Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2003., 16:31   #1
Ljubavna magija

kad već nitko nije otvorio ovu temu

evo ja ću

pročitao sam jednu kniigu pod navedenim naslovom, pa me zanima, da li netko ima praktično iskustvo, tj. da li je moguće raznim obredima utjecati na neku osobu koja nas even. interesira?

naročito je puno onih koji traže povratak partnera, i za to idu raznim šarlatanima koji ih opelješe

može li sve to biti opasno?

kaj mislite?
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 17:28   #2
Ljubavna magija je želja da onoga tko ti se sviđa natjeraš da ti uzvrati osjećaje. Ključna riječ je NATJERATI,PRIDOBITI, a u tome NEMA NIČEG DOBROG.
To ne samo da je zlo, nego je ulaz u sfere negativnosti što čovjeka kasnije može povući u gadne stvari.
To je crna magija. Jer ti nekoga želiš PRISILITI na nešto. I za to također vrijedi ono: kakvu energiju šalješ, 10 puta jača će ti se vratiti. Znači baviš li se tim crnim stvarima, još crnije će ti se kad-tad vratiti.
Takve magije su opasne, naravno.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 16:20   #3
Quote:
GothicA kaže: Pogledaj post
Ljubavna magija je želja da onoga tko ti se sviđa natjeraš da ti uzvrati osjećaje. Ključna riječ je NATJERATI,PRIDOBITI, a u tome NEMA NIČEG DOBROG.
To ne samo da je zlo, nego je ulaz u sfere negativnosti što čovjeka kasnije može povući u gadne stvari.
To je crna magija. Jer ti nekoga želiš PRISILITI na nešto. I za to također vrijedi ono: kakvu energiju šalješ, 10 puta jača će ti se vratiti. Znači baviš li se tim crnim stvarima, još crnije će ti se kad-tad vratiti.
Takve magije su opasne, naravno.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:18   #4
A di je tu ljubav...

Ljubavna magija i ljubav..

Na prvi dio pitanja da li se može utjecati na neku osobu glede ljubavi i pridobivanja može.. Ali, da li je to onda ljubav?

Općenito kod rituala izbjegava se prvo zadovoljavati sebična potreba našeg ega, a zatim utjecanje na volju nekog bića.

Svi ljudi koji krenu zatražiti "vračare" da im vrate njihovu ljubav, čine to zbog povrijeđene taštine i ega. Ne iz ljubavi.

Dakle, ako radimo ljubavnu magiju, onda ćemo raditi općenite rituale sa naznakom da privučemo osobu koja nam trenutačno najviše treba i odgovara.

Ako već postoji netko tko nam je drag, a naslućujemo da bi to moglo biti obostrano, par nježnih riječi u pravo vrijeme, jedan dubok pogled i s ljubavlju spremljena večera za početak bit će sasvim dovoljni i učinkoviti..
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:24   #5
Imam i ja tu knjigu...očajna knjiga. Da bi stvar bila još gora imam i još nekoliko sličnih od istog izdavača ("Kako postati vještica","Magija prstenova","Gospodar svijeća"....itd., evo to je moj grijeh, ako ih ko hoće kupit' neka se javi).

Nekada sam i ja mislio da je to oblik crne magije, ali...moje mišljenje se dijelom promjenilo. Mislim da je licemjerno od ljudi da govore o nekakvom crnomagijaštvu a sami se šminkaju, lijepo oblače, friziraju, čak i čitaju...samo da bi dobili naklonost suprotnog spola. Zašto bi uporaba magije bila nešto drugačije?

Gothica....to da ce ti se to vratiti 10 puta (ili kao što "moderne" vještice vole reći tri puta, a ni sami nemaju pojma odakle im takva glupost) jednostavno ne može biti točno. To su stvari sa kojima se plaše mala dječica. Jer ako je magija stvar prirode onda bi tako što bilo totalno neprimjereno prirodnim zakonima o očuvanju energije. Eventualno, i to ako postoji karma, to ti se može jednom vratiti, jer izgleda da u prirodi vlada zakon ravnoteže i zakon o očuvanju energije.

I da, moguće je raznim obredima na neku osobu koja nas interesira, ali, ako kod te osobe nema niti najmanje zanimanja za vas onda je taj magijskih trud skoro pa uzaludan. Mislim da su efikasniji rituali kojima se oblikuje svoja osobnost (a time i privlačnost za suprotni spol) nego rituali kojima se pokušava mjenjati svoja okolina
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 08:10   #6
Thumbs up

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Imam i ja tu knjigu...očajna knjiga. Da bi stvar bila još gora imam i još nekoliko sličnih od istog izdavača ("Kako postati vještica","Magija prstenova","Gospodar svijeća"....itd., evo to je moj grijeh, ako ih ko hoće kupit' neka se javi).

Nekada sam i ja mislio da je to oblik crne magije, ali...moje mišljenje se dijelom promjenilo. Mislim da je licemjerno od ljudi da govore o nekakvom crnomagijaštvu a sami se šminkaju, lijepo oblače, friziraju, čak i čitaju...samo da bi dobili naklonost suprotnog spola. Zašto bi uporaba magije bila nešto drugačije?

Gothica....to da ce ti se to vratiti 10 puta (ili kao što "moderne" vještice vole reći tri puta, a ni sami nemaju pojma odakle im takva glupost) jednostavno ne može biti točno. To su stvari sa kojima se plaše mala dječica. Jer ako je magija stvar prirode onda bi tako što bilo totalno neprimjereno prirodnim zakonima o očuvanju energije. Eventualno, i to ako postoji karma, to ti se može jednom vratiti, jer izgleda da u prirodi vlada zakon ravnoteže i zakon o očuvanju energije.

I da, moguće je raznim obredima na neku osobu koja nas interesira, ali, ako kod te osobe nema niti najmanje zanimanja za vas onda je taj magijskih trud skoro pa uzaludan. Mislim da su efikasniji rituali kojima se oblikuje svoja osobnost (a time i privlačnost za suprotni spol) nego rituali kojima se pokušava mjenjati svoja okolina
Takve se knjige ne prodaju, ne poklanjaju - da se ne širi zlo, glupost i praznovjerje. To se spaljuje!
HRUŠT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 02:35   #7
ah, kad bi sve u zivotu bilo tako jednostavno!

bacis cini i on/a te zavole, savrseno!
__________________
~~~ Gnothi Seauton - Γνώθι Σεαυτόν ~~~
~~~ Meden Agan - Μηδέν Άγαν ~~~
~~~ Live Hard Ride Easy ~~~
bikers_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 00:58   #8
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Imam i ja tu knjigu...očajna knjiga. Da bi stvar bila još gora imam i još nekoliko sličnih od istog izdavača ("Kako postati vještica","Magija prstenova","Gospodar svijeća"....itd., evo to je moj grijeh, ako ih ko hoće kupit' neka se javi).

Nekada sam i ja mislio da je to oblik crne magije, ali...moje mišljenje se dijelom promjenilo. Mislim da je licemjerno od ljudi da govore o nekakvom crnomagijaštvu a sami se šminkaju, lijepo oblače, friziraju, čak i čitaju...samo da bi dobili naklonost suprotnog spola. Zašto bi uporaba magije bila nešto drugačije?

Gothica....to da ce ti se to vratiti 10 puta (ili kao što "moderne" vještice vole reći tri puta, a ni sami nemaju pojma odakle im takva glupost) jednostavno ne može biti točno. To su stvari sa kojima se plaše mala dječica. Jer ako je magija stvar prirode onda bi tako što bilo totalno neprimjereno prirodnim zakonima o očuvanju energije. Eventualno, i to ako postoji karma, to ti se može jednom vratiti, jer izgleda da u prirodi vlada zakon ravnoteže i zakon o očuvanju energije.

I da, moguće je raznim obredima na neku osobu koja nas interesira, ali, ako kod te osobe nema niti najmanje zanimanja za vas onda je taj magijskih trud skoro pa uzaludan. Mislim da su efikasniji rituali kojima se oblikuje svoja osobnost (a time i privlačnost za suprotni spol) nego rituali kojima se pokušava mjenjati svoja okolina


Ne mogu reci da se slazem s tobom....zato sto tvoje tvrdnje nikako nisu tocne....istina je da se sve vraca 10 puta gore ili bolje,ovisno o tome kako se osjecas ,kako razmisljas itd.Isto tako karma se moze vracati vise puta do god ju ajmo tako rec "ne odradis".....I ako je magija u pitanju onda se moze napraviti nesto n asilu jer nebi bzvz bila magija....isto tako onda ne razumijem cemu magija sluzi...
_el_diablo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 09:16   #9
Quote:
_el_diablo_ kaže: Pogledaj post
Ne mogu reci da se slazem s tobom....zato sto tvoje tvrdnje nikako nisu tocne....istina je da se sve vraca 10 puta gore ili bolje,ovisno o tome kako se osjecas ,kako razmisljas itd.Isto tako karma se moze vracati vise puta do god ju ajmo tako rec "ne odradis".....I ako je magija u pitanju onda se moze napraviti nesto n asilu jer nebi bzvz bila magija....isto tako onda ne razumijem cemu magija sluzi...
To što citiraš sam napisao prije 7 i po godina. Knjige sam u međuvremenu poklonio.

Ajd se ti lijepo odluči zašta se i kako se vraća pa probaj opet nešto napisati jer je ovo poprilično nerazumljivo.

Prvo ti se vraća, pa se onda vraća zavisno o raspoloženju, pa se vraća zbog karme, pa mađijanje na silu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 19:21   #10
Quote:
_el_diablo_ kaže: Pogledaj post
isto tako onda ne razumijem cemu magija sluzi...
A jesi pokusao razumjeti?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:38   #11
Veli Bafi
Quote:
I da, moguće je raznim obredima na neku osobu koja nas interesira, ali, ako kod te osobe nema niti najmanje zanimanja za vas onda je taj magijskih trud skoro pa uzaludan.
E pa vidiš Bafi, ja bih ti tu proturječila. Jednostavno možeš utjecati na osobu koju nimalo ne privlačiš. Čak i kada ona ne pokazuje nikakav interes.
No, da li je to to onda? Hvataš plijen i na kraju ne znaš što ćeš s njim..ima li to ikakve veze s ljubavlju?

Naravno da možeš rabit magiju za one koji ti se sviđaju..pa svi to radimo kada smo zainteresirani za nekog upravo na način koji si opisao;
Quote:
Mislim da je licemjerno od ljudi da govore o nekakvom crnomagijaštvu a sami se šminkaju, lijepo oblače, friziraju, čak i čitaju...samo da bi dobili naklonost suprotnog spola. Zašto bi uporaba magije bila nešto drugačije?
I to je ok. To nema apsolutno nikakve veze s crnom magijom! Postoji li uopće tako nešto? Ne. I mislim da smo to gradivo davno utvrdili. Postoje samo motivi koji se kriju iza upotrebe magije, a oni, ovisno o čovjeku, mogu biti "crni" ili "bijeli"(iako ovdje moram priznat da mrzim takvu podijelu).

I zato će svakom normalnom i iole samosvjesnom biću biti strano rabiti magijsku praksu i rituale da prizove nekog tko je odlučio otići ili pridobije nekog tko se uopće ne zanima za dotičnu osobu.

A onome koji je upoznao ljubav, to nikada na pamet neće pasti.

"Crnom" magijom se koriste ionako oni koji nemaju pojma što rade. I njima se vraća. A kako i na koji način ne da mi se sad ovdje objašnjavat. Da li trostruko, peterostruko ili deseterostruko nije bitno. Samo što uistinu mnogi ne razumiju to "vraćanje". Nije to tak jednostavno kak zvuči, ali je zato daleko strašnije u svojoj pravoj jednostavnosti.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 19:50   #12
Quote:
Dragonfly kaže:
Veli Bafi

E pa vidiš Bafi, ja bih ti tu proturječila. Jednostavno možeš utjecati na osobu koju nimalo ne privlačiš. Čak i kada ona ne pokazuje nikakav interes.
Ne vjerujem. Osim ako ne mislimo o različitim stvarima. Ja sam mislio na slučaj da nemaš uopće kontakata sa tom osobom i da joj se izdaleka diviš. I u takvom slučaju da nešto probaš sa magijom.

Ali, čim je kontakt uspostavaljen onda su svakakva čuda moguća.

Quote:
Dragonfly kaže:
No, da li je to to onda? Hvataš plijen i na kraju ne znaš što ćeš s njim..ima li to ikakve veze s ljubavlju?
Pojam "ljubavna magija" za mene znači ulovi komada, odvuci u krevet, napravi je svojom robinjom i sl.
Sam pojam "ljubavna magija" je, po meni, oksimoron. Ali, to je sigurno svima jasno.

Quote:
Dragonfly kaže:
A kako i na koji način ne da mi se sad ovdje objašnjavat.
Objasni. Mene zanima. Možeš i na PM.

Kao što rekoh, ja mislim da se ne vraća, barem ne u ovom životu, jer to nije u skladu sa prirodnim zakonima iz kojih i sama magija proizlazi (kao i čitav svemir). Jedino što se može vratiti je posesivna osoba koja ti dosađuje a koju si omađijao kada si bio lud za njom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 20:26   #13
Quote:
Baphomet kaze:
"...a sami se šminkaju, lijepo oblače, friziraju, čak i čitaju...samo da bi dobili naklonost suprotnog spola. Zašto bi uporaba magije bila nešto drugačije?..."


Mozda iz razloga sto (siminkanje i sve ostalo sto si nabrojao) time
jos uvijek ostavljas osobi mogucnost izbora,dok magijskim ritualima
kojima se utjece na slobodnu volju druge osobe,nema mogucnosti izbora.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 20:49   #14
Lightbulb

to funkcionira definitivno! primjenio sam neke metode iz tantre-yoge na svoju dragu i - eto! energetski smo povezani
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 20:59   #15
Quote:
Baphomet kaze:

Kao što rekoh, ja mislim da se ne vraća, barem ne u ovom životu, jer to nije u skladu sa prirodnim zakonima iz kojih i sama magija proizlazi (kao i čitav svemir). Jedino što se može vratiti je posesivna osoba koja ti dosađuje a koju si omađijao kada si bio lud za njom.
Vraca se kad-tad.
Vracanje je neproracunat faktor.
Slazem se s time da se ne mora vratiti u ovom zivotu.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 21:03   #16
Quote:
Aenea kaže:
Mozda iz razloga sto (siminkanje i sve ostalo sto si nabrojao) time jos uvijek ostavljas osobi mogucnost izbora,dok magijskim ritualima kojima se utjece na slobodnu volju druge osobe,nema mogucnosti izbora.
Isto je...evo ti primjer...

Ako sam ja malo pripit, a večer je, subota i dođe komad u minici, našminkana sa lijepim očima i dugom kosom, ja sam gotov, ne mogu se odbraniti, nemam izbora.

Ali ako je sunčan dan, ja trijezan, a ona bez šminke....eeee...to je već druga priča.

Ali...mene i dalje zanima zašto bi se tako nešto moralo višestruko vratiti (i to loše, što je opet čudno da ti se nešto vrati u drugačijem obliku i još više puta) i odakle ljudima taj podatak?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 21:22   #17
"Ja malo pripit" i "ja trijezan" je tvoj izbor i stvar tvoje slobodne volje.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 21:27   #18
Quote:
Baphomet kaže:
Isto je...evo ti primjer...
Ako sam ja malo pripit, a večer je, subota i dođe komad u minici, našminkana sa lijepim očima i dugom kosom, ja sam gotov, ne mogu se odbraniti, nemam izbora.
Pa nije te ona napila. Napio si se sam. I cisto sumljam da ce ona skocit na tebe. Pa i ako skoci opet se mozes izmaknuti. I ne stavlja ona paketice "Zainteresiranosti & Uzbuđenosti" u tebe nego ih ti sam to "proizvodis", pa onda imas izbor.

Quote:
Ali...mene i dalje zanima zašto bi se tako nešto moralo višestruko vratiti (i to loše, što je opet čudno da ti se nešto vrati u drugačijem obliku i još više puta) i odakle ljudima taj podatak?
"Sve se vraca, sve se placa", akcija-reakcija, uzrok-posljedica itd. Ako nekoga krenes "lupati cekicem po glavi", prije ili kasnije ce ti vratiti.
U osnovi, stvar je u presedanima, kreiranjima "mogucnosti". Ako ti ili netko drugi radi "ljubavnu magiju" onda i stvara presedan, kreira mogucnost koju netko drugi opet moze iskoristiti tako da tebi napravi to isto.

Nadalje, ono sto radis nekom drugom to i privlacis sebi. Zato i imas izreke "dobro se dobrim vraca", " ne radi drugom ono sto nebi zelio da neko drugi radi tebi" itd.
Glam is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 22:06   #19
Quote:
Aenea kaže:
"Ja malo pripit" i "ja trijezan" je tvoj izbor i stvar tvoje slobodne volje.
I njena je slobodna volja da li će otići za nekog ili ne, jer rezultat "ljubavne" magije nije ljubav nego strast, kao što već prije napisah.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 22:15   #20
Quote:
Glam kaže:
Pa nije te ona napila. Napio si se sam. I cisto sumljam da ce ona skocit na tebe. Pa i ako skoci opet se mozes izmaknuti. I ne stavlja ona paketice "Zainteresiranosti & Uzbuđenosti" u tebe nego ih ti sam to "proizvodis", pa onda imas izbor.
I za magijski utjecaj treba određena situacija, neće ti tek tako pasti u zagrljaj. Uostalom postoje lijekovi i za magijski utjecaj, tako da imaš izbora.

Quote:
Glam kaže:
"Sve se vraca, sve se placa", akcija-reakcija, uzrok-posljedica itd. Ako nekoga krenes "lupati cekicem po glavi", prije ili kasnije ce ti vratiti.
Kako će ti se to vratiti? Ako ja nekog klepnem po glavi a on, niti itko drugi zna tko ga je udario, kako bi se to moglo meni vratiti?

Quote:
Glam kaže:
Nadalje, ono sto radis nekom drugom to i privlacis sebi. Zato i imas izreke "dobro se dobrim vraca", " ne radi drugom ono sto nebi zelio da neko drugi radi tebi" itd.
Čini mi se da sam to već rekao, ne slažem sa sa time da ono što radiš drugima privlačiš i sebi. Zašto bi to bila istina?
To su za mene priče za strašenje male djece.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.