Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 18:36   #1
"Ne gledaj mi u pijat" (2016.), Hana Jušić

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
I Hana Jušić dobila Fedoru u Veneciji.
Iako sam fan kratkometražnog opusa Hane Jušić, "Ne gledaj mi u pijat" ima nekoliko svojih problema, o kojih je potpuno nesuvisla kamera najveći. Konačni dojam mi je u blagom plusu, ali budem ovih dana i o tome zašto taj plus nije i izraženiji, ako će biti zainteresiranih za diskusijicu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 19:14   #2
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Iako sam fan kratkometražnog opusa Hane Jušić, "Ne gledaj mi u pijat" ima nekoliko svojih problema, o kojih je potpuno nesuvisla kamera najveći.
Film sam vidjela još krajem ljeta, ali se nisam htjela javljati da ne utječem ni na koga. O nesuvislom radu kamere pisali su neki inozemni kritičari već nakon premijerne projekcije, a film ima i podosta dramaturških problema. Medvjeđu uslugu filmu učinili su oni koji su ga napuhavali vezano uz Veneciju premda je prikazan izvan svih službenih programa (u pretjerivanju je prednjačio Jurica Pavičić čiji je ushit očigledan refleks njegove muške zadivljenosti Haninim likom ).
O pretjerivanjima koja su sličila onima oko "Zvizdana" pisao je i Dean Sinovčić.
http://www.nacional.hr/insider-outsi...arov-spektakl/
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 19:26   #3
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Film sam vidjela još krajem ljeta, ali se nisam htjela javljati da ne utječem ni na koga. O nesuvislom radu kamere pisali su neki inozemni kritičari već nakon premijerne projekcije, a film ima i podosta dramaturških problema. Medvjeđu uslugu filmu učinili su oni koji su ga napuhavali vezano uz Veneciju premda je prikazan izvan svih službenih programa (u pretjerivanju je prednjačio Jurica Pavičić čiji je ushit očigledan refleks njegove muške zadivljenosti Haninim likom ).
O pretjerivanjima koja su sličila onima oko "Zvizdana" pisao je i Dean Sinovčić.
http://www.nacional.hr/insider-outsi...arov-spektakl/
Ništa to nisam čitao, išao sam potpuno čist.

Ne bih čak ulazio niti u dramaturške probleme, budući da se radi, u nedostatku boljeg izraza, o festivalskoj dramaturgiji. I OK, sad te to ili uhvati ili ne. Ja ne mogu reći da me nije uhvatilo, ali mislim da me trebalo/moglo uhvatiti puno jače. Iz nekoliko konkretnih razloga. Ali daj reci i ti pokoji, da samo ja sad ne mansplainam.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 19:34   #4
Sad vidim i što piše Sinovčić. I zbilja mi puca prepucij po šavu je li ta nagrada više ili manje važna. Kako im se da tako srati? Film je dobio nagradu na Veneciji, sve da ju je dodijelio žiri mladih filmofila s poteškoćama vida, opet je nekakva nagrada na bitnom festivalu. U nekakvom europskom filmskom sustavu vrijednosti to nešto predstavlja. Osim toga, "Ne gledaj mi u pijat" je mirne duše mogao igrati u u glavnoj selekciji i dobiti Zlatnog lava. Ako ga je godinu prije dobio onaj "Golub na grani...", film Hane Jušić je barem film.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 20:08   #5
Svidio mi se film, i s obzirom na viđeno od nje do sad, očekivano. Jedino sam se nadao više inventivnosti i svježine. Izgleda da je fejlanje s kamerom bio samo loš pokušaj toga. Ne znam, bez obzira na dramaturški okvir, falilo mi je bildanja. Mogao se učinit i korak dalje. Ali to je njezin rad, pa koji je smisao da tu kenjam po nečijoj viziji vlastitog filma.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 00:05   #6
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
(u pretjerivanju je prednjačio Jurica Pavičić čiji je ushit očigledan refleks njegove muške zadivljenosti Haninim likom ).
film jos nisam pogledao ali ovo sto si napisala je tako nisko.. i to ne prema pavicicu vec prema jusicki.

tebi je vjerojatnije da je on pao na njen film jer mu je zgodna nego da mu se film svidio?

__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 07:42   #7
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
film jos nisam pogledao ali ovo sto si napisala je tako nisko.. i to ne prema pavicicu vec prema jusicki.

tebi je vjerojatnije da je on pao na njen film jer mu je zgodna nego da mu se film svidio?

Nisam uopće sklona niskim udarcima. Iznosim samo mišljenje prema onome što sam vidjela vlastitim očima. To ne znači da mu se i film nije svidio, ali sam sigurna da mu se zbog Hane svidio unaprijed.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 11:33   #8
zakopavas se. jasno mi je koliko cijenis pavicica ali jusic to nije zasluzila, kakav god film snimila.
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 12:39   #9
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Nisam uopće sklona niskim udarcima. Iznosim samo mišljenje prema onome što sam vidjela vlastitim očima. To ne znači da mu se i film nije svidio, ali sam sigurna da mu se zbog Hane svidio unaprijed.
Ovo je fakat dno dna.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 12:42   #10
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Nisam uopće sklona niskim udarcima. Iznosim samo mišljenje prema onome što sam vidjela vlastitim očima. To ne znači da mu se i film nije svidio, ali sam sigurna da mu se zbog Hane svidio unaprijed.
Dobro, ako si to vidjela na licu mjesta, može ti se samo vjerovati ili ne. Sad sam pročitao taj članak i iz njega ovo što tvrdiš nije baš vidljivo. Ali je itekako vidljivo da je Jurica dosljedan samom sebi, pa je uspio oba puta u članku ime glavne glumice (koja mu je pritom "senzacionalna", meni baš nije) napisati krivo.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:15   #11
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Iako sam fan kratkometražnog opusa Hane Jušić, "Ne gledaj mi u pijat" ima nekoliko svojih problema, o kojih je potpuno nesuvisla kamera najveći. Konačni dojam mi je u blagom plusu, ali budem ovih dana i o tome zašto taj plus nije i izraženiji, ako će biti zainteresiranih za diskusijicu.
Pogledat ću vjerojatno sljedeći tjedan pa se uključim u raspravu.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:30   #12
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
zakopavas se. jasno mi je koliko cijenis pavicica ali jusic to nije zasluzila, kakav god film snimila.

Imaš problema s logikom. Iznjela sam opažaj koji govori nešto o Pavičiću, a o Jusićki baš ništa jer na navedeno svojim postupcima nije utjecala pa opaska kako "to nije zaslužila" i "da se zakopavam" nemaju veze s vezom
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 15:48   #13
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ali je itekako vidljivo da je Jurica dosljedan samom sebi, pa je uspio oba puta u članku ime glavne glumice (koja mu je pritom "senzacionalna", meni baš nije) napisati krivo.
Vidio je u njoj Hanu, pa mu se zamutilo.

Meni je cura ok. Djeluje ranjivo, a s obzirom na karakter festivalskog filma senzacionalnost pada u vodu.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:10   #14
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Meni je cura ok. Djeluje ranjivo, a s obzirom na karakter festivalskog filma senzacionalnost pada u vodu.
Ranjiva u tijelu, ali ne i u oku.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:41   #15
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ranjiva u tijelu, ali ne i u oku.
Da, ali nekako opći dojam ranjivosti mi je prisutan. S očima bi bio pun pogodak. Iako potrudila se s utučenim pogledom.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:30   #16
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Imaš problema s logikom. Iznjela sam opažaj koji govori nešto o Pavičiću, a o Jusićki baš ništa jer na navedeno svojim postupcima nije utjecala pa opaska kako "to nije zaslužila" i "da se zakopavam" nemaju veze s vezom
iako si prethodnim postovima jasno dala do znanja da uopce nisi svjesna sto stvari koje pises znace jos cu ti jednom probati pojasniti:

napisala si da je dobru pavicicevu kritiku jusic dobila zbog izgleda a ne filma. to sto ti mislis da si tom recenicom vise ocrnila pavicica nego jusic "nema nikakve veze s vezom".
__________________
U supermarket su uveli dvije nove stvari, mesarov kutak i pekarnicu, pa je miris svježeg kruha i kolača kombiniran s pogledom na čovjeka u haljetku poprskanom krvlju koji udara po komadima svježe teletine bio prilično uzbudljiv za sve nas. - Don DeLillo
vihorsthename is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 18:53   #17
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
iako si prethodnim postovima jasno dala do znanja da uopce nisi svjesna sto stvari koje pises znace jos cu ti jednom probati pojasniti:

napisala si da je dobru pavicicevu kritiku jusic dobila zbog izgleda a ne filma. to sto ti mislis da si tom recenicom vise ocrnila pavicica nego jusic "nema nikakve veze s vezom".
Genijalni su mi ovakvi prepotentni tipovi koji drugima objašnjavaju što su htjeli reći i što zapravo misle. Osim toga, što je tako sablasno u tvrdnji da netko o nekome piše panegirike jer se na njega pali ? Horizonti su ti suženi ako za takve pojave ne znaš.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 20:43   #18
Quote:
vihorsthename kaže: Pogledaj post
napisala si da je dobru pavicicevu kritiku jusic dobila zbog izgleda a ne filma. to sto ti mislis da si tom recenicom vise ocrnila pavicica nego jusic "nema nikakve veze s vezom".
Ne znam za Pavičića, ali skoro sve kritike i intervjui u većim novinama (koje uglavnom pišu sredovječni muškarci) podcrtavaju da je Jušić zgodna, lijepa itd. Mislim da to više govori o kritičarima, i da, mislim da to ide na štetu Jušić koja treba biti u centru pozornosti zbog odličnih filmova, a ne zbog svog izgleda.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 22:44   #19
Pa to je zaista žešća lakrdija. Kakve veze njen fizički izgled ima sa filmom?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 22:51   #20
ta djevojka je objektivno jako lijepa. ja sam je vidjela prije nekih godinu i pol u tramvaju i nisam mogla prestat gledati je. ali je očito i jako talentirana i osvojila je jako vrijednu nagradu, i to treba poštovati, a ne obezvrjeđivati na sve moguće načine.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.