Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2009., 12:06   #1
Rezervni dijelovi Renault

pozdrav

htio sam kupiti renault megane III Coupe Expression 1.6 16V

sada posto je to ipak veliki novac za mene zanimaju me neke korisne informacije, cijene rezervnih djelova, posebno za renault jer sam cuo da su im djelovi dosta skupi, prema tome dali je renault kao automobil kvalitetan i kada su najcesce potrebni servisi na njemu

zatim me zanima kakve sve jos troškove mogu očekivati kad kupim automobil, tehnicki, registracija, servis nakon 1000 km itd...i koliki su troškovi toga svega ?

u biti zanim me oopcenito sve sto mogu saznati kad se kupuje novi automobil, kakve troskove mogu ocekivati osim tih 110.000,00 kn za njega

hvala na odgovorima
bad_loco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:22   #2
Redovni servisi jednom godišnje ili svakih 30 000km, 1000 do 1500kn.
Prvi servis ti je nakon 1 godine.
Garancija je ako se ne varam 3god., a može se nadoplatiti za 5.

Tehnički, registracija ovisno koliki bonus imaš i da li uzimaš kasko.

Ostale podrobnije informacije bi ti trebali dati u salonu.
mario1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:37   #3
hvala, a zanimaju me cijene rezervnih djelova kad nesto crkne na renaultu...dali su puno skuplji od ostalih ?
bad_loco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:52   #4
Quote:
bad_loco kaže: Pogledaj post
hvala, a zanimaju me cijene rezervnih djelova kad nesto crkne na renaultu...dali su puno skuplji od ostalih ?
Što je za tebe PUNO? Duplo skuplje? 10-20% skuplje?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:59   #5
Frendu na Meganeu I: poluosovina 6000kn u ovlaštenom (s rukama mislim), za hladnjak je isto spominjao neku nenormalnu cifru.

Inače preživjeh totalku u Meganeu II. Kad sam vidio ispis štete i cijene eventualnog popravka Most-11000kn...

Inače meni odličan auto, ako ga uzmeš novog i održavaš onda nema straha
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:09   #6
Quote:
ship-shop kaže: Pogledaj post
Frendu na Meganeu I: poluosovina 6000kn u ovlaštenom (s rukama mislim), za hladnjak je isto spominjao neku nenormalnu cifru.

Inače preživjeh totalku u Meganeu II. Kad sam vidio ispis štete i cijene eventualnog popravka Most-11000kn...

Inače meni odličan auto, ako ga uzmeš novog i održavaš onda nema straha
btw pitanje je za megane III, a za megane I dijelovi nisu skupi jedino ak očeš bit ovca za šišanje i neznaš se snać pa ideš u ovlaštene po dijelove, a tak je i za ostale marke
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:25   #7
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
btw pitanje je za megane III, a za megane I dijelovi nisu skupi jedino ak očeš bit ovca za šišanje i neznaš se snać pa ideš u ovlaštene po dijelove, a tak je i za ostale marke
Sorry Neno ali koji ovlašteni NIJE salon za šišanje mušterija? Svječica NGK za mog ljubimca 4 Eura. U autokomerc - 120 ćuna (isti taj NGK u bijelo-sivo-crnoj FIAT kutijici). Blagodarim.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:43   #8
Dobro, lik je pitao, a ja sam odgovorio s nekakvim mojim iskustvima s Renaultom. To da ovlaštene treba zaobilaziti... jebiga, treba
ship-shop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:10   #9
Ako kupiš Megane III, dok ti garancija ne istekne, popravljaj ga u ovlaštenom servisu...kad istekne garancija, prijeđi na nekog ko radove obavlja kvalitetno, ali puno jeftinije... Posjedujem Megane II i servisiram ga kod jednog frajera koji je dobar automehaničar, ali on mi nabavlja iste dijelove kao što su i u ovlaštenom servisu, ali bez "Renault" oznake na njima, pa zato prolazim 30-40% jeftinije... Inače Renault u ovlaštenom servisu prodaje dijelove 20% skuplje od npr. Opelovih dijelova u ovlaštenom
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 17:06   #10
Motor brisača za Clio III oko 1900,00 kn
__________________
Surfujem...
Upravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 17:15   #11
Quote:
Upravnik kaže: Pogledaj post
Motor brisača za Clio III oko 1900,00 kn
Za Megane III je u ovlaštenom servisu isto kao i za Megane II, 800 kn...ne znam kako je onda za clio 1900....
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 19:47   #12
Ne znam tako su meni rekli i ja nisam uzeo.
__________________
Surfujem...
Upravnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 19:58   #13
Quote:
mario1710 kaže: Pogledaj post
Redovni servisi jednom godišnje ili svakih 30 000km, 1000 do 1500kn.
Prvi servis ti je nakon 1 godine.
Garancija je ako se ne varam 3god., a može se nadoplatiti za 5.

Tehnički, registracija ovisno koliki bonus imaš i da li uzimaš kasko.

Ostale podrobnije informacije bi ti trebali dati u salonu.
a tko te tjera da odgovaraš čovjeku ako neznaš odgovor.
Prvi servis je nakon 2 god ili 30 000 km.
Garancija je 2 god.
Registracija sa 50%, bez kaska oko 2200kn (ovisi iz kojega si grada)...
__________________
Bolje miješati alkohol, nego cement!
bruno027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 21:18   #14
Servisi su jednako skupi kao i u drugih marki, nakon garancije šibaš kvalitetne zamjenske dijelove i bez brige si, za relativno malo novaca.

Primjer za megane II:

- prednje disk pločice Ferodo cca 330,00 kn, stražnje cca 250,00 kn.

- jedna balans-štanga: cca 150,00 kn

- jedna kugla: cca 100-150 kn

metlice brisača Bosch prednje: obje cca 150,00 kn

- remenica alternatora: 350,00 kn

- veliki servis (zamjenski materijal provjerenih proizvođaća): cca 1800,00 kn...

Ne znam kaj te još zanima, neke kvarove nisam imao u 150.000 km, a jučer sam ga i prodao
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 22:58   #15
Quote:
bruno027 kaže: Pogledaj post
Garancija je 2 god.
E pa upravo imam katalog od megana 3 i piše da je garancija 3 godine.
Megan 2 je imao 2 godine garancije
mario1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 22:40   #16
Quote:
mario1710 kaže: Pogledaj post
E pa upravo imam katalog od megana 3 i piše da je garancija 3 godine.
Megan 2 je imao 2 godine garancije
ti imaš katalog, a ja sam kupio navedeni auto prije 1 mjesec. Hm, tko je u pravu
Garancija je 2 god, a za više se može nadoplatiti...
__________________
Bolje miješati alkohol, nego cement!
bruno027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 08:21   #17
Quote:
mario1710 kaže: Pogledaj post
E pa upravo imam katalog od megana 3 i piše da je garancija 3 godine.
Megan 2 je imao 2 godine garancije
u pravu si, provjerio sam, garancija je 3 god
__________________
Bolje miješati alkohol, nego cement!
bruno027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 08:47   #18
Quote:
bruno027 kaže: Pogledaj post
u pravu si, provjerio sam, garancija je 3 god
Inače se malo bolje potrudi pa pročitaj što piše, jer prvi servis nakon dvije godine, ili tebe rade genijalcem, ili si genijalac pa si krivo informiran.

Uvijek se servis radi ili jednom godišnje (bez obzira na kilometražu) ili ako imaš napunjenu kilometražu (npr. 30 000km), a godina dana nije prošla.

Čitak iz uputstva i one napomene, sitna slova, zvjezdice. Jer ako ne znaš kolika to je garancija, onda je ovo samo pozitivna kritika.

Naravno da će tebi garancja vrijediti i ako se pojaviš na servisu tek drugu godinu, ali to je tvoj auto kojeg ti voziš. Njima je apsolutno svejedno.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 08:58   #19
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Inače se malo bolje potrudi pa pročitaj što piše, jer prvi servis nakon dvije godine, ili tebe rade genijalcem, ili si genijalac pa si krivo informiran.

Uvijek se servis radi ili jednom godišnje (bez obzira na kilometražu) ili ako imaš napunjenu kilometražu (npr. 30 000km), a godina dana nije prošla.

Čitak iz uputstva i one napomene, sitna slova, zvjezdice. Jer ako ne znaš kolika to je garancija, onda je ovo samo pozitivna kritika.

Naravno da će tebi garancja vrijediti i ako se pojaviš na servisu tek drugu godinu, ali to je tvoj auto kojeg ti voziš. Njima je apsolutno svejedno.
U servisnoj knjižici piše 2 god ili 30000 km. Tako sam i napisao ovdje i to je službeni podatak. E sad, druga je stvar što ću ja svakako promijeniti ulje i filter ulja nakon 1 god.
Znači nemožeš čovjeku napisati da MORA ici na servis nakon 1 god, kad ne mora. To je tvoj izbor...
__________________
Bolje miješati alkohol, nego cement!
bruno027 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 09:38   #20
Quote:
bruno027 kaže: Pogledaj post
U servisnoj knjižici piše 2 god ili 30000 km. Tako sam i napisao ovdje i to je službeni podatak. E sad, druga je stvar što ću ja svakako promijeniti ulje i filter ulja nakon 1 god.
Znači nemožeš čovjeku napisati da MORA ici na servis nakon 1 god, kad ne mora. To je tvoj izbor...
To mi onda izgleda da oni rade ljude genijalcima.
Jer isto i meni piše, ali postoje i sitna slova koja kažu slijedeće:

Quote:
If the car is used mainly on urban routes or if the yearly kilometres travelled are less than 10,000 km, the engine oil and filter must be changed every 12 months.


Ali dobro, ja prihvaćam da je sve moguće.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.