Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2012., 20:30   #1021
Da znam, i dobro si napravila jer se ne preporuča baš u početku trudnoće

A za čega je noćurak?
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 22:17   #1022
Quote:
Ninth kaže: Pogledaj post
Da znam, i dobro si napravila jer se ne preporuča baš u početku trudnoće

A za čega je noćurak?
kažu da je dobar za regulaciju hormona i za progesteron
vallys is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 22:20   #1023
O super, hvala, čula sam stotinu puta za noćurak ali nisam se nikad baš interesirala
Ninth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:05   #1024
Quote:
vallys kaže: Pogledaj post
ja sam draga samo vrkutu pila cijeli ciklus i prestala kad sam popišala sjenu - kako si me ti savjetovala da prestanem i da zadnji dobitni ciklus pila noćurak.
Što to znači? (ovo boldano)
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:18   #1025
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Što to znači? (ovo boldano)
Boldano znači blijeda crta na testu za trudnoću. Mislim pozitivna,al je bila vidljiva poput sjene, tako mi komuniciramo na wannabe...
vallys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 16:30   #1026
Budem vam se uskoro pridružila, za sad samo čitam

(i usvajam novi rječnik )

Hvala, koliko sam shvatila dobila si i pravu crtu nakon toga
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 22:49   #1027
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Budem vam se uskoro pridružila, za sad samo čitam

(i usvajam novi rječnik )

Hvala, koliko sam shvatila dobila si i pravu crtu nakon toga
jesam u trećem ciklusu koji sam pila vrkutu
vallys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 16:35   #1028
Hej, hej...!!!

Prvo bi htjela zahvaliti svim curama koje su pisale svoja iskustva na ovom forumu, jer čitajući vaša iskustva pomogla su meni, a i sigurna sam mnogim drugim curama.

Moj problem je bio taj da sam imala vrlo neuredne menstruacije. Dobivala bi ih svakih 45-60 dana, ponekad su bile "normalne", a ponekad vrlo oskudne.
Na zahtjev moje ginekologice, napravila sam krvne pretrage koje su pokazale da su mi svi hormoni uredni osim estradiola koji je bio čak ispod granice. Ginekologica mi je preporučila hormonske tablete. No čitajući ovaj forum htjela sam pokušati "urediti" svoje hormone prirodnim putem - putem čajeva.


Prvo sam počela s maruljom koju sam pila u prvom dijelu ciklusa ( prije ovulacije) i vrkutom u drugom dijelu ciklusa ( nakon ovulacije). Nakon 3 mj. u prvom dijelu ciklusa sam počela jedan mjesec piti malinov list, a drugi mjesec sam se opet vraćala na marulju dok bi tako u drugom dijelu ciklusa s vrkutom kombinirala i nevenov cvijet. Kroz cijeli ciklus sam ponekad znala i popiti i jednu šalicu melise. Sveukupno bi pila oko 1 litre čaja dnevno.

Već nakon 1 mjeseca pijenja čajeva sam osjetila veliko poboljšanje, osobito kod ovulacije. Imala sam puno više sluzi koja je bila staklasta i rastezljiva.

Čajeve pijem sada već 8 mjeseci. Moje menstruacije su počele biti puno urednije, dobivam ih svakih 30-40 dana, a što je najbitnije od svega uspjela sam urediti svoju hormonsku sliku, estradiol mi je sada u granicama normale!!

Jučer mi je ginekologica rekla da je nevjerojatno da sam uspjela svoje hormone srediti samo pijenjem čajeva i da ih dalje nastavim piti...


Tako da drage moje cure, nemojte odustajati, pijte čajeve i dalje. Zapravo kombinirajte ih i osluškujte svoje tijelo i nađite onu kombinaciju čajeva koji vama najbolje odgovaraju. Nismo svi jednaki pa ni svima ne pašu jednake kombinacije.

Svima želim da što prije izbalansirate svoje hormone i što prije postanete mame svojih malih beba...
malajelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 23:39   #1029
Poklanjam 20 i vise flanaca prave macine trave, nepeta cataria, podrucje zg, javite se na pm.
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 10:14   #1030
Cure, moji čajići su urodili plodom! Pojavio se toliko željeni plusić. Pila sam marulju unazad tr mjeseca i vrkutu samo zadnji mjesec. Međutim, jedba stvar mi nije jasna: tu ima dosta cura, čini mi se, koje u trudnoći piju vrkutu, a meni teta u ljekarni rekla da ne smijem, tak da sam prestala :S S kim ste se savjetovale? Jer net je pun informacija da se vrkuta smije piti cijelu trudnoću
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 00:03   #1031
ivana, nece ti od salice vjerovatno nista biti i postoje mjesavine za trudnice koje sadrze vrkutu, malinu istojaznam. no vise od toga nemoj jer u vecim kolicinama imoze imati negativan ucinak na T. ako moze djelovati na reguliranje hormona, onda nije ni iskljuceno da se tako nesto u negativnom smislu desi u T.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 08:27   #1032
Quote:
ivanna86 kaže: Pogledaj post
Cure, moji čajići su urodili plodom! Pojavio se toliko željeni plusić. Pila sam marulju unazad tr mjeseca i vrkutu samo zadnji mjesec. Međutim, jedba stvar mi nije jasna: tu ima dosta cura, čini mi se, koje u trudnoći piju vrkutu, a meni teta u ljekarni rekla da ne smijem, tak da sam prestala :S S kim ste se savjetovale? Jer net je pun informacija da se vrkuta smije piti cijelu trudnoću
Ja se slažem sa Zooro- ja sam ju isto odma prestala piti
vallys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:02   #1033
Onda radije neću ni pokušavati. Što je sigurno, sigurno je.
ivanna86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:55   #1034
Pozdrav svima, preletjela sam sve ove stranice davno, ali me tada nije zanimala stvar koja me sada zanima, pa pliz HELP da opet ne kopam :-). Uglavnom, oduvijek imam redovite cikluse (ko vurica) ali sam zbog endometrioze (a nakon laparoskopije) počela piti marulju prvi dio ciklusa, vrkutu 2. i tako zadnja 3 mjeseca. Uglavnom, sad mi je jedan ciklus bio 26, drugi 31....po prvi puta u životu malo skače...pa me zanima mogu li ti čajevi zeznuti inače regularan ciklus???
Dunjocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 19:53   #1035
ja znam da kadulja može shebati ciklus,pogotovo ak se pije dok curiš...ja sam radi nje curila 15 dana pa sam otkrila da kadulja razrjeđuje krv.

Zanima me jel koja uspjela sa maruljom regulirati hormone?Ovaj ciklus sam je počela piti.Uglavnom hormoni su mi na granici normale,radila sam folikulometriju,folikul se stvarao i negdje između 30.03.i 01.04. je trebala nastupiti ovulacija jer je 29.03. folikul bio 22 mm,progesteron je pokazao da do ovulacije nije došlo što ja čisto sumnjam..mislim da je ovulacija nastupila tek 04.04. kad mi je bio 21 dan ciklusa (ciklusi su mi 40 dana) jer sam taj dan imala ono ovulacijsko krvarenje što mi je i ginekologinja potvrdila a i taj dan sam išla vaditi progesteron. sad sam ponovo krenula na folikulometriju i u utorak na 15. dc je folikul bio 15 mm a sad u četvrtak ga nije vidjela,vidjet ćemo šta će u utorak pokazati.
__________________
Prodajem tomato sa original stranice
marusha0410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 09:19   #1036
meni je danas 9dc, pijem marulju od 6dc.
maloprije sam imala baš dosta sluzi, nešto između egga i wateryja, to mi stvarno prerano za plodnu sluz, O mi je inače između 14 i 17dc.
to tak inače je s maruljom? ne samo da se količina sluzi poveća nego i duže traje odnosno ranije dođe?
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:39   #1037
da vas pitam nešto curke,vidim puno se spominje marulja koja nije jako gorka kao prava za pit ako hoćeš bebu! e sad ,meni je teta u ljekarni dala onu jaaaaako gorku ! pijem ju a i ona pije mene,neznam koliko ću izdržat jer mi se diže želudac!! koja na kraju valja??
__________________
i´ll find a way to see you again
tayana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 14:56   #1038
prava je ta jako gorka
i ja tu pijem.
ej, al nemoj ju pit za vrijeme menge! pij ju kad završi menga pa do ovulacije.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:42   #1039
Jucer sam bila gotova sa M pa sam pocela piti ali se bas mucim s tim, uzasno je gorko!!!
__________________
i´ll find a way to see you again
tayana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:47   #1040
Quote:
tayana kaže: Pogledaj post
Jucer sam bila gotova sa M pa sam pocela piti ali se bas mucim s tim, uzasno je gorko!!!
Uf, kužim te...ja sam ju probala piti, popila sam valjda sve skupa šalicu, ja to jednostavno nisam mogla podnjet, stvarno mi se povraćalo nakon svakog guca, tak da sam odustala...ali pila sam vrkutu i od nje sam isto imala sluzi tak da probaj s njom ako se ne želiš mučiti s maruljom
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.