Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 19:20   #41
baš ću pogledat linkove, hvala
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 01:02   #42
Seoski turizam

Ovaj vid turizma vrlo razvijen kod Slovenaca i Austrijanaca kod nas još nije zaživio,razmišljam o tome,ali me brine zainteresiranost kod nas za takav oblik turizma,ima li netko kakvog iskustva ili možda već da ima seoski turizam.Konkretno ja bih nudio jednodnevne izlete s klopom,žena mi dobro kuha,a ja bi vozio turiste okolo,a ovdje se ima što vidit,samo eto najviše me brine što je to kod nas još u povojima i ljudi koji to pokreću smatraju se čudacima
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:34   #43
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ovaj vid turizma vrlo razvijen kod Slovenaca i Austrijanaca kod nas još nije zaživio,razmišljam o tome,ali me brine zainteresiranost kod nas za takav oblik turizma,ima li netko kakvog iskustva ili možda već da ima seoski turizam.Konkretno ja bih nudio jednodnevne izlete s klopom,žena mi dobro kuha,a ja bi vozio turiste okolo,a ovdje se ima što vidit,samo eto najviše me brine što je to kod nas još u povojima i ljudi koji to pokreću smatraju se čudacima
ako te tjesi, ja definitivnonamjeravam takvo sto pokrenuti za koju godinu.. ako nece biti zainteresirani Hrvati, bit ce tko hoce..
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 12:07   #44
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ovaj vid turizma vrlo razvijen kod Slovenaca i Austrijanaca kod nas još nije zaživio,razmišljam o tome,ali me brine zainteresiranost kod nas za takav oblik turizma,ima li netko kakvog iskustva ili možda već da ima seoski turizam.Konkretno ja bih nudio jednodnevne izlete s klopom,žena mi dobro kuha,a ja bi vozio turiste okolo,a ovdje se ima što vidit,samo eto najviše me brine što je to kod nas još u povojima i ljudi koji to pokreću smatraju se čudacima
Problem je štp kod nas još na žalost prevladava stav prema turistima; evo ti soba, šank i plaža i to je to. Seoski turizam ima toliko potencijala u Hrvatskoj, samo da malo šire pogleda i ne orijentira samo na lijepu prirodu, sunce, more..
Turist , pogotovo strani će kupiti sve kaj je drugačije, autentično, njima zanimljivo.
Naravno sve to treba i dobro prezentirati, jer kak će inače znati da ima toga.
Isto, tako turisti ti ne vole samo vidjeti stvari, oni vole probati sami.
Samo jedna ideja koju eto dajem free of charge  ;
Svadba u Hrvatskoj, sa svim tradicionalnim običajima;
Ili im ponuditi da si organiziraju svadbu za sebe, ili ih pozvati na svadbu.
Evo za ilustraciju; u Africi možeš prisustvovati autentičnom pelmenskom obredu koji se organizira samo za turiste. Nakon kraja obreda, glumci skidaju palmno lišće i nakit i oblače Nike i Reebok, što zapravo I nose svaki dan.
Samo moraš paziti da te ovi ne vide.,..
Helm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 12:38   #45
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ovaj vid turizma vrlo razvijen kod Slovenaca i Austrijanaca kod nas još nije zaživio,razmišljam o tome,ali me brine zainteresiranost kod nas za takav oblik turizma,ima li netko kakvog iskustva ili možda već da ima seoski turizam.Konkretno ja bih nudio jednodnevne izlete s klopom,žena mi dobro kuha,a ja bi vozio turiste okolo,a ovdje se ima što vidit,samo eto najviše me brine što je to kod nas još u povojima i ljudi koji to pokreću smatraju se čudacima
nemoj traziti/ocekivati da ti gosti budu hrvati.
privuci strance, kontaktiraj agencije koje ce promovirati tvoju ponudu i bukirati aranzmane.
za seoski turizam postoji jako veliko trziste, koje iz dana u dan raste.
sto se tice ponude, nemoj razmisljati sto bi tebi bilo zanimljivo, vec smisli nesto sto je autenticno za tvoj kraj, i na to se koncentriraj (npr. branje grozdja za vino, pravljenje vina, branje gljiva, kolinje, pecenje rakije, itd.). i ne boj se ponuditi turistima da ti plate da nesto rade za tebe, nesto sto je tradicionalno, i njima zanimljivo.
primjer: ljudi dolaze na krk i placaju da bi vlastitim rukama brali masline.

sretno!

p.s. svakako kontaktiraj min turizma i lokalnu turisticku zajednicu u vezi potrebne papirologije, dozvola i sl, a mozda dobijes i kakve smjernice ili subvencije
another cheetah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 14:07   #46
Quote:
another cheetah kaže: Pogledaj post
nemoj traziti/ocekivati da ti gosti budu hrvati.
privuci strance, kontaktiraj agencije koje ce promovirati tvoju ponudu i bukirati aranzmane.
za seoski turizam postoji jako veliko trziste, koje iz dana u dan raste.
sto se tice ponude, nemoj razmisljati sto bi tebi bilo zanimljivo, vec smisli nesto sto je autenticno za tvoj kraj, i na to se koncentriraj (npr. branje grozdja za vino, pravljenje vina, branje gljiva, kolinje, pecenje rakije, itd.). i ne boj se ponuditi turistima da ti plate da nesto rade za tebe, nesto sto je tradicionalno, i njima zanimljivo.
primjer: ljudi dolaze na krk i placaju da bi vlastitim rukama brali masline.

sretno!

p.s. svakako kontaktiraj min turizma i lokalnu turisticku zajednicu u vezi potrebne papirologije, dozvola i sl, a mozda dobijes i kakve smjernice ili subvencije
Da upravo to.. evo ja ovo ljeto dovodim sa sobom par stranaca koji zele da obidjemo stara naselja po Istri i Primorju, da se socijaliziraju sa lokalnim stanovnistvom, da posjete crkve prisustvuju misi,… itd.
Koliko si jedinstven i originalan, toliko si uspjesniji, a stranac kad dodje doma nece previse pricati kako se kupao u cistom moru jer to nije toliko zanimljivo kao recimo branje maslina ili grozdja, presanje mosta itd..
To ti je ovoj urbanoj ekipi ostvarenje sna i za to su spremni platiti.
Helm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 00:19   #47
To je zasad malo preveliki zalogaj za mene,nemam smještajnih kapaciteta pa bi se orjentirao na jednodnevne izlete.Što se tiče subvencija moja županija ih daje međutim podobnima po političkom ključu,nadalje ima problema i na području hrane gdje se mora imati raznorazne dozvole,npr. ako hoćeš gostu ponuditi pečenu patku moraš imati papir da je pregledana od veterinara.Vidjet ću ja to još malo nek to bolje zaživi pa ako budem vidio u tome prosperitet počet ću nešto.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 11:40   #48
re

Mislim da je agroturizam najviše zaživio u Istri i u okolici Zagreba. Ja recimo redovito klince vodim na seoska imanja tipa Dva potoka, Grešna gorica i slično. Super mi je to, djeca na svježem zraku, gledaju domaće životinje, nema auta samo priroda..
Najveća greška koju bi mogao napraviti je loša i sintetička hrana tipa bofrost. Meni je recimo bilo koma na jednom imanju kad sam ustanovila da je jelovnik tipični restorantski- bečki, zagrebački, pomfrit itd. Kuhano povrće je bilo ono što su istresli iz vrećice.
A gdje je najobičniji domaći sir, purica s mlincima, domaći kolači itd ili recimo povrće iz bio uzgoja.
Tania is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 21:25   #49
Ma ima ti toga kod mene u slavoniji već dosta toga, da se ne isplati ljudi se valjda ne bi bavili time, doduše to je još u povojima ali perspektive sigurno ima, jel stranci vole pobijeći iz svojih zagušljivih gradova i guštat malo u miru i tišini, uostalom to je in i u globalnim razmjerima.
Samo uz to ide rad, rad, rad, pa tko se istog ne boji i spreman je rintat ko konj, njemu neće ni zarada izostati.
__________________
to đeki čen, poludiiii <> sva prava pridržana
verik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:12   #50
Seoski turizam bi mogao imati perspektivu. Sanjam da odem tamo negdje u Slavoniju na odmor, da je livada blizu, da jedem domaću šunku i domaću kokoš koja je rasla dve godine a ne dva tjedna, kulen, vino, kruh i druga jela, da kuća i imanje budu starinski, da ganjam Slavonku po sijeniku i poljima.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:13   #51
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Seoski turizam bi mogao imati perspektivu. Sanjam da odem tamo negdje u Slavoniju na odmor, da je livada blizu, da jedem domaću šunku, kulen, kruh i druga jela, da kuća i imanje budu starinski, da ganjam Slavonku po sijeniku i poljima.
Hmmmm.... A sto Strumpfeta misli o toj ideji
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 23:00   #52
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Hmmmm.... A sto Strumpfeta misli o toj ideji
Nemam štrumfete.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 23:09   #53
Quote:
verik kaže: Pogledaj post
Ma ima ti toga kod mene u slavoniji već dosta toga, da se ne isplati ljudi se valjda ne bi bavili time, doduše to je još u povojima ali perspektive sigurno ima, jel stranci vole pobijeći iz svojih zagušljivih gradova i guštat malo u miru i tišini, uostalom to je in i u globalnim razmjerima.
Samo uz to ide rad, rad, rad, pa tko se istog ne boji i spreman je rintat ko konj, njemu neće ni zarada izostati.

Upravo tako, samo rad, rad, rad... Po mojem mišljenju, to nije za nekog novopečenog biznismena koji ima viška likvidnih sredstava i želi ih oploditi nego za nekoga ko cijeli život živi na selu, bavi se poljoprivredom, stočarstvom...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:02   #54
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Upravo tako, samo rad, rad, rad... Po mojem mišljenju, to nije za nekog novopečenog biznismena koji ima viška likvidnih sredstava i želi ih oploditi nego za nekoga ko cijeli život živi na selu, bavi se poljoprivredom, stočarstvom...
Ne bih se baš složio da je to posao za nekog ko se bavi poljoprivredom i stočarstvom,živim na selu i znam taj profil ljudi,njima su ti koji se bave turizmom čudaci,na prvom mjestu im je poljoprivreda,dakle on neće ostaviti neku sjetvu da bi ugostio turista i tu završava priča.Treba tu imati neko šire obrazovanje itd.,meni bi to bio idealan posao jedina mana je što nemam baš smisla za ugostitelja,da se stalno smješkam gostu,ako sam i loše volje.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:33   #55
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ne bih se baš složio da je to posao za nekog ko se bavi poljoprivredom i stočarstvom,živim na selu i znam taj profil ljudi,njima su ti koji se bave turizmom čudaci,na prvom mjestu im je poljoprivreda,dakle on neće ostaviti neku sjetvu da bi ugostio turista i tu završava priča.Treba tu imati neko šire obrazovanje itd.,meni bi to bio idealan posao jedina mana je što nemam baš smisla za ugostitelja,da se stalno smješkam gostu,ako sam i loše volje.
Tu si u pravu što se tiče starije generacije ali to ionako nije "one man show" nego posao za cijelu obitelj. Pisalo se je već na forumu o tome i svima je bio glavni problem kako renovirati staro imanje a nitko se nije zapitao dali je sposoban za ono što je najvažnije i što je netko već spomenuo- purica s domaćim mlincima, eko povrće...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 17:52   #56
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Tu si u pravu što se tiče starije generacije ali to ionako nije "one man show" nego posao za cijelu obitelj. Pisalo se je već na forumu o tome i svima je bio glavni problem kako renovirati staro imanje a nitko se nije zapitao dali je sposoban za ono što je najvažnije i što je netko već spomenuo- purica s domaćim mlincima, eko povrće...
Meni domaća hrana nije problem već neke druge stvari npr kad registriraš turizam odma ti sjednu za vrat poreznici i niko ne pita jel si imao kojeg gosta ili nisi,a najprije bi morao i nešto uložiti bez garancije da će posao ići.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:56   #57
Stoga razmišljam da krenem s poslom na crno,oglašavat ću se na internetu,napravit jednu sjenicu gdje će ljudi moći sjesti i pojesti nešto,kupiti jednog konjića da djeca mogu jahat,organizirati izlete i to je to za početak jednodnevni izleti.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:05   #58
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Stoga razmišljam da krenem s poslom na crno,oglašavat ću se na internetu,napravit jednu sjenicu gdje će ljudi moći sjesti i pojesti nešto,kupiti jednog konjića da djeca mogu jahat,organizirati izlete i to je to za početak jednodnevni izleti.
Nije ni to loše, iako sam vidio i klasične sobe/apartmane za iznajmljivanje ali na selu i u "seoskom štihu".
U biti osnovna razlika između seoskog domaćinstva i klasičnih apartmana za iznajmljivanje je što seosko domaćinstvo mora pružati usluge prehrane proizvodima većinom vlastite proizvodnje dok klasični iznajmljivači ne moraju (ali mogu).
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:50   #59
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nije ni to loše, iako sam vidio i klasične sobe/apartmane za iznajmljivanje ali na selu i u "seoskom štihu".
U biti osnovna razlika između seoskog domaćinstva i klasičnih apartmana za iznajmljivanje je što seosko domaćinstvo mora pružati usluge prehrane proizvodima većinom vlastite proizvodnje dok klasični iznajmljivači ne moraju (ali mogu).
Vidit ću najprije kakav je uopće interes pa ako bude zarade imam prostor koji mogu urediti za primanje gostiju i preko noći,a ni bungalovi nisu loši pa i njih mogu podići.Kod mene jedan tip već pet godina uređuje zgradu umjesto da krene s izletima.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:56   #60
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ovaj vid turizma vrlo razvijen kod Slovenaca i Austrijanaca kod nas još nije zaživio,razmišljam o tome,ali me brine zainteresiranost kod nas za takav oblik turizma,ima li netko kakvog iskustva ili možda već da ima seoski turizam.Konkretno ja bih nudio jednodnevne izlete s klopom,žena mi dobro kuha,a ja bi vozio turiste okolo,a ovdje se ima što vidit,samo eto najviše me brine što je to kod nas još u povojima i ljudi koji to pokreću smatraju se čudacima

Ovo sto ti smatras pod seoskim turizmom podrazumijeva i to da samo clanovi obitelji mogu biti zaposleni.
I da mozete nuditi samo svoje proizvode (ili ipak ima neki omjer).
__________________
Ne vezite svoj zivot uz moj.
S vremenom bih Vas pretvorio u neprijatelja.
lost_soul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.