Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 14:13   #3181
Quote:
mali_vrh kaže: Pogledaj post
ako je masna mrlja natrackaj nekim deterđentom za suđe tipa Čarli ili DM-ov sapun za mrlje i na 40 stupnjeva
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Bio shout tekućina. Namažeš fleke, ostaviš 5 minuta i na 30 stupnjeva bez problema.
Ništa drugo mi do sada (osim amway spreja koji me spasio kad su djeca bila mala) nije bilo dobro osim toga.

Nasaftano, oprano na 40 i sad se suši, šteta da je tako šugavo vrijeme i da taman danas nema sunca da mogu jaknu staviti van. Ah.

Ugl. držite palčeve da upali.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 14:14   #3182
@kontra

ok meni će trebati i hint koji lanac dućana to drži... frog je iz Mullera? Bipe?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:11   #3183
U mašini s bijelim vešom je (slučajno, jel) završila crvena majica i sad imam hrpu rozog veša. Jel postoji sredstvo, predmet ili način za činjenje veša ponovo bijelim?
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:39   #3184
Meni je tako bilo sve zeleno. Užas. Uglavnom, uzela sam varikinu i s njom sredila sve. Jedino ne znam koliko je ona štetna za rublje, meni su bile obične krpe
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:29   #3185
Ovako sad sam digla tepih i vidim ogromnu fleku od mokraće(mačka) izvukla sam ga van i stavila onaj Opal deteđent na fleku(suho pranje,40 stupnjeva) ali ne vjerujem da to bude išlo dole.Ima netko kakav recept da se ukloni mirisa i da se ta fleka opere?Probala sam sa Venishom na drugom tepihu uklonit masnu mrlju ali nije baš pomoglo.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:42   #3186
ima ga je jedno vrime i konzum i dm, ali u mullera bi moralo bit
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:43   #3187
inace, kako uopce oprat onaj dlakavi tapet? posaljem ga u praonu, imam dojam da ga vrate kakav je bio. dubinski prasina jos prisutna i ne mirise niti kad ga donesu.
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 12:44   #3188
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
U mašini s bijelim vešom je (slučajno, jel) završila crvena majica i sad imam hrpu rozog veša. Jel postoji sredstvo, predmet ili način za činjenje veša ponovo bijelim?
Domestos za izbjeljivanje.Razrijedi ga u vodi i namači rublje u njemu.Dogodilo mi se par puta a radila sam u vešeraju pa smo tako vraćali bjelinu.
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 15:28   #3189
http://web.extension.illinois.edu/stain/
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 22:10   #3190
Ima tko kakvu ideju kako skinuti masnu fleku sa svilene bluze?
Nasaftala Čarlijem, istrljala i ništa, a strah me da ne poderem bluzu, baš je fini komad
__________________
Slasni recepti naših baka http://www.bakinakuharica.com/
KRIS za svaki dan http://www.kuharicareceptisavjeti.com/
mooonshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 22:20   #3191
Quote:
mooonshine kaže: Pogledaj post
Ima tko kakvu ideju kako skinuti masnu fleku sa svilene bluze?
Nasaftala Čarlijem, istrljala i ništa, a strah me da ne poderem bluzu, baš je fini komad
Dr. Beckmann roll-on je super za masne mrlje, ne oštećuje svilu.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 22:33   #3192
Thumbs down

Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
imaš venish za tepihe i još nešto.
uglavnom, mislim da ide ovako: rastopiš veniš u vodi, i pjenom trljaš (spužvicom) mjesto koje si zasro, osuši se, posisaš usisivačem.
znam da je bila reklama i za veniš koji je u prahu, pa ga istreseš na tepih i usisaš, ali nit mi je jasno što radi niti dal radi.


Ma taj Vanish u prahu za tepihe je totalno sranje! Baš se i ne ponaša tako kao što piše u uputama: kao, trebao bi se dati utrljati, a toliko je suh da ga jednostavno nemreš utrljati.
Fino ti se taj prah razleti po cijelom stanu, pa tak imaš šta usisavati i pritome totalno sjebati usisalnik!
Nikom ga ne preporučam!
__________________
Slasni recepti naših baka http://www.bakinakuharica.com/
KRIS za svaki dan http://www.kuharicareceptisavjeti.com/
mooonshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 22:38   #3193
Quote:
Zoe kaže: Pogledaj post
Dr. Beckmann roll-on je super za masne mrlje, ne oštećuje svilu.
OK, probaću, thanks
__________________
Slasni recepti naših baka http://www.bakinakuharica.com/
KRIS za svaki dan http://www.kuharicareceptisavjeti.com/
mooonshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 16:05   #3194
Imam problem. Zaflekala mi se majica i pokupila boju od druge majice kad se sušila na stalku za sušenje. I sad vidim da imam doma nekaj od DM, Denk mit, ali za fleke od krvi, masnog itd..
Kaj napraviti kad se zaprlja drugom bojom majica? Ima li joj spasa? S čim je oprati?
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 10:27   #3195
Ukoliko ja majica bijela možeš to skinuti namakanjem u onaj domestos ili slično za izbjeljivanje rublja.
Ukoliko nije, mislim da ne postoji način.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 10:33   #3196
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
U mašini s bijelim vešom je (slučajno, jel) završila crvena majica i sad imam hrpu rozog veša. Jel postoji sredstvo, predmet ili način za činjenje veša ponovo bijelim?
kad budeš ponovno prala, u bubanj s tim rozim stvarima ubaci maramicu za boje.
in inače su maramice spas za takve situacije. da i uleti šarena odjeća u bijelo, ne bi trebalo preći
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 11:54   #3197
@ kontra -

@ moonshine - ako ti i ne uspije skinut fleku možeš neki komad čipkani zašit gore ili možda broš kakav isfurat? valjda nije fleka na leđima...

@ pješčani sat - hvala, nisam znala da te maramice stvarno djeluju. a baš mi se ne namače deset kila veša u domestosu.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 12:23   #3198
ovoga...mislim da ne djeluju kad se veš već pofarba. One su za preventivu koliko sam ja shvatila.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 15:16   #3199
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ukoliko ja majica bijela možeš to skinuti namakanjem u onaj domestos ili slično za izbjeljivanje rublja.
Ukoliko nije, mislim da ne postoji način.
Nažalost níje bijela majica nego roza sa zelenim,i sa tamno plavim flekama. Kaj nema pomoci majicí?
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 16:15   #3200
Postoje maramice koje skupljaju boju, ovo o čemu priča Gilda, a postoje maramice za skidanje boje :
Free M. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.