Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2013., 09:39   #1
Ovisnost o anksioliticima (xanax, misar, helex)

Citajuci postove vidio Sam da dosta forumasa uzima spomenute anksiolitike kao stalnu terapiju I kao nadomjestak AD.
Valja istaci da anksiolitici stvaraju ovisnost. ONI nisu trajna terapija. To Vam je samo prva pomoc. Pravi izbor Su AD.
Jedan te isti anksiolitik nebi trebalo uzimati vise od tjedan dana I tada ga treba zamijeniti drugim anksiolitikom. U Tom slucaju je mala sansa da Se razvije ovisnost.
Anksiolitike je najbolje uzimati po potrebi. To znaci kad ste anksiozni I napeti, kad osjetite da bi mogli dobiti PA.
Panicari I agorafobicari ce ga uzeti sat vremena prije nego odu na neko javno mjesto,svadbu ili bilo gdje gdje ima puno ljudi.
Nema zamjene za AD koji Se moraju redovito uzimati
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 10:12   #2
Aha, a reci, ako se uzima prema potrebi, ne razvija se ovisnost?
sunceimjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 10:50   #3
Quote:
sunceimjesec kaže: Pogledaj post
Aha, a reci, ako se uzima prema potrebi, ne razvija se ovisnost?
U Tom slucaju ne
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:01   #4
Question Jesam li ja ovisna?

Uzimam Helex od 0,50mg zadnjih 5 godina. Prve dvije je to bilo gotovo svakodnevno dok zadnje tri stvarno rijetko...pogotovo sad od kad sam na ad-u.
Znači desi se da ga mjesečno uzmem svega 3-4 puta.
Jesam li ja ovisna?
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:29   #5
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
U Tom slucaju ne
ajd, sad mi je lakše, jer sam već malo osjećala grižnju savjesti...
sunceimjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:42   #6
Quote:
Calistam kaže: Pogledaj post
Uzimam Helex od 0,50mg zadnjih 5 godina. Prve dvije je to bilo gotovo svakodnevno dok zadnje tri stvarno rijetko...pogotovo sad od kad sam na ad-u.
Znači desi se da ga mjesečno uzmem svega 3-4 puta.
Jesam li ja ovisna?
Pročitaj moj uvodni post. Ovisnost nastaje kod ljudi koji ih uzimaju svakodnevno,
Znam o čemu pričam jer sam ih jedno vrijeme uzimao svakodnevno. Jedva sam se skinuo i imao sam apstinencijske simptome.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 12:39   #7
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Pročitaj moj uvodni post. Ovisnost nastaje kod ljudi koji ih uzimaju svakodnevno,
Znam o čemu pričam jer sam ih jedno vrijeme uzimao svakodnevno. Jedva sam se skinuo i imao sam apstinencijske simptome.
Pročitala sam tvoj uvodni post.
Pitam radi toga što to već traje 5 godina i ustvari imam osjećaj da će zauvijek tako biti jer kad je baš frka, da negdje idem ili je nekakva akcija, moram uzeti Helex, ne mogu bez njega.
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:48   #8
Quote:
sunceimjesec kaže: Pogledaj post
Aha, a reci, ako se uzima prema potrebi, ne razvija se ovisnost?
pa nečije su potrebe svakodnevne.
meni je život bez njih nezamisliv, jer bih imala razne psihosomatske probleme. ne radi se tu više o nekoj tjeskobi, nego je to davno prešlo u fizičke simptome.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:49   #9
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
pa nečije su potrebe svakodnevne.
meni je život bez njih nezamisliv, jer bih imala razne psihosomatske probleme. ne radi se tu više o nekoj tjeskobi, nego je to davno prešlo u fizičke simptome.
Vjerojatno se kod tebe radi o psihosomatskom oboljenju,. Poslušaj savjet. Skini se s toga i počni piti AD
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:54   #10
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se kod tebe radi o psihosomatskom oboljenju,. Poslušaj savjet. Skini se s toga i počni piti AD
djeluje li on i na napade panike? ponekad me uhvati, a to je tako jako da me probudi po noći, i sljedećih sat-dva se tresem ko da je -20.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 12:03   #11
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
djeluje li on i na napade panike? ponekad me uhvati, a to je tako jako da me probudi po noći, i sljedećih sat-dva se tresem ko da je -20.
Ja sam ti paničar. AD je lijek,a anksiolitik je prva pomoć.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 18:14   #12
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
pa nečije su potrebe svakodnevne.
meni je život bez njih nezamisliv, jer bih imala razne psihosomatske probleme. ne radi se tu više o nekoj tjeskobi, nego je to davno prešlo u fizičke simptome.
upravo tako
ultraoptimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:43   #13
Najveći vrag od anksiolitika je onaj prokleti Lorsilan (Lorazepam)

Skidanje s njega je bio pravi pakao
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:48   #14
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Najveći vrag od anksiolitika je onaj prokleti Lorsilan (Lorazepam)

Skidanje s njega je bio pravi pakao
Podijeli s nama svoja iskustva. Neki piju te anksiolitike kao vodu
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 11:55   #15
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Podijeli s nama svoja iskustva. Neki piju te anksiolitike kao vodu
Pa kad sam bio hospitaliziran bio mi je potreban jer sam bio u konstantnom neprekidnom strahu. Pio sam dva dnevno od 2,5mg. Kad mi je postalo bolje doktorica me počela skidati s toga jer i ona sama kaže da nam anskiolitici nikako ne smiju postati najbolji prijatelj jer vro lako mogu postati najgori gospodar

Skidala je postepeno, strahovi su mi se vraćali, a kad mi ga je sa pola jednog skinula na nulu bio sam na rubu ludila od strahova. Dva dana čistog pakla. Tek kad je prošlo tjedan dana od kako nisam nijednog pio mi je postalo bolje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 13:48   #16
Osjećam se malo prozvano pa eto da se oglasim

Kako uzimati anksiolitike po potrebi kad si anksiozan 0-24? Ti paničariš kad si okružen ljudima, meni su se panični događali i na javnim mjestima i dok sam bila sama u sobi. Osim toga me prati neprestana tjeskoba.

Ova priča s antidepresivima zvuči jako utopijski. Možda bi držala vodu kad bi svaki AD svakome odgovarao, kad ne bi u početku samo pogoršavao simptome i kad ne bi trebali tjedni da se uopće vidi djeluje li. U stvarnosti za sve to treba jako puno vremena, a za nekakav napredak u psihoterapiji još i više.

Znam da si doktor, ali ne zaboravi da i svi mi koji pijemo psihofarmake imamo doktore koji nadgledaju naše liječenje, da ne pijemo te tablete iz vlastitog hira i da nisu svi problemi iste prirode. Ničije mišljenje ne prihvaćam bez kritičkog odmaka, ali već sam i psihijatrici i doktorici opće prakse cmizdrila zbog straha od ovisnosti i obje su mi neovisno jedna o drugoj rekle praktički istu stvar: da nekad jednostavno NE IDE drukčije, da se ne mogu preko noći riješiti anksioznosti koja se godinama gradila, da treba pogoditi pravu terapiju i da mi neće ništa biti ako budem jako postupno smanjivala dozu anksiolitika jednom kad mi bude dobro.
No13 baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 14:09   #17
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post

Ova priča s antidepresivima zvuči jako utopijski. Možda bi držala vodu kad bi svaki AD svakome odgovarao, kad ne bi u početku samo pogoršavao simptome i kad ne bi trebali tjedni da se uopće vidi djeluje li. U stvarnosti za sve to treba jako puno vremena, a za nekakav napredak u psihoterapiji još i više.
baš to. ja si npr. ne mogu priuštiti takva eksperimentiranja. već dovoljno imam lošeg osjećanja, da mi nikakav dodatak ne treba.
idem na sigurno, a to su zasad anksiolitici. i čisto sumnjam da ad rješava takva moja stanja.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:18   #18
Ja sam popio Olanazapin,Seroxat i Bromazepam,mjesec i po,i prekinuo sam.Stvarali impotenciju .Nisam mogao odmah prekinuti,morao sam postepeno smanjivati dozu.Posle mjesec dana jos po nekad pijem samo Bromazepam zbog nesanice.
toni- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 15:31   #19
Jedno pitanje.
Da li i nakon koliko apaurin od 2mg moze razviti ovisnost?
Pila sam ga dok sam cuvala prvu trudnocu po strogoj preporuci ginekologa i posto nisam ni znala da razvijaju ovisnost niti se zamarala s tim, nikakvu promjenu nisam ni osjetila kad sam ga prestala piti.
Medjutim, pred kraj ove druge trudnoce i nakon poroda sad, javili su mi se simptomi anksioznosti, strah od bolesti, ogranicava me, previse citam o svemu i isprepadana sam.
Dr. opce prakse mi je rekao da je samnom sve uredu, da pijem mjesec dana apaurin 2x dnevno od 2mg i b-kompleks i da cu biti kao nova.
Medjutim, ne smijem ga piti toliko jer sam procitala puno o ovisnosti, a uz to jos i dojim pomalo, pa ga popijem samo ujutro jer mi je grozno.
Sta mislite vi o ovome?
Nittaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 14:10   #20
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
Osjećam se malo prozvano pa eto da se oglasim

Kako uzimati anksiolitike po potrebi kad si anksiozan 0-24? Ti paničariš kad si okružen ljudima, meni su se panični događali i na javnim mjestima i dok sam bila sama u sobi. Osim toga me prati neprestana tjeskoba.

Ova priča s antidepresivima zvuči jako utopijski. Možda bi držala vodu kad bi svaki AD svakome odgovarao, kad ne bi u početku samo pogoršavao simptome i kad ne bi trebali tjedni da se uopće vidi djeluje li. U stvarnosti za sve to treba jako puno vremena, a za nekakav napredak u psihoterapiji još i više.

Znam da si doktor, ali ne zaboravi da i svi mi koji pijemo psihofarmake imamo doktore koji nadgledaju naše liječenje, da ne pijemo te tablete iz vlastitog hira i da nisu svi problemi iste prirode. Ničije mišljenje ne prihvaćam bez kritičkog odmaka, ali već sam i psihijatrici i doktorici opće prakse cmizdrila zbog straha od ovisnosti i obje su mi neovisno jedna o drugoj rekle praktički istu stvar: da nekad jednostavno NE IDE drukčije, da se ne mogu preko noći riješiti anksioznosti koja se godinama gradila, da treba pogoditi pravu terapiju i da mi neće ništa biti ako budem jako postupno smanjivala dozu anksiolitika jednom kad mi bude dobro.
čekaj ti piješ AD ili ne? meni je moja psihijatrica rekla da su ti anksiolitici nužno zlo i da ih treba samo prema potrebi piti jer se lako navučeš, kao što si i sama napisala, ali AD je taj koji smanjuje tjeskobu...
sunceimjesec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.