Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2005., 23:59   #101
Quote:
Sudden Sid kaže:
A po cemu je to drugacije od drugih natjecaja za kratku pricu? Ono, registriram si blog, stavim pricu tamo i sudjelujem u natjecaju. A zasto bi urednistvo bloga sudjelovalo u tome?
to s urednistvom bila je zajebancija. ali mislim da je natjecaj dobra ideja. na taj nacin SVI bi blogeri, i oni manje glasni, manje ambiciozni i manje okrenuti marketingu dobili sansu da im se objave price i u papirnatom izdanju
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:01   #102
Quote:
Natch kaže:
to s urednistvom bila je zajebancija. ali mislim da je natjecaj dobra ideja. na taj nacin SVI bi blogeri, i oni manje glasni, manje ambiciozni i manje okrenuti marketingu dobili sansu da im se objave price i u papirnatom izdanju
Pa ako je manje ambiciozan, onda mu je valjda svejedno hoce li ga se objaviti. A ako je stidljiv pa se srami pitati, njegov / njezin problem. Sve je prilicno jednostavno, samo se treba tu prijaviti
Sudden Sid is offline  
Old 26.01.2005., 00:01   #103
Quote:
Sudden Sid kaže:
A po cemu je to drugacije od drugih natjecaja za kratku pricu?
po tome sto glasaju SVI BLOGERI, a ne maloclani ziri... i sto svi koji pisu imaju sansu uci u uzi izbor...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:03   #104
Quote:
Sudden Sid kaže:
Pa ako je manje ambiciozan, onda mu je valjda svejedno hoce li ga se objaviti. A ako je stidljiv pa se srami pitati, njegov / njezin problem. Sve je prilicno jednostavno, samo se treba tu prijaviti
ja ti kazem kako bih ja to organizirala...(to je bio moj mali prijedlog. inace podrzavam zdusno vasu ideju. samo napred
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:04   #105
Quote:
Natch kaže:
po tome sto glasaju SVI BLOGERI, a ne maloclani ziri... i sto svi koji pisu imaju sansu uci u uzi izbor...
Svi blogeri? Shvacas li ti koliko je jednostavno otvoriti vise blogova s jednog kompjutera? Koliko je jednostavno na takvom biranju vise puta glasati?
I otkad to sve price nemaju sansu uci u uzi izbor?
Sudden Sid is offline  
Old 26.01.2005., 00:05   #106
Quote:
Sudden Sid kaže:
Svi blogeri? Shvacas li ti koliko je jednostavno otvoriti vise blogova s jednog kompjutera? Koliko je jednostavno na takvom biranju vise puta glasati?
I otkad to sve price nemaju sansu uci u uzi izbor?
pa gle, izbor bi trebao obaviti netko sa strane, objektivan i kvalificirani selektor...drugo, ne znam koji bi bolesnik isao otvarati milijun blogova ili ne znam, glasati vise puta
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:10   #107
Quote:
Natch kaže:
kako se netko uopce usudio pisati o takoOBICNIM stvarima na Blogu???
naravno da se usudio, zasto ne? to je njegovo pravo. i vjerojatno je citan i ima komentare, od istomisljenika, ljudi koji se trenutno bave istim problemima u zivotu.
ali, to nije knjizevnost!
nego dopisivanje osoba koje se bakcu s popravavkom auta.
niti jedan izdavac nece tako nesto objaviti.
kad bi objavio, nitko to ne bi htio kupiti.
cak ni oni koji to besplatno citaju na netu.

molim te, ne obezvrijedjuj literarni izraz.
znas li koliko je tesko napisati iole zanimljiv tekst, koji sadrzi u sebi bar malo kreativnog duha?
svatko moze otvoriti blog i pisati nesto, bilo sto.
svatko moze kupiti usnu harmoniku, jeftina je. ali ne moze svatko svirati.
Lucy Fair is offline  
Old 26.01.2005., 00:14   #108
Quote:
Natch kaže:
pa gle, izbor bi trebao obaviti netko sa strane, objektivan i kvalificirani selektor...drugo, ne znam koji bi bolesnik isao otvarati milijun blogova ili ne znam, glasati vise puta
Objektivan i kvalificiran selektor? To je razlicito od strucnog zirija? Pa dobro
A bolesnika se nade, vjeruj mi. Bio je monitorov natjecaj za kratku pricu, bio je iskonov, i naslo se jako puno bolesnika
Sudden Sid is offline  
Old 26.01.2005., 00:14   #109
Quote:
Lucy Fair kaže:
naravno da se usudio, zasto ne? to je njegovo pravo. i vjerojatno je citan i ima komentare, od istomisljenika, ljudi koji se trenutno bave istim problemima u zivotu.
ali, to nije knjizevnost!
nego dopisivanje osoba koje se bakcu s popravavkom auta.
niti jedan izdavac nece tako nesto objaviti.
kad bi objavio, nitko to ne bi htio kupiti.
cak ni oni koji to besplatno citaju na netu.

molim te, ne obezvrijedjuj literarni izraz.
znas li koliko je tesko napisati iole zanimljiv tekst, koji sadrzi u sebi bar malo kreativnog duha?
svatko moze otvoriti blog i pisati nesto, bilo sto.
svatko moze kupiti usnu harmoniku, jeftina je. ali ne moze svatko svirati.
ovo je bilo pomalo oholo. zasto me tjeras da procjenjujem necije uratke? to nije svrha bloga. mozes li to skuziti?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:16   #110
Quote:
Sudden Sid kaže:
Objektivan i kvalificiran selektor? To je razlicito od strucnog zirija? Pa dobro
A bolesnika se nade, vjeruj mi. Bio je monitorov natjecaj za kratku pricu, bio je iskonov, i naslo se jako puno bolesnika
primjer: glasaju svi clanovi bloga, predlazu autore, selektor bira price. ili: selektor izabere autore, clanovi bloga biraju price. bolja mi je prva varijanta.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:16   #111
ja ne procjenjujem vrijednost i smisao bloga. nego okupljam istomisljenike.
okupi i ti svoje, nitko ti ne brani.
Lucy Fair is offline  
Old 26.01.2005., 00:17   #112
Quote:
Lucy Fair kaže:
ja ne procjenjujem vrijednost i smisao bloga. nego okupljam istomisljenike.
okupi i ti svoje, nitko ti ne brani.
protiv sam svakog kvazi-elitizma. ja svoje istomisljenike ne moram okupljati
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:21   #113
Quote:
Natch kaže:
protiv sam svakog kvazi-elitizma. ja svoje istomisljenike ne moram okupljati
Ali po cemu je to elitizam? Je li onda i Drustvo ljubitelja zivotinja elitisticko drustvo?
Sudden Sid is offline  
Old 26.01.2005., 00:23   #114
Quote:
Sudden Sid kaže:
Ali po cemu je to elitizam? Je li onda i Drustvo ljubitelja zivotinja elitisticko drustvo?
ne vuci me za jezik. ako na blogu i ima postova koji kriju vjecne mudrosti od vitalne vaznosti za covjecanstvo, oni se sigurno nece sami otkriti i grcevito samoreklamirati.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:25   #115
Quote:
Natch kaže:
ne vuci me za jezik. ako na blogu i ima postova koji kriju vjecne mudrosti od vitalne vaznosti za covjecanstvo, oni se sigurno nece sami otkriti i grcevito samoreklamirati.
Ali mi ne kazemo da krijemo vjecnu mudrost. Mi imamo ambiciju naci izdavaca. Ljudi koji pisu obicne dnevnicke zapise nemaju tu ambiciju. Mi ne smatramo njih zbog toga inferiornijim. Naprosto imaju druge ciljeve nego mi. Po cemu je to elitisticko?
Sudden Sid is offline  
Old 26.01.2005., 00:26   #116
Quote:
Sudden Sid kaže:
Ali po cemu je to elitizam? Je li onda i Drustvo ljubitelja zivotinja elitisticko drustvo?
naravno, Sid, prave se vazni, svojim okupljanjem zele poruciti da svi ostali mrze zivotinje. osim toga, nisu angazirali nezavisnog strucnjaka, da ih testira na poligrafu i utvrdi tko od njih stvarno voli zivotinje, a tko nestvarno...ccc...
Lucy Fair is offline  
Old 26.01.2005., 00:29   #117
Quote:
Sudden Sid kaže:
Ali mi ne kazemo da krijemo vjecnu mudrost. Mi imamo ambiciju naci izdavaca. Ljudi koji pisu obicne dnevnicke zapise nemaju tu ambiciju. Mi ne smatramo njih zbog toga inferiornijim. Naprosto imaju druge ciljeve nego mi. Po cemu je to elitisticko?
nisam komentirala vasu namjeru, nego dio rasprave, koja je otisla u blesavom pravcu. a ticala se kriterija kvalitete blogova. ideja sama po sebi nije losa, na blogu zaista ima autora (poput lucy) za koje sam mislila da vec izdaju i na blogu su iz ciste dosade. ja sam samo rekla kako bih ja to izvela. jer tesko da cete si sami izdati knjigu. morat cete naci urednika i izdavaca. a on ce opet morati voditi racuna o kvaliteti knjige i mogucnosti da ju proda.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 26.01.2005., 00:38   #118
dovoljno je naci sponzore.
koji ce financirati tiskanje.
vecina tiskara ima uz primarnu, registriranu i izdavacku djelatnost.
treba samo platiti lektora i postici dogovor s distributerima.
Lucy Fair is offline  
Old 26.01.2005., 00:38   #119
Prijedlog što se tice glasanja, a i mislim da je tehnicki izvedivo.
Da bi se sprijecilo da netko otvori 15 blogova i glasa 15 puta za sebe, nekako bi trebalo sloziti da glasati mogu samo oni koji su otvorili blog do pocetka natjecanja. Dakle, do ( karikiram ) 5.2. 2005 tko je otvorio blog, taj moze glasati, ostali ne.

kazem, samo prijedlog.

To bi onda bilo objektivno.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Old 26.01.2005., 01:12   #120
Hajde, budući da godinama radim u izdavaštvu, moram progovoriti koju o toj vašoj (potpuno nepotrebnoj) polemici. Prvo, pravo je bilo koje skupine da se organizira kako god ona hoće, po kakvom god programu hoće. Drugo, o kojem se god literarnom kružoku u povijesti radilo, uvijek su se autori udruživali po određenoj tematskoj ili programskoj poveznici. Treće, nitko ih nije birao, niti su oni koga birali. Našli su se jer su imali zajedničke interese. Četvrto, tko zna koliko je časopisa, recimo, utemeljio akademik Vlatko Pavletić? Ili radio u njima? Vjerojatno nitko, pa ću vam ja reći. Bio je urednik "Izvora", "Krugova", "Republike", "Kola", "Literature" i "Kritike". Šest utjecajnih listova, dakle. A kakav je bio književnik? Nikakav. Niti je imao tih pretenzija, bavio se uglavnom književnom kritikom. I iz tih časopisa povijest uglavnom pamti Slamniga, Šoljana, Mihalića, Slavičeka i ostale vrhunske pjesnike i prozaike. Je li vam jasno što želim reći? O vama će kao o piscima najprije odlučiti izdavač, koji će neke odbiti, a neke objaviti, a zatim i tržište. I gotova priča.

A onima koji se ne slažu s postupkom i programom dotičnih, ili s njihovim kriterijima - savjetujem da potraže znak "x" u gornjem desnom kutu svojih ekrana. I gotovo. Uostalom, nitko vam ne brani da pokušate nešto slično. Napokon, živimo u demokraciji. Ili možda ne?
stitch is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.