Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2017., 15:58   #4781
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Interno se muž tako dogovorio, nekako je malo stisnuo i prošlo je. Djeca te dobi koja se školuju ionako trebaju nekakvu gotovinu, pa zašto ne. Tate se bolje osjećaju, jer dijete na taj način ipak vidi da tata uplaćuje njemu ili njoj. Kad je sve preko mame, tate se znaju osjećati zbilja ponekad isključeno jer se stjeće dojam kako sav novac daje majka. Je, je kaže se tata plaća, ali ipak. Ovako je, meni se čini, poštenije.
pa normalno da je poštenije
__________________
“Mijenjajte mišljenje, zadržite principe. Mijenjajte listove, zadržite korjen.”
rogaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:35   #4782
Quote:
rogaland kaže: Pogledaj post
a što ako oba roditelja doprinose svakodnevno plus što jedan doprinosi i alimentacijom....što onda...
tu sam samo popizdio sto ova naziva svog bivšeg biserom jer se usudio neplatiti joj pripadajući mjesečni iznos na koji je naviklka sama raspolagati nego se odlučio djetetu platiti vozački...možda mu je to neka greška u koracima ..jebiga neznam ...ali što ako je on se tako dogovorio sa svojom kćerkom...cura ima 18 god...ak može voziti može i samostalno odlučivati...zar ne....
dogovor je bio on njoj za rodjendan vozacki,ja mobitel. alimentacija ide samo njoj za troskove doma i skole,sve ostalo ja placam,a alimentacija ide njoj na racun sad kad krene na faks. do onda naravno da sam racunala na taj novac jer time placam te troskove,plus podstanari smo i pokusavam stedjeti da moze normalno krenuti na faks. nazvala sam ga biserom jer svoj rodjendanski poklon njoj on placa njenim parama!
creep is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:39   #4783
Quote:
creep kaže: Pogledaj post
dogovor je bio on njoj za rodjendan vozacki,ja mobitel. alimentacija ide samo njoj za troskove doma i skole,sve ostalo ja placam,a alimentacija ide njoj na racun sad kad krene na faks. do onda naravno da sam racunala na taj novac jer time placam te troskove,plus podstanari smo i pokusavam stedjeti da moze normalno krenuti na faks. nazvala sam ga biserom jer svoj rodjendanski poklon njoj on placa njenim parama!
Pa kao i ti isto...ne kužim u čemu je razlika.
On je alimentacijom platio vozački, a ti si htjela mobitel....bemu miša.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:59   #4784
radim i svojom placom joj placam mobitel,kao i sve sto joj treba,alimentacijom placam skolski dom. ne znam zasto uopce objasnjavam....samo sam pitala jer ne znam dal ga sad ona mora tuzit ili ja. neka njoj uplati,svejedno mi je a meni da uplatnice za vozacki,snaci cu se.

hvala na pomoci onima koji su se potrudili shvatiti problem i pitanje
creep is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:48   #4785
Quote:
creep kaže: Pogledaj post
radim i svojom placom joj placam mobitel,kao i sve sto joj treba,alimentacijom placam skolski dom. ne znam zasto uopce objasnjavam....samo sam pitala jer ne znam dal ga sad ona mora tuzit ili ja. neka njoj uplati,svejedno mi je a meni da uplatnice za vozacki,snaci cu se.

hvala na pomoci onima koji su se potrudili shvatiti problem i pitanje
on je zakonski dužan djetetu plačati alimentaciju,dok se dijete školuje.
svi ostali sporedni troškovi su dobra volja roditelja.

on na konto alimentacije ne može djetetu kupovati rođendanski poklon,jer pokloni su nešto što ne obuhvaća alimentacija.

ako ti dobijaš kao majka alimentaciju ili dijete osobno - nebitno,ti mu kao majka od te alimentacije možeš kupiti poklon.

jer si ti tom´ djetetu zakonski skrbnik.
i to dijete je pod tvojom 24h brigom.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:54   #4786
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
To ide relativno brzo...prijatelj je upravo to odradio uz pomoć Centra. U roku od dva mjeseca dobio je izmjenjenu odluku, nije ni išao na sud. Centar je to odradio u njegovo ime.
ovisi od mjesta do mjesta.
kod nas se to zna odužiti jako dugo,kako pravno tako još ako stranke nisu suglasne i sporazumne.

i svaki razuman roditelj bi donio izvansudski sporazum oko uzdržavanja svog djeteta,jer´ cifre sudskih troškova mogu narasti u nedogled.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:37   #4787
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Znaci drugi roditelj do kraja redovnog djetetovog skolovanja, pa bilo to i do 26. godine, placa alimentaciju na racun drugog roditelja? Stvarno? Di to pise?
da,dužan je plaćati alimentaciju do kraja djetetovog školovanja,najduže do 26 godine.

piše u zakonu.
u centru za obiteljsko savjetovanje možeš najlakše doći do pravnih odgovora.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:41   #4788
LaPerLa, ma znam to. Osvrnula sam se na dio kad je netko napisao da se uplacuje samo na racun drugog roditelja. Ono, dijete ima 25 godina, ali ne dozvoljava se da se njemu uplati na racun nego se mora drugom roditelju.
Tako je netko napisao, pa me zacudilo i zanimalo di tocno to pise jer mi smo planirali od momenta punoljetnosti da se novac uplacuje djetetu.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:54   #4789
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
LaPerLa, ma znam to. Osvrnula sam se na dio kad je netko napisao da se uplacuje samo na racun drugog roditelja. Ono, dijete ima 25 godina, ali ne dozvoljava se da se njemu uplati na racun nego se mora drugom roditelju.
Tako je netko napisao, pa me zacudilo i zanimalo di tocno to pise jer mi smo planirali od momenta punoljetnosti da se novac uplacuje djetetu.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
da,tako je.
naravno da dijete može s navršenih 18 godina imati svoj račun.
naučiti dijete odgovornosti i samostalnosti nije lak zadatak.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:45   #4790
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
on je zakonski dužan djetetu plačati alimentaciju,dok se dijete školuje.
svi ostali sporedni troškovi su dobra volja roditelja.

on na konto alimentacije ne može djetetu kupovati rođendanski poklon,jer pokloni su nešto što ne obuhvaća alimentacija.

ako ti dobijaš kao majka alimentaciju ili dijete osobno - nebitno,ti mu kao majka od te alimentacije možeš kupiti poklon.

jer si ti tom´ djetetu zakonski skrbnik.
i to dijete je pod tvojom 24h brigom.
Najbolje bi bilo kada bi roditelj kod kojeg dijete živi mogao zaraditi toliko da može sam poplaćati sve troškove, a onom drugome na savjest, neka mu uplaćuje na neki račun i slično, jer da je valjalo ne bi se rastali

Ja sam svome exu čim je mala navršila 18 rekla da uplaćuje na njezin račun, sada imamo situaciju da ako joj nešto kupi, toliko joj manje uplati alimentacije.

Mala je redovna studentica, svi koji imaju studente znaju koliko koštaju knjige... na nekim faksovima ne dopuštaju fotokopiranje.....
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 10:21   #4791
Ja sam dijete razvedenih roditelja. Za vrijeme redovnog školovanja imala sam pravo na alimentaciju koja se plaćala mojoj majci iako sam bila punoljetna.
Kada sam se odlučila na samostalan život, otišla sam sa presudom na poštu i tražila da se alimentacija uplaćuje na moj račun. I to je bilo to.
Nakon toga me vlastiti otac tužio jer sam pala godinu i upisala parcijalu, pa se to studiranje malo odužilo. Nije lud da on meni financira moje padanje
Iako sam bila redovan student, iako sam imala sva zakonska prava na tu alimentaciju, rekoh ja: stari, odričem se tih 1.000 kuna. Imam zdrave ruke i noge, hvala bogu, pa ću ih sama zaraditi.
Meni je bedasto da roditelji financiraju "djecu" od 23,24,25,26 godina? Nisu to djeca već odrasli ljudi koji su odgovorni pobrinuti se sami za sebe.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 12:58   #4792
Pa i ne bi rekla. Postoje šestogodišnji studiji uz koje ne možeš raditi, ako ih misliš završiti u roku. Naprosto nemaš kad. Pa sad računaj kakav bi to trebao biti posao, vikendom od par sati ili kako, s kojim bi zaradio za stanarinu, režije i troškove. Nema šanse.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:14   #4793
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa i ne bi rekla. Postoje šestogodišnji studiji uz koje ne možeš raditi, ako ih misliš završiti u roku. Naprosto nemaš kad. Pa sad računaj kakav bi to trebao biti posao, vikendom od par sati ili kako, s kojim bi zaradio za stanarinu, režije i troškove. Nema šanse.
I ja mislim da je skoro nemoguce uz, recimo- medicinu, raditi, a da na kraju ne zapatis neki zesci burn out. Da prostis, meni jedino sto pada na pamet sto bi moglo pokriti troskove: obijanje bankomata ili prostitucija. Ja sam radila uz studij,ali sam zato i produzila dvije godine...I moj stari je radio uz studij strojarstva,ali je isto produzio, i kad je radio diplomski, dao je otkaz.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:39   #4794
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
Meni je bedasto da roditelji financiraju "djecu" od 23,24,25,26 godina?
Financiraju ih do te dobi samo ako se redovno školuju. Svaki bolonjski studij je po intenzitetu opterećenja ekvivalent punome radnom vremenu. U čemu je problem da se roditelji obvežu financirati to obrazovanje?

Tko god neće, nema problema: kondomi su još uvijek jeftini.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:56   #4795
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Financiraju ih do te dobi samo ako se redovno školuju. Svaki bolonjski studij je po intenzitetu opterećenja ekvivalent punome radnom vremenu. U čemu je problem da se roditelji obvežu financirati to obrazovanje?

Tko god neće, nema problema: kondomi su još uvijek jeftini.
Pa postoji nesto sto se zove studiranje uz rad i predavanja i vjezbe su prilagodjeni tome. Ja sam tako isao na faks (doduse nisam zavrsio) gdje su predavanja bila od 17-21 a vjezbe subotom.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:15   #4796
A znaš kako ti je s djecom. Ne možeš im nametati nešto tako važno kao što je zanimanje. Koliko god to tebi bilo praktično.

Mi doma se bavimo s par poslova od kojih za jedan je potreban trogodišnji studij koji se može odraditi i izvanredno i odmah si u solidnoj lovi. Nisam sigurna da će itko od naših četvero tu opciju odabrati.

Medicinu, stomatologiju, farmaciju i hrpu drugih zahtjevnih a atraktivnih fakulteta ne možeš studirati uz rad.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:29   #4797
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa i ne bi rekla. Postoje šestogodišnji studiji uz koje ne možeš raditi, ako ih misliš završiti u roku. Naprosto nemaš kad. Pa sad računaj kakav bi to trebao biti posao, vikendom od par sati ili kako, s kojim bi zaradio za stanarinu, režije i troškove. Nema šanse.
Ja sam ispričala svoje iskustvo. Kao redovan student sam živjela samostalno i radila, kako bih podmirila sve troškove života. Da je stari želio plaćati alimentaciju, ne bih se bunila. Završila sam faks (ne u roku), ali "svojim parama", trudom i zalaganjem.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Financiraju ih do te dobi samo ako se redovno školuju. Svaki bolonjski studij je po intenzitetu opterećenja ekvivalent punome radnom vremenu. U čemu je problem da se roditelji obvežu financirati to obrazovanje?

Tko god neće, nema problema: kondomi su još uvijek jeftini.
Kužim. Ne znam u čemu je problem. Velim, moj otac je smatrao da mi nije dužan pomagati. Njegov stav je bio takav. Ne mogu reći da me to nije povrijedilo, je, ali sam rekla, zabij si tih 1000 kuna u dupe, neću takvu pomoć preko k....... Bome sam i radila i učila i završila.
Imam i ja dijete. Štedim za njegovo školovanje. Imam želju i potrebu pomoći sinu koliko budem mogla. No, isto tako molim boga da se otrgne od sise što prije i bude samostalan.

p.s. imam jako puno protiv balkanskog roditeljstva. No, to je samo moj stav i moje mišljenje. Kako da ti kažem: ne sviđa mi se mindset balkanskog naroda, mentalitet. Čast izuzecima.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:44   #4798
Quote:
Miškica kaže: Pogledaj post
p.s. imam jako puno protiv balkanskog roditeljstva. No, to je samo moj stav i moje mišljenje. Kako da ti kažem: ne sviđa mi se mindset balkanskog naroda, mentalitet. Čast izuzecima.
Miskice, nisam ni ja za balkansko roditeljstvo,vjeruj. I sama sam osjecala odgovornost da sama za sebe zaradim, jos od srednje,ali iz drugih razloga(bilo mi je zao da mi se roditelji ubijaju od posla,a ja glumim biljku koju treba redovno zalivati za vrijeme ferija). Ali-i na Zapadu su roditelji po zakonu obavezni izdrzavati djecu do kraja redovnog skolovanja ,tj.studija do napunjenih 26. I ako sam mislila-ma to Nijemci ne rade; velik broj ljudi znam koji su zivjeli sa roditeljima do prvog posla i sl.(ako im roditelji dosta zaradjuju,mislim da nemaju pravo na tu neku studentsku nadoknadu i sl.).Cak ima slucajeva da su djeca tuzila(i dobila) roditelje zato sto ih nisu izdrzavali na studijima
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:29   #4799
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Miskice, nisam ni ja za balkansko roditeljstvo,vjeruj. I sama sam osjecala odgovornost da sama za sebe zaradim, jos od srednje,ali iz drugih razloga(bilo mi je zao da mi se roditelji ubijaju od posla,a ja glumim biljku koju treba redovno zalivati za vrijeme ferija). Ali-i na Zapadu su roditelji po zakonu obavezni izdrzavati djecu do kraja redovnog skolovanja ,tj.studija do napunjenih 26. I ako sam mislila-ma to Nijemci ne rade; velik broj ljudi znam koji su zivjeli sa roditeljima do prvog posla i sl.(ako im roditelji dosta zaradjuju,mislim da nemaju pravo na tu neku studentsku nadoknadu i sl.).Cak ima slucajeva da su djeca tuzila(i dobila) roditelje zato sto ih nisu izdrzavali na studijima
Znam, razumijem.
Šta da ti kažem, ja se ne volim suditi. Velim, imala sam zakonsko pravo na alimentaciju (bila sam redovan student), pravo, zakon, bio je na "mojoj" strani. No, neću novac koji mi se daje "na silu". Neću. Zdrava sam hvala dragom bogu, zaradit ću si sama novce. Ako roditelj nema u sebi potrebu biti podrška svom djetetu i gleda me kao otimača love, ma teraj.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:51   #4800
Bravo miškice...


šteta samo što pobornke nove generacije, odgojene na reklamamam
"jer ja to zaslužujem", nećeš nikad uvjeritin u ispravnost tvog stava
taj Lord Byron, npr, svaku priliku koristi da dokazuje kako je roditi se bogom dana privilegija i kako se zahvaljujući sustavu i roditelji i nebo i zemlja trebaju okrenuti oko svoje osi tisuću puta, samop da bi djetetšce bilo zadovoljno i zadovoljeno...

a ako su se roditelji uz to još io razveli, eto Lord Byronu veselja...onda do kraja života moraš ispaštati što su pogriješili u izboru partnera ili nisu kupili kondome na vrijeme

klatolička bi se crkva također složila s lordom

opet postavljam pitanje svim članovima gornjeg i donjeg doma bilo kojeg parlamnta u koje sjede Lordovi (Byron, npr)
zašto se tako ne zalažete za prava djce roditelj akoji nisu razvedeni, ali su bez posla, bolesni, nemoćni, itd...

i vi i država
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.