Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service > Security

Security Antivirusi, firewalli, patchevi, service packovi, updatei, ... Sve o sigurnosti vašeg računala.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2010., 13:18   #1
Kako se riješiti trojanca Virtumonde-a???

Kako se riješiti trojanca firtumonde-a

Ne znam više što da poduzmem. Koristim SpyBoot, MalwareByte i Aviru. Jedino sam na Spybootu isključio program Teatree ili tako nekako jer mi je znao stvarati probleme pri gašenju računala tako što ga ne bi ugasio kad stisnem turn off, nego bi ga restartao i tek bi ga onda (ako ga nisam uključio na Internet) mogao ugasiti. Navodi mi neke pravne probleme kao odbijem primati nekakve robote. Isto tako, on očisti komp od virtumonde-a, ali se taj virtumonde opet pojavi. Nema što nisam probo. Skenirati ga pri punim windowsima, skenirati komp SpyBootom dok se ne bootaju cijeli windowsi - ništa ne pomaže.

Da li da ipak reinstaliram cijeli SpyBoot i prihvatim taj neki Tea-tree? Ali onda će mi se komp opet restartat umjesto da se gasi kad stisnem turn off. A sada imam probleme sa prevelikim stvaranjem nevidljivih TMP datoteka u direktoriju u kojem pohranjujem dokumente. Recimo radim na par word dokumenata od 30-40 kilobajta i već mi kaže da RAM memorija nije dovoljna. Koristim windowse XP i imam 512MB RAM-a.

Unaprijed hvala za pomoć.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 13:45   #2
napravi ovako
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:05   #3
Molim te reci mi, smijem li biti priključen na Internet za vrijeme skeniranja?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:29   #4
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Molim te reci mi, smijem li biti priključen na Internet za vrijeme skeniranja?
Postupio sam prema uputama. Komp je bio uključen na Internet dog je OTL skenirao. Sad ću ga opet rebootat i skenirat SpyBootom da vidim jeli što pomoglo.

Unaprijed ti puno hvala.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 16:32   #5
Ne pomaže ništa. Opet SpyBoot nikako da se makne i stalno mi taj virtumonde zadaje probleme. Sve sam napravio po uputama, osim što nisam kopirao link.

Koji link treba kopirati? I na koji forum? Je li to moja IP adresa koju moram kopirati, ili što?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 16:39   #6
Ne znam dali si pokušao s ovim http://www.superantispyware.com/ skineš i ručno nadogradiš pa probaš dok ti se Dobrota ne javi,a možda ti i pomogne.
I ubuduče stavi si Wot da opet ne pokupiš tako nešto jer da si imao Wot upozorio bi te o toj napasti.
tobit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:54   #7
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne pomaže ništa. Opet SpyBoot nikako da se makne i stalno mi taj virtumonde zadaje probleme. Sve sam napravio po uputama, osim što nisam kopirao link.

Koji link treba kopirati? I na koji forum? Je li to moja IP adresa koju moram kopirati, ili što?
trebaš kopirati sadržaj iz OTL.txt i extras.txt na pastebin.com kako piše u upustvu, ili možeš uploadat na speedyshare...mene samo zanima log...IP mi ne treba
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:18   #8
Quote:
dobrota kaže: Pogledaj post
trebaš kopirati sadržaj iz OTL.txt i extras.txt na pastebin.com kako piše u upustvu, ili možeš uploadat na speedyshare...mene samo zanima log...IP mi ne treba
Pa i kopirao sam obje datoteke u ono prazno polje, na pastebinu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:19   #9
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
Ne znam dali si pokušao s ovim http://www.superantispyware.com/ skineš i ručno nadogradiš pa probaš dok ti se Dobrota ne javi,a možda ti i pomogne.
I ubuduče stavi si Wot da opet ne pokupiš tako nešto jer da si imao Wot upozorio bi te o toj napasti.
Što je to Wot?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:37   #10
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pa i kopirao sam obje datoteke u ono prazno polje, na pastebinu.
i jesi klik na submit ?

nakon klika na submit kopiraj link na svoju temu
isto tako ponnovi i za extrasa
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 21:25   #11
Quote:
dobrota kaže: Pogledaj post
i jesi klik na submit ?

nakon klika na submit kopiraj link na svoju temu
isto tako ponnovi i za extrasa
Da, kliknuo sam na submit. Ja sam ti jako slabovidan, vidim samo deset posto. ne kužim koji link, na koju temu i na koji forum. Da li možda ovdje negdje?

Uglavnom, ja kad sam kliknuo na submit kopipejstajući prethodno u ono veliko prazno polje i Extras i OTL, naravno pazeći da ne kopiram krive tekstove u ta velika bijela polja, vidio sam da je pisalo da postoje OTL i extras datoteke od nekog anonimusa postane u toliko i toliko sati.

Možda je greška što ovaj put prilikom bootanja nisam pustio Spybootu da skenira do kraja, a nisam pustio zato jer je skenirao više od pola sata, što mu nije prvi put. I mislim da nema neke svrhe opet ga pustit da toliko dugo skenira. Ili možda ima?

Uglavnom na jednoj od ovih dviju fajlova pisalo je da je analizirano 1,1gb podataka ili tako nekako.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 21:31   #12
ajde uploadaj ih na speedyshare
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 17:57   #13
Quote:
tobit kaže: Pogledaj post
Ne znam dali si pokušao s ovim http://www.superantispyware.com/ skineš i ručno nadogradiš pa probaš dok ti se Dobrota ne javi,a možda ti i pomogne.
I ubuduče stavi si Wot da opet ne pokupiš tako nešto jer da si imao Wot upozorio bi te o toj napasti.
Budem pokušao s tim. Uglavnom, skenirao sam opet kompjuter sa OTL-om, ali sad nikako da napravi extras datoteku, nego samo OTL.TXT. Upravo sam poslao OTL txt na pastebin i u tu datoteku utipkao piskavac, skroz gore na vrhu. Nadam se da to ne smeta, čisto da se vidi da je to moje.

Naravno, kopipejstao sam onaj blok teksta u sivom okviru, ali svejedno nikako da napravi taj extras LOG.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 18:05   #14
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Budem pokušao s tim. Uglavnom, skenirao sam opet kompjuter sa OTL-om, ali sad nikako da napravi extras datoteku, nego samo OTL.TXT. Upravo sam poslao OTL txt na pastebin i u tu datoteku utipkao piskavac, skroz gore na vrhu. Nadam se da to ne smeta, čisto da se vidi da je to moje.

Naravno, kopipejstao sam onaj blok teksta u sivom okviru, ali svejedno nikako da napravi taj extras LOG.
otl.txt mi uplodaj..extras uradi samo prvi put..ako bude problem...kopiraj ga ode na svoju temu..bitan mi je log, da znam kako dalje
dobrota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.