Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 14:57   #121
Quote:
Coco Vanilla kaže: Pogledaj post
i kako da ja unaprijed znam kad je mladi mjesec???
pogledas
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:57   #122
Quote:
Varla kaže: Pogledaj post

aha, to je ovo new moon, pa na taj dan na šišanje???
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 08:21   #123
Quote:
Viva77 kaže: Pogledaj post
Mozda cete mi se smijati i pomisliti, pa to su babske price....

Kosu treba sisati kada je mladi mjesec.

Imam isti problem, vec 8 godina pustam kosu i nikako da naraste duze od ramena
(znam da mogu pustiti kosu jer sam je imala do struka, prekrasnu dugu frckavu)

Zadnjih godinu dana svaka 3 mjeseca dodjem frizerki skratiti vrhove, ALI uvijek kad je mladi mjesec
cak sam i to njoj spomenula i zena je rekla da ima nesto u tome

Kosa mi je narasla, nije da si umisljam, javim vam za pola godine, jer se nadam da ce tada preci pola ledja
Možda ću sad ispast malo glupa ali ne kužim baš te faze mjeseca....netko je negdje tu davno napisao da za rast kosu treba šišati za vrijeme rastućeg,a za gustinu za vrijeme padajućeg mjeseca.Da li su mladi i rastući mjesec jedno te isto prema tome i kad spada prvo takvo razdoblje?
kraljica ludosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:12   #124
Kao sto je Varla napisala pogledaj na stranici http://aa.usno.navy.mil/data/docs/MoonPhase.php
a u prijevodu (konkretno na toj stranici)
NEW MOON to bi znaccilo novi mjesec = iz pocetka se puni 27.12.08. 26.01.09. 25.02.09. itd
prati malo tablicu i sisaj se sto je manje moguce tijekom godine.
Bas sam se sisala (prije bi rekla skratila vrhove) neki dan (naravno za mladog mjeseca),
od ljeta nisam bila kod frizera
naravno da sam je stalno morala kontrolirati i govorila joj da mi samo malo odreze kose

Meni dosta cura pomalo cudno gledalo i cudile se kaj ja to baljezgam
Probaj i vidjet ces da ima uspjeha
Svakako treba ukljuciti i strpljenje, ipak se rezultati vide za godinu-dvije
Viva77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 22:28   #125
ajme koda je to teško ošišajte se pa poslje svaki dan na vrhove stavljajte ona ulja(koja god al čula sam da je za to dobro kokosovo al nisam sigurna,ugl svejedno),ne silikone oni se nemru isprat tak da su ubitačni za kosu xD
poslje kad se vrhovi počnu listat sam odrežite škarama taj dio da se ne nastavi gore,manje vežite kosu,stavljajte one maske kj već za suhu kosu jer se tak automatski pre lista čim je suha,čula sam da ricinusovo(nznm kak se piše) ulje ubrzava rast,sad ga stavljam i vidim da manje opada a za ovo nisam sigurna.pivski kvasac isto valjda ubrzava rast,a postoje baš tablete za to.di end
Kissing the Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 18:32   #126
ja imam 14 god.
i imam kosu do malo duže od pola leđa...
ja bi onak,skroz dugu..
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 11:47   #127
Quote:
~SuNshiNe~ kaže: Pogledaj post
ja imam 14 god.
i imam kosu do malo duže od pola leđa...
ja bi onak,skroz dugu..
nisi jedina
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 12:50   #128
Mislim da tablete ne pomažu. Eto Filthy, koristile smo i NW i Merz. Izgleda da je meni Merz na neki način poništio djelovanje NW-a...tko će znat...
Sad eto imam te Kronove proizvode. Što se tiče kose, oporavili su mi je, ali NE i ubrzali rast kose. Kako do duge kose? Čekanjem, strpljenjem, izbacivanjem stresa iz života , povremeno šišanje vrhova za zdravu kosu...i da vidiš
Što se šišancije tiče, koliko kosa naraste, toliko u biti vrhovi ispucaju. Prije sam se šišala jednom tjedno...izrast je bio ono...za poludit...sad ga u 2 mjeseca ima jedba 2cm.

Zadnje uređivanje Shagy : 16.12.2008. at 12:58.
Shagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 14:27   #129
uf meni raste po 1 i pol cm na mjesec....
prestala sam peglato kosu i minimalno ju sušim fenom da se što manje uništava i zasad mi je kosa jako lijepa, sjajna, mekana, nije više onako ružno ispucana...
nisam se šišala od 10 mj, tak da se nadam da će mi do 7 mjeseca narasti 10 cm, a ošišat ću 2 cm... nadam se da će mi kosa izdržati tolko malo šišanja, za sad je super...
Mislim da je jako bitno njegovati kosu da bi se mogla minimalno rezati... prije sam se stalno peglala, svaki drugi dan i jednostavno sam morala svakih mjesec i pol kod frizera... sad više ne...a dok mi ne naraste stavljat ću si ekstenzije na klipse
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 17:31   #130
ah,posve te kuzim...nego,ovaj,danas idem fotkat kosu i nisan mogla doc k sebi,oko 16 cm ispod ramena je
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 20:16   #131
ne peglat je često-eventualno u izuzetnim prilikama:vjenčanje,Nova god, Božić.... šišat se čisto svakih nekoliko mjeseci da ljepše izgleda, ne kupovat one greze četke koje je unište, prat je šamponom koji odgovara tvom tipu kose, stavljat maske, pakunge za kosu... i eto rješenja
hottie_tottie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 12:04   #132
Do prije dvije godine sam imala kosu duzine do pola ledja, stepenasto osisanu sa kracim pramenovima oko lica. Od tada sam se pocela sisati na svaka 4-5 mjeseci, u zavisnosti od potrebe, samo vrhove i to ravno, bez istanjivanja. Trenutno mi je kosa skoro do struka. Prestala sam koristiti fen, uvijace, peglu, farbam se svakih pola godine u nijanse slicne mojoj prirodnoj boji, maksimalno pazim kako se cesljam, koristim maske i silikon za kosu. Uz mnogo truda, volje i zelje, nije nemoguce imati jako dugu kosu, zato sretno svima!
rubrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 21:57   #133
uf kad bi mi bar bilo moguće bez fena i pegle... ne smijem izaći iz kuće takva
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 04:16   #134
ja imam isti problem kao iz prvog posta...
jednostavno, godinama pustam kosu, njegujem je i pazim, ali ako se ne sisam npr 3 mjeseca, izgubi oblik i osuse se vrhovi i nakon sisanja sam opet na pocetku

ima li ova tema kakav pametan zakljucak?

pomozite
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 04:56   #135
Ja sam imala dugu i pred dva mjeseca sam ju pošišala full, sve ono ispucalo
i sad mi je skoro pa pola onog odrezanog naraslo, a vrhovi su regenerirani. Peri ju 2-3 puta tjedno šamponom od koprive i ništa drugo ne stavljaj na nju. Svi oni ostali šamponi su živ otrov.. Jednom tjedno si radi neku prirodnu masku za kosu : maslinovo ulje, med, jaje...itd. i šišaj se svaka 3-4 mjeseca u vrijeme rastućeg mjeseca po centimentar...i to ti je to...
Lolita24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:32   #136
meni je frizerka rekla da nipošto ne koristim maslinovo ulje na kosi jer mi od toga otpada. kao, ulje je preteško za kosu i ona ne može disati itd. imate li kakva saznanja o tome?
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 14:57   #137
Quote:
faye kaže: Pogledaj post
ja imam isti problem kao iz prvog posta...
jednostavno, godinama pustam kosu, njegujem je i pazim, ali ako se ne sisam npr 3 mjeseca, izgubi oblik i osuse se vrhovi i nakon sisanja sam opet na pocetku

ima li ova tema kakav pametan zakljucak?
Transplantacija kose

Ugraditi si neku brzorastucu...



Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
meni je frizerka rekla da nipošto ne koristim maslinovo ulje na kosi jer mi od toga otpada. kao, ulje je preteško za kosu i ona ne može disati itd. imate li kakva saznanja o tome?
Izludjuju me svi ti proturjecni savjeti.

Maslinovo ulje je super za kosu, maslinovo ulje ne valja za kosu, kokos je super, kokos je uzas, vitamini pomazu, vitamini ne pomazu, sisaj se svaka 2 mjeseca, ne svaka 4 mjeseca, ne svaki tjedan, ne svake tri godine, preskoci prijestupnu...




Ko ce ga vise znati
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 15:07   #138
Ja ću sad kupiti ricinusovo ulje. jedna je forumašica negdje napisala da ga je kroz 3 mjeseca koristila gotovo svaki dan i nakon toga joj je narasla prava griva. Malo sam surfala i guglala i nisam našla ništa protiv ricinusovog. Isto tako, imam doma nekoliko knjiga o prirodnoj njegi kose i često se spominje ružmarin koji pospješuje rast kose. Dakle, u šampon nakapati nekoliko kapi eteričnog ulja ružmarina. Ili par puta tjedno 3 kapi utrljavati u tjeme i masirati. To potiče cirkulaciju. Ja se sutra idem šišati nakon 7 mjeseci. Moram ošišati oko 5 cm jer su mi to ostaci od kad sam se farbala i toliko su mi vrhovi ispucali, sve ostalo je moja prirodna kosa koju sam uspjela pustiti bez farbanja i zdrava je. A zdrava je otkako sam je prestala farbati i koristiti fen. Još da je gušća bila bih presretna Pola kose mi je otpalo u zadnjih godinu i pol
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:50   #139
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
meni je frizerka rekla da nipošto ne koristim maslinovo ulje na kosi jer mi od toga otpada. kao, ulje je preteško za kosu i ona ne može disati itd. imate li kakva saznanja o tome?
Dezinformacija.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 15:00   #140
Nadam se jer planiram koristiti ricinusovo, a to je isto ulje.
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.