Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2016., 20:50   #81
Hades, jel tu uracunata i carina (tj PDV)

Ima iz engleske, ispadne sa shippingom £90

https://www.amazon.co.uk/gp/product/...A3P5ROKL5A1OLE
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 20:56   #82
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
ok, ne 25, nego 50 kn za solidniji mikrofon. Kvaliteta zvuka koja se prenosi preko Skypea, TS-a ili bilo cega drugog je daleko manja od onoga sto mikrofon moze uloviti.



Ok, kuzim zasto netko hoce headset, da ima sve u jednom.
No sama kvaliteta zvuka je daleko bolja uz studijske slusalice.
Ali u redu, ne pricamo o istoj cjenovnoj kategoriji (800+kn slusalice vs 500KN headset)

Ovisi sto je prioritet, bas kvaliteta zvuka ili prakticnost. Iz mog iskustva, headseti koji kostaju solidne pare nisu u rangu pravih slusalica, naprosto je zvuk jednostavan i prenabrijan, da ne spominjem slusanje glazbe.

7.1 moze biti bolje za gaming prakticno zbog surrounda, ali ne znaci da je sama cistoca zvuka bolja
Headset želim baš zato jer ima prokleti mikrofon na sebi, a ne da moram spajati posebno i lijepiti mikrofon ili tako nešto.

Links će mi vratiti 700 kn, zato gledam headset iz linksa, nije mi problem nadodati 100-200 kn još.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post


Kupio sam mikrofon neki davno u konzumu za cca 10 kuna, vrh, nikakvih smetnji, glas jako razgovjetan. Bonus: žica presvučena tkaninom, nepoderivo.
Na slušalicama od 300 i 1300 kn postoji razlika u mikrofonu, kako ne bi od 10 i 500.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:16   #83
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Prosječno barem 2x godišnje vraćam nešto zbg garancije..
Zbilja imas srece sa shopingom. Ja se ne sjecam kad sam nesto reklamirao.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Ovisi sto je prioritet, bas kvaliteta zvuka ili prakticnost. Iz mog iskustva, headseti koji kostaju solidne pare nisu u rangu pravih slusalica, naprosto je zvuk jednostavan i prenabrijan, da ne spominjem slusanje glazbe.
Ako si audiofil i slusas samo glazbu onda ce ti bolja opcija bit studijske slusalice, to je ocekivano.
No za gejmanje i filmove je surround sistem ovdje najbolja opcija.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
7.1 moze biti bolje za gaming prakticno zbog surrounda, ali ne znaci da je sama cistoca zvuka bolja
Ja imam i jedne stare JVC studijske stereo slusalice koje imaju dobar zvuk i bogat bass (neke bass edition cini mi se), ali mi je slusanje glazbe sa 7.1 ukljucenim na headsetu puno bolje. Glasnije, bolji bass (kad se namjesti u LGS-u) i cisci zvuk. No naravno, to govorim na temelju modela G930. Nije pravilo da bi takvi dojmovi bili i na duplo jeftinijem headsetu.

S headsetom ipak dobis i driver na CDu ili ga skines sa neta u kojem si podesavas bolji zvuk jer po defaultu headseti imaju slabiji bass od studijskih.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Hades, jel tu uracunata i carina (tj PDV)

Ima iz engleske, ispadne sa shippingom £90

https://www.amazon.co.uk/gp/product/...A3P5ROKL5A1OLE
Kolko se sjecam nije bilo carine za moju kupnju headseta. Samo sam platio shippanje oko 100 kn. Sve skupa izaslo 700 kn negdje.

Amazon ne volim, mada je isti drek.

Zadnje uređivanje *Hades* : 02.06.2016. at 22:27.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:26   #84
ma ok, siguran sam da 930 ima dobar zvuk, ali mislim da je kvaliteta koja proizlazi iz 7.1 prividna.
Naime, glazba ionako nije zabiljezena u formatu koju podrzava nesto poput 7.1 tako da je to manje vise emulacija istog.

P.S.
tko je zainteresiran za spomenuti 930, gore sam stavi link, izadje 900KN sa shippingom sa Amazona
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:38   #85
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
ma ok, siguran sam da 930 ima dobar zvuk, ali mislim da je kvaliteta koja proizlazi iz 7.1 prividna.


P.S.
tko je zainteresiran za spomenuti 930, gore sam stavi link, izadje 900KN sa shippingom sa Amazona
Da je kvaliteta zvuka 7.1 prividna onda bi i njegova cijena bila prividna
Cuo sam od mnogih korisnika (tu vecinom mislim na twitch streamere) kako su sa G930 prezadovoljni. Da ima odlican zvuk, udobnost itd itd...
To sam zaboravio spomenut. 930 ima prilicno udoban headband tako da ga se moze imat na glavi satima bez zuljanja. Inace je zajednicki i opci problem kod headseta to zuljanje, ali isto je i kod studijskih slusalica. Sve je stvar dizajna.

Vidio sam da i 430 model ima identican headband tak da ne sumnjam u njegovu udobnost. I na nabavi vidim da ga u Linksu ima po 600 kn. Cist ok cijena s obzirom na domaci PDV.

Ja nigdje ne vidim tam di shipping pise.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:30   #86
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post


Kupio sam mikrofon neki davno u konzumu za cca 10 kuna, vrh, nikakvih smetnji, glas jako razgovjetan. Bonus: žica presvučena tkaninom, nepoderivo.
Šteta što ga nisi sad negdje kupio, ta tkanina na žici bi vjerojatno bila u bijelo-crvenim kockicama i gratis bi dobio 16L Ožujskog

Zar nije taj 7.1 na slušalicama bullshit? Mislim, ima razlike, ali zar nije poanta surrounda da iz svakog kutka čuješ neki zvuk, a kad su zvučnici udaljeni svaki par milimetara to baš i nema nekog smisla...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:34   #87
ne tvrdim da je 7.1 tehnologija prividna, vec da kada reproduciras stereo zvuk na 7.1 uredaju da je bilo kakva promjena prividna. Drugo je sa reproduciranjem filmova koji to podrzavaju, ili igrica koje imaju podrsku za takav surround.

Na amazonu moras u kosaricu staviti i odabrati adresu da ti izbaci shipping, ili gledati po njihovom cjeniku

dakle treba odabrati adresu i otici do checkouta (nece naplatiti do kraja)
tada se promijeni VAT na hrvatski PDV i doda shipping, izadje £90

http://imgur.com/AakHFiK

P.S. , da treba izabrati ove sto su direktno od Amazona
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 00:14   #88
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Zbilja imas srece sa shopingom. Ja se ne sjecam kad sam nesto reklamirao.
Yeah, ove godine već 2x vraćam zvučnike

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post

P.S.
tko je zainteresiran za spomenuti 930, gore sam stavi link, izadje 900KN sa shippingom sa Amazona
Bojim se reklamacija


Btw kakve su te 930, to na bateriju il i?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 00:40   #89
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Šteta što ga nisi sad negdje kupio, ta tkanina na žici bi vjerojatno bila u bijelo-crvenim kockicama i gratis bi dobio 16L Ožujskog

Zar nije taj 7.1 na slušalicama bullshit? Mislim, ima razlike, ali zar nije poanta surrounda da iz svakog kutka čuješ neki zvuk, a kad su zvučnici udaljeni svaki par milimetara to baš i nema nekog smisla...
Eh da je bar Karlovačko.

Pa, nije pravi surround, dakle nisi okružen sa 7 zvučnika i subwooferom nego procesor koji simulira surround zvuk, tj vjerojatno prevodi 7.1 u stereo koristeći pritom trikove pomoću kojeg ljudsko uho prepoznaje iz kojeg smjera dolazi zvuk.
Npr. ako zvuk dolazi direktno s tvoje lijeve strane, onda će ti prvo doći u lijevo uho a par milisekundi kasniti u desno, plus što će se u signalu desnog uha zaklati određena porcija visokih frekvencija zato jer ti glava djelomično upija/reflektira frekvencije koje imaju 1/4 valne duljine manju od tvoje glave, pa će se te iste tiše čuti na desnom uhu.
Slična je priča i kad čovjek pokušava skužiti da li zvuk dolazi odozgo, ispred, iza ili odozdo. Za takvo detektiranje su najvažnije najviše frekvencije, jer oblik ljudskog uha drukčije blokira visoke frekve koje dolaze iz raznih smjerova pa ti možeš otkriti zvuk na visini.
7.1 slušalice tj njihovi driveri pokušavaju to simulirati sa više ili manje uspjeha, al to ne može biti savršeno jer je svačiji oblik glave i ušiju drukčiji. No ustvari ono što te 7.1 pizdarije najviše pokušavaju kompenzirati je nedostatak soundstagea, tj nemogućnost da precizno detektiraš poziciju svakog zvuka/instrumenta u polju od 180 stupnjeva ispred sebe, nešto sa čim neke tipične kvalitetne otvorene slušalice od cca 2-3 000 kn nemaju problema.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 00:41   #90
Neko mišljenje o ovome?

Morati ću malo istraživati, do 800-900 kn mi se čine zanimljive...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 00:50   #91
@x-plosiv
u principu nema problema sa reklamacijama na Amazonu, ili saljes njima ili ovlastenom serviseru sa racunom sa Amazona, za proizvod od preko 100eur mislim da se isplati, jer je znacajna razlika u cijeni

@donktard

ok, dakle to je softverski napravljen surround sound
nije mi jasno odakle dolazi taj zvuk, naime, da bi se dobila neka smislena reprodukcija 7.1 zvuka izvor treba biti snimljen u 7.1 formatu
Ako pricamo o reprodukciji stereo filmova kojima se softverski nabije 7.1 zato da bi zvucalo "cool" to razumijem jer u kucnom kinu nije bitno odakle ti se stvarno netko dere nego da to sto bolje zvuci

no u gamingu je bitno stvarno okruzenje, a ako je ono emulirano iz stereo zvuka onda je to zavaravanje samog sebe.
A ako nije bitna orijentacija itd. onda ne vidim sto je krivo sa stereom

treca mogucnost je da igrica stvarno podrzava 7.1 (mada sam skeptican oko toga) no onda je opet pitanje koje je netko postavio gore koliko se to uopce moze manifestirati preko slusalica

iskreno, mislim da je taj cijeli hype oko 7.1 marketing, sto ne znaci da su to losi headsetovi
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 02:29   #92
Ovaj witcher 3 sve bizarniji od bizarnijeg

sad imam u sidequestu trazit fazane, znaci ne vidis ih, samo ih cujes
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 02:31   #93
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
@donktard

ok, dakle to je softverski napravljen surround sound
nije mi jasno odakle dolazi taj zvuk, naime, da bi se dobila neka smislena reprodukcija 7.1 zvuka izvor treba biti snimljen u 7.1 formatu
Ako pricamo o reprodukciji stereo filmova kojima se softverski nabije 7.1 zato da bi zvucalo "cool" to razumijem jer u kucnom kinu nije bitno odakle ti se stvarno netko dere nego da to sto bolje zvuci

no u gamingu je bitno stvarno okruzenje, a ako je ono emulirano iz stereo zvuka onda je to zavaravanje samog sebe.
A ako nije bitna orijentacija itd. onda ne vidim sto je krivo sa stereom

treca mogucnost je da igrica stvarno podrzava 7.1 (mada sam skeptican oko toga) no onda je opet pitanje koje je netko postavio gore koliko se to uopce moze manifestirati preko slusalica

iskreno, mislim da je taj cijeli hype oko 7.1 marketing, sto ne znaci da su to losi headsetovi
http://satsun.org/audio/

Moja pretpostavka je da moraš podesit sound u postavkama kompjutera/igre da bude surround tako da "surround headsetovi" mogu grabiti sve te kanale i simulirati surround u stereo slušalicama.
U tom slučaju ćeš vjerojatno imati bolju lokalizaciju zvukova koji dolaze od iza (+ iza lijevo i iza desno) i gore/dolje.
A ako iz nekog razloga "simuliraš" surround iz stereo signala, time samo modificiraš zvuk tako da mu poboljšaš značajke koje ti omogućuju lakšu lokalizaciju, ali to će ti uglavnom najviše pomoći za prednjih 180 stupnjeva.

No da, gejmerske slušalice, gejmersko ovo i gejmersko ono su uglavnom samo marketinški trik jer cilja isključivo na tu populaciju. Kvaliteta...ne pretjerano dobra a nema ništa magično u njima. Ak bubneš neku cijenu...npr 800 kn, i odlučiš birati između gamerskih, studijskih ili hi-fi slušalica za te pare, najbolje ćeš proći s nekim studijskim ili hifi modelima. Sennheiser, AKG, itd itd
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 03:07   #94
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
Ovaj witcher 3 sve bizarniji od bizarnijeg

sad imam u sidequestu trazit fazane, znaci ne vidis ih, samo ih cujes
Nisam igrao taj nastavak još, ali nakon par istočno-europskih igara se vidi koliko su ove zapadne igre istrošene, predvidljive i nemaštovite

Dobro ti tvoji questovi možda nisu baš najreprezentativniji
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 03:35   #95
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
[url], gejmersko ovo i gejmersko ono su uglavnom samo marketinški trik jer cilja isključivo na tu populaciju. Kvaliteta...ne pretjerano dobra a nema ništa magično u njima. Ak bubneš neku cijenu...npr 800 kn, i odlučiš birati između gamerskih, studijskih ili hi-fi slušalica za te pare, najbolje ćeš proći s nekim studijskim ili hifi modelima. Sennheiser, AKG, itd itd
gaming na bratovim AKG K240 je bio vrhunsko iskustvo, a tek glazba (posebice ustekane u pojacalo)
tada su bile oko 1000KN, sada ih se nadje i za 800. Mislim da je izasao i Mk.2 Cudo od slusalica
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 03:47   #96
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
No da, gejmerske slušalice, gejmersko ovo i gejmersko ono su uglavnom samo marketinški trik jer cilja isključivo na tu populaciju. Kvaliteta...ne pretjerano dobra a nema ništa magično u njima. Ak bubneš neku cijenu...npr 800 kn, i odlučiš birati između gamerskih, studijskih ili hi-fi slušalica za te pare, najbolje ćeš proći s nekim studijskim ili hifi modelima. Sennheiser, AKG, itd itd
gayming
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 07:23   #97
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Zar nije taj 7.1 na slušalicama bullshit? Mislim, ima razlike, ali zar nije poanta surrounda da iz svakog kutka čuješ neki zvuk, a kad su zvučnici udaljeni svaki par milimetara to baš i nema nekog smisla...
Mislim da si mnogi stvaraju krivu sliku o 7.1 headsetima samo na temelju pretpostavki ili vlastite logike zbog zvucnika u njima, no prema mom nekoliko godina dugom iskustvu stalnog koristenja takvog surrounda itekako ima razlike u odnosu na stereo zvuk. Nije nikako bullshit.

Mene cesto cima headset da mi je netko iza ledja dok igram nesto.

Jedino kaj jest drugacije u odnosu na klasicni home theater sustav je preciznije odredjivanje izvora zvuka jer znas di ti se nalazi koji zvucnik u sobi i odakle onda zvuk dolazi.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Na amazonu moras u kosaricu staviti i odabrati adresu da ti izbaci shipping, ili gledati po njihovom cjeniku

dakle treba odabrati adresu i otici do checkouta (nece naplatiti do kraja)
tada se promijeni VAT na hrvatski PDV i doda shipping, izadje £90
Znaci tek kada se odlucis za kupnju onda ti pokaze troskove shippanja. To bi trebalo prikazat prije a ne nakon par klikova dalje.
Na ebay je to sve jednostavno i odmah se kraj cjene itema vidi koliko je shipping.

Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Btw kakve su te 930, to na bateriju il i?
Bolje onda promjeni ducan pa nebus vise reklamirao

Da, ima bateriju. Headset je wireless i ima taj svoj adapter snage 2.4 GHz sta je prilicno dobro jer ni na vecoj udaljenosti ne gubi na kvaliteti zvuka. Mislim da je domet 20 ili 30m.
Po jednom punjenju baterija drzi do 10 sati. Napuni se za 1-2 sata.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
No ustvari ono što te 7.1 pizdarije najviše pokušavaju kompenzirati je nedostatak soundstagea, tj nemogućnost da precizno detektiraš poziciju svakog zvuka/instrumenta u polju od 180 stupnjeva ispred sebe, nešto sa čim neke tipične kvalitetne otvorene slušalice od cca 2-3 000 kn nemaju problema.
Logicno je da slusalice od 3000 kn imaju bolji zvuk od onih prosjecne cjene.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
no u gamingu je bitno stvarno okruzenje, a ako je ono emulirano iz stereo zvuka onda je to zavaravanje samog sebe.
A ako nije bitna orijentacija itd. onda ne vidim sto je krivo sa stereom

treca mogucnost je da igrica stvarno podrzava 7.1 (mada sam skeptican oko toga) no onda je opet pitanje koje je netko postavio gore koliko se to uopce moze manifestirati preko slusalica

iskreno, mislim da je taj cijeli hype oko 7.1 marketing, sto ne znaci da su to losi headsetovi
Koristio sam u gamingu i stereo slusalice i 7.1 headset i definitivno headset all the way. Zvuk je puno kvalitetniji i bolje je za pratit okolinu, pogotovo u fps igrama di je surround zvuk bitan.

Mnoge igre podrzavaju surround za headsete. I prilicno dobro se manifestira.

S jedne strane je hype oko marketinga, ali opravdani hype jer nije da kupujes nesto usminkano kaj ne valja.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
A ako iz nekog razloga "simuliraš" surround iz stereo signala, time samo modificiraš zvuk tako da mu poboljšaš značajke koje ti omogućuju lakšu lokalizaciju
Radi toga mi i slusanje glazbe ispadne bolje sa 7.1 nego na stereo slusalicama. 7.1 hvata vise tonova od 2.1 sustava, cak iako izvor glazbe nije u surround formatu on dobi na dubini prebacivanjem u surround kao izlaz.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
No da, gejmerske slušalice, gejmersko ovo i gejmersko ono su uglavnom samo marketinški trik jer cilja isključivo na tu populaciju. Kvaliteta...ne pretjerano dobra a nema ništa magično u njima. Ak bubneš neku cijenu...npr 800 kn, i odlučiš birati između gamerskih, studijskih ili hi-fi slušalica za te pare, najbolje ćeš proći s nekim studijskim ili hifi modelima. Sennheiser, AKG, itd itd
A na temelju cega ti baziras tu tvrdnju? Jesi li osobno isprobao takav headset ili je sve samo teorija?
Ja znam kaj pricam jer koristim to vec godinama stalno.

Ako si audiofil i samo za muziku ciljas, onda studijske slusalice, no za sve ostalo headset tu vodi.
Mada sam vrlo zadovoljan i sa headsetom po pitanju muzike. Jer imam i studijske JVC slusalice i slabije su od njega. No ipak, te JVC su cjene 350-450 kn negdje, a headset prosjecna cijena 1500 kn pa i to igra ulogu.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 13:02   #98
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Koristio sam u gamingu i stereo slusalice i 7.1 headset i definitivno headset all the way. Zvuk je puno kvalitetniji i bolje je za pratit okolinu, pogotovo u fps igrama di je surround zvuk bitan.

Mnoge igre podrzavaju surround za headsete. I prilicno dobro se manifestira.

S jedne strane je hype oko marketinga, ali opravdani hype jer nije da kupujes nesto usminkano kaj ne valja.
Lol, pa hype je itekakav. Tvoj 7.1 headset su STEREO slušalice koje imaju softverski procesor za 7.1 zvuk. Da taj isti procesor upotrijebiš na tim svojim "običnim" stereo slušalicama vjerojatno bi ti bilo jednako dobro.

Ali biseri prodaju procesor u paketu sa slušalicama, što je u biti jednako kao da ti netko prodaje posebne slušalice za slušanje FLAC muzike i onda ih naziva FLAC slušalice.
Ja imam tweakani driver/procesor koji se netko potrudio nabavit koji omogućuje da imaš 7.1 surround na bilo kojim slušalicama, pa čak i na stereo zvučnicima.


Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Radi toga mi i slusanje glazbe ispadne bolje sa 7.1 nego na stereo slusalicama. 7.1 hvata vise tonova od 2.1 sustava, cak iako izvor glazbe nije u surround formatu on dobi na dubini prebacivanjem u surround kao izlaz.
Prevođenje u surround je više-manje kao petljanje po jako sofisticiranom equalizeru, dakle moja je pretpostavka da su ti stereo slušalice dosta lošije, tj da ti se njihov zvuk ne sviđa


Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
A na temelju cega ti baziras tu tvrdnju? Jesi li osobno isprobao takav headset ili je sve samo teorija?
Ja znam kaj pricam jer koristim to vec godinama stalno.

Ako si audiofil i samo za muziku ciljas, onda studijske slusalice, no za sve ostalo headset tu vodi.
Mada sam vrlo zadovoljan i sa headsetom po pitanju muzike. Jer imam i studijske JVC slusalice i slabije su od njega. No ipak, te JVC su cjene 350-450 kn negdje, a headset prosjecna cijena 1500 kn pa i to igra ulogu.
Probao sam davno par headset modela, ništa me se nije posebno dojmilo, definitivno bi htio probati neke novije uratke.

Fulavaš poantu, "studijske", "gamerske", "hifi", "audiofilske", "bauštelske", sve je to marketinško govno koje cilja na određenu populaciju.
Slušalice su slušalice. U svakom uhu imaš jedan zvučnik. Sve rade isti kurac, jedina je razlika u količini istraživanja i marketinga uloženog u pojedini model. A možeš mi vjerovat da je Sennheiser bacio puno više para u istraživanje i kvalitetu nego recimo Genius.

Btw, koji to headset imaš?
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 13:33   #99
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post

Znaci tek kada se odlucis za kupnju onda ti pokaze troskove shippanja. To bi trebalo prikazat prije a ne nakon par klikova dalje.
Na ebay je to sve jednostavno i odmah se kraj cjene itema vidi koliko je shipping.


Radi toga mi i slusanje glazbe ispadne bolje sa 7.1 nego na stereo slusalicama. 7.1 hvata vise tonova od 2.1 sustava, cak iako izvor glazbe nije u surround formatu on dobi na dubini prebacivanjem u surround kao izlaz.
tako je kako je, Amazon je malo kompliciran sto se tice shippinga, ali sve ostalo je neusporedivo sa ebayem
-artikal je na jednom oglasu, vidis tko ga sve nudi, reviewi artikla i prodavaca (koji su vjerodostojni za razliku od ebaya)
-puno bolja zastita korisnika od jebenog ebaya

no istina, nekaj je jako tesko "ispipati" koji prodavac salje u hrvatsku i koliko to kosta


sto se tice ovoga da je dublji zvuk..... mozes pricati sto hoces za gaming i privid surrounda, ali dublji odnosno bolji zvuk ne mozes dobiti da si sv. Petar.
Ne mozes uhvatiti vise tonova nego sto ih ima ne zapisu, vec slusalice mogu samo iskriviti muziku da tebi zvuci "bolje". nesto kao Beats
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 19:02   #100
Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Lol, pa hype je itekakav. Tvoj 7.1 headset su STEREO slušalice koje imaju softverski procesor za 7.1 zvuk. Da taj isti procesor upotrijebiš na tim svojim "običnim" stereo slušalicama vjerojatno bi ti bilo jednako dobro.

Ali biseri prodaju procesor u paketu sa slušalicama, što je u biti jednako kao da ti netko prodaje posebne slušalice za slušanje FLAC muzike i onda ih naziva FLAC slušalice.
Ja imam tweakani driver/procesor koji se netko potrudio nabavit koji omogućuje da imaš 7.1 surround na bilo kojim slušalicama, pa čak i na stereo zvučnicima.
I da je rijec o tome, to obavlja svoju svrhu dobro. Dali headset ima bogatiji zvuk prebacivanjem u Dolby i pruza surround efekt? - Da.

Uvjeren si da i Logitech u svoje headsete stavlja takve softverske procesore? Volio bih vidjet neki dokaz za tu tvrdnju. No i da se ispostavi tocno, stojim pri ovome iznad napisanom.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Prevođenje u surround je više-manje kao petljanje po jako sofisticiranom equalizeru, dakle moja je pretpostavka da su ti stereo slušalice dosta lošije, tj da ti se njihov zvuk ne sviđa
Nisu te stereo slusalice uopce lose. Dapace, u ono vrijeme kad sam ih tek poceo koristit su mi bile ''wow'' zvuk i bilo mi gust slusat npr house glazbu jer imaju dobar i bass.

Quote:
donktard kaže: Pogledaj post
Probao sam davno par headset modela, ništa me se nije posebno dojmilo, definitivno bi htio probati neke novije uratke.

Fulavaš poantu, "studijske", "gamerske", "hifi", "audiofilske", "bauštelske", sve je to marketinško govno koje cilja na određenu populaciju.
Slušalice su slušalice. U svakom uhu imaš jedan zvučnik. Sve rade isti kurac, jedina je razlika u količini istraživanja i marketinga uloženog u pojedini model. A možeš mi vjerovat da je Sennheiser bacio puno više para u istraživanje i kvalitetu nego recimo Genius.

Btw, koji to headset imaš?
Kaj da ti kazem...Onda Dolby headseti nisu tvoj par rukava zabave Tak da me ni ne cudi onda da vise predlazes studijske slusalice. Mada je po meni skroz glupo koristit studijske slusalice za gaming-only, pogotovo i bez surrounda.
Kaj se marketinga i govana tice, ista shema vrijedi i za ove druge tipove slusalica osim headseta. Sve je ciljano za odredjenu populaciju.

Kao sta rekoh, Dolby headseti vrlo zadovoljavajuce obavljaju svoj posao, i od nijednog korisnika nisam jos cuo da mu je zao kune/dolara.
Spomenuo par puta. Logitech G930. Da sam pricekao koju godinu uzimao bih G933 vjerovatno.

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
-artikal je na jednom oglasu, vidis tko ga sve nudi, reviewi artikla i prodavaca (koji su vjerodostojni za razliku od ebaya)
-puno bolja zastita korisnika od jebenog ebaya

no istina, nekaj je jako tesko "ispipati" koji prodavac salje u hrvatsku i koliko to kosta

sto se tice ovoga da je dublji zvuk..... mozes pricati sto hoces za gaming i privid surrounda, ali dublji odnosno bolji zvuk ne mozes dobiti da si sv. Petar.
Ne mozes uhvatiti vise tonova nego sto ih ima ne zapisu, vec slusalice mogu samo iskriviti muziku da tebi zvuci "bolje". nesto kao Beats
Mislim da je to sa online shopingom sve stvar navike. Neko ce preporucat Amazon ko ga koristi, a drugi ce ebay kojima vise pase. Meni je ebay puno jednostavniji, i sve lako nadjem, bilo item, bilo informacije vezane za neki item, shipping podaci, placanje itd. Nikad mi nije nista bilo problem preko ebaya, a vec sam ga koristio preko 50.
Po cemu si siguran da je puno bolja zastita na Amazonu? I jedno i drugo pruza zastitu korisnicke sigurnosti. Nisam jos cuo da je netko imao ikakvih problema na ebayu.

I ti iznosis te tvrdnje headset surround samo na temelju svoje teorije?
Jesi isprobao ikoji ili na pamet tvrdis? Jer jedno je steci svoje misljenje oslanjajuci se na neke podatke s neta, a drugo steci dojmove na temelju vlastite prakse.

Zvuk je dublji i bolji, ja sam se sam u to uvjerio. Zapravo, svaki dan sam toga svjestan vec nekoliko godina jer ga toliko cesto i koristim. No ti i dalje mozes tvrdit da ''nije''
Muzika je sama po sebi bolje kvalitete u 320 kbps nego u 128, mada je sama kvaliteta zvuka izrazenija preko slusalica nego samog bit ratea.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.