Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2008., 17:09   #1
tahikardija ili ne?

dakle, dobio sam holter i nalaz je uredan, no izmedju ostalog kaze da je
- average heart rate 80 bpm with the minimum od 41 bpm and the maximum rate od 130 bpm
- the longest episode of tachycardia was detected with an onset ot 15:43:03, a duration of 0:08:50 and an average heart rate of 123 bpm. The fastest episode of Tachzcardia was detected with an onset at 15:18:43, a duration of 0:06:00 and an average heart rate of 125 bpm. There was no epysode of Bradycadria.

ostalo je kao okej...

no, ja se nisam bavio nikakvom fizickom aktivnoscu u to vrijeme. (kad je tahikardija detektirana).
da li to znaci sto?
Bongoura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:39   #2
to ti ništa ne znači ako ti ekstarsistole nisu supraventrikularne...moj nalazi je imao puno više vrijednosti od tvojih (prosječan puls 95, najviši 170...)
ali sve ekstrasistole su ventrikularne tako da je sve to ok...
najvažnije je da su ti otkucaji normalni u snu, jer ako ti srce nema normalan ritam u snu onda se trebaš zabrinuti.ovako ti ni ne znaš šta sve može utjecati na srčani ritam tokom dana. npr. sigurno ne razmišljaš kolki je tlak zraka, vlaga, biometrološka prognoza itd. a to sve utječe na srce
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:32   #3
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
to ti ništa ne znači ako ti ekstarsistole nisu supraventrikularne...moj nalazi je imao puno više vrijednosti od tvojih (prosječan puls 95, najviši 170...)
ali sve ekstrasistole su ventrikularne tako da je sve to ok...
najvažnije je da su ti otkucaji normalni u snu, jer ako ti srce nema normalan ritam u snu onda se trebaš zabrinuti.ovako ti ni ne znaš šta sve može utjecati na srčani ritam tokom dana. npr. sigurno ne razmišljaš kolki je tlak zraka, vlaga, biometrološka prognoza itd. a to sve utječe na srce
Ja imam problem pa ako mi mozes pomoci, bila bi jako zahvalna. Zna mi se desiti tokom dana, a najvise u krevetu prije spavanja da mi srce pocne nepravilno kucati, znaci u toku normalnog kucanja malo zastane pa pocne jako lupati pa se vrati u normalu, pa onda opet isto. Inace sam pusac, pa su mi rekli da mi moglo biti uslijed cigareta i stresa, ne znam da li da idem na daljnje pretrage ili se ne moram brinuti?
Hvala...
__________________
Dangerous, the way you leave me wanting more....
undying is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:52   #4
Quote:
Bongoura kaže: Pogledaj post
dakle, dobio sam holter i nalaz je uredan, no izmedju ostalog kaze da je
- average heart rate 80 bpm with the minimum od 41 bpm and the maximum rate od 130 bpm
- the longest episode of tachycardia was detected with an onset ot 15:43:03, a duration of 0:08:50 and an average heart rate of 123 bpm. The fastest episode of Tachzcardia was detected with an onset at 15:18:43, a duration of 0:06:00 and an average heart rate of 125 bpm. There was no epysode of Bradycadria.

ostalo je kao okej...

no, ja se nisam bavio nikakvom fizickom aktivnoscu u to vrijeme. (kad je tahikardija detektirana).
da li to znaci sto?

Radi se o sinus tahikardiji, supraventrikularnoj?
Najcesci razlog je pretjerana osjetljivost srca na kofein, odnosno pretjerano uzimanje kofeina. Mozda mozes smanjiti unos kave ili caja.
Da li imas problema sa anksioznoscu? To moze biti drugi uzrok palpitacije. Imao si samo dvije kratke epizode tahikardije u 24 sata, nije zabrinjavajuce. Sa svojim lijecnikom mozes provjeriti listu lijekova, vitamina i suplemenata koje uzimas. Takodjer kolicinu kofeina (u kavi, caju, energetskim napicima ili tabletama).
Ako istovremeno nisi imao problema sa disanjem, vrtoglavicom, bolovima u prsima, ne trebas daljnjih pretraga.
Razgovarati sa svojim lijecnikom opce prakse ili kardiologom.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:54   #5
Quote:
undying kaže: Pogledaj post
Ja imam problem pa ako mi mozes pomoci, bila bi jako zahvalna. Zna mi se desiti tokom dana, a najvise u krevetu prije spavanja da mi srce pocne nepravilno kucati, znaci u toku normalnog kucanja malo zastane pa pocne jako lupati pa se vrati u normalu, pa onda opet isto. Inace sam pusac, pa su mi rekli da mi moglo biti uslijed cigareta i stresa, ne znam da li da idem na daljnje pretrage ili se ne moram brinuti?
Hvala...
Trebalo bi sa svojim lijecnikom provjeriti par stvari u tvojoj povijesti i fizikalnom pregledu da bi se odlucilo koliko daljnjih pretraga trebas.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 23:44   #6
Eto prave temice za mene! :-)) Ja nisam furala holter, ne osjeća ni vrtoglavicu ni nikakve simptome, ali svaki put kad odem k internisti srce lupa kao ludo i tlak mi bude 170. Smiri se brzo, ali uglavnom postoje te neke "epizode".

Iskrenom mislim da je to na psihološkoj osnovi (ne volim liječnike), a i ne osjećam apsolutno nikakve probleme - ni vrtoglavice, ni glavobolje ni ništa, a i kad doma mjerim tlak - uredan je uglavnom!

Trebala bih na manji operativni zahvat, ali to me stalno zeza pa me ne zele primiti. Ima li tko kakvu ideju? Pila sam Norvasc (10 mg) i persene (tri komada dnevno), nema nikakvog ucinka. Da probam s Praxitenima?
 
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 16:17   #7
Quote:
undying kaže: Pogledaj post
Ja imam problem pa ako mi mozes pomoci, bila bi jako zahvalna. Zna mi se desiti tokom dana, a najvise u krevetu prije spavanja da mi srce pocne nepravilno kucati, znaci u toku normalnog kucanja malo zastane pa pocne jako lupati pa se vrati u normalu, pa onda opet isto. Inace sam pusac, pa su mi rekli da mi moglo biti uslijed cigareta i stresa, ne znam da li da idem na daljnje pretrage ili se ne moram brinuti?
Hvala...
pa ja stvarno ne bih znala ništa detaljno,ali to se i meni znalo događati i zato sam i išla kod kardiologa. uglavnom preporučio mi je da ne konzumiram kofein i energetske napitke (npr. red bull). jednostavno to "preskakanje" nije opasno već samo neugodno u slučaju da dolazi iz pretklijetke. ako dolazi iz klijetke onda se dalje tretira.a to ne možeš znati sve dok ne napraviš holter ekg.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 16:57   #8
Quote:
Nikka kaže: Pogledaj post
Radi se o sinus tahikardiji, supraventrikularnoj?
Najcesci razlog je pretjerana osjetljivost srca na kofein, odnosno pretjerano uzimanje kofeina. Mozda mozes smanjiti unos kave ili caja.
Da li imas problema sa anksioznoscu? To moze biti drugi uzrok palpitacije. Imao si samo dvije kratke epizode tahikardije u 24 sata, nije zabrinjavajuce. Sa svojim lijecnikom mozes provjeriti listu lijekova, vitamina i suplemenata koje uzimas. Takodjer kolicinu kofeina (u kavi, caju, energetskim napicima ili tabletama).
Ako istovremeno nisi imao problema sa disanjem, vrtoglavicom, bolovima u prsima, ne trebas daljnjih pretraga.
Razgovarati sa svojim lijecnikom opce prakse ili kardiologom.
ne pise kakva je tahikardija, no u kasnijem tekstu pise izmedju ostalog:
"tijekom kontinuiranog 24 satnog snimanja ekg-a osnovni ritam bio je sinusni, prosjecne frekvencije 80/min, minimalne frekvencije 41/min, a maksimalne frekvencije 130/min.
Zabiljezena je: 1 VES.
drugih poremecaja srcanog ritma, asistolicnih pauza niti znacajnijih promjena ST spojnice nije bilo. vrijednost mjerenja varijabilnosti srcane frekvencije bile su u granicama normale."

problema sa disanjem i sl. nisam imao
kavu pijem u umjerenim kolicinama (i ne bas popodne). energetske napitke i sl. ne pijem.
inace uzimam euthyrox 75 (hashimoto), a imao sam nekoliko anksioznih napada u zadnjih god. dana
Bongoura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 17:55   #9
hashimoto? to ti je onda normalno...
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 07:42   #10
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Eto prave temice za mene! :-)) Ja nisam furala holter, ne osjeća ni vrtoglavicu ni nikakve simptome, ali svaki put kad odem k internisti srce lupa kao ludo i tlak mi bude 170. Smiri se brzo, ali uglavnom postoje te neke "epizode".

Iskrenom mislim da je to na psihološkoj osnovi (ne volim liječnike), a i ne osjećam apsolutno nikakve probleme - ni vrtoglavice, ni glavobolje ni ništa, a i kad doma mjerim tlak - uredan je uglavnom!

Trebala bih na manji operativni zahvat, ali to me stalno zeza pa me ne zele primiti. Ima li tko kakvu ideju? Pila sam Norvasc (10 mg) i persene (tri komada dnevno), nema nikakvog ucinka. Da probam s Praxitenima?

to je tzv. sindrom "bijele kute": povišeni krvni tlak kad ga mjeri liječnik, a doma sve u najboljem redu. dešavalo se i meni. kad mi se to dogodilo po prvi puta (liječnik izmjerio 180/105, a 15 minuta kasnije sam si sam izmjerio 130/80)) išao sam na ergometriju i nalaz je bio odličan. očito je da treba srediti napetu psihu.

inače, persen je dječja igračka, a praxiten brzo stvara ovisnost. najbolja preporuka ti je intenzivna fizička aktivnost: trčanje, vježbanje...i naravno treba se naučiti pozitivno razmišljati jer svi ti crnjaci u glavi dolaze nam od svakodnevnog stresa.
Helder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 15:45   #11
kolika ti je doza euthyroxa dnevna? mislim da ti ne bi loše bilo sam sebi kontrolirat puls, smiriš se 10ak minuta i onda izmjeriš puls u 1 min...ako ti bude svaki put iznad 80 ili ako imaš nekih drugih smetnji, kao pojačano umaranje, znojenje, gubitak na težini, proljeve...idi kod svog endokrinologa da korigirate dozu da si ne bi inducirao tireotoksikozu
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 02:41   #12
Quote:
Bongoura kaže: Pogledaj post
inace uzimam euthyrox 75 (hashimoto), a imao sam nekoliko anksioznih napada u zadnjih god. dana
Kao kaze i Dumbledore, tahikardija je redovito uzrokovan poremecajima stisnjace a i anksioznoscu. Oba problema je dobro kontrolirati, pogootovo ako se palpitacija javljaju sa vecom ucestaloscu, moze biti da ces trebati promijeniti dozu euthyroxa ili poceti koristiti SSRI ili neke druge lijekove za anksioznst.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 11:12   #13
Quote:
Helder kaže: Pogledaj post
to je tzv. sindrom "bijele kute": povišeni krvni tlak kad ga mjeri liječnik, a doma sve u najboljem redu. dešavalo se i meni. kad mi se to dogodilo po prvi puta (liječnik izmjerio 180/105, a 15 minuta kasnije sam si sam izmjerio 130/80)) išao sam na ergometriju i nalaz je bio odličan. očito je da treba srediti napetu psihu.

inače, persen je dječja igračka, a praxiten brzo stvara ovisnost. najbolja preporuka ti je intenzivna fizička aktivnost: trčanje, vježbanje...i naravno treba se naučiti pozitivno razmišljati jer svi ti crnjaci u glavi dolaze nam od svakodnevnog stresa.

Da, to su mi već postavli kao dijagnozu. Postanem nervozna kad vidim medicinsko osoblje Inače, te persene su mi prepisali radi toga, ali iskreno mislim da meni ne treba ništa. Svi me pokušavaju učiniti bolesnom, a ja se ne dam Probala sam naći simptome anksioznosti u sebei, ali nikako - dobro spavam, dobro jedem, fizički sam aktivna, obavljam sve svoje obaveze, socijaliziram se čak i previše. Istina da sam malo nervozna i da mi glupi ljudi idu jako na živce, ali mislim da mi je to urođeno
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.