Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 16:19   #961
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
A tirolska K-plus je zdravija?
Ni ja nisam baš ljuditelj Mcdonals klope ali ako se nađeš u gastronomski nepoznatom okruženju MC je bolji izbor jer ako ništa u cijelom svijetu su isti
Nisam niti spominjao tirolsku...niti znam šta je (ne)zdravije...e sad u nepoznatom okruženju sve ovisi od osobe do osobe...ja sam uvijek više za eksperimentiranje sa novim jelima i okusima koje je nekad dobro, a nekad loše...ali naravno ako odeš u McDonalds znaš šta ćeš dobiti.
Pancho_Villa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 20:33   #962
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
A tirolska K-plus je zdravija?
Ni ja nisam baš ljuditelj Mcdonals klope ali ako se nađeš u gastronomski nepoznatom okruženju MC je bolji izbor jer ako ništa u cijelom svijetu su isti
samo cu se nadovezat na zadnju recenicu NISU ISTI !
u Španjolskoj su chesseburgeri totalno ne zacinjeni i pomalo bljutavi ali njima je sva hrana vise manje ne slana i nekih cudnih okusa...to je normala za tu zemlju...ali fakat nimalo slicno nasem puno slicnije mi je u njhovom burger kingu...ocito su tamo druga pravila..
a u Češkoj su mi isti ko i nasi...u Italiji imaju onaj zlatni megic i tamo imaju malo egzoticnije stvari kao ali standardne stvari su iste...
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 01:32   #963
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
A tirolska K-plus je zdravija?
Ni ja nisam baš ljuditelj Mcdonals klope ali ako se nađeš u gastronomski nepoznatom okruženju MC je bolji izbor jer ako ništa u cijelom svijetu su isti
Otputovati u neku zemlju i onda jesti mcshit umjesto lokalnu hranu? Zašto onda uopće putovati nekud?
nick78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 01:36   #964
pa da vidiš jesu li mekdonaldzi isti
ulv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 03:10   #965
Kako je jedan mudar čovjek jednom rekao: "Trebaju putovati ljudi, a ne hrana i vino!"
nick78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 09:20   #966
Quote:
nick78 kaže: Pogledaj post
Otputovati u neku zemlju i onda jesti mcshit umjesto lokalnu hranu? Zašto onda uopće putovati nekud?
Znam da nisu isti ali imaju STANDARD nekakve higijene i obrade hrane
U večini slučajeva bar su mene upozorili da se ne upuštamo u istraživanje lokalnih restorana jer budete nešto pokupili
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 10:21   #967
Ja sam jeo u McD u Slo, Grčkoj, Italiji i UK i svugdje su potpuno isti, samo što uz standardnu ponudu znaju imati i dva-tri drugačija sendviča u ponudi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:17   #968
u 11 mjesecu sam radil u mcdonaldsu i isti dan sam moral dati otkaz nakon 8 satnog radnog vremena.

to nije normalno, to je izrabljivanje prvog stupnja! to je robovlasnički sistem 21.stoljeća. Ne velim da je samo u mcd. tak, nego pričam kak je tam bilo raditi.

Užas! Užas! Uopće ne žalim da sam radil tih 8h (5h pečenja hamburgera i ostalih sendviča i 2,5h gledanja njihovih promotivnih dilmića) jer sad znam kaj se skriva iza tolke zarade- izrabljivanje do krajnjih granica!

Kmetovi u srednjem vijeku su imali bolji položaj na poslu!

radil sam ja na oko 10 poslova (od 3kn/h - 18kn/h), ali ovo je nekaj potpuno drugačije. Nigdje nisu tak izrabljivali ko u meku. UŽAS i SRAMOTA!
cnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 13:01   #969
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Znam da nisu isti ali imaju STANDARD nekakve higijene i obrade hrane
U večini slučajeva bar su mene upozorili da se ne upuštamo u istraživanje lokalnih restorana jer budete nešto pokupili
Ma najbolje je biti paranoičan i jesti smeće
nick78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:32   #970
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ja sam jeo u McD u Slo, Grčkoj, Italiji i UK i svugdje su potpuno isti, samo što uz standardnu ponudu znaju imati i dva-tri drugačija sendviča u ponudi.
I ja sam jeo u par zemalja i baš i nisu potpuno isti sendviči. Negdje ima više umaka, negdje manje, negdje su začinjeniji, negdje imaju više povrća itd. Sam Big Mac se razlikuje od zemlje do zemlje. Negdje je dosta mršav i ima "samo" 480 kalorija, a negdje ga napumpaju i do 600. Čak mi ni krumpirići nisu svugdje bili isti, možda ih peku u različitome ulju. Čak ni kola. Da se razmemo, to je uvijek onaj prepoznatljiv okus McD hrane, ali "potpuno isti" baš i nije.
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:34   #971
Je li netko kupio meni sa majicom Medvešćaka? Kakve su majice, jesu kvalitetne ili neko jeftino kinesko smeće?
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 17:17   #972
A takve razlike možeš naći i u našim McD restoranima, čak i unutar istog restorana. Nekad stave umaka da sve curi van, a nekad kao da ga zaborave staviti, ista je stvar i sa salatom, krastavcima... A to ipak ovisi o onome tko ih radi, a ne o samom McD restoranu. Jer sastojci su isti u svim zemljama, pa tako i okus.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 17:17   #973
Quote:
Kiselozeljev kaže: Pogledaj post
Je li netko kupio meni sa majicom Medvešćaka? Kakve su majice, jesu kvalitetne ili neko jeftino kinesko smeće?
Pliz, reci što taj meni sadržava? Pokušavam otvoriti web page mekića ali neće
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 17:18   #974
Mali McMenu po izboru, Cheeseburger, Happy Meal i majicu, sve za 65kn.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 17:35   #975
Tnx, Mokry
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:33   #976
Quote:
Kiselozeljev kaže: Pogledaj post
I ja sam jeo u par zemalja i baš i nisu potpuno isti sendviči. Negdje ima više umaka, negdje manje, negdje su začinjeniji, negdje imaju više povrća itd. Sam Big Mac se razlikuje od zemlje do zemlje. Negdje je dosta mršav i ima "samo" 480 kalorija, a negdje ga napumpaju i do 600. Čak mi ni krumpirići nisu svugdje bili isti, možda ih peku u različitome ulju. Čak ni kola. Da se razmemo, to je uvijek onaj prepoznatljiv okus McD hrane, ali "potpuno isti" baš i nije.
da o tome sam ja gore i pricala...u spanjolskoj mi nimalo nije slican nasem dok u ostalim zemljama je vise manje ali ono to jesu razlike ko i kod nas...
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 09:55   #977
Quote:
nick78 kaže: Pogledaj post
Ma najbolje je biti paranoičan i jesti smeće
Stari moj kad vidiš glavu deve obješenu ispred mesnice to ti je znak da je friško zaklana i da se iza sprema roštilj naravno ljudska znatiželja je jaka pa da vidim i to
roštilj ako je lim od bačve sa rupama rešetka OK onda gore brdo mesa i još toliko muha u maroku su muhe valjda obložene azbestom
sve u svemu zgadi ti se život pa onda smeče iz MC izgleda opako sterilno i koliko ja jedem u MC a to je malo meni su svi mc isti gdje got sam ga jeo razlike su u ponudi
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 13:56   #978
Probala jučer onu brokulu+sir. Fino, ali joj kak mrzim kad toga ima malo, a košta puno, uh!
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 12:41   #979
Quote:
cnys kaže: Pogledaj post
Nigdje nisu tak izrabljivali ko u meku. UŽAS i SRAMOTA!
ovo sam čula i od jedne ženskice koja je tamo radila ..još je i dijete doma imala ..inače obožavam jesti tamo al kad vidim kak se narade i kak su cijelo vrijeme u strci baš mi bude žao ljudi ..jednom sam došla kad je bila neka skroz nova ženskica ..bila je van sebe, sve je krivo radila ..makar sam joj stalno govorila da neka polako radi da imam vremena ..mislim pretpostavljam da joj je bilo grozno, ja nebi izdržala ..radije bih išla čistit stubišta nego tamo radila

inače moram pohvaliti riđokosog voditelja na krugama ..jednom su nam u drive in-u dali sve krivo, kad smo se vratili riđokosi se ispričal i uz sve kaj smo uzeli vratio nam je drugo sve kak spada fino i toplo + 3 štrudle od jabuka gratis ..al inače je lik super ..a i mogu reći da tamo nikad nema prevelike gužve pa su svi manje više onak malo opušteniji
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 13:45   #980
ja idem tamo na kruge...nema gužve...u gradu je ima...
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.