Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2016., 08:34   #61
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post

Obojene revolucije na Bliskom Istoku uzrokovale su nebrojene zrtve i bol, ali kicma je tih naroda opstala.

Kod nas nije, mozda zato sto ju nikad nismi ni imali?
Te zemlje su kolijevka civilizacije.
Nase drzavice nastale raspadom mocnih carevina su izmisljene drzave sa povijesti koja se pise kako aktualnoj vlasti odgovara. Slave se izmisljene bitke i ratovi koji se nikad nisu desavali i vecina toga je izmisljotina.
Ipak, najgora stvar sa ovih prostora je nevjerovatna zelja ambicioznih pojedinaca za izdajom i sluzenju stranom gospodaru.
Najveci cilj ambicioznih je uguziti se u nekoj stranoj firmi, banci ili politickoj sluzbi - nevladine organizacije i sl. i vjerno sluziti onima koji tvoj narod u koji se tako lijepo zaklinjati, pljackaju i upropastavaju na druge nacine. Najbolji primjer za to je npr. da se bas nitko od politickih struktura i tzv. strucnjaka ne usudi dignuti glas protiv uvoza mesa i druge hrane koja se uvozi stara desetcima godina, pokupljena sa stranih trzista prije unistenja i dovozenje iste svom dragom narodu i prodaja za velike novce, dok istodobno domaca proizvodnja nestaje zbog toga.
Izdaja i korupcija i potpuni nedostatak srama je ono sto unistava drzavice sa ovih prostora.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:07   #62
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
suprotno uvriježenom mišljenju KGB nije krilo. Mnogi misle da se tamo politika dijeli na liberale i kagebeovce. To nije točno. Globalistička kleptomanska kamarila ima puno perfidnije i manje očigledne igrače od liberala.
A koji su to - puno perfidniji, a manje očigledni igrači od liberala?
I na šta se u Rusiji politika dijeli?

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Kgbeovci sprečavaju da se ne raspadne Sibir, da se ne stvori američka baza u Čečeniji, da ne počne svako tolko nešto letit u zrak ko u Turskoj i da razni koji glume Ruse i rade sranja u ime istih, ne odu predaleko.
Ovdje vidim logičan odgovor na moje prvo od 2 gornja podpitanja.

Oni koji glume Ruse i rade sranja u ime istih su likovi poput Lenjina ili Hordokovskog? Ili neki tatarski milijarderi poput vlasnika Šahtar Donjecka?

Po meni je ruski nacionalni identitet inkluzivan i kao takav širi pojam od tek pravoslavnog slavena. Po meni je gosp. Uljanov i te kako bio Rus, pa makar imao i djelomično jevrejsko porijeklo preko majčinog djeda, koliko se sjećam. Hordokovski također. A i za Putina koji mi je također pravi pravcati Rus - se po slavensko-pravoslavnoj uskoj definiciji Rusa možda ne bi našlo mjesta, obzirom na evidentnu prisutnost mongolskog genetskog koda kod njega, što se lijepo vidi na dijelu njegovog fenotipa - blago kosim očima. I svi ostali ruski jevreji su i te kako bili Rusi, kulturno su bili Rusi bez obzira na krv i bez obzira na njihov 5-milenijumski status in statu, gdje god da su se nalazili. U skladu sa gornjim - gosp.Kisindžer mi je amerikanac, bez obzira što je i jevrej.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Tako da, kgbeovci sad ne pospremaju, nego su počeli radii ono što će i Evropa uskoro početi raditi: razbijati lanac međunarodnog kriminala. Hint: oružje koje se preko Beograda vozi na BI, organi, trening terorista u Evropi, bankarske makinacije, offshor...itd. A budi sigiran da su kgbeovci prikupili masu dokaza dok su mediji bili zauzeti trabunjanjem gluposti.
A ti misliš da dokazi u modernom svijetu igraju ulogu dokaza po starim obrascima, a nikako ne tek jednog kotačića u propagandi? Dokazi su po meni - sporedna stvar, odnosno jako važna stvar koja i te kako igra ulogu kotačića u jednoj široj propagandi. Kotačića koji omogućava donekle suspregnutoj sili da se ne rasipa okolo kako njoj naumpadne nego se ona vodi i usmjerava u sklopu određenih planova. Od toga je i gora varijanta sile koja ne treba nikakve dokaze, pa ni za svoju propagandu. Ali eto, ima njih dosta koji vole čistu silu, bez ikakvih primjesa i začina. Ja mislim da je sila daleko probavljivija kada se konzumira uz propagandu u kojoj se lako detektira prisustvo dokaza, odnosno veće ili manje primjese istine. Po meni, a na tvom primjeru KGB ustvari prikuplja dokaze koji će figurirati tek kao podupirači kontra-ideologije i kontra-propagande, a ne za nekakvo dokazivanje nečega nekome...

Da budem do kraja jasan - sve gore navedeno je apsolutno normalno i prirodno za čovjeka i njegova - ljudska društva.
Čini mi se da je normalno stanje modernog ljudskog bića da ipak bude ideologiziran i to aktivno uz vlastito svesrdno učešće, a nenormalno stanje modernog ljudskog bića jeste donkihotovski juriš na vjetrenjače ideologije koje mu na horizontu izmiću kao Francu Kafki zamak...ja bih samo, onako tematski, dodao i to da je prividno odsustvo ideologije u nekim društvima samo iluzija jer je prisutno samo u visokorazvijenim industrijskim društvima u kojima je materijalizam nezvanična ideologija u širem smislu.

Ukratko, ideologije su prirodni konstrukti ljudskih društava na određenom stepenu razvoja, dakako po meni, a smatram da je i pojava ideologija neminovna kao što je to bila pojava poljoprivrede koja se nezavisno i u različitim paketima pojavila u srednjoj i južnoj americi, nakon što se prethodno bila pojavila na bliskom istoku.

U tom smislu se svaki sukob može posmatrati kao ideološki sraz, a superiornija biva ona ideologija koja u konačnici "putem duha" (jer je ideologija duhovna stvar) ovlada "svijetom materije" na način da porazi, potisne, suzbije ili proguta "suparničke ideologije".

U tom širem smislu se i sve svjetske religije mogu posmatrati kao ideologije, a sraz religija kao sraz ideja, odnosno ideologija.


Bilo bi lijepo kada bi se otrgnulo od kvalifikacija poput: "globalistička kleptomanska kamarila" jer se tim i takvim propagandnim konstruktima primjerenim za ratni sukob žestokog intenziteta u uslovima kada diplomacija i ne postoji - tokom perioda mira ili odsustva ratnih dejstava biva apsolutno neprimjerenom i kontraproduktivnom - jer daleko od toga da se šaroliki tabor kojeg imaš na meti kada koristiš gornju konstrukciju može svesti na tvoju definiciju. Naime, mi govorimo o kreatorima globalnog sistema kojima je novac samo alatka. Mi govorimo o programerima, a ne o programima. Dakle, to nisu nikakvi kleptomani jer se tu ne radi samo o krađi. Krađa je samo sredstvo, nikako ne i cilj. Ovima iz nižih ešalona je krađa (brza socijalna mobilnost kroz ilegalne i visokoprofitne poslove) cilj, ali, nadam se da ne govorimo o njima - iz nižih ešalona - jer oni nisu poenta priče.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
ne znam je li na srpski preveden Solženjicin: "200 godina zajedno" na engleski definitivno nije preveden, inače tako slavljen i obožavan nobelovac - pitaj se zašto. Dovoljno i previše o tome kako Rusi ne vole svoje plemstvo.
Naravno da je prevedeno to kapitalno 2-tomno djelo na srpski - još davne 2003. godine (prvi tom je izišao 2001, a drugi 2002.), nešto kasnije nego je prevedeno na njemački i francuski jezik.

Na engleski je preveden veći dio, odnosno poglavlja: 4,5,13,14,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26. i 27. u šta možeš dobiti uvida kroz površno surfane kroz "shallow web", dakle ne moraš se nešto naročito oko toga truditi, niti skidati TOR tražilicu, niti surfati ispod površine...

Sva ta fama oko neprevođenja djela na engleski godinama je sama po sebi interesantna, a ja ne znam šta bih oko toga tačno mislio niti znam šta si tačno mislio ti kada si povukao paralele između ruskog plemstva, emocija naroda spram plemstva i navodne zabrane prevođenja u SAD-u - zbog čega? Zbog skrivanja po globalizam i establišment - navodno razornih emocija ruskih građana spram svog starog, danas nepostojećeg, plemstva?

Bolje od toga prolazi diskurs kako su u stvari SAD Aškenazi stavili ban na djelo jer to 2-tomno djelo govori ustvari o 2 vijeka odnosa i neodnosa ruskog plemstva i ruskog naroda spram ruskog judaizma - što jeste pitanje intrigantno i interesantno iz raznih uglova. Solženjicinu su prigodno priljepili etiketu antiemite i to dostojevskovskog tipa (sam Dostojevski je izričito negorao svoj navodno antisemitski stav, pa čak i kroz javne prepiske sa istaknutim ruskim jevrejima), pa se on kroz svoje 2-tomno djelo na svoj način obračunavao sa etiketom koja ga je pratila - kod god krenuo. Konačno aboliciju mu je pokšao dati Eli Wizel, a koliko je to bilo uspješno - pitanje je...

Vrlo je moguće i da djelo nije prevedeno jer nije bilo interesantno, a također možda i zbog toga jer je previše osobno (solženicevljevo i rusko), nešto što u SAD-u nije i ne može biti komercijalno, a moguće je i da su američki jevreji pokušali spriječiti da nešto što je po njima nepoćudno - ne bude širokoj američkoj publici na dohvat ruke...

Bilo kako bilo, mislim da tu nema neke velike zavjere - oko neobjavljivanja "2 vijeka zajedno", evo srpska izdanja:
http://www.antikvarne-knjige.com/knj...-item_id-14096
Evo djelomičan prijevod na engl.:
http://www.antikvarne-knjige.com/knj...-item_id-14096

Općepoznato je da su ruski jevreji igrali važnu ulogu u oktobarskoj revoluciji i u općoj komunističkoj misli, ali ne smatram da je to bio dio nekog šireg plana jer je činjenica da je to njima bilo prirodno, obzirom na situaciju u carskoj Rusiji, a ako su pri tome koristili energije drugih grupacija, poput radnika - to je apsolutno logično za učiniti ako se hoće rezultat.
Koliko mi je poznato, upravo je Lenjina cijelo vrijeme krasila visoka sposobnost sklapanja saveza sa bilo kime ko bi mu davao vjetar u leđa, ali i sposobnost razvrgavanja takvih saveza onda kada nisu bili potrebni. Kao jedini radikalni ljevičar ikada koji se usudio "uzeti vlast koja se kotrlja ulicama" on je sam po sebi historijska anomalija prvog reda... A preduslov njegovog uspjeha jeste bila sposobnost sklapanja i rasklapanja saveza, odnosno korištenja tuđih energija u nekoj fazi identično usmjerenih kao energije njegovih, uvijek manjinskih boljševika u vremenima revolucija i sveopće narodne iscrpljenosti i rezigniranosti.

Da, bilo je tu mnogo Jevreja, pravih ili djelomičnih, pogotovo među ideolozima i visokim funkcionerima, ali im je u jednom trenutku Staljin grubo prekinuo feštu i manje-više pred streljački stroj stavio sve istaknute jevreje KP SSSR-a, zajedno sa svim drugim - milionima njih - koji su također bačeni u gulag ili odvedeni pred streljački stroj...

Dakle, kada bi i imali takav uvid na događanja - da ustvari jevreji ključno stoje iza svega, pa i iza komunizma i kapitalizma u isto vrijeme - to je vrijedilo do početaka velikih čistki jer je Staljin pobio (i) sve one jevreje koji su imali udjela u procesu donošenja odluka koje su dovele u konačnici do sloma 3. rajha, kao i sve nižepozicionirane jevreje KP Rusije, zajedno sa svima ostalima ruskim narodima.

Negdje sam čitao i o tome da je Lenjinova sestra navodno iskopala podatak koji im navodno nije bio poznat - da porodica Uljanov također ima jevrejskog pretka, odnosno jednog od predaka i da je o tome pisala Staljinu i to u jeku rasta antisemitizma u Rusiji pod Staljinom, a ovaj to navodno odbio objaviti i njoj naredio šutnju, ali pitanje je danas koliko je to istina...(navodno su objavljeni neki nepoznati arhivi). To prikazuje Staljina kao antisemitu, a mnogi ga danas prikazuju kao anti-ukrajinca (zbog gladomora), a ja smatram da je on ipak gledao klasno...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:11   #63
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Tu je pitanje o Todoriću potpuno deplasirano. Todorić je školski primijer kako je kleptomanska elita stvarala svoje poslušnike, ne samo u Rusiji. Imamo mi tu jednog koji hoda po televizijama s fasciklom dokaza i nemušto pokušava objasniti kakvi su trikovi bili u igri. Mogli bi mu kagebeovci malo pomoći da oblikuje misao do kraja. (Paško Kačinari)
Hmmm, mislim da se ovdje žestoko podcjenjuje Todoriće jer nije li Ante Todorić već bio krajnje neobična egzistencija za jedan komunistički sistem? Ivica je samo pratio od strane oca utrte tragove, naravno, Todorići su bili u onih 200 Tuđmanovih porodica, ali su i tu oni izuzetak jer su svi ostali prodali, urpopastili firme ili su barem nazadovali u odnosu na startnu poziciju, a jedino su Todorići iskoristili ono što im je dato...

Eh, da je nama ovdje na Balkanu još jedno 300 Todorića, ne bi bilo ni loše, a manje Miroslava Kutli i sličnih.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
A upoznajte i arhitekta tadašnjih kolor revolucija:
https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_...unt_Palmerston

Multikulturalni zoo vrt Lorda Palmerstona

Tada su se te kolor reolucije zavel "Mladi xxx"
Mlada Italija
Mlada Poljska
Mlada Rumunjska
Mlada Bosna
Mlada Turska
...

"Young Europe,” with Italian, Swiss, German, and Polish components
Mlada Indija
Mlada Francuska
Mlada Korzika
Mlada Argentina
Mlada Rusija

Ništa novo pod suncem.
A ti bi kolega kao pravu pravcatu revoluciju ocijenio samo onu revoluciju koju bi široke narodne mase same osmislile i provele bez da im iko krade revoluciju u hodu? To su naprosto takvi procesi koje je dobro razumijeti, a infatilno se na njih naljutiti. Revolucije su ravolucije - radikalni društevni prevrati tokom kojih je apsolutno prirodno i razumljivo to da razne ajkule love revolucionarne ribice u mutnom. Arena većih i jačih, surovijih i bezobzornijih, nasilnijih - to su prve tekovine društvenih revolucija. Iz tog je i proizišlo ono da revolucija jede svoju djecu. Ne samo djecu nego i unučad, očeve, majke, djedove, širu rodbinu, susjede, a i samu sebe u konačnici. Ako uvedemo princip akcija-reakcija - revolucije dobivaju znatno širi obzor u koji stane i kontrarevolucija i sve ostalo...

Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Nista Evropljani nisu naucili iz povijesti.
Doturi lovu, oruzje, kontakte sa mocnim armijama i obecaj velike karijere zadrtim iskompleksiranim politickim grupama u nekoj zemlji i eto sranja. Pobit ce rodjene roditelje za svoju ambiciju, a kad jednom rulja rukne na ulicu, onda zna se - napad na kasarne i skladista oruzja, podjeli to masama i veselica moze poceti.
A šta se tu uopće može naučiti? Mehanizam je prirodan i moćan. Oni pametniji i lukaviji se uklope u planove i vizije velikih igrača, oni hrabriji - glupani čista srca čija glupost direktno proizilazi iz njihove ideologije - da svijet treba biti pošten i častan, oni se suprotstave i postanu Spartak i to u boljem slučaju. U većini slučajeva budu skolnjeni ili ubijeni i bez bilo kakog javnog RIP-a...naprosto ih proguta mrak.

Eto, Rusiji je npr. mehanizam poznat i ona ga je u skladu sa svojim mogućnostima i te kako koristila tokom posljednjih izbora u SAD-u...a ako od Trampa i bude nešto revolucionarno (na Advance.hr se sa Trampom revoluciji već dalo i ime - antiestablišment revolucija) - i to će se svakako moći podvesti pod obbojenu revoluciju - po prvi puta u režiji Rusije, zar ne?
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:23   #64
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Te zemlje su kolijevka civilizacije.

Izdaja i korupcija i potpuni nedostatak srama je ono sto unistava drzavice sa ovih prostora.
Kakve civilizacije?
Prije 1776. postojala je samo rimska civilizacija i nista vise. Sve ostalo su bili divljaci.
Nedostatak srama je zapadna vrijednost.

Sve sto si napisao je nedemokratsko razmisljanje upereno protiv zapadnih vrijednosti. Tako nesto mogu napisati samo zaostali tipovi koji ovih dana kolju jadne svinje i od njih prave cvarke. Moderni jedu uvozno meso.


A sad ozbiljno.
Poslednjih godina cesto se pojave mali clanci o tome kako islamisti unistavaju arheoloska nalazista (nesto rjedje se pise o americkoj vojsci). Kad prodju ovi ratovi nece ostati nikakovg traga da je tu nekad postojala civilizacija. Krivac nece odgovarati posto je krivica smjestena nepismenim kozojebima.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 16:01   #65
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A ti bi kolega kao pravu pravcatu revoluciju ocijenio samo onu revoluciju koju bi široke narodne mase same osmislile i provele bez da im iko krade revoluciju u hodu? To su naprosto takvi procesi koje je dobro razumijeti, a infatilno se na njih naljutiti. Revolucije su ravolucije - radikalni društevni prevrati tokom kojih je apsolutno prirodno i razumljivo to da razne ajkule love revolucionarne ribice u mutnom. Arena većih i jačih, surovijih i bezobzornijih, nasilnijih - to su prve tekovine društvenih revolucija. Iz tog je i proizišlo ono da revolucija jede svoju djecu. Ne samo djecu nego i unučad, očeve, majke, djedove, širu rodbinu, susjede, a i samu sebe u konačnici. Ako uvedemo princip akcija-reakcija - revolucije dobivaju znatno širi obzor u koji stane i kontrarevolucija i sve ostalo...



A šta se tu uopće može naučiti? Mehanizam je prirodan i moćan. Oni pametniji i lukaviji se uklope u planove i vizije velikih igrača, oni hrabriji - glupani čista srca čija glupost direktno proizilazi iz njihove ideologije - da svijet treba biti pošten i častan, oni se suprotstave i postanu Spartak i to u boljem slučaju. U većini slučajeva budu skolnjeni ili ubijeni i bez bilo kakog javnog RIP-a...naprosto ih proguta mrak.

Eto, Rusiji je npr. mehanizam poznat i ona ga je u skladu sa svojim mogućnostima i te kako koristila tokom posljednjih izbora u SAD-u...a ako od Trampa i bude nešto revolucionarno (na Advance.hr se sa Trampom revoluciji već dalo i ime - antiestablišment revolucija) - i to će se svakako moći podvesti pod obbojenu revoluciju - po prvi puta u režiji Rusije, zar ne?
Ja sigurno ne bih znao kako se organizira revolucija, to nas nisu ucili na fakultetima.

Ali, dao sam vrlo uvjerljivu povijesnu paralelu gotovo na vlas istih procesa polovinom 19 stoljeca i pocetkom 21. Mozemo ukljuciti i 90-te u ist.Europi, pa razne manje vise krvave revolucije u Lat.Americi 1950-80tih itd. Mozemo ici i dalje u proslost pa recimo vidjeti kako je Louis XIV orkestrirao revolucije u Njemackoj u 17 stoljecu ....(30 godisnji rat). Dapace, upravo ovaj posljednji je izrazito zanimljiv sto sam vec par puta opisivao.

Kod svih je mehanizam prakticki identican, bez obzira na vremenski pomak. Skoro da bi covjek mogao napisati prirucnik za podizanje revolucija (i vjerojatno negdje stvarno i postoji) Ono sto je takodjer fascinantno je da u pozadini svih takvih "spontanih" događaja visi kao siva eminencija sve ga par pojedinaca, kao recimo George Soros ili Mazzini u slucaju 1848 ili Mazarin u slucaju Louisa XIV.

Poznavajuci mehanizam i skrivene pokretace istoga, onda nije tesko predvidjeti spontana desavanja sirom svijeta, kao sto je u uvodu teme bilo naznaceno.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 22.11.2016. at 16:33.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 17:57   #66
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ja sigurno ne bih znao kako se organizira revolucija, to nas nisu ucili na fakultetima.

Ali, dao sam vrlo uvjerljivu povijesnu paralelu gotovo na vlas istih procesa polovinom 19 stoljeca i pocetkom 21. Mozemo ukljuciti i 90-te u ist.Europi, pa razne manje vise krvave revolucije u Lat.Americi 1950-80tih itd. Mozemo ici i dalje u proslost pa recimo vidjeti kako je Louis XIV orkestrirao revolucije u Njemackoj u 17 stoljecu ....(30 godisnji rat). Dapace, upravo ovaj posljednji je izrazito zanimljiv sto sam vec par puta opisivao.

Kod svih je mehanizam prakticki identican, bez obzira na vremenski pomak. Skoro da bi covjek mogao napisati prirucnik za podizanje revolucija (i vjerojatno negdje stvarno i postoji) Ono sto je takodjer fascinantno je da u pozadini svih takvih "spontanih" događaja visi kao siva eminencija sve ga par pojedinaca, kao recimo George Soros ili Mazzini u slucaju 1848 ili Mazarin u slucaju Louisa XIV.

Poznavajuci mehanizam i skrivene pokretace istoga, onda nije tesko predvidjeti spontana desavanja sirom svijeta, kao sto je u uvodu teme bilo naznaceno.
Pitanje je veliko da li je Soroš siva eminencija ili pak šef gradilišta. Dalje, osnova mehanizma je jad i čemer širokih narodnih masa koji je po prirodi pasivan, ali koji se kanališe od strane jedne elitne grupacije koja ruši drugu ili se samo bori protiv nje, a kanališe se u rušilačkom modu...

Da li je moguće predviđati događanja širom svijeta? Mislim da jeste, ali samo donekle. Evo, ova ruska obojena revolucija u Americi nije bila predmetom analiza jer se nije u obzir uzimala pobjeda Trampa...
A čija je još bila obojena revolucija u SAD-u možda budemo vidjeli ako se stvar otme kontroli...

Ljudska društva su stihije koje ponekad, dovoljno često, poprimaju fraktalne oblike koji imaju piroklastične tokove...to ne da se ne može predvidjeti, nego se s tim ne može niti upravljati.

U tom smislu prilažem paralelu na Staljina i njegov krajnje iznenadan, grub i šokantan društveni intervencionizam tokom kojeg je u hipu zbrisao sa mape i sve druge igrače, uključujući i sve zakulisne ruske igrače koji bi Rusiju vjerovatno smjestili u normalniji tok od toka kojim je plovila pod Staljinom. Ako je i postojao prikriveni status in statu ruskih boljševičkih jevreja, uprkos Lenjinu i njegovom predsmrtnom antistaljinističkom ukazu na scenu je ipak bahnuo Staljin i grubo prekinuo sijelo na način da je sve prisutne, zajedno sa mnogim drugim ekspresno maknuo iz postojanja u nepostojanje. Pojave kao što su njih dvojica su historijski relativno česte. Svako malo se pojavi neko ko razbije svaku računicu koja je napravljena bez njega...

A odmah nakon rata upravo je Staljin krenuo sa obojenim revolucijama širom svijeta tokom kojih su padali kapitalizmi i nicali rigidni staljinizmi... SAD je u isto vrijeme radio na kontrarevolucijama, ponegdje i britanci (kao u Grčkoj čiji je autentičan komunistički pokret kroz kontrarevoluciju kojoj je prethodila staljinova izdaja grčkih komunista - zbrisan sa lica Grčke u roku nekoliko mjeseci). Tamo gdje se komunizam bio institucionalizirao za kontra-revoluciju je bilo kasno (ili rano ako uzmemo da su se nakon institucionaliziranja revolucije nakon proteka vremena ponovo sticali uslovi za revoluciju, a nekadašnji revolucionari bili prinuđeni da pređu u kontrarevolucionarne rovove, da to kažemo geološkom terminologijom - došlo je do relativno nagle zamjene revolucionarnih polova).

Sve u svemu, revolucije se meni doimaju kao jedan od osnovnih socijalnih i historijskih dinamičnih mehanizama koji stoje spram, također socijalnih i historijskih mehanizama koje teže statusu quo.... jedan od najmoćnijih i najtemeljnijih mehanizama spram kojeg bih povukao paralelu ka gravitaciji i njenom zvjezdanom statusu među svemirskim silama...


Mi smo posljednjih mjeseci svjedočili i finalnoj fazi revolucije muslimanskog bratstva u Turskoj koja se kroz antigulenizam upravo institucionalizira pred našim očima i to će biti jedna duža priča...

A ko bi normalan mogao predvidjeti u vrijeme mladoturske, anticarske i antiislamske revolucije da će se ista ne samo institucionalizirati, nego da će i sama biti odmijenjena drugačijom islamističkom revolucijom iz 3. pokušaja, a koja će se i sama jako brzo institucionalizirati.

Ili, ko je mogao predvidjeti da će šiijska institucionalizirana islamistička revolucija ispostaviti svoje fakture i SAD-u i to nakon 30 godina žestokih sankcija i to kroz proxy ratove.

Svijet je nepredvidiv, stoga i zanimljiv.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 18:18   #67
Doduse nije obojena revolucija ali je rijec o slicnom sredstvu hibriodnog rata:

Quote:
Američki Stejt department upozorio je američke građane na povećan rizik od terorističkih napada širom Evrope, naročito za vreme predstojećih praznika.
Ako americki B92 prenese rojtersovu najavu onda na to treba obratiti paznju (valjda ovi u stejt departmentu znaju kome su kakve zadatke izdali).

Quote:
Građani SAD trebalo bi da budu obazrivi na prazničnim festivalima, dešavanjima i otvorenim pijacama.
Ovo vazi samo za gradjene SAD i one koji se osjecaju tako. Za one koji se osjecaju drugacije bilo bi dobro da sto vise vremena provode na javnim desavajima i masovnim okupljanjima.

Izvor:
http://www.b92.net/info/vesti/index....nav_id=1201935
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 23:47   #68
Da ne postoji ozbiljan unutrašnji potencijal za te prevrate ili revolucije, Amerkanci ništa ne bi mogli.
Pućko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 00:49   #69
@RIOBOSS
Prije nego odgovorim na pojedinačne tvoje tvrdnje, postavit ću polazišnu tezu;
pod općim nazivom 'kolor revolucije' podrazumijevam različite tehnologije ratovanja čiji je cilj osvajanje teritorija uz minimalne ili optimalne infrastrukturne štete.
Razlog je dvojak.
Prvo; pojavom nuklearnog naoružanja, javlja se opasnost da konvencionalno ratovanje izmakne kontroli i uzrokuje nepopravljivu štetu za sve sukobljene strane.
Drugo; primjenom metoda specijalnog ratovanja, nakon infiltracije, pobjednička strana preuzima netaknute ekonomske resurse - ništa ne mora obnavljati i nikoga ne mora hraniti.
To ne mijenja činjenicu da je u pitanju pravi rat s ciljem osvajanja teritorija.
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A koji su to - puno perfidniji, a manje očigledni igrači od liberala?
I na šta se u Rusiji politika dijeli?
polazeći od rečenog u uvodu, slijedi da je rušenje Istočnog bloka po svim parametrima prva mega 'kolor revolucija' koja zadovoljava sve parametre definicije.
Rušenje obavljeno iznutra, voljom naroda, ali putem subjekata koji kontroliraju i provode svrgavanje postojeće vlasti, istodobnim uvođenjem vanjske tj. okupatorska kontrola resursa, financijskog sustava, vojske, medija i političkih stranaka.
Abdikacija Jeljcina u korist Putina, označavala je konsolidaciju određenih struktura unutar zemlje, koje su počele korigirati takeover u smijeru ponovnog zadobivanja punog suvereniteta.
Prije nego ti nastavim nastavim odgovarati Todoriću, Solženjicinu i ruskoj politici, osvrnut ću se na ovo:
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
A ti misliš da dokazi u modernom svijetu igraju ulogu dokaza po starim obrascima, a nikako ne tek jednog kotačića u propagandi? Dokazi su po meni - sporedna stvar, odnosno jako važna stvar koja i te kako igra ulogu kotačića u jednoj široj propagandi. Kotačića koji omogućava donekle suspregnutoj sili da se ne rasipa okolo kako njoj naumpadne nego se ona vodi i usmjerava u sklopu određenih planova. Od toga je i gora varijanta sile koja ne treba nikakve dokaze, pa ni za svoju propagandu. Ali eto, ima njih dosta koji vole čistu silu, bez ikakvih primjesa i začina. Ja mislim da je sila daleko probavljivija kada se konzumira uz propagandu u kojoj se lako detektira prisustvo dokaza, odnosno veće ili manje primjese istine. Po meni, a na tvom primjeru KGB ustvari prikuplja dokaze koji će figurirati tek kao podupirači kontra-ideologije i kontra-propagande, a ne za nekakvo dokazivanje nečega nekome...
reći da su dokazi sporedna stvar ti je izjava u rangu acessoira ili modnog dodatka modernih svjetskih kolor revolucija a čija je funkcija izazivanje sumnje. nepovjerenja i konfuzije.
Čisti nihilizam.
Dokaz je dokaz, nepovjerenjem u dokaze, ukinimo pravosuđe i istražna tijela i sve ostalo što se temelji na argumentima i činjenicama.
To općenito.
A specifično; zamislimo da neka korporacija koja želi monopol na tržištu x posjeduje dokaze da je premijer te države npr. pedofil.
To bi pretpostavljam bio dobar primijer uloga dokaza u 'modernom svijetu' o kojoj ti pričaš - moćno sredstvo manipulacije i ucjene.
No to ne znači da su dokazi sporedna stvar. To samo znači da su dokazi zloupotrijebljeni.
KGB u mojem primjeru nije ideološki faktor nego dio međunarodno koordinirane akcije koja se odrazila i na izbore u SAD-u, kao što će se odraziti i na izbore u Evropi, na odluke o ukidanje štetnih ugovora poput TTIP, NAFTA, te na mnogo drugih stvari, iz jednostavnog razloga što se nakupilo previše inkriminirajućih dokaza protiv određenih međunarodnih struktura čije djelovanje je svima postalo teret, pa i onima kojima je to donedavno pogodovalo.
Quote:
Bilo bi lijepo kada bi se otrgnulo od kvalifikacija poput: "globalistička kleptomanska kamarila" jer se tim i takvim propagandnim konstruktima primjerenim za ratni sukob žestokog intenziteta u uslovima kada diplomacija i ne postoji - tokom perioda mira ili odsustva ratnih dejstava biva apsolutno neprimjerenom i kontraproduktivnom - jer daleko od toga da se šaroliki tabor kojeg imaš na meti kada koristiš gornju konstrukciju može svesti na tvoju definiciju. Naime, mi govorimo o kreatorima globalnog sistema kojima je novac samo alatka. Mi govorimo o programerima, a ne o programima. Dakle, to nisu nikakvi kleptomani jer se tu ne radi samo o krađi. Krađa je samo sredstvo, nikako ne i cilj. Ovima iz nižih ešalona je krađa (brza socijalna mobilnost kroz ilegalne i visokoprofitne poslove) cilj, ali, nadam se da ne govorimo o njima - iz nižih ešalona - jer oni nisu poenta priče.
to što su razni wolfovitzi, brzinsky, soroši, kisinđeri i slični lijepo upakirali svoje mudrolije i proglasili ih doktrinama, to ne znači da krađa nije konačni cilj.
Ne pušim priču da je krađa samo sredstvo. Sredstvo za što??
Pljačka je pljačka i pokreće se iz najviših ešalona, upravo na način da dozvoljava nižim ešalonima obavljanje prljavih poslova i pomicanja granica legalnosti putem "doktrina" ideologija" i raznog drugog celofana.
I to se periodično događa u povijesti, imaš razdoblja velikih pljačkaških pohoda, upakiranih u neku priču odozgo, (pa se običnom čovjeku čini da postoji svrha i viši cilj), nakon čega slijedi razdoblje smirivanja i vraćanja u neku normalu...
nastavak slijedi...
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 06:27   #70
@RIOBOSS
vol2
o Solženjicinu
neću te quotati da ne ispadne predugački post
hvala za info o prijevodu, ne pratim jer čitam u originalu, a pitanje se odnosilo na to je li prijevod kod nas dostupan, općenito.
Teza koju je postavio kolega tihobl je da su se Rusi sada počeli obračunavati sa svojom elitom po staroj navadi, jednako kako su se obračunali sa svojim plemstvom. Moja natuknica o Solženjicinu znači samo jedno; da smatram kako ruski seljak ne bi uništio svoju crkvu, ubio svog cara i protjerao svoje plemstvo. Još plemstvo, ajde, al car i crkva, to je već pitanje tako duboke identifikacije da graniči s nemogućim.
Poveznica sa sadašnjim događajima; Kako su sada SAD glavni hegemon, tako je prije toga bilo Britansko carstvo. Pax Britanica. Nije li neobično što relativno mali otok vlada cijelim svijetom? Ključ vladavine je u metodama vrlo nalik na današnje kolor revolucije.
Da bi kolor revolucija bila uspješno provedena, mora se provoditi iznutra, a da bi se provela iznutra mora postojati kanal infiltracije.
Glavni kanal infiltracije korišten od strane Britanske imperije su Židovi, i u Njemačkoj i u Rusiji. Cilj je jasan; spriječiti njemačku ekspanziju i konkurenciju, te domoći se ruskih resursa. Po sličnom principu se 'koriste' i Kurdi npr. ili druge manjine, po mogućnosti ogorčene i obespravljene - prastara metoda zvana zavadi pa vladaj. Pritom su Židovi specifični i po razini obrazovanja, vladanja vještinama, urbanosti i sl. što ih čini još efikasnijim 'oruđem' u konkretnom slučaju.
Naravno da će i Dostojevski i Solženicin negirati antisemitski stav. Rusija u svojoj suštini nije nacionalistička na šovinistički način, no, zahtjeva lojalnost svojih građana. Ako je lojalnost građana, bilo koje nacionalnosti na strani potencijalnog okupatora, onda je to pitanje nacionalne sigurnosti. Stara je to tradicija, bogato nagrađivanje lojalnosti (Čečenci, Kadirovci) i brutalni obračun sa izdajnicima (Staljin). Utoliko si Rusija čiste savjesti dozvoljava govoriti stvari koje su na Zapadu tabu.
Staljinovo zaoštravanje sa Židovima koincidira sa stvaranjem Izraela u kojem je Sovjetski Savez zdušno sudjelovao i izdašno pomagao. No, kako su u tome opet imali nos Britanci, zaoštravanje nije antisemitizam, nego sprečavanje infiltracije.
usput- na ru wikipediji stoj ipodatak o židovskom porijeklu Lenjina.
Quote:
A koji su to - puno perfidniji, a manje očigledni igrači od liberala?
I na šta se u Rusiji politika dijeli?
liberali npr. uopće nisu perfidni. Ima ih koji su strani plaćenici, ali ima i onih koji jednostavno smatraju da Rusija mora biti dio ostatka svijeta a ne zabita u vlastitu guzicu. Što je ok. Najgori su imperijalisti i nacionalisti i lažno plemstvo i nakaradni kvazi nasljednici Romanovih, dakle kvazi rusi koji glume da predstavljaju službeni odjek Kremlja. Ima i kvazi komunista na platnoj listi cia-e i kvazi ideologa fol kremljologa te kvazi kvazi likova u vrhu pravoslavne crkve.
Quote:
Eh, da je nama ovdje na Balkanu još jedno 300 Todorića, ne bi bilo ni loše, a manje Miroslava Kutli i sličnih.
300 todorića je oksimoron, jer todorić predstavlja esenciju monopolizma. Postavljen je da bude samo jedan kako bi osigurao dovoz i distribuciju govana nauštrb lokalne proizvodnje i lokalnog razvoja.
kutle i slični samo su bili prividna konkurencija. konkurencija ne smije postojati ni u kojem obliku.
krasno je to, pokrasti i uništiti od naroda sve što se desetljećima stvaralo i gradilo, i onda tvrditi da je narod glup a todorić pametan. genijalno.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 09:45   #71
Quote:
ramiro kaže: Pogledaj post
Sjedinjene američke države?
Tu su se dogadjanje naroda vec dogodilo!!

Sljedeca je na redu Francuska pa Njemacka...negdje sam vidio cijeli ovogodisnji kalendar.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 11:07   #72
Tipujem da ce sljedeca biti Angola - da se paznja makne sa Bliskog Istoka, a dovoljno je u problemima da samo nedostaje pocetna iskra.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 16:13   #73
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
@RIOBOSS
Prije nego odgovorim na pojedinačne tvoje tvrdnje, postavit ću polazišnu tezu;
pod općim nazivom 'kolor revolucije' podrazumijevam različite tehnologije ratovanja čiji je cilj osvajanje teritorija uz minimalne ili optimalne infrastrukturne štete.
Razlog je dvojak.
Prvo; pojavom nuklearnog naoružanja, javlja se opasnost da konvencionalno ratovanje izmakne kontroli i uzrokuje nepopravljivu štetu za sve sukobljene strane.
Drugo; primjenom metoda specijalnog ratovanja, nakon infiltracije, pobjednička strana preuzima netaknute ekonomske resurse - ništa ne mora obnavljati i nikoga ne mora hraniti.
To ne mijenja činjenicu da je u pitanju pravi rat s ciljem osvajanja teritorija.

polazeći od rečenog u uvodu, slijedi da je rušenje Istočnog bloka po svim parametrima prva mega 'kolor revolucija' koja zadovoljava sve parametre definicije.
Rušenje obavljeno iznutra, voljom naroda, ali putem subjekata koji kontroliraju i provode svrgavanje postojeće vlasti, istodobnim uvođenjem vanjske tj. okupatorska kontrola resursa, financijskog sustava, vojske, medija i političkih stranaka.
Abdikacija Jeljcina u korist Putina, označavala je konsolidaciju određenih struktura unutar zemlje, koje su počele korigirati takeover u smijeru ponovnog zadobivanja punog suvereniteta.
Korektna početna teza... takvo nešto sam i imao na umu, možda ne do kraja verbalno osviješteno - ali mogao sam skovati jako sličnu definiciju da sam se potrudio da svoje osjećaje u vezi gornjeg - verbalizujem i prenesem na papir.

Slažem se i sa ostatkom ovog dijela posta...

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Prije nego ti nastavim nastavim odgovarati Todoriću, Solženjicinu i ruskoj politici, osvrnut ću se na ovo:

reći da su dokazi sporedna stvar ti je izjava u rangu acessoira ili modnog dodatka modernih svjetskih kolor revolucija a čija je funkcija izazivanje sumnje. nepovjerenja i konfuzije.
Čisti nihilizam.
Da li je čisti nihilizam ili ne - ne bih o tome, ali je činjenica da je taj nihilizam, čist ili ne, empirijsko ljudsko iskustvo (ne samo moje), danas jako rasprostranjeno među ljudima širom svijeta... Čitav život svjedočim kako su dokazi i "biti u pravu" sporedna stvar bilo iz žablje, bilo iz ptičije ljudske perspektive. Ja na gornje referiram sa realnih, materijalnih pozicija, nikako ne duhovnih, a na duhovnim pozicijama se držim agnosticizma - što je moje maksimalno moguće konvertitstvo sa ateizma u kojem sam odgojen i formiran, koga nisam birao.

Da se do kraja razumijemo - biti u pravu i imati dokaze je važno, ali ne i najvažnije. Najvažnije je da imaš moć, a to opet nije jedino što je važno.

Dalje, da li je nešto dokaz ili ne i čega tačno dokaz ili ne - često je stvar interpretacije, stvar ugla gledanja što je opet krajnje ljudski...

Činjenica jeste da je čovječanstvo napravilo neoliko koraka unazad u naporima da se pojmovi pravde i dokaza standardiziraju za šta je neophodan preduvjet jedna i jedina globalna država. A kada ona ne postoji moć je uvijek korektiv i prizma kroz koju se gleda i na dokaze i na pojam pravde.

Stvari su naprosto relativne, u teoriji moguće je da se dođe do apsoluta, ali isključivo kroz podproces standardizacije unutar procesa globalizacije što je opet spojeno sa mnoštvom drugih poteškoća i opasnosti, više ili manje povezanih sa gornjim, tako da je pitanje da li se isplati insistirati na standardizaciji kroz globalizaciju. Uzimajući sve što mi emotivno (neverbalizirano) pada na um kada se fokusiram na to - nešto u meni vrišti da je praktično nemoguće doći do apsolutnih i sveprihvaćenih pojmova pravde i dokaza... Evo, svi zajedno svjedočimo ubrzanoj eroziji do sada dostignutih pozicija koje se referiraju na gornje, svjedočimo kako su se sile pokrenule i kako plešu svoj ples po svojim zakonitostima - tu pred našim očima...

A valjda nam je svima očito i to da pravda i dokazi nužno trebaju silu, odnosno da ne vrijede ni pišljiva boba ukoliko iza njih ne stoji sila, odnosno interes onoga ko jeste silan.

U svakom slučaju, hvala na trudu, informacijama i za mene novim ili barem neosvještenim perspektivama, posebno vezano za dio koji nisam stigao komentirati a koji sadrži za mene nove termine poput "kanal infiltracije", a koji mi omogućavaju da osvijestim i u konačnici verbalizujem neke misli i osjećanja koje su se do sada tek valjali kao bauci mojom podsviješću.

Ostali koment malo kasnije...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 18:48   #74
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Da ne postoji ozbiljan unutrašnji potencijal za te prevrate ili revolucije, Amerkanci ništa ne bi mogli.
Djelomicno si u pravu.
U BiH potencijala koliko hoces, puno vlada, a ne zna se koja je gora. Povoda za nezadovoljstvo koliko hoces, a bosankso proljece propade bez vecih trzavica.
Bolji dokaz ne treba da obojene revolucije ne mogu uspjeti bez puno para.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 19:27   #75
Ili da se priupita "konzultante" iz ovog videa:

https://youtu.be/G2qlMnTZNLU


Mozda oni znaju...
Zanimljivo telekom tvrtka jednog od njih dobiva izdašnu lovu od "fondova", svj. Banke i sl. a onda financira preoblikovani udrugu drugoga...

Toliko o "unutarnjem potencijalu". Dovoljno je šačica izdajnika.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:26   #76
Tema bi mogla biti zanimljiva, da je uvodni post suvislo napisan.

Međutim, on polazi od "teorije zavjere", naime, da se nijedna "revolucija" nikad ne događa spontano, jer je narod nečim nezadovoljan.

Ono, jelte, svi znamo da su Spartaka plaćali Perzijanci, Matiju Gupca Turci a američke pobunjenike protiv legalne kraljevske vlasti Francuzi.

I Lenjina naravno Nijemci; to je uostalom čak i točno - samo trea napomenuti da su Nijemci pomagali i menjševicima i eserima, jer im je bio interes zakuhati stvari u Rusiji.

Mi stariji se sjećamo kakvim su se podmuklim metodam služili Ronald Reagan, papa Ivan Pavao II, njemačka obavještajna služba (kako se ono zove… Gestapo? :misli ), George Soros i drugi da bi iz čiste zlobe srušili legalne vlasti u istočnoj Europi i SSSR-u.

I onda naravno i najpodlija akcija, rušenje našeg prijatelja Slobodana Miloševića, jer su izmislili da je varao na izborima i uspjeli uvjeriti narod da je nezadovoljan, narod inače poznat po svojoj blasgosti i pokornosti.

Alzo dakle, da budemo ozbiljni: naravno da ima takvih stvari, koje rade sile i velesile u drugim državama. I Hrvatska plaća lobiste u SAD. Međutim, da bi neka takva intervencija uspjela (a ulaganja su uvijek bila sitna!), potrebno je, da postoje vrl obitne unutrašnje slabosti te zemlje, socijalne i političke.

Tu se onda može o nećemu diskutirati. Ali onda naravno treba konkretno i suvislo. Ima puno zanimljivih tema:

* Kakva je danas situacija u Egiptu? Je li se situacija stabilizrala? Obećava li sadašnja vojna vlast bolji napredak, nego ona koja je prije pet godina srušena?
* Kakva će biti sudbina Kazahastana nakon smrti Nursultana Nazabajeva?
* Hoće li Kina uspješno riješiti i ovu krizu rasta? Hoće li doći do više prosjveda? Hoće li vladajuća stranka ponovo posegnuti za jačanjem respresije ili ići putem postepenih demokratskih promjena?
* Kakva je budućnost Turske s obzirom na masovne progone koje provodi sadašnji predsjednik?
* Može li niz afričkih zemalja, kao Kenija, Etiopija, Uganda, čak i Ruanda, koje su krenule putem solidno brzog razvoja i prihvatljive političek stabilnosti, nastaviti tim putem rasta ne samo ekonomije, nego i životnog standarda?
* Hoće li se društveni sukobi zaoštriti u SAD kad Trump preuzme vlast?

itd, gomila pitanja

Dodatak: vidim da je više ljudi već uočilo i odbacilo takav smjer razmišljanja, pa ipak ima zanimljivih postova!
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 23.11.2016. at 20:46.
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 20:52   #77
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Tema bi mogla biti zanimljiva, da je uvodni post suvislo napisan.

Međutim, on polazi od "teorije zavjere", naime, da se nijedna "revolucija" nikad ne događa spontano, jer je narod nečim nezadovoljan.

Ono, jelte, svi znamo da su Spartaka plaćali Perzijanci, Matiju Gupca Turci a američke pobunjenike protiv legalne kraljevske vlasti Francuzi.

I Lenjina naravno Nijemci; to je uostalom čak i točno - samo trea napomenuti da su Nijemci pomagali i menjševicima i eserima, jer im je bio interes zakuhati stvari u Rusiji.

Mi stariji se sjećamo kakvim su se podmuklim metodam služili Ronald Reagan, papa Ivan Pavao II, njemačka obavještajna služba (kako se ono zove… Gestapo? :misli ), George Soros i drugi da bi iz čiste zlobe srušili legalne vlasti u istočnoj Europi i SSSR-u.

I onda naravno i najpodlija akcija, rušenje našeg prijatelja Slobodana Miloševića, jer su izmislili da je varao na izborima i uspjeli uvjeriti narod da je nezadovoljan, narod inače poznat po svojoj blasgosti i pokornosti.

Alzo dakle, da budemo ozbiljni: naravno da ima takvih stvari, koje rade sile i velesile u drugim državama. I Hrvatska plaća lobiste u SAD. Međutim, da bi neka takva intervencija uspjela (a ulaganja su uvijek bila sitna!), potrebno je, da postoje vrl obitne unutrašnje slabosti te zemlje, socijalne i političke.

Tu se onda može o nećemu diskutirati. Ali onda naravno treba konkretno i suvislo. Ima puno zanimljivih tema:

* Kakva je danas situacija u Egiptu? Je li se situacija stabilizrala? Obećava li sadašnja vojna vlast bolji napredak, nego ona koja je prije pet godina srušena?
* Kakva će biti sudbina Kazahastana nakon smrti Nursultana Nazabajeva?
* Hoće li Kina uspješno riješiti i ovu krizu rasta? Hoće li doći do više prosjveda? Hoće li vladajuća stranka ponovo posegnuti za jačanjem respresije ili ići putem postepenih demokratskih promjena?
* Kakva je budućnost Turske s obzirom na masovne progone koje provodi sadašnji predsjednik?
* Može li niz afričkih zemalja, kao Kenija, Etiopija, Uganda, čak i Ruanda, koje su krenule putem solidno brzog razvoja i prihvatljive političek stabilnosti, nastaviti tim putem rasta ne samo ekonomije, nego i životnog standarda?
* Hoće li se društveni sukobi zaoštriti u SAD kad Trump preuzme vlast?

itd, gomila pitanja

Dodatak: vidim da je više ljudi već uočilo i odbacilo takav smjer razmišljanja, pa ipak ima zanimljivih postova!
Je li ti imaš šta za reći ili si došao jer imaš kao NGO neodoljivu potrebu da trkeljaš o teorijama zavjera?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 21:10   #78
Evo i jednog tipičnog srcedrapateljnog izvještaja iz Turske oko "pobune" inscenirane oko 600 stabala u parku Gezi koja su trebala biti posječena za gradnju novog shoping centra. Sirota stabla.

Quote:
http://www.vecernji.hr/svijet/turska...ikadama-566712
Objava: 9.6.2013 | 15:25

Njegov kafić Ara, kultno okupljalište turskih umjetnika, nalazi se u četvrti Beyoglu, nedaleko od trga Taksim koji je prije osam dana postao poprištem brutalnog obračuna policije sa šačicom aktivista za zeleni grad Gülerova djetinjstva, mjesta koje pripada uspomenama milijuna ljudi.

Borba za 600 stabala izrasla je preko noći u najveću bitku u novijoj povijesti ove države koja razdvaja kontinente, revoluciju koja se valja ulicama turskih megapolisa i po prvi put ozbiljno prijeti vladi premijera Recepa Tayyipa Erdoğana i njegovoj vladavini dugoj više od desetljeća. Autor turskog gospodarskog čuda i apsolutni pobjednik posljednjih izbora protiv sebe je okrenuo masu u borbi za, zapravo, turski identitet. I pritom pokrenuo sukob sekularne i islamističke, urbane i ruralne Turske, izazvao sudar dvaju svjetova koji se svakodnevno sukobljuju na barikadama u središtu grada.

Protiv Erdoğana ovih su dana ustali mnogi. Park Gezi i okolni trg Taksim vrve erupcijom nezadovoljstva žestokih oponenata vlade, naoko posve običnih ljudi. Dane i noći ovdje provode studenti, kemalisti, komunisti, socijalisti, ekolozi, članovi LGBT zajednice, nogometni navijači, radnici, penzioneri, konobari, bankari... “Šačica lopova”, kako ih je neki dan počastio premijer.

– Primitivac! Mi smo za njega gospoda. Ponikao je u četvrti Kasimpasa, to je geto iz kojeg nikad nije izišao. Taj čovjek zna samo vikati i prijetiti – uvjerava me neki dan Hasan Kaan Batmas, 21-godišnji student turističkog menadžemnta, iznimno pristojan i dobro odgojen dečko koji se preko noći odmetnuo u uličnog borca. Pokazuje golemi transparent s naputcima o ponašanju, izvješen na ogradi uz barikadu na sjevernoj strani trga, svojevrsni “ulični kućni red”. Obavijest je to svim prosvjednicima da se od njih traži da ne ozljeđuju nikoga nepotrebno, pa ni policiju.
Praktički se može napraviti špranca. "600 stabala koja su srušila diktatora". A-ha. Borba je to za demokraciju samo takva.

A točno tri godine kasnije, kada ništa nije uspjelo - bam - pokušaj vojnog udara.

Zadnje uređivanje ruka-slave : 23.11.2016. at 21:23.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 21:37   #79
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Evo i jednog tipičnog srcedrapateljnog izvještaja iz Turske oko "pobune" inscenirane oko 600 stabala u parku Gezi koja su trebala biti posječena za gradnju novog shoping centra. Sirota stabla.



Praktički se može napraviti špranca. "600 stabala koja su srušila diktatora". A-ha. Borba je to za demokraciju samo takva.

A točno tri godine kasnije, kada ništa nije uspjelo - bam - pokušaj vojnog udara.

2012. u BL 3 mjeseca su trajale demonstracije oko jednog hrasta i pravljenja jedne zgrade u picinom parku. Oko toga angazovala se sva opozicija i jedno petnestak NVO pa su uspjjevali nakupiti i po 200 demonstanata (oko 100 puta vise na FB).

Jos jedan neuspjesan primjer zbog skrtosti mentora. Koliko znam samo je jedan od organizatora uspio za tih nekoliko mjeseci skupiti para za stan, a jos par njih se ponovilo novijim (ne i novim) autom. U Turskoj su uplivale daleko ozbiljnije pare, pa je bilo veselo.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 21:53   #80
Ili još koja kolor revolucija u BiH:

Quote:
http://haler.blogger.ba/arhiva/2014/02/24/3641654
Maja Nikolić
22.02.2014
Nina Zupan jedna je od najpoznatijih aktivistica u Tuzli. Kad god su prosvjedi opravdani, ona je u prvim redovima. Ukazuje svaki put na nepoštivanje ljudskih prava. Prije nekoliko godina sudjelovala je u organizaciji studentskih prosvjeda kojima su se studenti Univerziteta u Tuzli izborili za pravednije obrazovanje. Sudjelovala je i u posljednjim prosvjedima zajedno s prijateljima iz nevladinog sektora - Omladinskog pokreta Revolt. Podržavala je ogorčene radnike 5, 6. i 7. veljače. Pred zapaljenu zgradu Vlade Tuzlanskog Kantona (TK) došla i dan poslije kada je sve trebalo počistiti. Smatra da su ovi prosvjedi donijeli jedno novo lice Tuzli i BiH.

RSE: Prosvjedi su krenuli iz Tuzle, grada iz kojeg se godinama upozorava kako je politička oligarhija uništavala tvornice. Što misliš jesu li Tuzlaci probudili uspavane građane u cijeloj BiH, ali i uspavanu vlast?


Zupan: Ja mislim da jesu. Ovo nije prvi put, kao što ste rekli, da se u Tuzli održavaju protesti, ali mislim da svi protesti koji su do sada bili, da su u jednu ruku nosili poruku. Mislim da se u njima sve samo nagomilavalo i da jednostavno ljudi više nisu mogli da sjede u kući i da su osjetili da je definitivno sad trenutak da se nešto uradi. Radi toga se okupila tolika masa 5, 6. i 7. februara u Tuzli odakle se sve proširilo na ostale gradove.
...


Marković: Raste povjerenje u proteste u cijeloj BiH

Protesti koji se već sedmicama odvijaju u nekoliko gradova Federacije BiH stiču sve više povjerenja kod stanovništva širom BiH. To je na okruglom stolu u subotu, pod naslovom "Zahtjevi protestnog pokreta i neposredna demokratija", izjavio Goran Marković iz Bijeljine, ekspert za ustavno pravo, aktivista radničkog pokreta i urednik časopisa "Novi plamen" Dalje
Ili:

Quote:
Citat:
Fašistički hrvatski mediji u BIH više neće moći pričati kako se masovni prosvjedi ne događaju i u hrvatskim krajevima u BIH, nakon Širokog u kojem su 4 cure sjedile u San Melu, Livna u kojem nije održan prosvje, Ljubuškog u kojem je jedan NVO napravio dva plakata, konačno je pala i hrvatska Čapljina.

Čak 7, slovima S E D A M, prosvjednika okupilo se u Čapljini zauzevši trg.

Nakon što su ih prokleti hrvatski fašisti prijekorno pogledali podupiratelji klasne borbe za Komšićevu predizborn kampanju otišli su kući gledati sapunice a Emil Karamatić koji je prijetio masovnim uriniranjem prosvjednika po čapljinskom trgu po uzoru na velikog hrvatskog konceptualnog umjetnika Toma Gotovca koji to nikad inače nije radio. Potom je prijetio paljenjem frizure Smiljana Vidića aonda je pukao i završio na hitnoj.
Quote:
Na bosansko proljeće Hrvati u BiH nisu nasjeli, šutjela i Republika Srpska



Privremeno je imenovan i ravnatelj policije, a jučerašnji pokušaj reprize nasilnih prosvjeda u Mostaru je zaustavljen.

Jučer su ponovno nastavljeni prosvjedi, no u upola manjem intenzitetu u bošnjačkom dijelu Federacije BiH. Istodobno u većinskim hrvatskim područjima Širokom Brijegu, Grudama, Posušju, Livnu, Tomislavgradu, Čapljini... nije bilo prosvjeda niti je bilo naznaka neke reprize nasilnih prosvjeda. Hrvati, iako također proživljavaju tešku socijalnu situaciju, nisu nasjeli na bošnjačko proljeće. Ovoga puta Hrvati u BiH prema pokušaju “antibirokratske revolucije” ponijeli su se gotovo kao bošnjački lider Alija Izetbegović koji je na početku rata 1991. godine, kada je JNA napala hrvatsko selo Ravno, poručio: “Ponavljam, ovo nije naš rat”. I nije hrvatski rat jer su upravo politički kreatori koji su se upleli u prosvjede nasiljem i valjanjem u blatu zapikirali usmjeriti tijek ustavnih promjena koje u BiH izazivaju velike napetosti posljednjih godina. Bezočnom nasilju bio je izložen Mostar, gdje je zbog sabotaže zapovjednika specijalne policije dopušteno nasilnicima da unište više gradskih i županijskih zgrada te institucija.
Izvanredno stanje
Livno:
Quote:
Propalo okupljanje u Livnu
http://www.livno-online.com/images/2...plakat_620.jpg
Uočite šaku na plakatu.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.