, smjer prema gradu, Medvescak(kod Male scene). Tamo se tokom guzve stvara cep jer na kraju lijeva traka zavrsava i mora se preci u desnu traku. E tamo ja uvijek uredno cekam i vozim u desnoj traci s 90% ljudi, ali uvijek se nade hrpa idiota koji voze po lijevoj i nasilno se guraju u desnu. I onda jos spominju majku jer ih ljudi ne zele pustit. Tu znam bit lud i dode mi da pocnem sibat idiote. Obicno su to kreteni taksisti, baje u terencima i 5ice, A6ice i slicni moroni.


I ono sto me najvise zacudilo u zadnje vrijeme. Dosta ljudi se pred mrak vozi s ugasenim svjetlima. To mi je stvarno neshvatljivo. Bas jucer, prema markusevcu vozi zenska punta, brblja na mobitel i nema upaljena svjetla. Bilo je oko 17:10, znaci mrak. Koji je njima qurac u glavi?!
e to je sad najnovija moda velikih faca koji imaju led dnevna svjetla al koja se nazalost gase kad se upale oborena svjetla, pa se onda fino voze sa ugašenim zadnjim svjetlima, jebote ko indijanci u 16 stoljeću fascinirani su zaruljicama
vlaj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 06:21   #77
Quote:
trashet kaže: Pogledaj post
Ok, sad ću se možda zblamirat

Kaj postoji mogućnost da se nedovoljnim pritiskom ručice uspori protok benzina?
Najčešće stavim pištolj i zakačim onu kvačicu pa nek iskoči kada je tank pun.
I imam dojam da uvijek isto traje. Nema tu brže ili sporije.
Znam da možeš "cimat" da zaokružiš na okrugli iznos, ali mislim da nemreš stisnut "malo" na 50% ili do kraja na 100%. stvarno nisam primjetio

Točenje za 50kn mi je uvijek bilo ok, ljudi nemaju, treba im do posla i natrag da prežive taj dan, vidi nam državu
Ja sam neki dan natanko za 100kn jer više nisam imao. Malo stislo, čeka se plaća.
S ostalim se slažem
Točiti za 50kn nije nikakva ušteda nego ti je zbog toga prosječna potrošnja veća. A kad stigne plaća, zašto onda ne natankaš pun rezervoar, neće se gorivo pokvariti?
I može se tankati sporije, neki misle da tako dobiju više goriva, bez zraka
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:33   #78
U teoriji im je potrosnja manja jer je automobil laksi za 30 do 40 kg.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:48   #79
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
nisam sve čitao, no ima slučajeva (meni često) kad is sporedne ulice ulazi tip jer mu je teško sačekat 3-4-5 sek da ga prođem a iza mene nema nikoga!! te ja moram sa recimo 60-70-80 smanjit na 25 (jer on nemre ubrzat)...da bi samo 400m kasnije ponovo skreno u sporednu!!

dakle lijenost i bahatost HR vozača kojima je ispod časti pričekat neznatno (tek 1 auto) ...nek se ja brinem kak bum usporil jer on mora kod prike na rakijicu...

da imam 2. auto neki lošiji baš bi ga napikiro i zaletio se pa ga gonio po sudu za sve šta ima!
Ovo je jedan od najvecih problema, oduzimaju prednost i briga ih. A kad se ubace ispred onda im do 50 treba 10 sekundi, ne kuzim sta se guraju ako im se ocigledno nigdje ne zuri?

Sent from my SM-G850F using Tapatalk
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 10:55   #80
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zapravo, ja sam mislio da su u Zagrebu vozači ludi, no onda sam se prošle godine vozio po okolici Dubrovnika. Ti ljudi su jebene kamikaze. S jedne strane stijena, s druge provalija, ekipa komotno ulazi sa stotinjak u zavoj ponašajući se kao da je srednja puna crta savjet a ne pravilo. Ne znam kako tamo netko ne pogine svaki dan.
Uvijek sam na oprezu kad blizu sebe vidim DU tablice. Divlje voze.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.