Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2003., 12:25   #41
Quote:
el Torro kaže:
No ne mogu se oteti dojmu da ako voziš najbolji bolid, koji se kvari jednom u 3 sezone, i nije povijesna stvar napraviti ovo što oni čine. Da su Senna ili Prost imali takve uvjete, u 10 sezona bi osvojili bar 11 naslova. Ako ne i više ...
ono sto je ferrari danas, a williams renault bio prije koju sezonu je bio mclaren, a osobito hondini motori krajem 80ih. a sredinom 80ih mclaren porsche... jadni prost i senna koji nikada nisu imali prave bolide
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 17:01   #42
MICHAEL SCHUMACHER JE BOG!
FERRARI JE NAJEPOHALNIJA MOMČAD SVIH VREMENA!
:klap:

Krsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 15:29   #43
Suzuka : fastest laps in the race
1. Ralf Schumacher: 1'33"408 - lap 43
2. David Coulthard: 1'33"416 - lap 14
3. Michael Schumacher: 1'33"553 - lap 14
4. Rubens Barrichello: 1'33"703 - lap 18
5. Juan Pablo Montoya: 1'33"830 - lap 2
6. Fernando Alonso: 1'34"255 - lap 8
7. Kimi Raikkonen: 1'34"466 - lap 12
8. Jarno Trulli: 1'34"546 - lap 26
9. Jenson Button: 1'34"605 - lap 14
10. Mark Webber: 1'34"635 - lap 24
11. Nick Heidfeld: 1'34"991 - lap 31
12. Justin Wilson: 1'35"014 - lap 11
13. Olivier Panis: 1'35"023 - lap 53
14. Cristiano Da Matta: 1'35"192 - lap 16
15. Takuma Sato: 1'35"290 - lap 28
16. Giancarlo Fisichella: 1'35"624 - lap 33
17. Heinz-Harald Frentzen: 1'36"601 - lap 7
18. Ralph Firman: 1'36"662 - lap 15
19. Jos Verstappen: 1'37"869 - lap 51
20. Nicolas Kiesa: 1'38"754 - lap 6

Suzuka : pit stop information
R. Barrichello: 28"552 (lap 12), 28"590 (lap 26), 28"425 (lap 40)
K. Raikkonen: 30"416 (lap 13), 30"230 (lap 33)
D. Coulthard: 28"157 (lap 12), 28"537 (lap 26), 27"104 (lap 41)
J. Button: 30"374 (lap 16), 31"624 (lap 33)
J. Trulli: 29"224 (lap 11), 30"476 (lap 32)
T. Sato: 30"197 (lap 15), 31"563 (lap 32)
C. Da Matta: 27"991 (lap 10), 28"294 (lap 24), 27"874 (lap 38)
M. Schumacher: 41"400 (lap 6), 28"286 (lap 24), 28"786 (lap 37)
N. Heidfeld: 29"560 (lap 15), 30"119 (lap 33)
O. Panis: 28"836 (lap 11), 28"613 (lap 25), 28"125 (lap 39)
M. Webber: 28"377 (lap 10), 28"998 (lap 22), 29"867 (lap 35)
R. Schumacher: 28"666 (lap 14), 27"517 (lap 24), 28"522 (lap 38), 38"255 (lap 41)
J. Wilson: 29"081 (lap 9), 28"356 (lap 21), 30"688 (lap 34)
R. Firman: 40"333 (lap 13), 35"895 (lap 25)
J. Verstappen: 30"858 (lap 19), 29"803 (lap 37)
N. Kiesa: 38"377 (lap 11), 36"367 (lap 31)
G. Fisichella: 31"141 (lap 14)
F. Alonso: 28"640 (lap 12)
H.H. Frentzen: 36"905 (lap 9)
FiA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 16:59   #44
Quote:
nex kaže:
ono sto je ferrari danas, a williams renault bio prije koju sezonu je bio mclaren, a osobito hondini motori krajem 80ih. a sredinom 80ih mclaren porsche... jadni prost i senna koji nikada nisu imali prave bolide
Nisam baš previše pratio raspravu prije ali mogu reči da je Šumaher odmah poslije Senne i Prosta najbolji vozač svih vremena. A njih je glupo uspoređivati jer su dva najveća vozača vozila istovremeno i natjecali se međusobno, Šumi nije imao takvog jednoga rivala koji če se 10 g. boriti s njime ali je zasluženo jedan od največih. Uostalom sam Mihael je rekao da mu je glupo uspoređivati se sa Fangiom i da ne misli da se može usporediti i tako kazati tko je najbolji, zna se samo tko je najtrofejniji!!!
__________________

MADE IN HEAVEN!
Anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 17:10   #45
Quote:
Vespazijan kaže:
Cestitke Ferrariu i Michaelu Schumacheru na osvajanju jos jedne titule svjetskog prvaka.
Sta reci, jebi ga, ne mozes ocekivati da vjeciti drugi kroz sezonu na kraju bude ukupno prvi. Malo bi to bilo i nepravedno.
Kaj hočeš kazati da je nepravedno da netko tko je konstantno u vrhu bude prvak? I da to prvenstvo osvoji pobjedivši izravnog konkurenta u zadnjoj , odlučujučoj utrci? Ja ne mislim tako.

Quote:
Vespazijan kaže:

Ali moram napomenuti da je nevjerovatno kako sreca prati Mihajla. Pa danas je dva puta bio jednog nogom prema izlazu i na kraju opet popusi onaj drugi. Svaka cast Ralphu na agresivnosti, nisam to navikao od njega.
Da, Ralf je stvarno bio agresivan, na Mihaelovoj zabavi za naslov prvaka bacio je TV kroz prozor i zajedno sa bratom demolirao sobu.

Quote:
Vespazijan kaže:
Moji polovicno. Alonso je odlicno krenuo i onda kad se priblizio Barichelu rikne motor. Trulli sjajan na startu i fino peto mjesto.
Bit cemo jos bolji dogodine.
Nekako mi je zao sto je sezona eto gotova. Bilo je zanimljivo ovaj put.
Tko ce sad docekati proljece

Sve u svemu jos jedanput

BRAVO FERRARI

BRAVO MIHAJLO!
Da, šteta šta je gotovo, svaka čast BAR-u koji je konačno dobio pouzdane Hondine motore! (u zadnjoj trci, bez Jacquesa)

Mislim da će Renault biti najači konkurent Mclarenu nagodinu a i ja si planiram kupiti jedan Renault pa su mi oni najdraži uz Mclaren.
__________________

MADE IN HEAVEN!
Anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 17:14   #46
Quote:
Blackbird kaže:
Potpisujem.
Čestitke Miajlu i Ferrariju.
Po meni najzasluženije do sada. Ferrari je imao konkurenciju, iako nije bila tehnički savršena, imao je sreće, ali je imao i Bridgestone koji nije dorasao Michelinu. Tako da su nekako bili ravnopravni kroz sezonu...

Tempo razvoja ukauje da bi se lako mooglo desiti da iduće godine
Williams, McLaren i Renault budu nadmoćniji. A kandidati su onda Montoya, Alonso i nažalost Kimi...
Zašto "nažalost Kimi"? Mislim da je sreća za cijelu F1 šta je tu Kimi jer bi inače i ove sezone Šumi bio pet utrka prije kraja prvak.
__________________

MADE IN HEAVEN!
Anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 17:20   #47
Evo ja ču među posljednjima čestitati propetom konjiću na oba naslova!
Sezona je počela sjajno za Mclaren nošeni starim bolidom David i Kimi kreću pobjedama, dok se Ferrari muči a Williams debelo zaostaje sa svojom novom "kantom"(bila je kanta na početku sezone) . Onda dolazi novi bolid Ferrarija i opet dominacija dok nije Williams sredio aerodinamiku i onda slijedi njegova dominacija da bi na kraju sve dostigao i prestigao Renault ali nije bio pouzdan, izjednačili se svi bolidi i odlučivale su nijanse. Na kraju je Ferrari i Šumaher još jedanput na račun izdržljivosti i kvalitete bolida te vozačkog iskustva i ugleda došao do naslova. Za ostale više sreće dogodine.
__________________

MADE IN HEAVEN!
Anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 19:47   #48
Quote:
Anđeo kaže:
Evo ja ču među posljednjima čestitati propetom konjiću na oba naslova!
Sezona je počela sjajno za Mclaren nošeni starim bolidom David i Kimi kreću pobjedama, dok se Ferrari muči a Williams debelo zaostaje sa svojom novom "kantom"(bila je kanta na početku sezone) . Onda dolazi novi bolid Ferrarija i opet dominacija dok nije Williams sredio aerodinamiku i onda slijedi njegova dominacija da bi na kraju sve dostigao i prestigao Renault ali nije bio pouzdan, izjednačili se svi bolidi i odlučivale su nijanse. Na kraju je Ferrari i Šumaher još jedanput na račun izdržljivosti i kvalitete bolida te vozačkog iskustva i ugleda došao do naslova. Za ostale više sreće dogodine.
zalud mu izdržljivost, kvaliteta, vozačko iskustvo i ugled, da u predzadnjoj utrci nije okrenula kiša...
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2003., 23:01   #49
Schumacher je osvoio četiri naslova uzastopce, s tim da je 2000. jbilo nešto slično kao ove, a sljedeće godine se Hakkinen povlači.

Onda je došla godina sramote za F1.

Ove godine se jedva provukao. Neka zahvali Bogu za kišu (i samo mu tu skidam kapu, na kiši zna voziti, nešto slično kao Senna).

94. i 95. osvaja prvenstva bez ikakve ozbiljnije konkurencije, ajd možda je 95. bila malo i napeta...iskreno, Hill nije nikada bio neki veliki vozač, nešto slično Schumacheru
94. Senna poginuo a Prost se oprostio 93.


I ove godine kada su se pojavili malo jači konkurenti (timovi) i pojavili se neki novi klinci Schumacheru se tresle gaće....i to s razlogom, jer nikada nije bio niti će biti klasa vozača koja je plijenila velikim umijećem, hrabrošću i znanjem...samo se treba sjetiti njegovog egoizma prošle godine.

A sve ostalo kod njega je plod mnogih slučajnosti, ponajviše krize F1 u talentiranim vozačima koji bi mogli nešto više pokazati....Hakkinen je izuzetak.

NO,sada dolaze novi i bolji, puno bolji od njega!

I Bogu hvala na tome!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 00:04   #50
101st Airborne svaka ti dala
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 10:24   #51
djelomicno imas pravo, ali imaj jedno na umu, on vozi pametno, proracunato i konstantno, to je ono sto je potrebno za naslov i to je ono sto mi gledatelji ne zelimo gledati. Montoya je brzi od njega, to nitko nemoze poreci (steta sto nikada necemo to moci dokazati jer nikada nece voziti jednake bolide), ali ce prije napraviti gresku i zato je ove sezone popusio...pocevsi od Australije
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 12:36   #52
101st Airborne i Rain Bow, koje natjecanje ste vas dvojica gledali prošlih godina? F1 sigurno niste...
Krsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 16:03   #53
Quote:
Krsto kaže:
101st Airborne i Rain Bow, koje natjecanje ste vas dvojica gledali prošlih godina? F1 sigurno niste...
Krsto, svoje neznanje ne moraš očitovati na ovaj način.
Mogao si barem nešto reći istinito ili ponuditi nekakve argumente, jasno istinite.

Vjerojatno nisi niti znao što je F1 kada sam je ja počeo pratiti i to intezivno.
Istina 94. i 95. je i nisam nešto posebno pratio, a 2002. niti sam sanjao o tome...
Ove godine je bilo zanimljivo....nakon 10 godina dugog čekanja......

Sinko, ti možeš jednostavno patiti i žaliti što nisi mogao gledati F1 iz osamdesetih i početka devedesetih jer si propustio najbolje razdoblje F1. Tada se vozilo znanjem i hrabrošću a ne koa danas računalima!
Kupi si ako možeš njemački premiere sport pa malo gledaj legendarne GP utrke pa ćeš vidjeti razliku....nije badava Lauda rekao da je danas skoro i majmuni mogu voziti!


Sepa, ne bježim da je on veliki vozač, al ništa veći od Hakkinena koji je osvojio dva naslova.
Njemu se puno toga posložilo, jasno uz njegovu kvalitetu, no najveća njegova sreća je nedostatak konkurencije!
I tu je kraj.
Schumacher nikada ne bi bio ovo što je danas da je vozio F1 iz 80tih, ne samo zbog Prosta, Senne, Piqueta već i zbog samih bolida i znanja......zapravo njemu kao Njemcu jedino je i shvatljiv proračunat način vožnje, poput nogometaša, al umjetnosti tu nema, a nije je nikada niti imao!

Konačno, Ferrari je 5 puta zaredom osvojio titulu prvaka kao konstruktor i to govori o njihovoj financijskoj snazi i moći i na utjecaj kod čelnih ljudi u F1.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 17:04   #54
Quote:
Sepa kaže:
ali imaj jedno na umu, on vozi pametno, proracunato i konstantno, to je ono sto je potrebno za naslov i to je ono sto mi gledatelji ne zelimo gledati.


i hladnokrvan je i uporan. tvrdoglavo uporan. ono što mu nedostaje je mrvica one temperamentne drskosti.
ali...... M.S. .
a ovi mladji ove osobine tek pridobivaju. a i dobro su se već "iskovali".
jao, kad se samo sjetim kad je sljedeća utrka, .
 
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 19:18   #55
Quote:
101st Airborne kaže:
Kupi si ako možeš njemački premiere sport pa malo gledaj legendarne GP utrke pa ćeš vidjeti razliku....nije badava Lauda rekao da je danas skoro i majmuni mogu voziti!

Naravno da su ovo gore isfustrirane riječi nekoga ko ne može podnjeti M.S. i kome smeta njegova apsolutna dominacija zadnjih godina.
1) Kao prvo uzimaš za argument Laudin komentar o tome kako Formulu danas mogu voziti i majmuni. Taj isti Lauda je u nekoliko navrata izjavio kako je M.S. najveći vozač F1 svih vremena. Znači ako ga doživljavaš ka F1 autoritet onda ćeš i ovu njegovu izjavu doživiti kao ispravnu.
2) Volio bih vidjeti kako bi današnji „klinci“ vozili F1 bez transakciona. Bilo bi zanimljivo vidjeti jednog Kimija kako vozi bolid bez Software.
3) M.S. je bio prvak i bez i sa Software-om
4) Kad je došao u Ferarri dobio je kantu sličnu današnjem Sauberu, te je za 4 godine napravio pobjednički tim. Jedan Villeneuv to ne bi uspio za 50 godina.

Njegova veličina je u tome što se može motivirati i onda kada je sve osvojio, kada više ne mora pobjeđivati da bi dokazao da postoji. Kada više ne mora slušati usporedbe sa Prostom ili Sennom. Njegova veličina je u tome što živi za taj sport i što voli F1.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 19:37   #56
Preatorian, svaka čast, to sam i ja htio reći.

A Erborn, o kojim ti argumentima pričaš? Ja sam se dugo borio da u postovima argumentiram Schumacherovu epohalnost, samo vi te činjenice ne priznajete ili ne vidite. I kako ti znaš koliko ja pratim F1? A to je puno duže nego si ti misliš...
6 naslova. To nije slučajnost. A vozio je i bez elektronike, i protiv dobrih konkurenata, i s lošijim bolidom, i na kraju stvorio od Ferrarija moćnu momčad...

On je bio, jest, i bit će legenda koja će se pamtiti zauvijek!!!
Krsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 20:05   #57
Quote:
101st Airborne kaže:
Krsto, svoje neznanje ne moraš očitovati na ovaj način.
kao ni ti svoju narcisoidnost.
te tvoje usporedbe sa sennom, prostom etc su samo tvoje vidjenje stvari a mi bi kao trebali vjerovati ti na rijec. kajgod.

tko to moze sa sigurnoscu tvrditi da bi mijajlo bio gori od njih u ondasnjim bolidima? ili da bi oni bili bolji u danasnjima? da nebi bilo upravo suprotno?
mozda bi bas oni danas muku mucili sa verstappenom u borbi za zadnje mjesto, who knows?
hakkinnena spominjes? pa njemu je skoro irvine odnio prvenstvo. (kad vec nagadjamo) mozemo reci da nije polomio noge u silverstoneu danas bi mijajlo imao sedam titula.
toliko o nagadjanjima.

reci da mijajlo nema konkurencije je tvrdnja da od ovih danasnjih momaka nitko nezna voziti, ne? ipak kad ih netko tuce cetiri godine zaredom...jel?
i to je bezze.
u f1 su skupljeni najbolji vozaci. biti najbolji medju najboljima znaci biti svjetski prvak. mijajlo je to bio sest puta. neki su pak od nemoci plakali u sumi.
ferrari je, istina, financijski jak ali ne toliko da bi mu to donijelo nadmoc nad williams/bmw-om, mclaren/mercedesom, bar/hondom koji su po tom pitanju tu negdje.

kada se vec toliko kontas u f1 onda bi ipak trebao znati da je 94. bila napetija nego 95.


sepa
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 22:56   #58
Quote:
mr X kaže:
kao ni ti svoju narcisoidnost.
te tvoje usporedbe sa sennom, prostom etc su samo tvoje vidjenje stvari a mi bi kao trebali vjerovati ti na rijec. kajgod.
Pa tvoje mišljenje me zanima kao lanjski snijeg!

I ne moraš mi ti uopće vjerovati na riječ....takvi kao ti su obični umišljeni sveznalci, a zapravo niš ne znaju....zaista me ništa tvoje o F1 ne zanima,jer i ne znaš puno!

Quote:
tko to moze sa sigurnoscu tvrditi da bi mijajlo bio gori od njih u ondasnjim bolidima? ili da bi oni bili bolji u danasnjima? da nebi bilo upravo suprotno?
ti sigurno ne možeš i Bogu hvala što je to tako!

Quote:
reci da mijajlo nema konkurencije je tvrdnja da od ovih danasnjih momaka nitko nezna voziti, ne? ipak kad ih netko tuce cetiri godine zaredom...jel?
tvoj problem ne shvaćanja F1

Zapravo, ti imaš svoje mišljenje a ja svoje i boli me nešto što ti je Schumacher tako drag....eto ti ga, meni od njega niti u džep a niti iz džepa!
A oni koji ga obožavaju......pa nitko nije savršen!
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 23:04   #59
Pitajte malo Barichela što misli o konkurenciji....Senna i Prost su se dva puta sudarili u zadnjoj utrci prvenstva u direktnoj borbi za naslov, a bili su u istoj momčadi. A Barichelo ne smije ni podrignuti bez šumijeve dozvole...kad se samo sjetim kako su ga vozali oko ugovora nakon par oštrijih izjava

Premisa: I majmuni voze bolid
Premisa: Šumi je najbolji
Konkluzija: Šumi je uber majmun!

Molim ljepo ne uspoređivati Šumija i Sennu, Senna je čovjek koji se svojom umjetnošću uzdignuo do statusa božanstva, a šumi je tek jedan dosadni švabo.

Uostalom nisu bitni argumenti, bitno je srce, a moje kuca s McLarenom.
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 00:02   #60
Opet se spuštate na taj nivo. Katastrofa je vidjeti da neki ne mogu podnijeti da je netko bolji i da je taj netko postao prvak. Ponavljam, ne mogu se vozači iz različiti razdoblja uspoređivati ali isto tako ne može se reči da Šumaher nije jedan od najboljih i da je trenutačno najbolji i biti će dok netko drugi ne osvoji naslov, tome i služi ta titula koja se zove (vidim da neke moram podsječati): SVJETSKI PRVAK U F1 a to je Mihael i koliko ga netko volio ili mrzio to je činjenica. 2003 je Schumacher najbolji, 2003 je Ferrari najbolji. Ponavljam to su činjenice i ja to kao osoba koja više od desetljeća prati F1 i navija za Mclaren moram ponoviti svima.
__________________

MADE IN HEAVEN!
Anđeo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.