Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 15:38   #1
Vrtoglavica / vertigo

U zadnjih tjedan dana konstantno imam problema sa blagom vrtoglavicom koja nije ona uobičajena kao ona "normalna" koju sam prije znala imati tu i tamo koji put, već ova nekako dolazi iz predjela očiju i obrva ne znam kako da to objasnim. U tom dijelu mi se lagano vrti svaki dan, ali ne baš 24/7 već neko određeno vrijeme da, a neko vrijeme ne. Uopće ne kužim u čemu je stvar. Može li to biti nekako povezano možda sa time što često "visim" za računalom i pretjerano buljim u ekran? Nemam pojma... al ide mi na živce
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 15:48   #2
možda se radi o niskom tlaku ili pak pošto si žena može biti i nedostatak željeza.
kod mene se radi o obje stvari.
preporučam ti da izvadiš krv pa češ vidjet šta i kako dalje.
najbolje ti je otići kod doktorice opće prakse
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 23:05   #3
Eee, baš sam nedavno vadila krv i željezo mi je normalno (što je i mene samu šokiralo jer sam očekivala da će biti nisko jako). A niski tlak imam, to znam. Samo kako da ga povisim? Kava, voda...? Što najbolje djeluje? Meni se čini da kava baš ne djeluje, jer pijem ju svako jutro skoro.
Athalie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 09:36   #4
Za niski tlak moraš piti puno tekućine. Kada ti je jako niski tlak pojedi nešto jako slano jer sol podiže tlak.Ni meni kava baš ne povisuje tlak.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 11:05   #5
Provjeri vid.Pogotovo ako si dugo za kompjuterom!
acqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:30   #6
Unhappy Vrtoglavica / vertigo

narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu
martas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 14:23   #7
Martas, treba ti dobar NEUROLOG koji će uz sve potrebne nalaze koje ćeš morati napraviti pokušati doći do dijagnoze.
Ova tvoja priča me podsjetila na moju ,a vjeruj mi nije "ružičasta".Ovi silni stresovi koje si spomenula mi se NE SVIĐAJU jer oni mogu biti inicijalna kapisla za neku neurološku bolešćinu.
cocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 20:29   #8
Vrtoglavica ili...

U zadnje vrijeme mi se cesto dogada da mi se uzasno zavrti i moram se za nesto primit da ne padnem. Uglavnom mi se to desi dok se tusiram. I glava me na jedan neugodan, cudan nacin pocne boljet. Kad sam vani to mi se nikad ne desi. Prije mi se cesto desavalo, a sada malo rijede, al svejedno me to pocelo brinuti. I to traje vec 3 mjeseca vise-manje. E da jos ako nesto vise govori, imam 14 godina. Dal je vrijeme da odem doktoru, il da jos pricekam pa da vidim oce prestat ( s obzirom da se sad malo rijede desava ). Hvala unaprijed na svim pametnim odgovorima !
dzg2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 22:57   #9
Da, odi doktoru.

Jesi nedavno brzo izrastao/izrasla? Cesto se u mladih ljudi koji su naglo narasli, mrsavi, visoki, javlja ortostatska hipotenzija. Pa moraju pazljivo ustajati iz kreveta, stolice, u kadi (vrtoglavica kad mijenjas polozaj tijela?). Ali ipak porazgovaraj s doktorom, da nesto ne propustimo.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 12:30   #10
Vrtoglavica pri pomicanju glave

zadnjih nekoliko dana sam skužio da me pegla vrtoglavica kad glavu nagnem u lijevo ili desno..
pojavljuje se po noći, kad se hoću u snu okrenut na stranu, probudi me vrtoglavica..
po danu slabi, i mogu se normalno kretati ali po noći se opet javlja..
našao sam na netu neke članke..

Benigna pozicijska vrtoglavica i nistagmus - Nastaje prilikom okretanja glave u određenu ravninu. Pritom se javlja kratkotrajna vrtoglavica (u trajanju od nekoliko sekundi) s osjećajem rotacijskog kretanja, često praćena mučninom, ali bez šuma u uhu. Vrtoglavica nastaje zbog taloženja otolita u stražnjem polukružnom kanaliću uha. Takvo stanje je kratkotrajno. Određenim vježbama položaja glave razgrađuje se talog i vrtoglavica nestaje.

Vrtoglavica perifernog podrijetla:
Za razliku od vrtoglavice centralnog podrijetla, kod ovog oblika uzrok bolesti nalazimo u unutarnjem uhu. Za razliku od vrtoglavica centralnog podrijetla, ovdje se mogu očitovati i poremećaji sluha. Jedan od najčešćih uzroka je kupulolitijaza, taloženje kristala kalcijevog karbonata u labirintu, a očituje se pojavom vrtoglavice pri određenim kretnjama glave (kao što je npr. zabacivanje, nagli okret glave u jednu stranu...). Kupulolitijaza je benigno (dobroćudno) stanje koje u velikoj većini slučajeva prolazi samo od sebe, a zbog specifične slike bolesti poremećaj nazivamo i benigna položajna vrtoglavica.

jel netko imao kakva iskustva?
ima onih štapića koji se pale u uhu pa tope talog u kanalima uha..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 13:42   #11
i ja sam imam vrlo slične simptome, vrtoglavica dok ležim, dok okrećem glavu, prilikom dizanja ili spuštanja...ja inače spavam sa čepićima za uši, pa se pitam da li i to može imati utjecaja na pojavu vrtoglavice. Ne znam što bi se još moglo učiniti po tom pitanju, da li postoji još neki uzrok i mogućnost otklanjanja vrtoglavica.
cicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 13:45   #12
doktorica je spomenula ispiranje uha, a ja sam kupio neke tuljke koji se zapale pa povuku tu smolu..
http://www.montana-zagreb.hr/zdravlje/cervann.htm
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 10:11   #13
jučer sam zapalio te svijeće u uhu i mogu reći da se bolje osjećam, manje mi se vrti, skoro ništa..
jučer mi kolega kaže da su oni to u vojsci radili sami od starih svijeća i dijelova potkošulje..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 11:45   #14
kineski stapici(koji se zapale u uhu) su za ciscenje uha, ciscenje smole. a tako i ispiranjem cistis uho i eventualno se oslobodis cepa ako se napravio. a ne vjerujem da ti se zbog smole vrti u glavi.ni kineski stapici niti ispiranje ne djeluju na kamence (kristali kalcijevog karbonata) koje si gore spomenuo. njih se mozes osloboditi odredjenim vjezbama (pokretima) uz pomoc specijaliste jer kad radis te vjezbe bude ti zlo.
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2008., 18:32   #15
tvoji simptomi me podsjećaju na moje kada sam završila u bolnici sa upalom centra za ravnotežu.
Tri dana prije jakih vrtoglavica bacalo me na desno svaki put pri hodanju.Nema druge nego strogo mirovanje i post audiologu.Ja sam u bolnici bila 7.dana i samo sam ležala ,s tim da tri dana uopće nisam mogla ustati bez pomoći iz kreveta.
nemoj čaćkati po ušima bez stručne osobe jer uši su jako osjetljive.
Pozdrav i nadam se da ti je bolje.
optimizam is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 09:00   #16
nešto mi je bolje od ovoga tretmana sa tuljcima, oko 50% bolje, samo tu i tamo mi se zavrti..
piše da se ponavlja proces 4 tjedna, pa onda stanka..
probat ću, ako ne ide idem kod Dr..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 10:17   #17
meni je nakon upotrebe kineskih štapića (ili kako ih već zovu) došlo do pucanja membrane bubnića.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 20:59   #18
Quote:
martas kaže: Pogledaj post
narode,ako tko ima iskustva s tim,pomagajte. Jucer ujutro mi se prvi put dogodilo,krenula ustati i bum nazad. ponovo pokusala,katastrofa,kao osjecaj pijanstva da se tjelo nemoze odvojit od kreveta.cak i kad su oci zatvorene sve se okrece. Imala sam stresno razdoblje,i privatno i na poslu,ma imala sam i prije al nikad mi se ovo nije dogodilo. zvala hitnu,oni dosli,malo pogledali dali injekciju torecan,zovi opet ako se pogorsa... klasika,nase zdravstvo. Nije mi bolje,moja dr.mi je propisala jutros torecan,i uputnicu za eeg glave i rtg vrata a to mogu krepat dok docekam po nasim bolnicama,a nema me ko ni odvesti a sam jedva dodjem do wc. Nadam se da ce s lijekovima biti bole pa da necu morat na pretrage. ako netko ima iskustva s ovim i koliko traje nek se javi.popizdicu
I ja imam takve vrtoglavice!!! Molim te reci mi jesi otkrila uzrok?!
Ja već misec dana bezuspješno idem po doktorima!
cvitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:12   #19
Quote:
cvitic kaže: Pogledaj post
I ja imam takve vrtoglavice!!! Molim te reci mi jesi otkrila uzrok?!
Ja već misec dana bezuspješno idem po doktorima!
Si bila kod audiologa?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:26   #20
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Si bila kod audiologa?
bila sam na MR mozga -sve ok osim ciste na prednjim sinusima
ultrazvuk vratnih arterija -ok
centar za ravnotežu i sluh- ok
samo srce šteka! kao imam neki šum i svi se čude kako sad odjednom i kako mi se prije nije otkrio!
cvitic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.