Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 12:15   #1
Tijesto za lazanje

Trebam pomoć!
Molila bih recept za tijesto za lazanje
*MiNa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 13:39   #2
Ovako radim ja, neznam omjere ja to odokativno...
- uzmem 5 jaja i 3 žumanjka, brašna pola oštrog pola glatkog koliko treba da se umjesti žitka tvrđa masa - mijesi do bola, što više to bolje

- izrežem manje komadiće i svaki razvaljam na mašinici za tjesto, onak kad razvaljam, presavinem kao kovertu i ponovo razvaljam. Tak nekoliko puta. Na taj način dobiješ čvrstoću tijesta (otpušta se gluten više) i sve je više sjajnije

- formiram krpice za lazanje, prosušim malo ( na dršku partviša ih naslažem)

- kuham u vrlo slanoj vodi, samo par minuta

- ako imam veću količinu tijesta svaki skuhani komadić premažem uljem i složim jedan na drugi u neku plastičnu posudu. Tako složeni mogu biti u frižideru i tjedan dana

Na isti način radim i široke rezance, samo njih čuvam sasušene u platnenoj vreći
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 14:19   #3
Ajoj, zvuči komplicirano

Hvala ti na odgovoru!
*MiNa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 14:52   #4
Ma nije,
Ako imaš samostojeći mikser, ubaci sve unutra i pusti ga da mijesi... mijesi...
A bez strojčeka za tijesto neznam kako bi napravila...
Sve u svemu nije to tako komplicirano, ali da treba malo vremena, treba
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:09   #5
Quote:
*MiNa* kaže: Pogledaj post
Ajoj, zvuči komplicirano

Hvala ti na odgovoru!
A zašto ne kupiš onda onu gotovu ali svježu tjesteninu za lasagne? Ima po dućanima za kupiti (u frižiderima gdje su njoki, tijesta i sl.), ali ne uvijek. Rok trajanje je nekih mjesec dana ili više i stvarno je fino. Puno bolje od onih gotovih tvrdih lasagna (misim na tjesteninu). Probaj ako ti se ne da raditi.
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 15:09   #6
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Ma nije,
Ako imaš samostojeći mikser, ubaci sve unutra i pusti ga da mijesi... mijesi...
A bez strojčeka za tijesto neznam kako bi napravila...
Sve u svemu nije to tako komplicirano, ali da treba malo vremena, treba
Taj mikser imam, ali nemam strojček za tijesto, tako da je prilično neizvedivo
*MiNa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 16:26   #7
uglavnom, ne ispalti se za 3-4 porcije lazanja, kupi Bariline, one koji se ne trebaju kuhati i - voila!
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 17:29   #8
ima na trznicama, svjeze, pola kg oko 12 kuna. prilicno su dobre.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 18:44   #9
Ja radim tijesto za lazanje od 3 jaja, 30 dkg brašna, prstohvata soli i žličice ulja. To sve pomiješam i mijesim cca 15 minuta. Oblikujem u kuglu, pokrijem mokrom krpom i pustim da stoji 1 sat. Nakon toga od kugle režem manje komade koje razvaljam valjkom za tijesto na željenu debljinu i slažem na stolnjak.
Kuham u posoljenoj vodi cca 2 minute i slažem na stolnjak.
Višak lazanja (ono što ne iskoristim za taj obrok) posložim na komad alu folije i "radim katove" dok imam lazanja. To zarolam i stavim u škrinju. Kasnije samo pustim da se odledi, odrolam i lazanje su spremne za upotrebu.

Btw, dopizdilo mi je valjanje sa valjkom za tijesto pa preko vikenda idem u Trst i ne vraćam se doma bez mašine za tijesto. Zadnji put sam vidjela jednu odličnu sa svim mogućim nastavcima i u nedjelju je moja
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:09   #10
Iako imamo mašinu za tijesto sa podesivim valjcima, kad radimo lasagne moja mama ručno umijesi tvrdo tijesto kao za mlince ili rezance (voda, brašno, jaja), razvalja (jako teško se valja), izreže na pravokutnike, ostavi na krpi da se malo posuše i malo prokuha u vodi, a ja ih odmah slažem i filam red umaka od mesa, red sira, između po svemu bešamel s muškatnim oraščićem koji klasično skuham (lasagne radimo u paru, brže ide).
Sun_Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 19:22   #11
evo lopovskog recepta za "tijesto"... funkcionira samo tako... u biti ja koristim gotove kore ali u zadnje vrijeme nisam bas ni pravio lazanje pa ....
dakle jednostavno ispeci palacinke i koristiti ih kao kore...
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 21:10   #12
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
ima na trznicama, svjeze, pola kg oko 12 kuna. prilicno su dobre.


slažem se..ja te kupujem redovito i super su, stavim po dva tri sloja tih jer su malo tanje...barem meni i mojima puno bolje od Barilinih
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 09:25   #13
Hvala vam na odgovorima!

Baš ću morati pogledati u dućanima i na tržnici, jer ovo ostalo je komplicirano

Sviđa mi se i ova ideja s palačinkama
*MiNa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 12:17   #14
barila kore za lazanje su po meni najbolje.......jedino treba malo vise beschamela da ne bi bilo presuho
bruno-palace is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 13:17   #15
Quote:
*MiNa* kaže: Pogledaj post
Baš ću morati pogledati u dućanima i na tržnici, jer ovo ostalo je komplicirano
Pa šta je to komplicirano u postupku zamijesiti tijesto, pustiti da odstoji pa razvaljaj
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 13:45   #16
Quote:
bruno-palace kaže: Pogledaj post
barila kore za lazanje su po meni najbolje.......jedino treba malo vise beschamela da ne bi bilo presuho
jesi probao svjeze s trznice?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 21:58   #17
ovak, naumila sam radit tijesto za lazanje doma

da li ga moram obavezno skuhat, ili mogu samo složiti i zapeći u pećnici uz prethodno 2 sata da stoji u tom saftu?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 22:48   #18
ja zamjesim obično tijesto kao za rezance samo malo mekše i razvaljam na 4 lista veličine vatrostalne zdjele u kojoj pečem lazanje.
tijesto ne kuham već sve složim i ostavim nekih pola sata -sat da odstoji i onda pečem.
bude odlično(barem nama)
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 23:07   #19
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post
slažem se..ja te kupujem redovito i super su, stavim po dva tri sloja tih jer su malo tanje...barem meni i mojima puno bolje od Barilinih
Potpis. Evo baš danas sam ih kupila jer sam pravila lazanje i presavršene...kad je akcija kupim ih jer često radim i voila!
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 00:06   #20
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
ja zamjesim obično tijesto kao za rezance samo malo mekše i razvaljam na 4 lista veličine vatrostalne zdjele u kojoj pečem lazanje.
tijesto ne kuham već sve složim i ostavim nekih pola sata -sat da odstoji i onda pečem.
bude odlično(barem nama)
tak sam i ja mislila

thx

__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.