Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2014., 20:43   #1201
E moj Filipe, sva sreca pa pratis forum

Sretno na ispitu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:49   #1202
U NN br.118 već ima i Ispravak Zakona o zaštiti na radu .
ZNR-ZOP-ZO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 05:52   #1203
Quote:
ZNR-ZOP-ZO kaže: Pogledaj post
U NN br.118 već ima i Ispravak Zakona o zaštiti na radu .
Tek je počelo. Ispravaka i dopuna će biti više nego Pravilnika, pa ćemo opet imati kobasicu: Zakon o zaštiti na radu 71/14, 118/14,..xx/15, xx/16...
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 07:16   #1204
Ne smeta mi toliko kada se rade dopune i izmjene kada se nesto mijenja u smislu dodavanja clanaka ili izmjene clanaka ali kada se mijenja jer je netko nesposoban napisati ispravno zakon e to mi stvarno ide na zivce, pa jel idu ti tekstovi na lektoriranje? Ako idu onda ti lektori trebaju platiti nekakvu novcanu kaznu... Jbt ja kad pogrijesim u voznji policija odmah pise kaznu, a ovi kad krivo napisu zakon nikom nista...

A da ne pricam da pravilnici ne izlaze na vrijeme i nikom nista...


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 08:59   #1205
može li mi tko navesti koje zakone i pravilnike treba naučiti
za polaganje općeg dijela ispita.
može i skriptu ako nije problem poslati na [email protected]
unaprijed zahvaljujem!
giambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 10:21   #1206
Giambi imas to par stranica unatrag


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:13   #1207
Pozdrav ljudi!

Inženjer sam sigurnosti i zaštite te sam sada u početnoj fazi (što će reći da sam tek popunio/poslao zahtjev) riješavanja stručnog ispita za stručnjaka ZNR - i opći i posebni dio odjednom. Može li mi netko u kratkim crtama opisati kako to sve izgleda? Nakon što obrade moj zahtjev, šalju pismo s uplatnicom od 1300kn, ja im uplaćujem, šaljem nazad i onda opet pismo kada sam pozvan na usmeni ispit? Koliko dugo (vremenski) traje ispit? Je li komisija susretljiva? Kakva je prolaznost? Kako to sve izgleda? Ja izvlačim papirić s pitanjima, gore su 3 pitanja i kad (točno) odgovorim na njih postajem stručnjak? Inače, iz Istre sam. Gdje pronaći ispitna pitanja i literaturu? Molim vas, ako imate malo vremena da mi svu literaturu pošaljete na [email protected]
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 09:44   #1208
ispit 13.10

evo par pitanja

opci dio
Povjerenik zaštite na radu?
Maloljetnici, sve o njihovom dopustenom radu?
Zahtjevi pri gradjenu gradjevine?

Kemija
Kgvi?
Kak se zove institut gdi se certificiraju kemikalije?
Spremišta za naftu?

Struja
Indirektan dodir?
Zastita kod ID?
Vrste kaciga za glavu?

strojarstvo
Skele?
Ozo kod rada na skeli?
Postupci kad održavanja stroja?

Komisija je susretljiva, tak da samo hrabro.
Lp
scott-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 10:52   #1209
Hazmat sve odgovore na tvoja pitanja imas na ovom forumu, buduci da si iz struke ZNR NEBI trebao imati problema


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 11:01   #1210
Quote:
scott-sk kaže: Pogledaj post
evo par pitanja

opci dio
Povjerenik zaštite na radu?
Maloljetnici, sve o njihovom dopustenom radu?
Zahtjevi pri gradjenu gradjevine?

Kemija
Kgvi?
Kak se zove institut gdi se certificiraju kemikalije?
Spremišta za naftu?

Struja
Indirektan dodir?
Zastita kod ID?
Vrste kaciga za glavu?

strojarstvo
Skele?
Ozo kod rada na skeli?
Postupci kad održavanja stroja?

Komisija je susretljiva, tak da samo hrabro.
Lp

Pozdrav, drago mi je da je stručni ispit uspješno riješen
Imali ste ok pitanja, pa ako nebi bio problem odgovoriti na ova pitanja: kako se zove institut di se certificiraju kemikalije, i spremišta za naftu.
hvala
Filip Jurašin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:21   #1211
Quote:
igor minga kaže: Pogledaj post
Hazmat sve odgovore na tvoja pitanja imas na ovom forumu, buduci da si iz struke ZNR NEBI trebao imati problema


Sent from my iPhone using Tapatalk

pozdrav, hvala na odgovoru, ova pitanja koja vidim zaista se i čine dosta "lakima". međutim, premda jesam ZNR struke, ipak bih volio imati na "jednome mjestu" izlistana sva pitanja (ako se vrte non stop u krug, a vjerujem da je tako?) i odgovore na ista - da me ipak ne "pogode" ona koja možda i ne znam... ne bih volio pasti i ponovo plaćati i putovati dvaput iz daleke istre...

eto, još uvijek molim nekoga ako ima skriptu da se eventualno javi pa i preko pm-a da vidimo kako to izgleda
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:49   #1212
Nemam skriptu ali imam pitanja i neke odgovore, posalji mi kontakt na mail i poslat cu ti ih krajem tjedna


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 22:10   #1213
Quote:
igor minga kaže: Pogledaj post
Nemam skriptu ali imam pitanja i neke odgovore, posalji mi kontakt na mail i poslat cu ti ih krajem tjedna


Sent from my iPhone using Tapatalk

pretpostavljam da su to ta pitanja koja se vrte? vjerujem da nije problem, premda ipak postoji onaj, neki osjećaj od nepoznatoga

Zadnje uređivanje Ruralna : 17.02.2016. at 09:23.
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 06:52   #1214
Hazmat, ako budes citao zakone kao sto si procitao moju poruku neces daleko dogurati u ZNR, namjerno sam napisao da mi posaljes svoj email na moj email, ne ovdje na forumu...

Daj covjeku ribu nahranio si ga za jedan dan, nauci covjeka pecati nahranio si ga za cijeli zivot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 18:44   #1215
Jedno pitanje u vezi plaće stručnjaka ZNR. Kolika bi trebala biti prosječna plaća stručnjaka ZNR sa VSS i položenim općim i posebnim dijelom stručnog ispita s 6 mj iskustva u struci (4 god ukupno).
nevenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 11:32   #1216
Zavisi u kakvoj tvrtki radis, bilo je istrazivanje kolika je prosjecna placa u nasoj struci, ako se dobro sjecam od 3200 do 12000, nekakav prosjek ako se nevaram bio je 5600, probajte naci to istrazivanje, objavljeno je, jedan od autora je mr.sc. Josip Taradi


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 11:22   #1217
Quote:
igor minga kaže: Pogledaj post
Nisam jos stigao detaljno prouciti ova nova 4 pravilnika, budem valjda uskoro, jel itko zna sto o tome tko ce ubuduce snositi troskove ozljede na radu? Navodno nece vise biti famoznog fonda u koji su svi morali uplacivati novce a nigdje nije objavljeno koliko je love isplaceno iz tog fonda, iz kojeg su se onda placali troskovi ozljeda. Navodno ce to preuzeti osiguravajuca drustva? Po meni to ce biti kljucna promjena koja ce onda rezultirati time da ce se poslodavcima isplatiti zaposleti strucnjake ZNR koji znaju svoj posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bilo bi mi čudno da se država odrekne tog fonda iz kojeg se novac prelijevao u riznicu, a zna se gdje završi novac iz riznice.... Tu se radi o takvoj količini novaca da ih ne može potrošiti niti deset puta više ozljeda na radu.

Mislim da se tu neće previše dirati, ali će se postrožiti priznavanje ozljede na radu od strane HZZO-a (već je ionako postroženo zadnjih godinu dana).
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 11:29   #1218
Nisam se stigao referirati na nove Pravilnike, ali dijelim mišljenje većine na ovom forumu. Stručnjaci ZNR su stavljeni u drugi plan, a mislim time i sigurnost pri radu. kada će poslove stručnjaka obavljati ljudi koji će zadovoljavati uvjete, a uz to će se morati baviti svojim primarnim poslom sigurnost će se u većini firmi smanjiti. Žao mi je jedino djelatnika koji će zbog toga nastradati. Nažalost statistika će kroz neko vrijeme pokazati pravo stanje.
Ne bih komentirao Pravilnike pojedinačno, ali u svakom od njih postoje takve nebuloze i nedefinirane stvari. Vidi se da je pisano na brzinu da se zadovolji potreba izlaska Pravilnika, a da nije konzultiran niti jedan stručnjak koji radi u praksi (ili su ignorirani). Vjerojatno bismo mi koji pišemo na forumu da smo se skupili u jedan vikend napisali bolje i praktičnije te Pravilnike u kojima bismo zadovoljili sve strane (i stručnjake, i poslodavce i radnike, a ono što je najvažnije zdravlje i živote zaposlenika).
Urion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:37   #1219
Quote:
Urion kaže: Pogledaj post
ali u svakom od njih postoje takve nebuloze i nedefinirane stvari. Vidi se da je pisano na brzinu da se zadovolji potreba izlaska Pravilnika
S ovom konstatacijom se baš i ne bih složio. Najžalosnije i je to što se o tim pravilnicima i zakonu pričalo barem 2-3 godine, da bi na kraju izgledali ovako kako izgledaju. Dobro si rekao ono, da je sjelo nekoliko ljudi s ovog foruma, napisali bi to bolje nego što je sada
bumbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 14:46   #1220
Quote:
igor minga kaže: Pogledaj post
Hazmat, ako budes citao zakone kao sto si procitao moju poruku neces daleko dogurati u ZNR, namjerno sam napisao da mi posaljes svoj email na moj email, ne ovdje na forumu...

Daj covjeku ribu nahranio si ga za jedan dan, nauci covjeka pecati nahranio si ga za cijeli zivot.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Svima koji me traze pitanja vezano za strucni, mozda sam malo i bahat i bezobrazan, ali ako je vama tesko pronaci moj email bome i meni je tesko tipkati vasu email adresu, do mog emaila dodjete u par klikova misem i par klikova na tipkovnici, a vrlo blizu mog emaila mozete naci i vrlo praktican prirucnik, doduse malo starijeg datuma ali ipak kvalitetno stivo za procitati jer mnogi pravilnici u njemu su jos vazeci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
igor minga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.