Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2017., 18:22   #661
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
I da.. na e pkk mi piše datum knjiženja 05.05., a riješenje nosi datum 11.05.
Al vidjela sam obavijest i dobila poruku u pretinac još prije 10-tak dana, a rješenje došlo poštom prekjučer.
Pošto sam ja novi na e-građani nemam te poruke.
Hvala na pomoći,sada se barem ne trebam brinuti kad će.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 10:16   #662
Vidio obavijest o povratu poreza u e-gradjani od neki dan..hoće li taj povrat bit automatski uplaćen na tekući il kak to uopće ide?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 11:16   #663
da, bit će ti uplaćeno na račun.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 12:55   #664
Na šta se odnosi ova stavka dohodak od imovine i imovinskih prava osin na najam , zakup ?

Piše mi cca 2500 kn, neman pojma, šta, kako ? Evo taman došlo na adresu privremeno porezno rješenje...
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:59   #665
Ako ti ne znaš, mi znamo još manje
Vidi Zakon o porezu na dohodak i Pravilnik gdje je dohodak od imovine i imovinskih prava definiran.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:56   #666
Pozdrav svima.
Imam pitanje. Naime, dobio sam rijesenje o PP i prijatelj mi je rekao da bih dobio znatno vise da je brat bio prijavljen na mene. Naime, brat mi ne radi vec godinama a zivimo skupa (jedino ja radim, zivimo on i ja sami).
I on mi kaze da ga prijavim na sebe (samo odemo u poreznu i to rijesimo).. E sada, zanima me moze li mi netko ovdje to potvrditi? I ako da, postoji li mogucnost da i za ovu godinu sto je iza nas nekako to izvucem? Dakle, za godinu za koju dobivamo sada pp, a godina koju je on bio nezaposlen i koju smo zivjeli skupa.

Unaprijed hvala na informacijama.
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:37   #667
Quote:
Godfrey kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam pitanje. Naime, dobio sam rijesenje o PP i prijatelj mi je rekao da bih dobio znatno vise da je brat bio prijavljen na mene. Naime, brat mi ne radi vec godinama a zivimo skupa (jedino ja radim, zivimo on i ja sami).
I on mi kaze da ga prijavim na sebe (samo odemo u poreznu i to rijesimo).. E sada, zanima me moze li mi netko ovdje to potvrditi? I ako da, postoji li mogucnost da i za ovu godinu sto je iza nas nekako to izvucem? Dakle, za godinu za koju dobivamo sada pp, a godina koju je on bio nezaposlen i koju smo zivjeli skupa.

Unaprijed hvala na informacijama.
Edit: mislim da nemaš pravo na osobni odbitak na brata, osim u nekim iznimnim slučajevima (da si mu nekakav skrbnik zbog bolesti ili sl.).

Drugim uzdržavanim članovima uže obitelji u smislu stavka 2. ovoga članka smatraju se bračni drug poreznog obveznika, roditelji poreznog obveznika i roditelji njegovoga bračnog druga, preci i potomci u izravnoj liniji, maćehe odnosno očusi koje punoljetno pastorče uzdržava, bivši bračni drugovi za koje porezni obveznik plaća alimentaciju i punoljetne osobe kojima je porezni obveznik imenovan skrbnikom prema posebnom zakonu."
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:09   #668
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Edit: mislim da nemaš pravo na osobni odbitak na brata, osim u nekim iznimnim slučajevima (da si mu nekakav skrbnik zbog bolesti ili sl.).

Drugim uzdržavanim članovima uže obitelji u smislu stavka 2. ovoga članka smatraju se bračni drug poreznog obveznika, roditelji poreznog obveznika i roditelji njegovoga bračnog druga, preci i potomci u izravnoj liniji, maćehe odnosno očusi koje punoljetno pastorče uzdržava, bivši bračni drugovi za koje porezni obveznik plaća alimentaciju i punoljetne osobe kojima je porezni obveznik imenovan skrbnikom prema posebnom zakonu."
Znaci nista. Dobro je, sada barem znam. ^^
Hvala puno na informaciji.
__________________
I am pure theory and observation. I am my mind's creation. I watch, but I do not touch. I only see that which is ready to be. Therefore, I am and ever will be - free.
Godfrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:08   #669
Ja sam se zaposlila sredinom prošle godine. I zbog toga preselila. Ukratko.

Dakle, imam pravo na povrat na temelju plaće, jel'da? (ono nešto sa osobnim odbitcima itd.) A imam li još na što, s obzirom na preseljenje? Živim u unajmljenom stanu, imam ugovor, plaćam najamninu...doma otkud sam svi rade odn.u mirovini su.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:57   #670
Još uvijek čekam rješenje i već me brine da neće ni stići.
A egrađani mi ama baš nikako ne šljaka.
Osim čekanja 30.6., mogu li još što poduzeti?
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:13   #671
Ne brini. Ja se sjećam da je otac prošle godine dobio dan-dva nakon 30.6. ili tako nekako....uglavnom, svi rokovi se računaju otkad potpišeš primitak pismena, ništa neće kasniti.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:13   #672
Tnx, baš me fino umiri
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:47   #673
Ja prosle godine nisam dobila nikakvo rjesenje pa mi je u 12.mj. pukao film i osla u poreznu uplaceno je nakon 2 dana. Zanima me kad ove godine pocinje isplata?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:27   #674
Quote:
Doreen Mana kaže: Pogledaj post
Ja sam se zaposlila sredinom prošle godine. I zbog toga preselila. Ukratko.

Dakle, imam pravo na povrat na temelju plaće, jel'da? (ono nešto sa osobnim odbitcima itd.) A imam li još na što, s obzirom na preseljenje? Živim u unajmljenom stanu, imam ugovor, plaćam najamninu...doma otkud sam svi rade odn.u mirovini su.
Imaš pravo na povrat. Ali ako ne dobiješ rješenje odi u poreznu jer prošle godine su ljudi koji su se selili imali problema zbog adrese. Jedno u mup-u, drugo u poreznoj upravi. Nadam se da si pri preseljenju promjenila i adresu na pk kartici u poreznoj.

Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Zanima me kad ove godine pocinje isplata?
U kolovozu.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 10:59   #675
dobio sam privremeno porezno rješenje na kojem mi je naveden stari broj računa koji sam zatvorio. Zvao sam "lokalnu" ispostavu i kažu mi da oni to sad MORAJU isplatit na taj račun, a onda kad banka odbije mogu ić tražit da mi isplate na drugi račun

je li moguće da je procedura toliko retardirana i da se to u današnje vrijeme ne može drugačije provest?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:09   #676
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Ja prosle godine nisam dobila nikakvo rjesenje pa mi je u 12.mj. pukao film i osla u poreznu uplaceno je nakon 2 dana.
Je li prije toga stiglo rješenje?


Kako mi rješenje nikako nije stizalo, a nije mi se dalo čekati 30.6. da vidim hoće li ili neće, prošetah do porezne...
Ondje tvrde kako jedna šifra ne štima te da je to razlog što rješenje nije stiglo (iako su neki moji kolege obrasce ispunili na isti način i odavno ga dobili). Sugerirali su mi ispravljanje obrazaca na stranicama ePorezne. Upravo mučim muku s tim.
Je li se još tko našao u sličnoj situaciji i kakav je epilog?
glogovlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 13:17   #677
Pozdrav! Dobila sam privremeno rješenje po kojem sam dužna platiti 1100 kn poreza nažalost nisam sigurna zašto. Do 6. mj sam bila zaposlena kod jednog poslodavca te sam nažalost dobila otkaz te mi je isplaćen neiskorišteni godišnju od oko 4000 kn. Od 7. mj sam zaposlena kod drugog poslodavca.
Je li moguće da je porez na neiskorišteni GO ili?
renalicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:55   #678
zatvorila sam račun na koji bih trebala dobiti povrat poreza. iako sam prije toga išla u poreznu, pa su mi rekli da se ne trebaju mijenjati podaci, i dalje mi je rješenje došlo sa naznakon starog računa/banke. ponovno sam išla u poreznu, pa su rekli da oni to ne mogu ništa mijenjati i da neka čekam kraj kolovoza, pa ako ne sjedne, da dođem. jel netko bio u ovakvoj situaciji? frendica kaže da idem opet tamo, a ja mislim da nema smisla jer su mi već 2x rekli isto, a bojim se da mi ne sjedne lova.. unaprijed hvala
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 17:36   #679
U 2016 godini prva 4 mj nisam bio zaposlen te sam dobio zaposlenje u 4 mj i radio, imam li pravo na povrat nekog poreza jer neki govore da su dobili tako ali nikakvo rjesenje nisam ni dobio
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:33   #680
Od prosle god imam oko 6.5 mj radnog staza sa sezone....imam li pravo na povrat poreza,i ako da,kako to vec nije stiglo?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.