Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 21:09   #1
Zadarsko rodilište

Kao jedna trudnica pred porod odlučila sam se raspitati o rodilištu u mom gradu i mogu reći da sam se ugodno iznenadila.Rodilište je kompletno renovirano,napravili su apartmane koji dnevno koštaju čini mi se 200-injak kuna. Kako je ovaj mjesec baby boom u zd,svi kreveti su popunjeni. Apartmane nitko nije rezervirao pa su ustupljeni rodiljama za badava! Kako mi se čini svi su zadovoljni. Ako ima koja trudnica koja je rodila tamo neka piše svoja iskustva
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:50   #2
rodila mi je poznanica, bila je zadovoljna i znam da imaju stolčić
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 09:37   #3
Rodilo mi par rodica par djecice.. I zadovoljne su.. Jedna je bila pokusni kunic za carski sa epiduralnom.. Njoj su prvoj dali.. I sve 5! Nisam jos cula da se neka zalila
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 11:09   #4
rodila ja u zd, sve je sređeno - sobe skroz ok, čak ni kreveti nisu oni metalni bolnički, već drvene stranice imaju, bebe imaju svoje male krevetiće kraj maminih, prematalica i voda u sobi, neke sobe čak imaju i svoje kupaone, ostale imaju zajedničke (koje su uvijek čiste!),
predrađaona je ugodna (imaju lopte), rađaona - khm, isto, koliko to trudovanje dopušta.. imaju stolčić, tateki mogu biti prisutni bez ikakvog tečaja, osoblje je isto super (osim par individua, al bože moj)
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:18   #5
Znaci tate mogu prisustvovat porodjaju bez tecaja?Jel to 100%?Ovdje u sibeniku nemogu ni sa tecajem ni bez njega!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 19:08   #6
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
Znaci tate mogu prisustvovat porodjaju bez tecaja?Jel to 100%?Ovdje u sibeniku nemogu ni sa tecajem ni bez njega!
a moj je bio bez tečaja.. ništa ga nisu ni pitali. i prvi je držao bebu i donio je meni nakon vaganja i oblačenja. i onda su nas ostavili same jedno pola sata da se mazimo i upoznamo
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:03   #7
Ja sam se odlucila za Zadarsko rodiliste jer na svu srecu mogu birati. Naime ljeto je i ja sam na ljetovanju u Tribunju, a inace zivim u St. Tamo je situacija u rodilistu katastrofa, i tako mi je zao sto se o svemu tome prica jako malo. Naime zene su sretne sto izadju i sto se nece tako skoro vratiti, ali mucenje od 3 dana, ponizavanje i tako losi i nehumani uvijeti nisu potrebni. Ti dani u rodilistu trebali bi biti ugodniji, a ne stravicni. Tako sam poucena iskustvima odlucila-....kad krenu trudovi (a termin mi je bio prije 2 dana) ja odo put Zadra (60 ak Km). Cujem da su uistinu dobri. da je obnovljeno i (za razliku od SPlita) i cisto. Najvaznije je da mi i dragi moze biti samnom...i to bez tecaja. I u splitu dopustaju da muz prisustvuje, ali kad sam se isla upisati na tecaj rekli su mi da nema mjesta sljedecih 5 mjeseci...ah..morala sam se prije predbiljeziti za tecaj a onda zatrudniti... :-) ma ne..ne dolazi u obzir da cu prihvatiti teoriju koju tjera masu ljudi..."da se pokorim uvijetima". Ja zelim da mi to buse sto ugodnije iskustci....i ako vec mogu birati, biram ono sto mi se cini boljim...
p,s. Sto se tice Sibenika...a joj. Nadam se da ce uskoro i oni dobiti par kuna i malo boljih strucnjaka..jer tamo nebi slala niti neprijatelja da rodi...Imam i razloga zasto!
:-)
__________________
lektire
favicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:25   #8
i ja sam rodila u zadarskom rodilištu i imam samo riječi hvale. Nećeš požaliti što si se odlučila za Zadar. Ne znam točno...ali mislim da bi trebala imati uputnicu od svog ginekologa za zadarsko rodilište. Ako nemaš, raspitaj se, a ako budeš hitni slučaj, mislim da će uputnica i pričekati. Neće te sigurno slati u tvoje matično rodilište ako si otvorena i sa trudovima.
Ako imaš pitanja, slobodno upitaj. Dvaput sam tamo rodila, a i ima dosta još cura sa istim iskustvom.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 14:59   #9
Ja bi u apartman ,kakvo je tamo stanje sa posjetama,naime ja ne bi da mi cila familija visi tamo.Kad sam prvi put rodila još nije bilo sređeno,ali isto je bilo ok.Super su bile sestre i doktori,sve u svemu
hello kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:42   #10
a kakva je stvar sa stolićem? ja sam čula da imaju jedan u rodilištu i da se ide po principu - ko prvi! dali se stolić plača i može li se nekako naglasiti da se želi rađati na stoliću?
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:53   #11
Za apartmane ne znam, posjete su koliko se sjećam od 3-5, ali moj je visio i izvan tog vremena kod mene. Bitno da nema nikoga kada su vizite. Neke sestre više paze na dužine posjeta, neke manje. Mislim da samo jedna osoba može po rodilji može biti u sobi, ali možeš izaći van pa se viditi sa kim hoćeš. Ima dolje u prizemlju i aparatić za kavu, pa smo dragi i ja znali popiti ispred rodilišta (samo moraš paziti da te sestre ne uhvate), ja sam naravno pila toplu čokoladu.

Stolić ima jedan, koliko se sjećam, ne plaća se dodatno i moraš najaviti, neće ti nitko predložiti sam.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 23:15   #12
da, nažalost, stolčić neće oni sami predložiti, jer ipak dvije babice trebaju biti s tobom, i još pri tome jedna od njih mora klečati, a to se njima neda..
ali, traži sama, ne moraš se ništa prije najavljivati, bitno je samo da je trudnoća uredna i da porod krene kako treba
muž (ili netko drugi) mora biti s tobom - on te drži iza leđa dok si na stolčiću
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 14:12   #13
a strno mi je to glupo... imaju tu sobu sa stolčićem ali je ne upotrebljavaju jer je njima lakše ostaviti te na krevetu i običi svako toliko kad njima paše. to je čisto da na papiru piše kako to ima u Zd rodilištu. ali eto valjda će s vremenom početi i to upotrebljavati.
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 15:51   #14
treba jednostavno tražiti i loptu i stolčić.
ja na lopti odskakala dio trudova i stvarno je puuuno lakše nego na krevetu ili šetajući. i stolčić sam tražila i rekli mi da može, ali je onda sve krenulo malo drugačije nego je očekivano, pa je stolčić ostao slobodan..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 17:34   #15
ja koliko sam čula (sestra mi je rodila u zd), moraš apsolutno svakog potplatiti da bi se pazilo na tebe (=brinulo normalno). a pošto ne znaš kad će bebica iskočiti moraš svih potplatiti. eto, akko sam čula
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 22:32   #16
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
ja koliko sam čula (sestra mi je rodila u zd), moraš apsolutno svakog potplatiti da bi se pazilo na tebe (=brinulo normalno). a pošto ne znaš kad će bebica iskočiti moraš svih potplatiti. eto, akko sam čula
ja nisam nikome ni lipice dala i super sam zadovoljna tretmanom. Kad čujem što se sve plaća po drugim bolnicama kao npr. i ono zeleno odijelo koje suprug oblači da bi prisustvovao porodu i sl. Dva put sam tamo rodila i niko mi nije niti dao do znanja da bi trebala nešto platiti.

I prvi put čujem za takvo iskustvo za zadarsko rodilište. Kad ti je sestra rodila?
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:09   #17
nisam ni ja nokog potplatila,a imala sam kraljevski porod,čak mi je dr ljubazno ponudio epiduralnu,mm je bio samnom,babice su bile super
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:37   #18
a sto reci nego.. nije vam ni lose u zadru. super, bas mi je drago da ste zadovoljne uvjetima....!
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 23:52   #19
sobe su,u mojoj sobi su bila dva kreveta ,tako je u svima,negdje su po tri,a neke sobe imaju i kupatilo,lijepo su preuredili
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 16:42   #20
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
Kad ti je sestra rodila?
prije nekoliko mjeseci. vjerojatno su onda oni to preventivno platili jer smo čuli priče od ranije.
drago mi je da se stanje promijenilo!
sretno svim budućim rodiljama u zd
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.