Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 21:18   #1
Peugeot 307 - iskustva

Jel netko ima i kakva su mu iskustva (održavanje, popravci, servisi...).
Naime, naišao sam na 307 SW, 2.0 benzin, full oprema (osim kože), '03 godina, 65000 km. Auto super izgleda, ima svu opremu koju sam htio pa i više (panoramski krov, alu felge......). E sad, svi smo naučili na njemce koji su malo preskupi, za ovih 11 000 eura se može kupiti narodni auto, passat ili golf. E sad dajte mi neko mišljenje iz iskustva pa da si olakšam dilemu.
Unaprijed hvala.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 22:29   #2
Poznajem nekoliko vlasnika P-307 i općenito im je stav da nikad više ne bi kupili Peugeot. Najčešći odgovor je kronična mehanička nepouzdanost, a zanimljivo, više pritužbi imaju vlasnici sa hdi motorima. Neki od kvarova nisu uopće sitnice, kao zamjena spojke, propuštanje hladnjaka, zamjena zadnjeg lonca, kvar common rail sustava, a najtragičnije je da su se desili na automobilima koji su prešli jako malo kilometara (ispod 60.000km) i bili održavani u skladu sa zahtjevima Peugeota. Intevali zamjene su 1 god / 20.000km za ulje, remen na 120.000km... Općenito održavanje je među povoljnijima, ali obzirom na kvarove ukupno nije jeftino.
Inače uzmi u obzir da je SW velik i težak autom pa je iluzorno očekivati potrošnju nižu od 10 litara sa dvolitrenim benzincem. Auto je inače dosta prostran i udoban (ako nema 17" gume), a i dojam kvalitete izrade je dosta dobar. Mislim da za taj novac možeš dobiti pouzdaniji auto te klase, možda jedino sa malo manje opreme.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 13:23   #3
nemoj kupit peugeot, mnogi nisu zadovoljni dosta se kvari. sve je to lijepo upakirano ali nekvalitetno
marin - os is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:16   #4
Quote:
vlatx kaže: Pogledaj post
Jel netko ima i kakva su mu iskustva (održavanje, popravci, servisi...).
Naime, naišao sam na 307 SW, 2.0 benzin, full oprema (osim kože), '03 godina, 65000 km. Auto super izgleda, ima svu opremu koju sam htio pa i više (panoramski krov, alu felge......). E sad, svi smo naučili na njemce koji su malo preskupi, za ovih 11 000 eura se može kupiti narodni auto, passat ili golf. E sad dajte mi neko mišljenje iz iskustva pa da si olakšam dilemu.
Unaprijed hvala.

Moja iskustva s P307 možeš vidjeti ovdje https://www.forum.hr/showthread.php?t=196114

Uglavnom, ja bi išao na neki drugi model...
ordnasg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:55   #5
Hvala na ovim iscrpnim informacijama.
Peugeot definitivno više nije u igri iako izgleda super ali mi je ipak važnija sigurnost da ću se vratiti s puta:-)
Hvala još jednom.
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 08:43   #6
Vidis, moj je moto; Jednom Peugeot - uvijek Peugeot!
Kupim novog, derem ga cca 4 godine i cca 120000 km u autoskoli pa opet novi. Trenutno ih imam 6, a ukupno sam ih imao 15ak. Gotovo nikad problema. Ono malo sto je bilo, bilo je u istoj ili cak manjoj mjeri nego kod narodnih kola.
__________________
Pas koji laje - nije dovoljno skuhan!
CSV Laki start is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:04   #7
Imam P307 sa 1.6 motorom, 2002 god. Prešao dosad 90000 km. Nije bilo nijednog problema. Sada imam ugrađen plin u njega i s plinom sam prešao 50000 km isto bez ikakvih problema. Večina problema je kod modela sa dizel motorom.
bajki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 09:20   #8
Nije mi bila namjera generalizirati i reci da 307 ne valja...ja sam sa svojim imao svakakve probleme (P307, 1.6benz, 2002.) koji živciraju i ne bi se smjeli javljati na novom automobilu...ali vecinu njih pripisujem musicavosti tog konkretnog auta i nesposobnosti servisa da ih popravi kako treba.

Ne velim da model ili proizvodjac ili francuski proizvodjaci generalno ne valjaju...osim toga u garazi imam i Citroen AX koji nije bas najkvalitetniji auto ali 100t km je napravio bez ikakvih problema, ali dok si kroz mjesec dana svaki tjedan sa 307 u servisu...onda to prilicno iritira.
ordnasg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 11:29   #9
vozim p307 iz 2002. 1.6, benzin, prvi vlasnik. redovno odrzavan u ovlastenom servisu (o tome malo kasnije). kilometara: cca 70000 (samo gradska voznja, godisnji odmor i malo do austrije od duzih putovanja.).

problemi?
nista gadnoga niti skupoga do sada.
u jamstvenom roku, u prvih 4mj starosti auta palila mi se signalizacija da je ugasen zracni jastuk za suvozaca. nevezano za doba dana ili zagrijanost motora ili koliko glasno radio svira, ili za polozaj saturna. jednostavno u TOKU voznje - PUFFF!
evo lampice da je zracni jastuk za suvozaca ugasen!
bio sam na servisu u auto maksimiru 3 puta i u auto paru 1, zagreb.
u am su zamijenili hrpu kablova, releje, osigurace, racunalo u stupu volana (po cjeniku taj komad elektronike kosta cca7000 kn). nisam nista platio jer je to bilo u jamstvenom roku. ali problem nisu otklonili. prilicno bahati i zivcani tadasnji sef servisa me pokusao uvjeriti, nakon 3. odlaska (tj. 4. dolaska/reklamacije) u servis da sam sam kriv jer sam ugradio neodgovarajuci komad opreme u auto (!?).
pazi sad: rijec je o AUTO RADIO UREDAJU (JVC kd-sh55)!
moje objasnjenje da se sva ugradnja svodi na ukljucenje standardnog ISO konektora od auta, u standardnu ISO uticnicu od radia nisu pomogla. ne, veli tip, taj auto radio nije na popisu peugeotove dozvoljene dodatne opreme i nije ga ugradila strucna osoba. na moje pitanje, da li on kada kupi npr. fen za kosu, trazi strucnjaka iz HEPa da mu ga ugradi ili to sam napravi nije imao pametnoga odgovora. a nije niti imao "popis dozvoljene audio opreme za p307". lose iskustvo.
zakljucak? nestrucni djelatnik ovlastenoga peugeotova servisa pokusava zbuniti korisnika prebacujuci krivnju.

uglavnom, problem sam rijesio.
problem je donekle bio u auto radio uredaju. dakako ne onako kako je bahati tip rekao. naime kaj. i auto i radio imaju "dim" funkciju (kada upalis kratka svijetla zatamni se display od radia), no auto ima samo on/off mogucnost a radio ima i mogucnost da samo malo zatamni display. odspojio sam zicu za "dim" i od tada tih problema nema. jastuk se normalno iskljucuje i ukljucuje kljucem.
to nije bio problem za koji bi optuzio peugeot, no mogu reci da je osoblje servisa nepotrebno promijenilo poprilicno dijelova. da su znali u cemu je rijec, svi bi bili sretniji.

drugi problem: skripa negdje iz prednjeg dijela, ispod motora. to je krivnja peugeota. rijec je o nekom prigusnom elementu napravljenom od gume izmedju dvije celicne ploce (4*7cm, otprilike). nakon nekog vremena, 4-6mj, od zamjene navedenoga, stvar se ponavlja. opet skripi prilikom prelaska preko npr. tramvajskih tracnica ili prilikom ubrzavanja do 4.brzine. nije skupo (cca 80kn) niti nije nista ozbiljno ali zivcira.

treci problem: rucica zmigavaca se ne vraca u sredisnji polozaj cak niti kada su kotaci potpuno izravnati. opet propust. ali nije strasno. nasao sam rjesenje za to.

cetvrti problem: lupkanje u gepeku. ma sitnica. rijesio sam i to.


dobre strane?
ne bi vjerovali ali ipak ih ima vise od losih .
-progresivni servo (volan mekan pri malim brzinama, tvrd pri velikim. nije to kao kod fiata sa onim "city" prekidacem - ovo je bolje.).
-abs i kocnice. super su. srecom po mene, taj dio je besprijekoran (diskovi tokareni na 40kkm; to bas i nije nesto....)
-udoban (par sati u gradskoj voznji), puno mjesta i za putnike odostraga
-ventilacija ok (koristim zamijenske filtere sa ugljenom). ima i mlaznice po podu za zadnju klupu.
-potrosnja po gradu sa klimom ljeti: 8.4 do 9.1 (prosjek iz zadnje tri godine, dvije osobe)
-potrosnja po gradu zimi, bez klime: 8.2 do 8.8 (prosjek iz zadnje tri godine, dvije osobe)
-do sada nisam imao izvan servisnih troskova (odlazim u ovlasteni servis u sisak, ovo je preporuka: idite u sisak na servis. ime servisa imate na peugeotovim web stranicama.)
-motor je tih i mirno radi (zato se i cuje ono skripanje). apsolutno nikakvih primjedbi
-kuplug i gas lagani za dozirati
-mjenjac ne zapinje i nema vibracija
-atermicko vjetrobransko staklo (je da je veliko, ali volan nije vruc od sunca). -veliki brisaci u kutevima karoserije obavljaju dobar posao
-u 5 godina zamijenjene 4 H7 zarulje (kratka svijetla), jedna stop lampa, jedna lampica u konzoli naprijed kod prekidaca ventilacije (na vw polu sam mijenjao stop lampe i pozicije tj P21/5W12V lampe svakih mjesec dana)
-limarija super (ima 12g jamstva na lim, prednji blatobrani su plasticni - sto je u redu, hauba je aluminijska)
-boja jednaka kao i kada je kupljen (metalik tamno plava)

da li bi ponovo kupio p307? kupio bi ga.
to je moj prvi francuski auto nakon 2 njemacka (vw) i jednoga talijanskog (fiat) i nisam nezadovoljan.

iskustva sa servisima u zagrebu su negativna ali auto je u redu.

malo dugacki post, ali nadam se da sam nekome pomogao.
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 11:43   #10
Kvragu, ovo nisam ocekivao. Da je tako los? Pa vidim da ga i taxisti upotrebljavaju sve vise i obitelji sa djecom.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 12:57   #11
Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Kvragu, ovo nisam ocekivao. Da je tako los? .
Pa da, taksisti vole aute koji se kvare do jaja
I laki start voli loše aute u auto školi
Ako pitaš moju sestru što misli o sušilici za veš, reći ce ti sve najgore.
A nema je
Tako ti je i sa "vozačima" nekih automobila
Jerry mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 13:35   #12
kod mišljenja o peugeotima, negativna iskustva se vrlo često prenose od nekog frenda, kolege, susjeda, punice... a pozitivna iskustva najčešće pišu vozači dotičnog auta!?
vrlo česta profesionalna deformacija na forumima, nevezana samo za puga već i za sve ostale aute...wtf!?
svi svoje konje hvale, a tuđe kude...

btw... imam i ja puga i opet ću ga kupit...
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 13:56   #13
Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
kod mišljenja o peugeotima, negativna iskustva se vrlo često prenose od nekog frenda, kolege, susjeda, punice... a pozitivna iskustva najčešće pišu vozači dotičnog auta!?
vrlo česta profesionalna deformacija na forumima, nevezana samo za puga već i za sve ostale aute...wtf!?
Upravo tako

Quote:
getriba_ kaže: Pogledaj post
btw... imam i ja puga i opet ću ga kupit...
Imam ih i ja nekoliko i bas narucujem jos nekoliko, al isto tako kupio bih bez problema i Opela, Toyotu...... bez obzira kaj pise "Pero" na forumu
No, Peugeot mi je bar najljepsi
__________________
Pas koji laje - nije dovoljno skuhan!
CSV Laki start is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 14:21   #14
neznam jesam li dobro shvacen:
auto ima losih strana, ali one dobre nadilaze lose!

moj p307 skripi, ali to nisu problemi zbog kojih bi nekome rekao da ne kupi peugeota. gradska voznja, koju uglavnom trpi moj auto, sigurno moze biti pokazatelj koliko su dobri motor, getriba, kocnice.

a dobri su!
floriian is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:23   #15
Meni je više impresivno da su zamjenili x000€ dijelova radi auto radija.

Hm. Možda su doista i u pravu kad vele, nesmijete ništa stavljati, uređaj nije provjeren od strane pežoa (gledam iz perspektive njihovog poslovanja).

Trebali su iščupati radio i reći : vozite 2 tjedna pa javite da li se javlja problem.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 20:13   #16
BOK
EVO DA SKRATIM PRIČU,IMAM PEUGEOT 307 HDI HS 2003GOD, PRVI SAM VLASNIK SADA IMA 147000KM.
NIKAD DO SAD NISAM IMAO PROBLEMA,VOZI BEZPREKORNO,A JEDAN PRIJATELJ IMA NOVOG PASATA KARAVAN 2.0 TDI,06G, NA 60000KM,RIKNUO UBRIZGIVAČ NA 3 CILINDRU,ZNAM I JEDNOG SA GOLFOM 5(NIKAD NA ZALENU GRANU),A RADNI KOLEGA MI IMA ALFU 156 JTD PA MU RIKNULA TURBINA,A MOJE MISLJENJE JE DA MORAS IMAT I MALO SRIĆE KOD NOVOG( I PUSTITE PRICE NJEMAC JE NJEMAC) A STA SE TICE NEKE KVALITETE MILIM DA JAPANCI SU NEUSPOREDIVO BOLJI OD NJEMACA OPĆENITO EUROPE
ETO TOLIKO ZA SAD
LIPI POZDRAV.....
noa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 10:38   #17
noa26 - ajde priznaj CSV da si to ti!!!
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 12:54   #18
Quote:
Sascha123 kaže: Pogledaj post
noa26 - ajde priznaj CSV da si to ti!!!
Ne.
Provjeri kod moderatora/administratora tko je taj klon.... i ciji je.
Osim toga, i da imam klona, nebi pisao velikim slovima i jos ovakve budalastine.


__________________
Pas koji laje - nije dovoljno skuhan!
CSV Laki start is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 10:20   #19
Ma šalim se. Znam da jedan ozbiljan vlasnik autoškole ne bi se spuštao na tu razinu. A i nije mi toliko stalo da gnjavim moderatore za takve sitnice i remetim im sanak...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:26   #20
Quote:
Sascha123 kaže: Pogledaj post
Ma šalim se. Znam da jedan ozbiljan vlasnik autoškole ne bi se spuštao na tu razinu....
:::: a nebi ni kupio 307 HDi
uzeo bi benzinca pa na plin
__________________
Pas koji laje - nije dovoljno skuhan!
CSV Laki start is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.