Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 12:56   #21
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim da je to u pitanju. Ne znam zašto se uvijek sumnja na neka varanja. Muškarac koji se na tako opisani način povlači u sebe i tako se ponaša ima nekih osobnih problema, a ne dodatnih zabava

Što se tiče pitanja razgovora, mislim da je to za mnoge muškarce stvar ega, njima je posao na prvome mjestu, stvar egzistencije i uspjeha, teško im je povjeriti se i vlastitim ženama iz straha da ne izgube poštovanje itd. Odlasci na net u takvom slučaju meni se čine kao neki bijeg od stvarnosti a ne da je u pitanju neka konkretna ljubavnica.
Da sam na mjestu autorice, pitala bi ga jel ima kakvih problema i ponudila mu- ako jednom želi razgovarati da ću ga saslušati. Onda je na njemu da si olakša ili ne, a do tad bi ga pustila na miru.
Onak, čisto iz nekog životnog iskustva, plus priče iz okoline i sa ovog istog foruma, da, postoji i ova mogućnost, ali bojim se da ova prva varijanta - bježanje od svakodnevice koja je postala dosadna u virtualu i tipkanje s novim ljudima - ipak prevladava.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:59   #22
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Onak, čisto iz nekog životnog iskustva, plus priče iz okoline i sa ovog istog foruma, da, postoji i ova mogućnost, ali bojim se da ova prva varijanta - bježanje od svakodnevice koja je postala dosadna u virtualu i tipkanje s novim ljudima - ipak prevladava.
OK i da je samo neko tipkanje- zašto pobogu braniti tako nešto? Varanje je jedno a tipkanje na netu nešto sasvim drugo. Eto, i mi tu sad tipkamo, neko na Fejsu, neko negdje drugdje. Što god bilo u pitanju, ako mu je tipkanje način da si razbije monotoniju, bolje je nego obilasci birtija, kartanja i td. Mislim da oni što varaju baš i ne tipkaju bar ne tak puno
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 13:03   #23
Quote:
Marakul kaže: Pogledaj post
Ma ne mora biti da ju vara. Možda je jednostavno ušao u neku rutinu i sada se osjeća depresivno zbog toga...
to

plus rekal je da imaju dvoje djece. ona je većinu svoje ljubavi i pažnje usmjerila na djecu i on se osječa zapostavljen

možda i ima neku žensku sastrane, ali ne zbog seksa nego zbog pažnje koju ne dobiva doma
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 13:08   #24
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
OK i da je samo neko tipkanje- zašto pobogu braniti tako nešto? Varanje je jedno a tipkanje na netu nešto sasvim drugo. Eto, i mi tu sad tipkamo, neko na Fejsu, neko negdje drugdje. Što god bilo u pitanju, ako mu je tipkanje način da si razbije monotoniju, bolje je nego obilasci birtija, kartanja i td. Mislim da oni što varaju baš i ne tipkaju bar ne tak puno
Hahaha, ma neee... Ne varaju u početku
No, on topic - kao i birtije, kartanje, treninzi 5 puta tjedno i dobrovoljni prekovremeni, tako je i tipkanje, ne samo po sebi, nego umjesto druženja s partnerom, kojeg btw. ne vidiš često i koji je zbog toga usamljen,bijeg.
E, sad, od čega bježi i hoće li nekud i pobjeći ili će samo trčati u krug, to ne znamo.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 13:53   #25
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim da je to u pitanju. Ne znam zašto se uvijek sumnja na neka varanja a pogotovo da se donese takav zaključak "i amen". Muškarac koji se na tako opisani način povlači u sebe i tako se ponaša ima nekih osobnih problema, a ne dodatnih zabava

Što se tiče pitanja razgovora, mislim da je to za mnoge muškarce stvar ega, njima je posao na prvome mjestu, stvar egzistencije i uspjeha, teško im je povjeriti se i vlastitim ženama iz straha da ne izgube poštovanje itd. Vjerojatno je opterećen nesrazmjerom između svojih mogućnosti i očekivanja s obzirom da ima ženu i dvoje djece, a odlasci na net u takvom slučaju meni se čine kao neki bijeg od stvarnosti a ne da je u pitanju neka konkretna ljubavnica.
Da sam na mjestu autorice, pitala bi ga jel ima kakvih problema i ponudila mu- ako jednom želi razgovarati da ću ga saslušati. Onda je na njemu da si olakša ili ne, a do tad bi ga pustila na miru-po tom pitanju
jooooj


prvo kaze ego a onda kaze popricaj s njime

koliko cu puta reci da je ona zadnja osoba s kojom on zeli popricati oko tog

pusti ga da dise, odi kod matere 30 dana...

nista ne mozes napravit
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 13:58   #26
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
jooooj


prvo kaze ego a onda kaze popricaj s njime

koliko cu puta reci da je ona zadnja osoba s kojom on zeli popricati oko tog

pusti ga da dise, odi kod matere 30 dana...

nista ne mozes napravit
malo više sebičnosti ne skodi
nisu vezani pupčanom vrpcom

ja bih bas to uradila ..
lijpo otisla pa nek on piskara i razgovara s nepoznatima koliko hoće

i neka misli da me bas briga za to dal ima ili nema nikoga..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:07   #27
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
jooooj


prvo kaze ego a onda kaze popricaj s njime

koliko cu puta reci da je ona zadnja osoba s kojom on zeli popricati oko tog

pusti ga da dise, odi kod matere 30 dana...

nista ne mozes napravit
Ti ne čitaš napisano
Napisala sam da ga pusti na miru, ali isto tako da mu da do znanja da je tu ako on želi popričati o svom problemu. Nekad je najbolja podrška upravo ona nenametljiva

Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Hahaha, ma neee... Ne varaju u početku
No, on topic - kao i birtije, kartanje, treninzi 5 puta tjedno i dobrovoljni prekovremeni, tako je i tipkanje, ne samo po sebi, nego umjesto druženja s partnerom, kojeg btw. ne vidiš često i koji je zbog toga usamljen,bijeg.
E, sad, od čega bježi i hoće li nekud i pobjeći ili će samo trčati u krug, to ne znamo.
Brak je veza između DVOJE ljudi. Zašto se on rađe druži na netu nego s njom, možda odgovor zna i ona sama? Tamo ga valjda nitko ne napada i ne optužuje, a valjda mu je takva komunikacija ugodnija. Meni se čini da je njezin problem začarani krug i dok ima takav pristup on će se sve više udaljavati.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 15:28   #28
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Brak je veza između DVOJE ljudi. Zašto se on rađe druži na netu nego s njom, možda odgovor zna i ona sama? Tamo ga valjda nitko ne napada i ne optužuje, a valjda mu je takva komunikacija ugodnija. Meni se čini da je njezin problem začarani krug i dok ima takav pristup on će se sve više udaljavati.
Pa, ako ga zna, zakaj je otvorila temu
Slažem se u vezi začaranog kruga.
Samo, postoji još nešto. Kad druga strana ne želi komunicirat, ima problem koji ne želi reći (npr. ne volim te više) blagi pristup zna nervirati još više od napada teškom artiljerijom
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 16:21   #29
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa, ako ga zna, zakaj je otvorila temu
Slažem se u vezi začaranog kruga.
Samo, postoji još nešto. Kad druga strana ne želi komunicirat, ima problem koji ne želi reći (npr. ne volim te više) blagi pristup zna nervirati još više od napada teškom artiljerijom
Ja ne kužim zakaj ona ne vjeruje kad on kaže da je umoran i kad ga napadne da je vara, zašto ne vjeruje kad on to demantira. Nakon "napada teškom artiljerijom" nije rekao "ne volim te više", nego naprotiv. Ako bi čovjek malo mira nek mu da ga Ni meni kao ženi to nije baš uvijek bilo jasno, al gledajući sa strane neke odnose, skužila sam da često nema neke grozne pozadine ali i da se s ovakvim napadima upravo to može i nehotice izazvati. Ni pretjerana blagost, ni teška artiljerija, ja sam uvijek za umjerenost- tu sam ako me trebaš, kad budeš spreman i kraj priče
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 16:31   #30
Meni se dosta znacajnim cini sto je on na neki nacin intimniji s njom preko poruka, dok je daleko, nego kad dode doma.
Imali smo i mi takvu fazu. Dok je bio daleko mastao je o seksu tristo na sat, a onda bi se nakon povratka suocio sa tim da nam je do veceri zivot manje vise posvecen klincu i vrti se oko njega. Dok bi ta vecer dosla, svi bi ti snovi nekamo isparili.. i uvijek bi dolazilo do razocarenja kad bi se ta masta iz daljine sudarila sa realnoscu koja bi ga docekala.

Forgot, ozbiljno ti kazem, probaj se organizirati tako da ga jednom docekas solo, pa neka mu se ostvari to o cemu sanjari dok je daleko. Bas na taj nacin, ne prvo svi zajedno pa onda vi sami, nego obratno.
Roditeljstvo je predivno, ali zbilja, treba se izboriti za nekakav quality-time 1 na 1. Jako je vazno.
Ako je to u pitanju, bit ces sigurna vec nakon jednog pokusaja, reakcija ce biti ocigledna.
__________________
Mudre su odluke bazirane na iskustvu. Iskustvo je ono sto dobijes neposredno nakon sto ti je to trebalo.
Nebuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 16:37   #31
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zakaj ona ne vjeruje kad on kaže da je umoran i kad ga napadne da je vara, zašto ne vjeruje kad on to demantira. Nakon "napada teškom artiljerijom" nije rekao "ne volim te više", nego naprotiv. Ako bi čovjek malo mira nek mu da ga Ni meni kao ženi to nije baš uvijek bilo jasno, al gledajući sa strane neke odnose, skužila sam da često nema neke grozne pozadine ali i da se s ovakvim napadima upravo to može i nehotice izazvati. Ni pretjerana blagost, ni teška artiljerija, ja sam uvijek za umjerenost- tu sam ako me trebaš, kad budeš spreman i kraj priče
Sve ovisi koliko to stanje traje.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 19:58   #32
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Sve ovisi koliko to stanje traje.
ja to cjelo vrijeme pricam

nema te vecere ugodnih rijeciju ako njemu to nista ne znaci. pogotovo ako je on osoba po svom, picljaza, sebican, svoj gust itd... npr ja sam takav i kad mi neka osoba nije povolji ili kad nesto sjebe ja bi mu bez problema rekao aj vani.

za razliku od osoba koji su vjecni pozitivci, nije im se problem nigdje ugnjezdit...


mislim da vi zenete trebate bit svjesne da postoji puno zena koje nikako ne dobija seks i bave se samo kucanskim poslovima. dok je muz glava kuce i radi sto zeli

ovo nije slucaj di je zena dominatna i di ona upravlja s svime. ali takvih je primjera manje kod starijih generacija. isto tako ne radaju se sve osobe da budu dominatne
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:26   #33
ovako....kao prvo:ja nisam postavila ovo temu da bi me se osudivalo za nesto sto sam napravila ili nisam napravila
kao drugo nisam ga napadala vec ga otvoreno pitala da li me vara
a kao trece pitala sam vas za savijet,jer svaki savijet je dobrodosao
__________________
bila sam na onoj strani,al'pređoh vama iz inata.....
forgot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:44   #34
Quote:
forgot kaže: Pogledaj post
ovako....kao prvo:ja nisam postavila ovo temu da bi me se osudivalo za nesto sto sam napravila ili nisam napravila
kao drugo nisam ga napadala vec ga otvoreno pitala da li me vara
a kao trece pitala sam vas za savijet,jer svaki savijet je dobrodosao
Ne ljuti se, pitam jer me stvarno zanima...kad si ga pitala- varaš li me, jesi li uistinu pomislila da će reći - da, aha ili nešto slično...??????

Niti ne mogu zamisliti da netko tek tako potvrdi nešto tako veliko pa makar se o tome uistinu i radilo.

U mojoj glavi je uvijek neki scenarij kako bi onaj koji vara, kada odluči priznati - sam inicirao razgovor na tu temu...potaknut svojom nekom unutarnjom odlukom ili pak kad je pritisnut nekim dokazima...iz čista mira priznati, čisto zato što te partner pita - mi se čini kao SF
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:49   #35
neki nickovi na žud-u misle da se cijeli svijet vara cim naide najmanji problem i to im je uvijek prva opcija kod svih problema ako vas varaju i ako vi varate, pa i ako se druzite s takvima to ne znaci da su i svi ostali takvi
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:59   #36
Quote:
dodo89 kaže: Pogledaj post
neki nickovi na žud-u misle da se cijeli svijet vara cim naide najmanji problem i to im je uvijek prva opcija kod svih problema ako vas varaju i ako vi varate, pa i ako se druzite s takvima to ne znaci da su i svi ostali takvi
Jes ti to mislio na moj nick?

Evo matermi,ja nisam na to pomislila nego da je problem što u građevini trenutno kod nas nema posla.
Da čovjek ode negdje vani raditi - garant bi procvjetao

Pitanje sam postavila - jer me zanima da jel stvarno postoje ljudi koji misle da na takvo pitanje mogu dobiti potvrdan odgovor...
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 08:41   #37
p neznm jel bas svaki savjet dobrodosao
ljudi deset ti moze reći;da,vara te
a tri ;ne,ne vara te!

i ti ostanes zbunjena..
__________________
*U svakom čovjeku nalazi se usnuli div. Kada se div probudi, čuda se događaju*
Dalia Rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:54   #38
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Sve ovisi koliko to stanje traje.
Eh taj podatak nemamo samo ovo
Quote:
forgot kaže: Pogledaj post
u zadnje vrijeme
A skupa su već 8 godina i sve je bilo ok.

Quote:
forgot kaže: Pogledaj post
ovako....kao prvo:ja nisam postavila ovo temu da bi me se osudivalo za nesto sto sam napravila ili nisam napravila
kao drugo nisam ga napadala vec ga otvoreno pitala da li me vara
a kao trece pitala sam vas za savijet,jer svaki savijet je dobrodosao
Pitala si njega- on je negirao. Sad pitaš nas, pa kako je netko rekao neki će reći da, neki ne. Ne kužim poantu tog pitanja ako je uopće to pitanje.
Ja mislim da nakon tvog pitanja -jel me varaš? i njegovog negiranja, kad bi on to stvarno radio, da se više ne bi ponašao na isti način, tj taj koji je tebi pobudio sumnju. Sigurno si mu rekla i razloge zbog kojih to misliš. Ja iz svega što si napisala nemam dojam da je to u pitanju, ali ti si mu žena pa valjda znaš ili osjećaš da nešto ne štima, samo ne mora uvijek biti varanje u pitanju. Ja sam u životu naučila da za sve postoji tajming, pa tako i za neke teške razgovore za koje netko možda sada nije spreman.

Zadnje uređivanje -honey- : 13.02.2013. at 14:03.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 09:20   #39
Otvori se ti njemu u vezi nečega važnog, te mu pokaži da ta iskrenost i povjerenje još uvijek postoji s tvoje strane. Možda se tada i on otvori prema tebi. Kupi karte da odete nekamo zajedno, te organiziraj da netko čuva djecu. Pobrini se da dobijete vrijeme za sebe, te se zabavite i ponovno povežete. Reci mu da si tu za njega i da te užasno boli što ne želi razgovarati s tobom, ali da si strpljiva i spremna sačekati da se otvori. Uglavnom, potrudi se najbolje što znaš i možeš.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 07:28   #40
"nikad ne priznaj." "uvijek poriči, UVIJEK."

to ih uče odmalena. nema teorije da ti muškarac na pitanje 'jel ti mene varaš" odgovori: da, s LJ. S., ima tri i pol mjeseca tome, sastajemo se u motelu Zelengora soba 24, zato jer ona ima veće sise i manju guzicu od tebe, ali nije mi stalo do nje, i ako hoćeš prestat ću.

čak i kad su suočeni s dokazima, oni uvrijeđeno poriču . mislim da neki istinski vjeruju da su u pravu, da to nije PREVARA, da nisu imali nikakve loše namjere, da oni VOLE svoje supruge, i da taj nevažni seks nije vrijedan spomena. čemu onda uopće objašnjenja i opravdavanja, kad nisu ništa loše učinili?

zaboravi na direktna pitanja - nećeš dobiti istinite odgovore na njih. čuvanje obraza, imidža u očima svoje žene je mužu daleko bitnije od moguće istine - priznanja da je preljubnik, kockar, alkoholičar, na rubu otkaza, na rubu impotencije, na rubu da nema više volje za ničime, da ima volje samo za seksom u samostojećim čarapama (na njemu, jel). te sve stvari će otkriti nekoj anonimnoj likici preko ekrana, kojoj nikad neće morati biti oslonac u životu i otac djece...

ili se odmakni i daj mu vremena da se ispuše i vrati tebi (moja preporuka, jer to ne traje tako dugo, i tako mu možda ipak daš priliku da ti sam kaže što ga muči, ako mu se zvijezde poklope), ili ga špijuniraj, ako baš ne možeš drugačije i moraš saznati istinu. samo, razmisli prije toga što ćeš - ako ti se istina ne bude sviđala. nije baš svejedno - imate djecu.

...

Zadnje uređivanje tanveer : 18.02.2013. at 07:39.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.