Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 00:59   #741
Otac mi poklanja auto, sklopit cemo ugovor o darovanju, s tim kad odem u poreznu ne placam nista, jel tako? Ni porez na nasljedivanje ni onaj porez 5% sto se placa kod kupoprodaje?
Ostat ce mi tablice, citam sada na ovoj temi da bi trebao prvo odjaviti pa sebe prijaviti kao novog vlasnika, sto trebam tocno napraviti da bih odjavio prethodnog vlasnika? Ili samo dodem u PU, objasnim situaciju i oni ce mi to odmah napraviti?
I zadnje pitanje, koji vrag je registracijski list? Vidio sam na stranicama MUPa da to trebam ponijeti ali prvi put cujem za to. Zna li itko koja je procedura s tim?
Prvi put se bakcem sa procedurama oko auta, pomozite molim vas
__________________
Don't take life seriously. Nobody gets out alive anyway ^^
mfranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:35   #742
Vidi s poreznom da ji daju kakav papir za ortlobađanje od poreza (ili pečat) i odeš u q pa zamjeniš prometnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 12:21   #743
Quote:
mfranger kaže: Pogledaj post
Otac mi poklanja auto, sklopit cemo ugovor o darovanju, s tim kad odem u poreznu ne placam nista, jel tako? Ni porez na nasljedivanje ni onaj porez 5% sto se placa kod kupoprodaje?
Ostat ce mi tablice, citam sada na ovoj temi da bi trebao prvo odjaviti pa sebe prijaviti kao novog vlasnika, sto trebam tocno napraviti da bih odjavio prethodnog vlasnika? Ili samo dodem u PU, objasnim situaciju i oni ce mi to odmah napraviti?
I zadnje pitanje, koji vrag je registracijski list? Vidio sam na stranicama MUPa da to trebam ponijeti ali prvi put cujem za to. Zna li itko koja je procedura s tim?
Prvi put se bakcem sa procedurama oko auta, pomozite molim vas

Poreza u ovom slučaju nema, a darovnim ugovorom si ti novi vlasnik i samim time odjavljujes tablice.... ali ako ti ostaju onda nema potrebe za bilo kakvom odjavom... Vazno je da na darovnom ugovoru u napomenu upisete da registarske plocice ostaju na vozilu... Ako registracija vrijedi onda se sa policom osiguranja i prometnom odlazi u mup gdje se radi samo prijenos vlasnistva... ako registracija istice onda se najprije radi tehnički pregled...ispisuju se novi dokumenti... polica mora glasiti na novog vlasnika i odlazi se u mup samo na ovjeru.... i to je to... ako nesto nije jasno slobodno se javi pa cu pojasniti....registracijski list je bijeli papir koji nadzornik ispisuje ako je tehnicki pregled pozitivan...
kafendžija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:39   #744
Da li su stupile na snagu promjene ili je sve po starom i dalje? Ne znam da li se i dalje mora prvo kod javnog bilježnika, pa na poreznu i mup ili je sve na jednom mjestu po novome, kako su najavljivali. Molila bih samo za još jednu informaciju. Što se dešava s mojim bonusom ako prodajem auto dalje? Prodajem rabljeni automobil, ne znam da li ima veze da li je kupac u istoj županiji. Da li mu mogu ostaviti tablice pa da se on sam prijavi tamo gdje ima prebivalište?
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:27   #745
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Da li su stupile na snagu promjene ili je sve po starom i dalje? Ne znam da li se i dalje mora prvo kod javnog bilježnika, pa na poreznu i mup ili je sve na jednom mjestu po novome, kako su najavljivali. Molila bih samo za još jednu informaciju. Što se dešava s mojim bonusom ako prodajem auto dalje? Prodajem rabljeni automobil, ne znam da li ima veze da li je kupac u istoj županiji. Da li mu mogu ostaviti tablice pa da se on sam prijavi tamo gdje ima prebivalište?
Bonus se može prenositi što se tiče police osiguranja... ali nisam sigurna sada kako točno to ide...kod promjene vlasništva se najprije ide kod javnog bilježnika, a novi vlasnik sa tim ugovorom ide u pripadajuću poreznu upravu platiti 5% od iznosa.... što se pločica tiče, na ugovoru možeš navesti da ih ostavljaš kupcu, ali ih on i tako ne može zadržati ako ne spadate pod isto registarsko područje. Novi će vlasnik kod prijenosa predati te tablice(odjaviti) u PU/PP gdje pripada i dobiti nove.
kafendžija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:56   #746
molila bi neku dobru dušu da mi proslijedi primjer darovnog ugovora za motorno vozilo, na netu ne nalazim besplatno za područje RH


što se bonusa tiče, on se može prenositi samo djelomično ukoliko se radi o mladom vozaču... sada su mi rekli u osiguranju da ako ima vozačku 3 godine onda može prenjeti 10%, za vozačku 4 godine 15% itd
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 10:41   #747
http://www.proming-hch.hr/hr/katalog..._artikala-4208
https://www.zadarska-zupanija.hr/kolegij2016/47/4.1.pdf
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:16   #748
hvala... znam da ima za kupiti u NN za par kuna, ali mi nije usput

sve što sam našla na netu da se skine i ispuni se odnosi na BIH i RS, vidjela sam i ovaj iz Zadra... mislim da ću po njemu prepisati ugovor

zanimljivo da kupoprodajnih ugovora ima ko u priči na netu za skinuti, a darovnih baš i ne
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:29   #749
Ima u svakoj knjižari ili printat doma par komada.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:33   #750
i tražim nešto u što mogu ukucati svoje podatke (a da nije na ekavici) i da mogu doma otprintati
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 11:55   #751
Prepiši sav tekst po obrascu.lakše je potrošit 2-3 kune.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:09   #752
dala bi ja i 10, ali mi nije usput

najvjerojatnije ću popodne i potjerati nekog od djece da to ode kupiti jer auto će i tako samo formalno biti moj što zbog poreza što zbog popusta za osiguranje (djed poklanja auto unuku, a ja sam samo kolateralna žrtva između njih dvojice koja mora srediti papirologiju)
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:04   #753
Pozdrav! Prodao sam auto gospodinu iz Austrije i on ima svoj ugovor na njemačkom jeziku. Zanima me može li se to i gdje napraviti u Zagrebu? Hvala.
__________________
Fuck you, I won`t do what you tell me!
ksoze zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 16:21   #754
Ekipa,molim sve skupa konkretnu pomoc!
Radi se o kupovini auta od firme koja je u sustavu PDV.a ali prilikom kupnje nije placen PDV posto je kupljen od privatne osobe... "tako je meni vlasnik pojasnio"

I sad kad ja kupim taj auto, placam li ja PDV ili ta firma ili kako to ide?

Hvala.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 19:20   #755
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
Ekipa,molim sve skupa konkretnu pomoc!
Radi se o kupovini auta od firme koja je u sustavu PDV.a ali prilikom kupnje nije placen PDV posto je kupljen od privatne osobe... "tako je meni vlasnik pojasnio"

I sad kad ja kupim taj auto, placam li ja PDV ili ta firma ili kako to ide?

Hvala.
firma pdv a ti si oslobođen poreza na promet motornih vozila.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 23:24   #756
imam pitanje u vezi koristenja osobnog automobila sa stranim registracijama.

naime, kako stari radi za slovensku firmu, receno mu je da moze tamo uzeti auto i pod normalno ga voziti kod nas u hrvatskoj. e sad, kako taj auto zapravo kupujem ja i ja cu ga voziti, samo ce papiri stajati na njega, neki random ljudi su mi rekli da ne smijemo ni ja ni majka voziti to jer nam mogu naplatiti povece kazne.

kao prvo, jel to uopce istina?

ako nije, super, kupim auto tamo za manje pare i vozim ga

ako je, jel postoji nacin da mi otac napise neku izjavu koju cemo ovjeriti kod JB po kojoj njegova zena/moja majka i ja kao njegova kcer mozemo koristiti taj auto ili se to rjesava na neki drugi nacin?
jel to uopce isplativo za auto vrijednosti do 3000€?

znam da se auto generalno moze uvesti u drzavu i staviti nase registracije i sve, samo je to relativno bespotreban trosak ako je ova gore opcija sa JB ili nesto tog tipa izvediva.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2018., 23:36   #757
Ako ne radiš vani nema vožnje ni stranih tablica a nema ni šeme sa JB.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 06:57   #758
prijenos vlasništva

Pozdrav.
Kupio sam auto od lika koji se bavi uvozom auta (12.2017). Pod cijenu sam mu dao svoj auto koji je bio registriran do 06.2018. Nije prenosio auto na sebe jer "kud bi ja došel da svaki auto prenašam na sebe", nego bi kupac mog auta radio prijenos. Ja sam mu dao ovjerenu punomoć (unificirani obrazac kod JB) da on može upravljati, registrirati, prodati moj auto. U međuvremenu je u Mađarskoj napravio prekršaj i kazna stigla na mene. Riješio to. Sad je registracija istekla i on je ponovo registrirao auto na moje ime. I sad opet moram strepiti da ne napravi kakvo sranje s njim.
Pitanje:kako ga natjerati da prenese auto na sebe ili na treću osobu? Što mi je činiti.
P.S. komentare kak sam si sam kriv, preskočite jer mi ih žena daje na redovitoj bazi
john.doe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 07:09   #759
Povuci punomoć.uostalom samo javiš tj.pošalješ punomoć onima koji ga žele kaznit i gotovo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 08:23   #760
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Povuci punomoć.uostalom samo javiš tj.pošalješ punomoć onima koji ga žele kaznit i gotovo.
Da, ali ako ja povučem punomoć, onda moram uzeti i auto natrag, jer sam tek onda u gabuli. Ako napravi prekršaj, više nemam punomoć kao dokaz da je on kriv. A auto mi nebu dao jer je prodan (nema ugovora o kupoprodaji).
Mene zanima dali postoji kakav pravni lijek da ga natjeram na prijenos?
john.doe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.