Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 10:51   #2221
Quote:
anavranica kaže: Pogledaj post
Istria Gold i Pulser World telefonskim pozivima vam obećavaju nagrade ako dođete na njihove prezentacije a sve su to prodaje posteljina, posuđa, filtera, vitamina itd. koji su i do nekoliko tisuća kuna skuplji a na kraju krajeva nisu niti korisni, uglavnom obmana. Šalju na kućnu adresu pozive što znači da imaju bazu podataka a pozivaju s brojeva 017776840, 017776841, 017776842, 017776843, 017776844 itd.
Ponovno jašu, sad su me zvali
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 16:42   #2222
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Ponovno jašu, sad su me zvali

Imate li te brojeve na koje vas zovu u hakomovoj bazi "Ne zovi"?
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 13:16   #2223
Ako se proizvod ne isporuči u roku 30 dana od dana kupnje tj. keširanja čitavog iznosa, da li se može nakon isteka tog roka, a prozvod nije isporučen, tražiti umanjenje cijene? Ako može, koliko?
hava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:11   #2224
Pozdrav,

naručila nakit preko FB stranice, žena ima registriran obrt i trgovinu. Dogovoreno je da uplatim ukupan iznos i poštarinu i da će biti poslano određenog datuma. Nakit nije stigao, nakon par dana šaljem im poruku i kaže mi: bit će poslano ovaj tjedan. Čekam mjesec dana, više mi iskreno ni ne treba, rekla sam da ako ne dođe do kraja tjedna tražim da mi vrati novac. Što ako to ne učini? Kome se mogu žaliti? Imam samo potvrdu da je uplaćen iznos internet bankarstvom, a sad vidim da im je FB stranica napravljena tako da ne možeš ostavit komentare ni bilo kakvu povratnu informaciju, ako ništa htjela bi upozorit druge da ne nasjedaju...
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 22:17   #2225
Prijavi ovdje.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:46   #2226
problem s mehaničarom

što napraviti kad mehaničar nije u stanju otkloniti kvar na automobilu kojeg je uredno primio u svoju radionicu? Svaki put kaže da je auto u redu/popravljen no nakon kraćeg vremena vraćaju se isti "simptomi" te mu se auto mora šlepati na ponovni popravak.
naravno, idealno bi bilo otići kod drugoga no što s utrošenim novcima/plaćenim uslugama koje nisu ispunjene.
NE radi se o fuš mehaničaru, ovaj ima pravi obrt i izdaje prave račune

Dakle, koja su prava potrošaća u ovom slučaju?
hvala!
sv12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:30   #2227
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Prijavi ovdje.


Hvala!
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:31   #2228
molim da mi netko pomogne savjetom

u 11. mjesecu prošle godine kupila sam iphone na Mondo hr internet shopu. Garancija je godinu dana, s time da sam dobila račun ali ne i garantni list. Iphone mi se prije nekoliko dana pokvario, dakle, unutar garantnog roka.

E sad, problem je što Mondo hr više ne postoji, točnije, kupio ga je Agrokor, a svi znamo kako stvari stoje sa agrokorom. Koliko sam skontala, Mondo hr je sada dio Abrakadabra shopa, jer sve tražilice kad ukucam Mondo ukazuju na Abrakadabra.

ŠTo da radim, kome da se obratim, i mogu li ostvariti prava s naslova garancije temeljem računa na kojemu se vidi da je iphone kupljen prije šest mjeseci???
shampita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:35   #2229
Ovlašteni Apple servisi.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:40   #2230
Agramservis je ovlašteni serviser iPhonea. Ne treba ti garancija, samo račun. Garanciju u prvoj godini pokriva Apple tako da je svejedno gdje si kupila mob.
Alternativno možeš provjeriti i sa Store servisom i istyleom.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:48   #2231
Pozdrav imao sam sa auto prijevoznikom Črnja Tours problema u nedjelju navečer. Bus mi je trebao krenuti u 19:20 iz Ljubljane za Zagreb čekao sam ga u Ljubljani do 21:05 kada mi je krenuo zadnji autobus Ljubljana Zagreb koji sam u jednom pravcu platio 10 eura. Na kraju sam saznao da je autobus tek stigao u 23:56 u Zagreb, a trebao je doći oko 21:30. Budući da sam imao povratnu kartu koja košta 104 kn i rezervaciju iz Ljubljane da li mogu dobiti povrat novca? Budući da imam dokaz tj. neiskorištenu kartu od prijevoznika Črnja Tours i kartu do Zg od drugog prijevoznika dakle sve crno na bijelo .
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:41   #2232
Quote:
freakonleash kaže: Pogledaj post
Pozdrav imao sam sa auto prijevoznikom Črnja Tours problema u nedjelju navečer. Bus mi je trebao krenuti u 19:20 iz Ljubljane za Zagreb čekao sam ga u Ljubljani do 21:05 kada mi je krenuo zadnji autobus Ljubljana Zagreb koji sam u jednom pravcu platio 10 eura. Na kraju sam saznao da je autobus tek stigao u 23:56 u Zagreb, a trebao je doći oko 21:30. Budući da sam imao povratnu kartu koja košta 104 kn i rezervaciju iz Ljubljane da li mogu dobiti povrat novca? Budući da imam dokaz tj. neiskorištenu kartu od prijevoznika Črnja Tours i kartu do Zg od drugog prijevoznika dakle sve crno na bijelo .
Piši im reklamaciju i sve prilozi.

Frend pisao autotransu reklamaciju jer stajao i sjedio na stepkama cijelim putem iz Zadra za Rijeku zbog problema sa rezervacijama i dobio besplatnu kartu kad mu sljedeći put zatreba.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:32   #2233
Pozdrav!
Koja je procedura pri reklamaciji obuće koju sam kupila i raspala se nakon tjedan dana?

Planiram otić do dućana i tražiti zamjenu(imam i račun i originalnu ambalažu) , a što ako ne bude mog broja? Imam li pravo da mi odmah vrate novac ili moram uzeti nešto drugo?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:40   #2234
Ovisi koji je dućan, ako nema u tom, a ima u drugom mogu ti poslati ili ostaviti, tipa Diechmann, druga solucija je da uzmeš nešto drugo, zadnja da ti vrate novac, al to vjerojatno ako izričito ne pristaneš na ništa drugo i budeš oštra...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:48   #2235
Ne radi se o lancu dućana, na žalost. Jer kod tih dućana nema nikad problema. Svaka reklamacija je riješena bez problema.
Ovaj put se radi o jednom manjem, privatnom dućanu. Zato se i bojim da mi neće htjeti ili moći (radi nedostatka veličine) zamjenit ili vratit novac.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:05   #2236
Ako nemaju iste onda ti moraju vratiti novce. To je bar jednostavno i po zakonu.

Sve ostalo je tvoja dobra volja.
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:09   #2237
Ako dostavljač naplati dostavu iako na računu stoji "plaćeno virmanom", vrijedi li izjava svjedoka kao dokaz?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:27   #2238
Svijet medija - na njihovom web-u jamstvo za uređaj 36 mjeseci, na sluzbenom jamstvenom listu 24 mjeseca i to mi lik u trgovini prvo nije htio niti ispuniti jamstveni list, udariti pecat i itd. jer kao samo racun je dovoljan (racun je na nekom papiricu koji ce izblijediti za par mjeseci, najbolje da ga za svaki slucaj plastificiram tako da ga prelijepim selotejpom )

srecom uređaj je ispravan , ali cini mi se da mi jamstvo mozda uopce ne vrijedi jer bi kao trebalo biti uredno popunjeno, a ovaj se doslovno uvrijedio i nesto nasvrljao, pola rubrika ostavljeno prazno

prije par godina kupim takav slican uređaj u mulleru koji je malo luksuznija samoposluga mjesovite robe i dobijem sva ta jamstva bez problema i bez da sam ista sama trazila i inzistirala, a sa ovima koji prodaju samo el. uređaje se moram skoro posvađati

ima li se smisla zaliti se za ovo buduci da zivim u RH i tako to ?
lellala12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 00:46   #2239
Quote:
lellala12 kaže: Pogledaj post
ima li se smisla zaliti se za ovo buduci da zivim u RH i tako to ?
Skoro nigdje u informatičkim trgovinama ne ovjeravaju jamstvene. To je više manje praksa.
Dok Konzum, pevec i slični to rade. Dovoljan ti je račun za ostvarivanje jamstva.

Što se tiče računa - kopiraj ili ga uslikaš mobitelom... Sekund posla, a imaš kopiju ako ga izgubiš ili pak ti ga uzmu pri reklamaciji....
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 01:20   #2240
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Skoro nigdje u informatičkim trgovinama ne ovjeravaju jamstvene. To je više manje praksa.
Dok Konzum, pevec i slični to rade. Dovoljan ti je račun za ostvarivanje jamstva.

Što se tiče računa - kopiraj ili ga uslikaš mobitelom... Sekund posla, a imaš kopiju ako ga izgubiš ili pak ti ga uzmu pri reklamaciji....
hvala na odgovoru

super, ako je tako, naravno sve je vec poslikano i arhivirano za svaki slucaj
u zadnje vrijeme sam sve kupovala online, pa posalju svu dokumentaciju i nemam brige

ok sad mi je jasnije zasto je prodavac negodovao, ali kad je mutav, mogao je lijepo objasniti, a ne se duriti, totalni antitalent za komunikaciju sa kupcima

evo i odgovor od korisnicke sluzbe "jamstveni list bi trebao biti ispunjen i postambiljan, ali ako vam nismo to ispunili mozete ga donijeti. ispricavamo se na propustu..."

Zadnje uređivanje lellala12 : 14.09.2017. at 01:44.
lellala12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.