Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2010., 03:13   #21
Quote:
Jabuka_Ja kaže: Pogledaj post
Meni isto treba pomoć!
Naime, planiram prijatelju u Francuskoj poslati poklon za rođendan. Kupit ću paket u pošti, mislim da će težiti oko 2-2,5 kg. Ono slatkiši, čokolade ... sve originalno zapakirano.
E sad, znači ja to doma ne pakiram nego odnesem na poštu i tamo oni to pregledaju, zamotaju i naplate. Zanima me hoće li primatelj te pošiljke morat platit carinu ? Pročitala sam sad na netu da se znalo dogoditi da primateljima naplate carinu, a ovo je poklon...
nemas beda, iz non eu zemalja u eu se smije unjet stvari u vrijednosti negdje oko 150 eur. i cak i ako otvore na carini oni procjenjuju po cjenama kod sebe. a slatkisi su u eu skoro pa dzabe. meni je mama za uskrs poslala paket sa bajaderom,griotama, eurokremom, bronhijem i slicnim low-fat stvarima, bilo 4-5 kila takvih gluposti. paket je otvaran na njemackoj carin (ogromni stambilj na paketu).ali nis nisam morao platit nit je sta falilo unutra
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 12:18   #22
unjeti fizički da, tako je isto i u hr
poštom je 20€
ali istina je da obično puste kad vide čestitku

nego reci, jel mama imala kakvih problema s slanjem čokolada?
kak je poslano,običnom poštom?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 12:16   #23
Evo moj dar napokon stigao u Francusku! Malo mi je dulje trebalo da ga pošaljem, dok sam ja nabavila sve

Teta u pošti mi je preporučila da pošaljem sve u pošiljci (onoj velikoj kuverti za bubuljicama), dala mi onaj zeleni listić, ja označila gift i napisala što sve šaljem. I da, rekla je da ne napišem vrijednost jer će se inače na carini morat otvarat i primatelj će morati platiti. Pošiljka je bila teška oko skoro 2 kile. I stigla je za samo tjedan dana!

Volim hrvatsku poštu!
__________________
"I run around with scissors... It makes me feel dangerous"
Jabuka_Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 09:22   #24
Trebao bih poslati paket težak cca 22-23 kg (knjige) u Srbiju. Zanima me koje su mi opcije za to, tj. kako je to najjednostavnije (i najjeftinije) izvesti. I da li će primatelj platiti carinu za to? Ako da, da li je i kako to moguće izbjeći?
lunatico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 10:58   #25
trebala bi provjeriti u srbiji,ali kod nas nema dodatnih trošarina na knjige

najbolje bi ti bilo staviti na bus
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 22:35   #26
Trebala bi pomoć
Šaljem u Sloveniju paket do 4,5 kila težine,zna tko koliko bi to došlo otprilike?
Ne snalazim se sa ničime jer prvi put to radimmi može netko objasniti proceduru u pošti
__________________
Success is like reaching an important birthday and finding you're exactly the same
Audrey Hepburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:46   #27
Jel mi moze rec netko gdje se nabavljaju kutije, smedji papir za zamatanje, prozirna folija, zracni jastucici.... trebalo bi mi u kolicinama za dva-tri paketa mjesecno, ne tipa da moram uzeti minimalno 100 kutija jedne velicine. Trazio sam po papirnicama, supermarketima... nigdje ne uspijevam naci... jos jedino da pogledam u Bauhausu i Emmezeti, ali nekako sumnjam da cu i tamo naci sve sto mi treba
mlahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 12:54   #28
@Audrey Hepburn
Što se tiče cijena imaš kalkulator na http://www.posta.hr/main.aspx?id=194#
Ja sam ti izračunao za taj tvoj paket 120,70 kn
A procedura ti je da zapakiraš paket, napišeš adrese prema uputstvima http://www.posta.hr/main.aspx?id=74
gore lijevo napišeš još i svoju adresu i prekrižiš je, odneseš paket na poštu, dobiješ papirić za carinsku deklaraciju gdje isto napišeš adresu, vrijednost paketa i označiš da li se radi o poklonu, oni ti izvažu paket, naplate, nalijepe deklaraciju i naljepnicu da je plaćeno i to je to.
mlahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:57   #29
Quote:
mlahor kaže: Pogledaj post
Jel mi moze rec netko gdje se nabavljaju kutije, smedji papir za zamatanje, prozirna folija, zracni jastucici.... trebalo bi mi u kolicinama za dva-tri paketa mjesecno, ne tipa da moram uzeti minimalno 100 kutija jedne velicine. Trazio sam po papirnicama, supermarketima... nigdje ne uspijevam naci... jos jedino da pogledam u Bauhausu i Emmezeti, ali nekako sumnjam da cu i tamo naci sve sto mi treba
Metro Cash & Carry bi trebao imati to što tražite. Ali ako i tamo nema, pitajte na pošti. Možda vam oni mogu pomoći.
dam-k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:47   #30
Quote:
dam-k kaže: Pogledaj post
Metro Cash & Carry bi trebao imati to što tražite. Ali ako i tamo nema, pitajte na pošti. Možda vam oni mogu pomoći.
Ima na posti, ali malo previse deru za one zute tanke kutijice.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 00:20   #31
Pozdrav,

da li je moguće slanje paketa s otkupninom u Srbiju?
__________________
You could put Jack and Kate on a NYC street, and have them pass each other at rush hour on a Wednesday morning, and they would stop and turn, slowing to watch each other go by. They know each other within the context of a universal recognition. They have met before in this life and they will meet again in another. -- JJ Abrams
LOSTfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 11:55   #32
Quote:
LOSTfan kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

da li je moguće slanje paketa s otkupninom u Srbiju?
i mene zanima,niko mi do sad nije mogao pomoci,,,plzzz jel netko zna??
niki kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 14:38   #33
Quote:
niki kim kaže: Pogledaj post
i mene zanima,niko mi do sad nije mogao pomoci,,,plzzz jel netko zna??
HP ne šalje otkupne pošiljke za Srbiju...za druge ne znam
Psihodelik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 16:43   #34
Ja poslala paket u Bjelorusiju sredinom siječnja (bila je i bonbonjera unutra!) avionom preko Frankfurta i još nije stigao na željenu destinaciju...
__________________
Anketa
Sabačonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:20   #35
Pozdrav,
Zanimaju me informacije o slanju paketa u inozemstvo vece vrijednosti, ako netko zna..

Konkretno, rijec je o mom radu kojeg saljem na jedan natjecaj. Primatelj je muzej. Osobno, rad mi ima jako veliku vrijednost i procjenila bi ga na cca 5 do 10 tisuca. Nije malo, znam ali radila sam ga vise od godine. Pa kako ga poslati? Ako navedem tu vrijednost onda cu vjerojatno platit paprenu cifru za slanje.. Ali ako ga budu tretirali kao obican paket onda riskiram gubljenje/unistenje/ostecenje. A sto je sa carinom na tu vrijednost posiljke?

Ako netko zna bilo sta o tome bila bi zahvalna!
__________________
do not disturb
Azar'i is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 13:33   #36
Interesira me kako se konkretno šalje paket preko UPS ( koliko sam skužio overseas ima ugovor)...
Interesira me cijeli proces, vrijednost robe je 35000kn koje u principu prodajem, ali će predhodno bit uplaćeno na moj račun, tako da samo šaljem paket, s tim da primatelj u Maleziji plaća ostalo, dostavu, carinu itd...?
Iz overseasa kažu da mi je potrebna izvozna dispozicija (http://www.overseas.hr/media/6753/izvoz_dispozicija.pdf ) i 5 primjeraka fakture. Ali nemam blage veze što i kako
(što je u ovom slučaju "faktura" ?)
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:59   #37
kako poslati veće stvari tipa antikvitete? stare zidne satove težine preko 20kg i dimenzija u zbroju preko metar metar i pol?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:06   #38
Pozdrav podforumu

Trebam poslati paket u SAD, uglavnom cajeve u originalnom tvornickom pakiranju i nesto slatkisa. Primateljica nema problema kad joj hranu salju iz drzava Europske unije, ali, misli da problema ne bi trebalo biti niti ni s hranom poslanom iz Hrvatske. Sve skupa ima malo vise od kile i vrijedi oko 150 kn. Prema kalkulatoru na posta.hr ispada malo vise od 200 kn za paket iz Hrvatske.

Ali, onda sam naisla na ovu vijest: http://www.javno.hr/news/Hrvatska/10...ama-u-SAD.html
Vrijedi li to jos uvijek?

Ima li kakve sanse da se hranu u SAD posalje u obicnom pismu? Za pismo izmedju kilu i pola kile je 106 kn.

Mogla bih ga poslati i iz Slovenije, ali, za paket te mase kosta skoro €38.27: http://www.posta.si/downloadfile.aspx?fileid=15974

Pretpostavljam ako posaljem iz Slovenije da je veca vjerojatnost da ce stici i manja da ce carinici raditi probleme. Bilo bi super kad bi se iz Slovenije hrana mogla poslati u pismu za onih desetak eura.

Ima li tko kakav savjet?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:41   #39
Ovako, situacija je sljedeća: eBay, govno od sellera me zeznilo, poslalo 2 itema od kojih jedan ne odgovaraju opisu, a drugi je oštećen, vrijednost sa shippingom 60$. I dobro hoće on da mu ih vratim nazad, a meni ne paše nikako, jer je za tih ukupno 486 grama poštarina sa EMS-om 216kn ili cca 40$ i predlažem mu da ili nek mi stavi partial refund, ili nek mi pošalje novi jedan item (ovaj šta ne odgovara opisu). Govno mi napiše da se osjeća ucjenjeno i otvori CASE. E sad eBay u CASE RESOLUTION-u hoće povrat itema i to sa tracking kodom, i još prilaže kupon od 10$.

Pitanje je : koji je NAJJEFTINIJI način shippinga sa tracking kodom?
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 02:15   #40
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Pitanje je : koji je NAJJEFTINIJI način shippinga sa tracking kodom?
Staviš item u kuvertu s mjehurićima, da ti se ne šalje kao paket nego kao pošiljka (jeftinije je) i pošalješ preporučeno (neznatno skuplje od obične tj. neregistrirane pošte) i to je to
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.