Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2013., 19:01   #1
BMW e39 530i 2002.god.

prije nekog vremena zaribala mi je mašina na ljubimcu (savijanje klipnjače, radilice. ošla glava...) a razlog je znači posuda ispod filtera kod vozačeve strane gdje se nalaze vakum pumpa i pumpa za ulje kočnica, pravi peh...

a u međuvremenu sam našao isti motor (od karambola X5 - udarac u kompletan stražnji i i bočni dio, motor nije dobio po pi..i) koji planiram ugraditi pa bi radio veliki servis (znači nove karike, leteći, full čišćenje motor) pa me zanima sljedeće... ovaj motor ima oko 150 000 kilometara, i nije razrađen sigurno 3-4 godine, pa me zanima cijena rada i materijala te na šta moram pazit... unaprijed zahvaljujem
tmajdancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 09:04   #2
veliki servis je zamjena zupčastog remena, pumpe vode, filteri...takve stvari.
nitko ne mijenja karike i ležajeve radilice na servisu. postoji način što raditi ako je motor stajao tri godine ali to nije ovako kako si ti zamislil.

kad bude vremena, daj objasni koja posuda ispod filtera je sjebala motor.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 16:28   #3
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
veliki servis je zamjena zupčastog remena, pumpe vode, filteri...takve stvari.
nitko ne mijenja karike i ležajeve radilice na servisu. postoji način što raditi ako je motor stajao tri godine ali to nije ovako kako si ti zamislil.

kad bude vremena, daj objasni koja posuda ispod filtera je sjebala motor.
ma odma ispod filtera peludi di je vakum pumpa i pumpa za koćnice... nakupilo mi se taloga pa mi začeplilo...

pa dosta dugo i je motor stajao pa je vjerojatno i zapeklo sve pa reko da pitam šta kako... vodenu pumpu nemoram jer je u top stanju, a zupčasti ne ide u njega
tmajdancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 19:44   #4
Quote:
tmajdancic kaže: Pogledaj post
ma odma ispod filtera peludi di je vakum pumpa i pumpa za koćnice... nakupilo mi se taloga pa mi začeplilo...

pa dosta dugo i je motor stajao pa je vjerojatno i zapeklo sve pa reko da pitam šta kako... vodenu pumpu nemoram jer je u top stanju, a zupčasti ne ide u njega
Izvadi svjećice i ključem na remenici pokušaj okretati radilicu, ukoliko je zapeklo preskoči taj motor, ako se normalno vrti onda napravi normalni servis (ulje i filteri) i vozi, nema se tu šta raditi...eventualno špricneš malo ulja u cilindre i provrtiš bez svječica.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 19:42   #5
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Izvadi svjećice i ključem na remenici pokušaj okretati radilicu, ukoliko je zapeklo preskoči taj motor, ako se normalno vrti onda napravi normalni servis (ulje i filteri) i vozi, nema se tu šta raditi...eventualno špricneš malo ulja u cilindre i provrtiš bez svječica.
ma bez problema rukom okrećem, stubline su glatke da glađe ne mogu bit, ko fina sisica... ovako gledao sam sam vrh klipa i na 3 klipa gornji dio je OK, al ostala tri imaju naslage zapeklog ulja, pa vjerujem da je na tim klipovima ulje popuštalo prema svjećicama i da je trošilo malo više ulja... ni sam ne znam pa tražim savjete
tmajdancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 15:56   #6
Hebiga, najgora situacija, nemaš nekog ko se malo bolje razumije pa da skupa probate procijeniti? More biti i da je ok, a more biti i da je govno..
Mada ako na ručno okretanje ide ok, mogel bi biti dobar.Mada je sve to lila, jebga ja sam prije na taj način uzimal motor, ručno probal, a na kraju je ipak radilica trebala specijalu i kaj več sve ide uz to..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 16:54   #7
Ok, jel netko može objasniti šta se točno desilo sa starim motorom, ja i dalje ne kužim :tudum mode on:
__________________
"Oh, what a day! What a lovely day!"
marcons is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 01:18   #8
Quote:
marcons kaže: Pogledaj post
Ok, jel netko može objasniti šta se točno desilo sa starim motorom, ja i dalje ne kužim :tudum mode on:
Danas sam otvorio karter i gledo radilicu, nema savijenih djelova samo sto je uzas od starog ulja prljavo... kad sam ocistio i gledao cini mi se ok...

Stari motor je prolupao... usla mi voda te mi i klipnjacu i rdilicu savila... klipnjacu za 2 mm i preporuka je bila starog se rjesit i uzet drugi, a mene zanima mimo mojih majstora saznat sta kako dalje da me ne sjebu jer se svi prave veliki majstori za uzet pare...
tmajdancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 17:44   #9
Exclamation GENERALKA MOTORA

vako, sad me zanima sljedeće, pošto me "majstor" hladno odjebo kao preveliki trošak je da sad ponovno ulažem u istrošeni motor, pitam znaci obnavljanje kompletnog motora jer pošto sam se starog riješio, kolko bi koštalo znači rješavanje novogstarog motora? pregled radilice, cilindara i ostalo za generalku
tmajdancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 17:56   #10
Daj si kupi drugi motor, ako ti je Slo blizu odeš tamo i za 500 - 700e imaš drugi motor sa garancijom.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 17:58   #11
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Daj si kupi drugi motor, ako ti je Slo blizu odeš tamo i za 500 - 700e imaš drugi motor sa garancijom.
a di god sam tražio il je linija prije ili kasnije, i sad nađem i lik mi se grohoto nasmijao i reko da je od automatika pa još tražio 3-5 soma kuna...
tmajdancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 18:58   #12
Quote:
tmajdancic kaže: Pogledaj post
a di god sam tražio il je linija prije ili kasnije, i sad nađem i lik mi se grohoto nasmijao i reko da je od automatika pa još tražio 3-5 soma kuna...
Nisam razumio, tražio je za motor od 3-5000 kn ili

Sam motor će te koštat od 3500-5000 kn...

Ako hoćeš možeš mi poslat neke podatke koliko kw ima motor, ako za treba broj šasije... pa ti ja sljedeći tjedan pitam lika u Slo kod kojega sam nedavno uzeo motor za Golfa.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 21:11   #13
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Nisam razumio, tražio je za motor od 3-5000 kn ili

Sam motor će te koštat od 3500-5000 kn...

Ako hoćeš možeš mi poslat neke podatke koliko kw ima motor, ako za treba broj šasije... pa ti ja sljedeći tjedan pitam lika u Slo kod kojega sam nedavno uzeo motor za Golfa.
Ma rjeseno je sad sve hvala bogu, ne zelim ispast da cjepidlacim, od dva motora sastavit ce se jedan, potpuna generalka motora, dosta para al znam na cemu sam na kraju. Hvala
tmajdancic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 00:31   #14
Da ne otvaram novu temu kad već postoji.

BMW e39 530i 2003 god. blizu 300.000km riknuo katalizator.
Zadnjih 20.000km vožen na plin.

Koji je najbolji način za to riješiti osim kupovine orginalnih/zamjenskih katalizatora?

A malo sam šnjufao po starim postovima i izgleda da bi katalizator trebao trajati i trajati ako je sve u redu s motorom
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 09:36   #15
Makni katalizator. Ne treba ti jer ne ides na eko test zbog plina. I katalizator ne traje vječno
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 16:55   #16
Mislim da ima sonda i prije i poslije katalizatora, a ako ima poslije onda izbaciva grešku.
Koje je najbolje riješenje da ne izbaciva grešku, također kažu da bude bučniji bez kata itd.

Ako nešto znate više pišite
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 18:26   #17
Pa izbiješ samo saće iz katalizatora i ostane šupalj ... možda su se već i raspale ak zvoni ... onda ti bude bučan.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2020., 00:40   #18
Nije moje auto, ali da, stvaraju buku što znači da su se raspali.

Ali katalizator se nebi trebao raspasti, što znači da nešto nije na 100% što se tiče smjese/sagorijevanja
__________________
The past is a torch that lights our way. Where our fathers have shown us the path, we shall follow
1941 https://archive.org/details/adolfhit...istinaoslobada
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:51.