Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 18:44   #81
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
pa ako je pravilnkom o radu ili procedurama unutar firme preraspodjela dozvoljena i regulirana.. zakonski može!
pa može i ako nije zakonski.
samo ti kaže, ako ti ne paše, znaš di su vrata...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:50   #82
Quote:
Ris kaže: Pogledaj post
samo ti kaže, ako ti ne paše, znaš di su vrata...
Tako i treba. Ako se mislis igrati, igraj se doma, o svom trosku, a ne na poslu.
Neznadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:52   #83
tvoji stavovi mogu samo razžalostiti čovjeka!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:43   #84
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
mene baš zanima, nek se jave ljudi koji imaju opis posla u svom ugovoru - što vam piše
Ja u ugovoru imam cijelu stranicu sa popisanim poslovima koje trebam obavljati na svom radnom mjestu. I moram reći da se svega nekoliko puta desilo da sam morao raditi nešto izvan opisa, a tada mi to nije predstavljalo problem jer me nitko nije natjerao na to.

Što se priče iz ove teme tiče, ne mogu se oteti osjećaju da je malo previše subjektivno napisana. Vjerojatno bi bilo zanimljivo čuti i drugu stranu.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 22:34   #85
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
super!
znači šef ti kaže da ga sexualno zadovoljiš i ti to sa ushitom napraviš.jer ako mu nešto prigovoriš ode posao.
Ti si naravno prije pisanja ovog posta vidjela da je to već spomenuto...
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 07:22   #86
ako šef definira da ti je to posao,đ
onda ti je to posao,
a ako nećeš, znači daodbijaš obavljati posao za kojeg si plaćen,
a kao što N. kaže da je to jako neozbiljno, i da je to igranje na račun tvog šefa (poslodavca), a ako se oćeš zajebavat, zajebavaj se u slobodno vrijeme. A jebi se u radno vrijeme
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 08:29   #87
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Aj pročitaj uvodni post još jednom, detaljnije

Ja nisam postavila topik. Možda to i vidiš.

Ja, dapače, nemam baš ništa protiv rada, i to sam i navela osobi koja je otvorila topik koji je sad zatvoren, a rascijepio se u dvije zasebne tematike. Čitaj boldana plava slova koja je ostavio moderator Blue.
my bad.

ali se loviš za slamke
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:33   #88
Hani, ti se loviš za slamke. Ja uopće ne sumnjam u ovo što radim i način na koji radim. I to objašnjavam. A ti me uvjeravaš da to nije tako.

Dapače, toliko se loviš za slamke da uopće ne čitaš ono što pišem, nego to preskačeš i čitaš ono što želiš.

Međutim, ja više neću dokazivati išta suprotno, čisto radi toga štogod da napišem neće biti shvaćeno kako je napisano nego kako nekom odgovara ili ne odgovara.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:48   #89
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Aj pročitaj uvodni post još jednom, detaljnije

Ja nisam postavila topik. Možda to i vidiš.

Ja, dapače, nemam baš ništa protiv rada, i to sam i navela osobi koja je otvorila topik koji je sad zatvoren, a rascijepio se u dvije zasebne tematike. Čitaj boldana plava slova koja je ostavio moderator Blue.

Oprosti, ni ja osobno nisam protiv rada. Osobno sam protiv uvrijeđenog mišljenja da je šef uvijek u pravu u odnosu na zaposlenika. Ok, mi kao radnici imamo autoritet čitaj šefa, on ti daje plaću i od tebe zauzvrat traži da napraviš to i to. Ali pitanje je gdje je granica koju šef smije prekršiti a radnik se smije pobuniti. Ok, sad će svi reći da je individualno, ali moje pitanje je do koje granice radnik smije dozvoliti da ga šef iskorištava izvan opisa posla koji je unaprijed dogovoren. Naravno nitko nije nezamjenjiv, i opet naravno, nitko ti ne brani da odeš iz te firme. I opet začaran krug.....koliko ljudi toliko čudi, dok jedan nešto nebi napravio drugi bi...i tako u nedogled
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:52   #90
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Ali pitanje je gdje je granica koju šef smije prekršiti a radnik se smije pobuniti. Ok, sad će svi reći da je individualno, ali moje pitanje je do koje granice radnik smije dozvoliti da ga šef iskorištava izvan opisa posla koji je unaprijed dogovoren.
Ustvari si odgovorila na svoje pitanje. Svatko daje ono što može, odnosno, svatko postavlja granice tamo gdje želi. Nekome je nezamislivo jedno, nekome drugo, i ustvari nema nekog univerzalnog lijeka.

Ako vidiš da ti se nešto jednostavno ne isplati, onda se mora pregrist govno i zacrtat liniju i ne dat ikome da te iskorištava preko tvoje mjere.

Ako vidiš da ti se isplati onda ćeš, naravno, granice ucrtati drugačije.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:57   #91
naravno....moja tema je bila samo da ostale upozorim na dotičnu firmu....jer tko zna možda netko tko se javlja na svu silu njihovih natječaja ne želi to "nešto raditi", a onaj tko "želi"...neka mu sa srećom.... ovako će barem biti upozoreni što ih čeka tj. ne čeka
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 13:04   #92
Meni u ugovoru nakon silnog nabrajanja opisa poslova piše još stavka: "Radnik je dužan obavljati i sve ostale poslove koje mu povjeri neposredni rukvoditelj ili uprava društva."
Nakon toga mislim da si nemoćan ... ili radiš šta ti kažu ili dobiješ/daš otkaz...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 17:21   #93
Osnovno posao ti nebi trebao biti čišćenje,pogotovo ak je firma veća.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.