Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2009., 15:17   #1
BMW E39 525 tds - iskustva i mišljenja

Pozdrav svima!

Koliko sam tražio nisam baš uspio naći neku konkretnu temu u vezi ovog auta pa otvaram temu.

Trebao bih uzeti navedeni auto u iducih tjedan-dva cekam samo da dodje se vrati tip sa puta.Naravno osim ako me vi ne uvjerite u suprotno.

Znam da je auto dosta star ali stvarno sam oduvijek htio bas taj model.

BMW je 96 god,uvezen iz njemacke,1vl u HR,crni,oko nekih 140konja(nesjecam se tocno)6 cilindara.
Motor radi dobro,pali odmah,na minimumu sam dao malo vise gasa malo zadimi crno.Ide dosta dobro nije bas da cupa ali to pripisujem velikoj tezini.
Kilometrazu sam zaboravio pogledati ali me vise zanima stanje auta nego sto tamo pise.

Molim vas sve stvarno bilo kakav savjet,mišljenje,iskustvo je dobro doslo jer zelim cuti sto vise o tom modelu i motoru.
Kako se pokazao taj motor?Je li izdzljiv ili kvarljiv?Koja bi mogla biti neka prosjecna potrosnja?Ovjes?
I koliko su skupi servisi?Ako bih ga uzeo odmah bi ga odveo na zamjenu remenja i ulja.

Oprostite na poduzem postu!

Pozdrav!
kako drugačije? is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 15:54   #2
potrošnja je oko 8 litara.
u drugo se ne bi štel mešat.

e, još sitnica, težak je. A 140 konja.
Zamisliti se nad tom kombinacijom. Čisto da ne bi, za dva-tri tjedna, kad prođe početan zanos, da ne bi bilo "trebo sam jači uzet". To je stvar osobe, zato kažem, zamisliti se.
Vampir Ljubiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 17:39   #3
Ja sam vozio neko vrijeme 525 tds(ili td?) ali stariji model e34.Meni je stvarno bio udoban,trom je bio u niskim kasnije je vukao sasvim dobro i dovoljno.A ovaj je jos noviji tako da bi trebao biti bolji.
Ako nije izganjan i uredno servisiran vjerujem da mogu ti motori puno proci.
Ja sam toga posudio od jednog slovenca na mjesec dana,na satu je imao preko 650 000 i radio je ko singerica,cak i dimio nije.
Na kraju se slovenac napio ko zivotinja uzeo auto i gas za LJ,a ulja nije bilo ni kapi i ošo motor u 3 p*****
Provjeri kompresiju i turbinu!
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 13:32   #4
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
Ja sam vozio neko vrijeme 525 tds(ili td?) ali stariji model e34.Meni je stvarno bio udoban,trom je bio u niskim kasnije je vukao sasvim dobro i dovoljno.A ovaj je jos noviji tako da bi trebao biti bolji.
Ako nije izganjan i uredno servisiran vjerujem da mogu ti motori puno proci.
Ja sam toga posudio od jednog slovenca na mjesec dana,na satu je imao preko 650 000 i radio je ko singerica,cak i dimio nije.
Na kraju se slovenac napio ko zivotinja uzeo auto i gas za LJ,a ulja nije bilo ni kapi i ošo motor u 3 p*****
Provjeri kompresiju i turbinu!
Radio ko singerica a uspio ostat bez ulja, ccc
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 14:17   #5
a jbg kada nitko nije gledao ulje mjesecima...pa nesto valjda i mora popit
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 14:42   #6
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
a jbg kada nitko nije gledao ulje mjesecima...pa nesto valjda i mora popit
mora ako ga se konstantno ganja, i onda treba kontrolirat, ali ako se lagano vozi od servisa do servisa ne smije popit toliko nikako pa da zariba, jasno osim ak mu curi negdje ozbiljno na semeringu no to je isto izuzetak.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:13   #7
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
a jbg kada nitko nije gledao ulje mjesecima...pa nesto valjda i mora popit
Isiti nemoze samo tako ostati bez ulje,prije svakog startanja motora cekiraju se si nivoi tekucinja,tako i ulja u motoru i to nemoze ostati nezamjeceno, nego je samo velika nebriga.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 22:11   #8
a pa normalno da je nebriga!moj auto nije bio pa me bas brigalo....jos smo ga gazili i svasta radili s njim,i na kraju se vlasnik napio ko guzica i samo krenuo na put
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 22:18   #9
Quote:
njuskalo kaže: Pogledaj post
a pa normalno da je nebriga!moj auto nije bio pa me bas brigalo....jos smo ga gazili i svasta radili s njim,i na kraju se vlasnik napio ko guzica i samo krenuo na put
Ima nas svakakvih,ali kako vam onaj gong nije dosadio
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 00:53   #10
koji ce ti k 2.5dizlo ? 140 konja na tom auto je ko da vozis jugo 45.imam 528 sa 200ks pa to nije šprica ko što si neki misle.auto ide al mu treba da se razlaufa.
ako imas love onda kupi 2.8 pa stavi plin ili 3.0 dizela.
od tog 2.5 neces imat srece, a koliko znam , imali su dosta problema sa glavom , a kad ti ona rikne onda cijeli auto mozes bacit na otpad jer ju kod nas neces naci.bar ne dobru.
servis i nije skup osim ako ga ne radis bas kod ovlastenog servisera.7 litara ulja ti ide u njega.filter zraka ti je nekih 150kn, filter kabine ti je isto toliko ( idu dva ) remenje oko stotinjak kn komad,filter goriva je nekih 300kn, amortizeri su ti najjeftiniji 900 kn komad.gledaj da nije m optik jer amortizeri brzo odlaze po ovim nasim cestama.
ak te jos sta zanima pitaj.koja je cijena tom 2.5 ?
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 01:09   #11
pa znam da sa tim 2.5 i nije neka jurilica,ali za neku normalnu voznju ce valjda biti dosta...
lik je dao otkaz ovdje i seli se u njemacku i auto mu vise netreba.daje mi ga 4000eur sto je vidim dosta ispod cijene naspram drugih cijena iz oglasnika.
to za glavu sam i ja cuo da imaju problema ali kako koji?
vise stvarno neznam sto bih mislio
sta su toliko losi?
kako drugačije? is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 10:28   #12
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
koji ce ti k 2.5dizlo ? 140 konja na tom auto je ko da vozis jugo 45.imam 528 sa 200ks pa to nije šprica ko što si neki misle.auto ide al mu treba da se razlaufa.ako imas love onda kupi 2.8 pa stavi plin ili 3.0 dizela.
od tog 2.5 neces imat srece, a koliko znam , imali su dosta problema sa glavom , a kad ti ona rikne onda cijeli auto mozes bacit na otpad jer ju kod nas neces naci.bar ne dobru.
servis i nije skup osim ako ga ne radis bas kod ovlastenog servisera.7 litara ulja ti ide u njega.filter zraka ti je nekih 150kn, filter kabine ti je isto toliko ( idu dva ) remenje oko stotinjak kn komad,filter goriva je nekih 300kn, amortizeri su ti najjeftiniji 900 kn komad.gledaj da nije m optik jer amortizeri brzo odlaze po ovim nasim cestama.
ak te jos sta zanima pitaj.koja je cijena tom 2.5 ?
Prvo usporedba s yugom 45 ti zbilja nema smisla. Bmw 525td sa 140 konja ima ubrzanje do 100 oko 10 sekundi što je dovoljno svakome tko nije sportaš. Istina međuubrzanja su mu ispod prosjeka za taj motor. neznam što je tim šestacima da se dosta slabije nose u međuubrzanjima u odnosu na recimo audijev 2.5 petak(bmw 525 tds 143ks 4 brzina 80-170km/h 23 sekunde, audi 2.5td 5 cilindara 4 brzina 80-170km/h 15sekundi), znači bmw-ov diesel ne uspjeva pretočiti snagu momenta u oštra međuubrzanja, pogotovo nakon 100km/h, audi ušaltaš u 5 brzinu na 80km/h i začas na nekoj ne prevelikoj ravnici(nešto sitno više od 1kilometar) prebaciš 200km/h dok s bmw-om to ne ide samo tako. Znači kritika na tu ljenost 525 tds motora jer od takvog auta se očekuje da leti kad počne grabit nakon 100km/h i prevelika potrošnja, s obzirom na ubrzanja troši 1.5 litru previše, kao i audijev 2.5 tdi v6, čisto rasipanje goriva a bez prevelikih rezultata..

No što se tiče onog gore, onog bmw-ovog benzinčuge 528 to su priče da se taj treba dugo zalaufauvat. Audijev 2.8 sa 193 konja je troma i ljena baba nasuprot tog bmw-ovog 2.8 i klinac bi s tim bmw-ov potuko u svakom raceu iskusnog vozača za volanom audija 2.8. Taj 2.8 je samo mrvicu ljeniji u 4 i 5 brzini na manjim okretajima no ništa strašno, a i to zapravo ne vrijedi jer takav motor se ne vozi na 2000 okretaja kao tdi(4 brzina 80-170km/h 18 sekundi) a kad počne čupat u 3 i 4 brzini poslije 3000 okretaja to je nešto nevjerojatno s obzirom na tu konjažu i težinu auta.
Znači 525 tds je laganu i opuštenu vožnju jer u bržoj vožnji s njim nećeš moći pratiti konkurente slične snage a i lagana noga da se izbjegne prevelika potrošnja, dok je 528 auto koji zbilja ide, brži je od skoro svih konkurenata iste snage, jasno u troškove održavanja ne ulazim ni kod jednog ni drugog, inače nema problema no moraš pazit što kupuješ.

Zadnje uređivanje johny5 : 30.04.2009. at 10:39.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 10:32   #13
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Prvo usporedba s yugom 45 ti zbilja nema smisla. Bmw 525td sa 140 konja ima ubrzanje do 100 oko 10 sekundi što je dovoljno svakome tko nije sportaš. Istina međuubrzanja su mu ispod prosjeka za taj motor. neznam što je tim šestacima da se dosta slabije nose u međuubrzanjima u odnosu na recimo audijev 2.5 petak(bmw 525 tds 143ks 4 brzina 80-170km/h 23 sekunde, audi 2.5td 5 cilindara 4 brzina 80-170km/h 15sekundi), znači bmw-ov diesel ne uspjeva pretočiti snagu momenta u oštra međuubrzanja, pogotovo nakon 100km/h, audi ušaltaš u 5 brzinu na 80km/h i začas na nekoj ne prevelikoj ravnici prebaciš 200km/h dok s bmw-om to ne ide samo tako. Znači kritika na tu ljenost 525 tds motora jer od takvog auta se očekuje da leti kad počne grabit nakon 100km/h i prevelika potrošnja, s obzirom na ubrzanja troši 1.5 litru previše, kao i audijev 2.5 tdi v6, čisto rasipanje goriva a bez prevelikih rezultata..

No što se tiče onog gore, onog bmw-ovog benzinčuge 528 to su priče da se taj treba dugo zalaufauvat. Audijev 2.8 sa 193 konja je troma i ljena baba nasuprot tog bmw-ovog 2.8 i klinac bi s tim bmw-ov potuko u svakom raceu iskusnog vozača za volanom audija 2.8. Taj 2.8 je samo mrvicu ljeniji u 4 i 5 brzini na manjim okretajima no ništa strašno, a i to zapravo ne vrijedi jer takav motor se ne vozi na 2000 okretaja kao tdi(4 brzina 80-170km/h 18 sekundi) a kad počne čupat u 3 i 4 brzini poslije 3000 okretaja to je nešto nevjerojatno s obzirom na tu konjažu i težinu auta.
Znači 525 tds je laganu i opuštenu vožnju jer u bržoj vožnji s njim nećeš moći pratiti konkurente slične snage a i lagana noga da se izbjegne prevelika potrošnja, dok je 528 auto koji zbilja ide, brži je od skoro svih konkurenata iste snage, jasno u troškove održavanja ne ulazim ni kod jednog ni drugog, inače nema problema no moraš pazit što kupuješ.
528 imam ja vec dosta dugo pa sam pisao svoja iskustva.auto ide ali nije niti on za ganjannje stvoren.ko hoce nesto za derat nek si kupi 540 ili m5 pa da vidis kako musa dere jarca
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 11:00   #14
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
528 imam ja vec dosta dugo pa sam pisao svoja iskustva.auto ide ali nije niti on za ganjannje stvoren.ko hoce nesto za derat nek si kupi 540 ili m5 pa da vidis kako musa dere jarca
Pričamo o konkurenciji bemu. Kad uspoređuješ onda uspoređuješ konkurenciju. Znači 528 je brži od njegove konkurencije(audi , mercedes i ostali) sa sličnim motorima i nemože te nitko od njih ni pratit približno ak znaš vozit. Nije stvoren za ganjanje no može poslužit. 540 je ajde stvoren za ganjanje no sa svojojm konkurencijom a ne autima izvan konkurencije. ajd se ti sa 540 (čitaj 100-200km/h 17 sekundi) ganjaj protiv audija rs4(100-200km/h 11 sekundi) ili impreze wrx sti (100-200km/h 8 sekundi), Za taj pothvat ti treba jasno m5, protiv rs4 jasno, imprezu nećeš nikad ulovit ni s m5. Hm zapravo evo nek lik kupi buggati i onda ima tek auto za ganjanje i ne mora se bojat da će ga oprat neki tamo spori bmw m5.

Zadnje uređivanje johny5 : 30.04.2009. at 11:49.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 00:21   #15
Prednost BMW-a je da nemožeš sakriti originalnu kilometražu, odeš u ovlašteni servis i zatražiš da ti provjere kilometražu, čak i ako je netko petljao s brojačem auto pamti stvarne kilometre i to na više mjesta tako da je nemoguće izbrisat stvarno stanje...
Redovno održavane te mašine debelo prebacuju 500000 tako da tu nemaš brige...daj izmjeriti kompresiju za svaki slućaj i obavezno prekontroliraj turbinu...turbina im je boljka ali više zbog divljanja s vozilom i nestručnosti nego zbog neke greške ili slabe izrade...baci pogled i na podvozje jer tu popravci znaju biti skupi...
Servisi nisu skupi ako neideš u ovlašteni servis ali moraš naći mehaničara koji ti ima modul za resetiranje servisnih intervala...jer na BMW-u ako servisni interval dođe na crveno imaš još 100 km vožnje i onda se auto gasi...
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 00:11   #16
dizel koji nije ekonomičan mi nema smisla, osim toga ide do 4600 o/min a druge inačice tog M51 motora čak do 4800 o/min. Ja ga ne bih kupio osim ako je u TOP stanju, e sad to ti niko priko foruma ne more reć. sritno

koliko vidim na netu triba mu 10 sekundi do 100 i troši oko 9-10 litara u gradu a 7.5 kombinirano, +star je 15 godine i sigurno ne more radit ko novi tako da sigurno ubrzava još sporije i troši više.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 09:59   #17
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
dizel koji nije ekonomičan mi nema smisla, osim toga ide do 4600 o/min a druge inačice tog M51 motora čak do 4800 o/min. Ja ga ne bih kupio osim ako je u TOP stanju, e sad to ti niko priko foruma ne more reć. sritno

koliko vidim na netu triba mu 10 sekundi do 100 i troši oko 9-10 litara u gradu a 7.5 kombinirano, +star je 15 godine i sigurno ne more radit ko novi tako da sigurno ubrzava još sporije i troši više.
Da, ak je raštiman onda je to istina... ako nije onda su to naravno toliko zanemarive razlike koje nisu vrijedne spomena... druga je stvar što je taj motor malo tromiji od kad je izašao iz tvornice , dakle ne treba očekivat ono što bi možda neki očekivali od 143 ks...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 08:25   #18
tema je stara 2 godine...

uglavnom auto ne ide s mjesta (525tds), od semafora do semafora ga uništava Vektra B 1.8i

do 180 ide nekako, poslije se jedva dovuče do 210, mislim da ni ne može brže, no ti je ionako manje bitno.

Nije niti nešto posebno ekonomičan, mislim da se puno više isplati uzeti 530d

Zadnje uređivanje SilvrBckGorilla : 29.04.2011. at 08:38.
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 01:20   #19
Question Hitno!!! Bmw e34 525tds

Pozz, imam bmw e34 525td ubacio sam tds masinu.. Uglavnom, kad je hladan jako slabo vuce, kad se ugrije vuce barem 50%bolje ali mi i dalje nije to to, u cem moze bit problem? Imaju neka crijeva mala valjda od vakuma mozda nisam to dobro spojio??
Matej0707 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.