Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2008., 13:03   #21
Quote:
asusko kaže: Pogledaj post
Ko god je bio u BiH zna da su nakon sto je tzv. BiH postala nezavisna drzava, u maju 1992 godine svi vojnici iz Srbije se povukli u Srbiju a u kasnijim godinama Milosevic je uveo sankcije RS i postavio UN posmatrace na granicu.

Meni bi bilo sramota da sam na vasem mjestu i da mi treba NATO da me spase od naroda koji je za 700 000 malobrojniji.

Koliko je ukupno Amrikanaca oslobađalo Kosovo, a vas 10-tak meleona i cvrc.

Danas zato imamo ovakve spotove sa Kosova:

http://www.youtube.com/watch?v=p0dNob5mVz0&NR=1
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 22.03.2008., 13:03   #22
Moliti citav svijet, NATO, Hrvatsku da ih spasi od 700 000 malobrojnijih Srba iz BiH je nevidjena sramota.
asusko is offline  
Old 22.03.2008., 13:07   #23
Dajte ba ljudi...sto hranite trola?
Srpsko junastvo i sposobnost ratovanja je prokazana kao jedna od vecih sala, zabluda i lazi na ovim prostorima...zar mislite da ce to oni tek tako mirno prihvatiti?
Tahvil-pasa is offline  
Old 22.03.2008., 13:12   #24
Ima dosta toga oslobodjenje Kalesije pocetkom ljeta 1992,oslobadjanje Srebrenice iste godine i sirenje oslobodjenje teritorije pocetkom 1993....moze se reci da je to sve uradjeno sa minimalnim sredstvima i naoruzanjem ako uzmemo da je Armija BIH 1992 godine vodila odbrambeni rat !
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 22.03.2008., 13:30   #25
COD-E,a nasta mislis ako zatreba..mego deder ti meni reci jel bilo uslova za krenuti na posavinu te 1995..jel bi bili pometeni nasim i vasim snagama da nije "odozgo" dosla zapovjed..
patriot is offline  
Old 22.03.2008., 13:57   #26
Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
COD-E,a nasta mislis ako zatreba..

Po mojim procjenama i iz dosadašnjih saznanja, a nešto i iz iskustva rat je gotovo neizbježan jer posljedice ubijanja, protjerivanja i etničkog čišćenja srpska strana odbija da poništi mirnim i političkim sredstvima na način da svi narodi budu zadovoljni. Naporotiv, oni insistiraju na etničkom ekskluzivitetu kojeg su stekli ubijanjem i genocidom tamo gdje smo mi bili u debeloj većini.

Ja sada ne mogu predvidjeti kada će do njega doći, ali mislim da je neizbježan.

Čak mislim da će u degledno vrijeme i geopolitička situacija u odnosima velikih sila ići u tom smjeru da se ruski satelit što više oslabi. Jer dugoročno taj preostali ruski rep može da zadaje glevobolje.

A ako do toga dođe, ja znam svoj ratni raspored.

Quote:
patriot kaže: Pogledaj post
mego deder ti meni reci jel bilo uslova za krenuti na posavinu te 1995..jel bi bili pometeni nasim i vasim snagama da nije "odozgo" dosla zapovjed..
Bilo je itakavih uslova. Srbi su doživjeli kompletan debakl i rasulo, a u Banja Luci već su bili spremili stvari za bježaniju i molili su Boga samo da se to tamo potpiše.

Na kraju se desilo to što se desilo po nalogu Amerike koja upravo ovih dana uviđa da je napravila grešku što nije dozvolila da se cijela BiH oslobodi.

Što se nas tiče mi ne bi stali do Drine ili samo u slučaju da se mirno nagode te da prihate da žive ravnopravno među sebi jednakim na cijeloj teritoriji BiH.

Moram reći da mi jeste žao kad ljudi ginu ali mi je bilo najviše žao kad se to sranje potpisalo i kad je rat zavržen na način da se zlotvorima najvećim dijelom izašlo u susret, da bi oni nakon toga godinama osporavali sve što su potpisali, krili svoje ratne zločince, negirali zločine, onemogućavali povratak itd.

Njihovo insistiranje na zadržavanju općina koje nisu bile većinski njihove, a u kojima su počinili najgnusnije zločine za mene je perverzija i zločin. To se mora ispraviti na ovaj ili onaj način.

Svakom želim sve najbolje, ali nek sreću traži na svom kućnom pragu.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 22.03.2008., 14:53   #27
Ajmo se ograničiti samo na ofanzivne akcije, recimo '95. godinu. Za one uspjehe koje ja znam, a to su vozuca, donji vakuf, kljuc, sanski most... mislim da su napravljene u takvim okolnostima gdje su srbi bili u poluokruzenju, broj tehnike se lagano izjednacavao, a mislim da je numericka prednost bila ogromna. Zbog toga i piptam, ima li igdje objasnjenja neka ofanziva, broj angaziranih snaga, gubici, pozadina, vremenski okvir...
A sve ove price i naklapanja uopce ne piju vodu...
Dabamaiden is offline  
Old 22.03.2008., 15:08   #28
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Dok smo mi njima nanosili najveće vojne gubitke dotle su oni bili okupirani ubijanjem civilinog stanovništva.
Vaša Bošnjačka vojska uopće nije zaštitila svoje civile. Što bi svaka vojska prvo trebala učiniti. Takav ste rat vodili.
A to s kakve ste početne situacije ušli u rat, za to ste si sami krivi. Dok je Hrvatska krvarila, vi ste nas osuđivali, a ne Srbe. A kasnije ste bili kao zgroženi zašto vam nismo saveznici. Gledali smo samo svoje interese kao i vi. Tako će biti i ubuduće. Zazivanje bilo kakvog rata vama ne vodi na dobro. A to što ti misliš da trenutno stanje nije pošteno, možda i nije, ali u svakom ratu mora biti i gubitnika.
U konačnici ste rat izgubili. Ono što je oslobođeno u BIH prije svega se može zahvaliti HV. Niste bili sposobni za vrijeme cijelog rata niti glavni grad deblokirati, a pričate o nekim uspješnim operacijama.
Dobro je Alija reko prije Deytona. "Hrvati niše nisu htjeli nastaviti, a mi bez njih i sa osudom svijeta nismo mogli sami." Zato ne pričajte lovačke priče.
odbojkašcro is offline  
Old 22.03.2008., 15:13   #29
Quote:
Dabamaiden kaže: Pogledaj post
Ajmo se ograničiti samo na ofanzivne akcije, recimo '95. godinu.
Operacija Sana95

Mada mislim da tebe zaista ineteresuju cinjenice oko pojedinih bitaka stavio bi ovu temu na Historiju, ali eto nek se nadje
__________________
Rada Đokić

Fighting with the wisdom for Bosnian Kingdom
Prijezda is offline  
Old 22.03.2008., 15:26   #30
Sto se tice 1995.

-Oslobadjanje Vlasica
-Oslobadjanje Ozrena
-Osvajanje vrha Treskavice
-Oslobadjanje Krajine

Quote:
Ajmo se ograničiti samo na ofanzivne akcije, recimo '95. godinu. Za one uspjehe koje ja znam, a to su vozuca, donji vakuf, kljuc, sanski most... mislim da su napravljene u takvim okolnostima gdje su srbi bili u poluokruzenju, broj tehnike se lagano izjednacavao, a mislim da je numericka prednost bila ogromna. Zbog toga i piptam, ima li igdje objasnjenja neka ofanziva, broj angaziranih snaga, gubici, pozadina, vremenski okvir...
A sve ove price i naklapanja uopce ne piju vodu...
Meni nije jasno sta ti zaista hoces.
Pa naravno da se bitke vode kada steknes lokalnu superiornost.Pa niko nije lud napadati sa slabijim snagama osim kad je pitanje zivota ili smrti ili ako se uvdija neka kriticna slabost kod neprijatelja.Sve vojske svijeta funkcionistu na ovim zdravorazumskim principima.HV je tako slomila RSK.
Sto se tice opisa bitaka i operacija pogledaj na stranici Armije BiH..

http://www.armijabih.com/
Tahvil-pasa is offline  
Old 22.03.2008., 15:28   #31
Quote:
Dabamaiden kaže: Pogledaj post
? Zasto nisumogli zauzeti onu izbocinu kod Doboja (grmec?)? .


ne hranite ga
Vukomil is offline  
Old 22.03.2008., 15:30   #32
Quote:
Prijezda kaže: Pogledaj post
Operacija Sana95

Mada mislim da tebe zaista ineteresuju cinjenice oko pojedinih bitaka stavio bi ovu temu na Historiju, ali eto nek se nadje
U pravu si za cinjenice, a mogao bi i administrator prebaciti ovo na povijest.
A sto se tice linka i cijele stranice, prava partizanska iz '48, herojske i junacke bitke, malo se koja cinjenica zanemari ili preskoci, nema podataka o broju ljudi i tehnike na obje strane niti gubitaka, a pogotovo nema neuspjesnih operacija...
Dabamaiden is offline  
Old 22.03.2008., 15:32   #33
A jeste, tako smo s prepali četa da smo stigli do Aljaske i evo nas sada tu među polarnim medama, a velika Serbija od Vatikana do Tokija, evo možete im kolo sred Bihača pogledati, a bogami i srpski junački barjak na sred šeher Sarajeva, a tek Zenica, Mostar i Tuzla, stari srpski gradovi ponovo su oslobođeni.
pederiška is offline  
Old 22.03.2008., 15:34   #34
Grabez
OraoJaviSe is offline  
Old 22.03.2008., 15:35   #35
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Sto se tice 1995.

-Oslobadjanje Vlasica
-Oslobadjanje Ozrena
-Osvajanje vrha Treskavice
-Oslobadjanje Krajine



Meni nije jasno sta ti zaista hoces.
Pa naravno da se bitke vode kada steknes lokalnu superiornost.Pa niko nije lud napadati sa slabijim snagama osim kad je pitanje zivota ili smrti ili ako se uvdija neka kriticna slabost kod neprijatelja.Sve vojske svijeta funkcionistu na ovim zdravorazumskim principima.HV je tako slomila RSK.
Sto se tice opisa bitaka i operacija pogledaj na stranici Armije BiH..

http://www.armijabih.com/
Bez uvrede ali ta stranica je smijesna...
Dabamaiden is offline  
Old 22.03.2008., 15:36   #36
Quote:
Dabamaiden kaže: Pogledaj post
U pravu si za cinjenice, a mogao bi i administrator prebaciti ovo na povijest.
A sto se tice linka i cijele stranice, prava partizanska iz '48, herojske i junacke bitke, malo se koja cinjenica zanemari ili preskoci, nema podataka o broju ljudi i tehnike na obje strane niti gubitaka, a pogotovo nema neuspjesnih operacija...
Vidi se da bas nisi zainterosovan da nesto saznas.Pogledaj malo bolje po toj stranici imas negdje opise bitaka od strane stranih autora.

Meni se iskreno cini da tebe u susini i nezanima ono radi cega postavljas pitanja.

Kako god.
Tahvil-pasa is offline  
Old 22.03.2008., 15:37   #37
Quote:
Dabamaiden kaže: Pogledaj post
U pravu si za cinjenice, a mogao bi i administrator prebaciti ovo na povijest.
A sto se tice linka i cijele stranice, prava partizanska iz '48, herojske i junacke bitke, malo se koja cinjenica zanemari ili preskoci, nema podataka o broju ljudi i tehnike na obje strane niti gubitaka, a pogotovo nema neuspjesnih operacija...
Kao sto rekoh tebe to uopce ne interesuje jer u clanku o Sani95 su prilicno precizno navedeni podaci o ljudstvu i tehnici pojedinih brigada kao i pravci napredovanja. Imas i dio o kontranapadu vrs. Ocito da je nisi ni pogledao.
__________________
Rada Đokić

Fighting with the wisdom for Bosnian Kingdom
Prijezda is offline  
Old 22.03.2008., 15:38   #38
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Vidi se da bas nisi zainterosovan da nesto saznas.Pogledaj malo bolje po toj stranici imas negdje opise bitaka od strane stranih autora.

Meni se iskreno cini da tebe u susini i nezanima ono radi cega postavljas pitanja.

Kako god.
Pasa pa mi se vec drugi post sudaramo, jos ce ljudi pomisliti da smo trolovi
__________________
Rada Đokić

Fighting with the wisdom for Bosnian Kingdom
Prijezda is offline  
Old 22.03.2008., 15:41   #39
Quote:
Prijezda kaže: Pogledaj post
Pasa pa mi se vec drugi post sudaramo, jos ce ljudi pomisliti da smo trolovi


Nek misle zlonamjernici sta hoce.

A u sustini sta mozes kada svako normalan uvidja neke nekonzistentosti...postavlja pitanja a izbjegava odgovore.
U sustini ga i ne interesuje kako smo obadvojica primjetili.
Tahvil-pasa is offline  
Old 22.03.2008., 15:56   #40
Način kako ste vodili rat posljedica je politike kakvu je Alija vodio. Nikakvu. Pogrešnu. Promašenu. Danas imate situaciju kakvu imate u BIH. Sami procijenite je li to stanje kakvo sad imate vrijedilo onoliko izgubljenih života. Ja za Hrvatsku mogu reći da je.
odbojkašcro is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.