Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 21:46   #21
ja necu auto, ja bih radije kupila neki stroj koji bi mi kupio auto. aute imam.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 22:42   #22
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
Ti voliš svoj džep pod broj jedan u to sam uvjeren... izgubili su branitelji mnoge ideale iz 1991 godine ...
I to kaže bebač koji je tada imao 10-tak i kusur godina i rat posmatrao putem Dnevnika.S kojim pravom ti uopće nekom branitelju ideš proturječiti što će on raditi sa svojim udjelima i svojim dionicama. To je njegova osobna stvar.Daj više odjebi sa tim provokacijama, trollanjem i spamanjem po temama na načun da pljuješ po braniteljima, koji bi se tebi jednom Busoli trebali identificirati imenom i prezimenom ili opravdavati, moš si mislit jakog muda..
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 08:06   #23
Casio, pusti djecu neka kažu što misle, i za to smo se borili.

Nego, vidim da ni Mrak nije bio u ratu, dobar je znaš onaj branitelj koji od ovih udjela kupi auto, to mora biti onda onaj indijski Tata za 20000 kn. Puno manje love u prosjeku sada ima osoba koja je izvukla živu glavu ne brojeći tada nikakve bodove ni misleći na to što će imati od sudjelovanja u obrani.

A Teta-elza, shvaćam ja da se mnogi teško odriču te jedine spone koja im je dokaz da su uopće i bili u nekoj obrani domovine. No, to je ipak samo lova, i ja bih rekao neka ih, ali neka ih meni sada, a ne upola već sutra ili NEMA IH dok se ovi ne otkotrljaju s vlasti.

Mene mojih 10 prstiju i koliko toliko bistra glava budu održali u ova olujna vremena, a vrijeme je da se počastim bar sa svojim udjelom između nas 450 000 koji smo dobili svatko po svoje po zasluzi.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:08   #24
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Casio, pusti djecu neka kažu što misle, i za to smo se borili.
Ima ta dječurlija pravo slova, ali ne i pljuvanja, jer mi ih je već pun kurac kako se povlače od teme do teme i pljuju svakog branitelja i svako njegovo "pravo".
Branitelji u rat nisu išli zbog dionica i udjela, ali ako im ih je društvo i država odlučila dodjeliti, onda je njihova privatna stvar što će s time raditi. Trebaš se kretenima pravdati gdje si bio 91.-95. pa im se trebaš pravdati i što ćeš učiniti i sa dodjeljenim udjelima.Ma pun urac mi je više te balavurdije koja od 3h ujutro čeka u redovima karte za tekmu, a onda dođu na forum hr pljuvati po braniteljima.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:23   #25
Nisam prodao i neću.....
Nije mi bilo na kraj pameti...
Nije mi takva kriza,nek ostanu djeci...

Casio u potpunosti se slažem s tobom.....
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:23   #26
nisam prodao ,ali trebao sam imam 21 udio,i nagovarao prijatelje hajmo prodati da fond propadne,a oni kažu ma neću trenutno mi ne treba ta lova,evo sad je država prodala za nas,a ja sad ne mogu dobiti niti pola ako sad prodam
__________________
vidi franje radi sranje,nekad više nekad manje
samBogzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:37   #27
nisam prodala ali i nemam puno. jel se mora upisati neke dividende ili nesto slicno ili to ide automatski?
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:10   #28
Nema prodaje, nema predaje!

Podignem dividendu, počastim obitelj ručkom i to je to!

To što sam stekao kao branitelj ne prodajem nikad i ostavit ću to svojim sinovima, kao i spomenicu i odličje!

To smatram kao neki poklon i nagradu, a kad meni netko nešto nudi, ja uzimam!
Deda (židovskih korijena) me naučio više židovskih poslovica, a u ovoj prigodi stoji ova: -kad ti netko nešto nudi, uzmi dok se nije predomislio!
hohštapler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:30   #29
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Casio, pusti djecu neka kažu što misle, i za to smo se borili.

Nego, vidim da ni Mrak nije bio u ratu, dobar je znaš onaj branitelj koji od ovih udjela kupi auto, to mora biti onda onaj indijski Tata za 20000 kn. Puno manje love u prosjeku sada ima osoba koja je izvukla živu glavu ne brojeći tada nikakve bodove ni misleći na to što će imati od sudjelovanja u obrani.

A Teta-elza, shvaćam ja da se mnogi teško odriču te jedine spone koja im je dokaz da su uopće i bili u nekoj obrani domovine. No, to je ipak samo lova, i ja bih rekao neka ih, ali neka ih meni sada, a ne upola već sutra ili NEMA IH dok se ovi ne otkotrljaju s vlasti.

Mene mojih 10 prstiju i koliko toliko bistra glava budu održali u ova olujna vremena, a vrijeme je da se počastim bar sa svojim udjelom između nas 450 000 koji smo dobili svatko po svoje po zasluzi.
Nas 500000 a više je nego upitno jesu li svi dobili svoje po zasluzi.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:09   #30
A čuj onaj tko je dobio 10 udjela ima danas 6000 kn (to je valjda donji prag) a onaj sa 30 udjela 18000 kn (preko toga malo je ljudi dobilo bodove). Vidiš da je po zasluzi, baš zato dižem tu mizeriju da se ne zanosim kako je to neka zahvala za sudjelovanje, što kaže hohštapler, "uzmi dok se nije predomislio", ja bih jedinom malo korigiro, "uzmi dok imaš uopće išta uzeti."

Vidimo se ovdje za godinu dana da vidimo tko će od nas kako proći, bit će mi drago ako do tada udvostučite ili utrostručite vrijednost, idem ja taj novac na svoj način oploditi, koliko god bio mizeran.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 12:19   #31
Nisam i necu, bar ne za sad...
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 13:28   #32
Thumbs up

Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
- Da, volim svoj džep i u čemu je problem, nismo usocijalizmu. Temelj svakog društva je zdrava obitelj, da bi to bila treba biti likvidna.
- Ja nisam izgubio nikakve ideale, dragovoljac ušao, dragovoljno izašao. Borio sam se za Hrvatsku a ne za svoj džep. Kada više nije bilo potrebno, sam sam izašao iz HV i zaposlio se. Radim 15 godina kao radnik u privatnoj firmi. Na leđima takvih radnika počiva Hrvatska.
- Nikakve koristi od učešća u ratu nisam imao, i ne plačem okolo zbog toga, jer nisam ni otišao u ZNG zbog svog džepa. Ako bi bilo potrebno opet u rov sa puškom, opet bi isto učinio.
- Pljuvati po svojoj zemlji ? Zašto pobogu ? Kad ti je teško uzdaj se u Boga i zasuči rukave, upregni možđane umjesto da frintaš i širiš mržnju.
Slažem se stobom, ja osobno mislim da su dragovoljci najmanje izgubili ideala što se tiče ideala, svi koji nešto prigovaraju ili sole pamet braniteljima radi prava koja su stekli učeščem u DR, svi koji su išli dragovoljno radi jedne stvari a to je Hrvatska, nitko 1991 godine nije braniteljima ništa obečavao dobit če te ovo ili ono tek u drugoj polovici 1992, su počeli neki političari govoriti kako bi se nekako trebalo zahvaliti braniteljima.
Osobno kad sam se dragovoljno uključio u DR rat nisam ja niti drugi nismo spomiljali niti razmišljali o nekim pravima ili povlasticama, ja sam razmišljao dosta hoču li sutra stati živ ili tko je od nas sljedeči, na žalost mnogi momci nisu preživjeli, ali moramo znati da su ljudi koji su bili svjesni da mogu poginuti i bili spremni na tu žrtvu, koliko je ljudi bilo ranjenih ili je ostalo bez dijela tijela. Sva prava koji Dragovoljci i branitelji imaju prava su zaslužena, ne govorim ovdje o Dragovoljcima i Braniteljima koji to nisu a dobili su ono što nisu zaslužili to ostavljam njihovoj savjesti ako je imaju i Bogu, jedan dio branitelja nije iskoristio ništa ili možda samo dio svojih prava, tu ima Dragovoljaca i branitelja koji su prije zaslužili sva prava prije nego mnogi koji su uzeli sve i više nego ih pripada. Slažem se da je brojka od preko pola milijona i više pretjerana i to puno.
Osobno mislim da je nas Dragovoljaca 1991g. bilo oko 25000 do najviše 30000
a u ratu ukupno oko od 250000 do 300000 branitelja.
Da je mogla Hrvatska ili več trebala bolje izgledati u svakom pogledu, i tu se slažem, ali kako se dobar dio njih odnosi prema svojoj Domovini, još je i dobra.

Zadnje uređivanje DEFENSE : 13.02.2009. at 13:33.
DEFENSE is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 18:22   #33
Evo jedne informacije za one koji jednom budu (kao ja danas, uz ipak malo nelagode, ne toliko zbog podizanja love, koliko zbog spoznaje koja je to mala lova zapravo) izvadili svoje udjele u fondu: osobna, ona potvrda o udjelima i tekući/žiro račun bilo koje banke, pa u FINU - isplata točno nakon 63 dana na račun i to po vrijednosti udjela 60. dan od odluke (dakle meni od danas).

Ne pitajte odakle im taj broj, to je 60 dana po zakonu + 3 da prebace iznos preko svojih brokera u ERSTE-u. Razlog odgođene isplate je taj da se ne može špekulirati i podići iznos recimo kad vrijednost udjela jako skoči. Ovako nitko nije prorok pa da zna koliko će vrijediti udjeli za dva mjeseca (danas su negdje oko 600 kn - 1 udjel).
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 21:14   #34
Nisam prodao niti mislim,iako mi situacija s dionicama nije baš jasna.
Naime imam 32 udjela.
Koliko to uopće iznosi i može li se ako sluč. zagusti prodati polovica od 32?
Hvala.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:20   #35
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Nisam prodao niti mislim,iako mi situacija s dionicama nije baš jasna.
Naime imam 32 udjela.
Koliko to uopće iznosi i može li se ako sluč. zagusti prodati polovica od 32?
Hvala.
Pomnozi sa 600 kn.
Mislim da mozes prodavati parcijalno.

Nego, zna neko preciznije, vrijednost udjela se mijenja ovisno o cemu?
Crni_Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:28   #36
Quote:
Crni_Bombarder kaže: Pogledaj post
Pomnozi sa 600 kn.
Mislim da mozes prodavati parcijalno.

Nego, zna neko preciznije, vrijednost udjela se mijenja ovisno o cemu?
Ovisno o padu ili porastu cijena dionica koje su u vlasništvu fonda i priljevu novih dionica u fond.
__________________
Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača, metak po metak rafalna paljba.
Rafalna Paljba= is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:40   #37
Quote:
Crni_Bombarder kaže: Pogledaj post
Pomnozi sa 600 kn.
Mislim da mozes prodavati parcijalno.

Nego, zna neko preciznije, vrijednost udjela se mijenja ovisno o cemu?


Evo odgovora zašto (uglavnom ovisi o kretanje vrijednosti dionica INE i T-HT-a koje su ključni dio):

Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata


"Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Fond HB) je po svojoj prirodi konzervativan. Imovina Fonda prema Zakonu o Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (''Narodne novine'' br. 163/03 i 82/04) ulaže se:
# bez ograničenja u dužničke vrijednosne papire koje je izdala Republika Hrvatska, Hrvatska narodna banka, te za koje garantira Republika Hrvatska,

# do 40% sredstava Fonda u vrijednosne papire država članica Europske unije i drugih država članica OECD-a,

# do 40% sredstva Fonda u depozite kod financijskih institucija, ali ne više od 5% ukupne imovine Fonda u jednu financijsku instituciju s tim da taj iznos ne prelazi 5% jamstvenog kapitala te financijske institucije,

# do 40% u dužničke vrijednosne papire s kojim se trguje na burzi ili drugom organiziranom tržištu vrijednosnih papira, u Republici Hrvatskoj.


Odstupanja od propisanih ograničenja moguća su radi:
# promjene tržišnih cijena koje predstavljaju osnovicu za procjenu vrijednosti imovine i obveza Fonda,

# promjene tečaja,

# promjene organizacijskih ili ekonomskih odnosa medu subjektima u koje je ulagana imovina Fonda."



Osnovni podaci
Vrsta fonda: specijalni
Društvo za upravljanje: Erste - invest
Početak rada fonda: 15.04.2005.
Početna cijena udjela: 615,08 HRK
12.02. Vrijednost (hrk) 596,74 HRK
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:16   #38
Quote:
Smileman kaže: Pogledaj post
Evo odgovora zašto (uglavnom ovisi o kretanje vrijednosti dionica INE i T-HT-a koje su ključni dio):

Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata


"Fond hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Fond HB) je po svojoj prirodi konzervativan. Imovina Fonda prema Zakonu o Fondu hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (''Narodne novine'' br. 163/03 i 82/04) ulaže se:
# bez ograničenja u dužničke vrijednosne papire koje je izdala Republika Hrvatska, Hrvatska narodna banka, te za koje garantira Republika Hrvatska,

# do 40% sredstava Fonda u vrijednosne papire država članica Europske unije i drugih država članica OECD-a,

# do 40% sredstva Fonda u depozite kod financijskih institucija, ali ne više od 5% ukupne imovine Fonda u jednu financijsku instituciju s tim da taj iznos ne prelazi 5% jamstvenog kapitala te financijske institucije,

# do 40% u dužničke vrijednosne papire s kojim se trguje na burzi ili drugom organiziranom tržištu vrijednosnih papira, u Republici Hrvatskoj.


Odstupanja od propisanih ograničenja moguća su radi:
# promjene tržišnih cijena koje predstavljaju osnovicu za procjenu vrijednosti imovine i obveza Fonda,

# promjene tečaja,

# promjene organizacijskih ili ekonomskih odnosa medu subjektima u koje je ulagana imovina Fonda."



Osnovni podaci
Vrsta fonda: specijalni
Društvo za upravljanje: Erste - invest
Početak rada fonda: 15.04.2005.
Početna cijena udjela: 615,08 HRK
12.02. Vrijednost (hrk) 596,74 HRK
Mali ispravak. Braniteljski fond je prodao dionice INE pa je u tom dijelu vrijednost udjela stabilizirana. U drugom dijelu ovisi u kretanju vrijednosti dionica HT-a te priljevu novih dionica.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 23:42   #39
Nisan proda i ne mislim,ne može mi puno pomoći
Neka dica prodaju ako žele
Oni koji odluče prodati jer im triba, nek ostave barem jedan udio -to im neće puno pomoći al nek ostanu u fondu s udjelom različitim od nule(jedinica jednog branitelja vridi puno više od mnogo nula onih koji misle da smo i tu "previše ili nešto dobili"-neka pate nulaši koji od nula ne vide ni svoju jedinicu tzv-čovik)

Zadnje uređivanje The Jim : 13.02.2009. at 23:50.
The Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 00:03   #40
Jebote šta ste oftopičarili i trolali po MOJOJ temi. Nebulozza lijepo te molim ka Boga prestani trolati po mojoj temi, hvala. Jer branitelj nisi, a lijepo u naslovu stoji šta stoji.

Zadnje uređivanje Albatros : 14.02.2009. at 00:11.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.