Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2008., 21:50   #1
3. polje

još jedno pitanje- molim da se malo detaljnije napiše o simbolici 3.polja.
osim prometa šta sve simbolizira?
braća i sestre?
susjedi? u kojem su polju?
informatika?iako mislim da ona spada u 11.polje.
sam internet?
trgovina-to znam da je 3.

ajde Fish i ostali...
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 01:08   #2
Simbolizira usporedbu, odnos, komunikaciju, razmjenu.....u sustini.
Ono sto dozivljavas kroz svoja osjetila ovdje usporedjujes sa sobom i svojim unutarnjim stanjem, procjenjujes druge i imenujes ih. Upijas ono izvana i uskladjujes s onim iznutra, kako bi dobio dojam sebe i drugih, sebe naspram drugih.

Ovdje takodjer razvijamo jezik i sposobnost komunikacije koja nam je potrebna za odnos s drugima. Pokrecemo mozdane vijuge, analiziramo, razmisljamo, shvacamo. Primamo i dajemo informacije. Ova kuca se odnosi na mentalnu aktivnost opcenito. Pricanje, pisanje....

Stoga ovo jest tvoja "bliza okolina", ono na sto prvo nailazis kada pogledas izvan sebe, tu se ubrajaju braca i sestre, rodjaci, prvi susjedi one osobe koje su tu ne zato jer mi odlucujemo iz nekog razloga da se zelimo druziti s njima (kao u 11. kuci), nego jer nam je tako "dano".

Pokazuje nasu pokretljivost, snalazljivost, sposobnost da djelujemo. Isto tako, sposobnost da prevarimo, nasamarimo i lazemo.

3. kuca je Merkurova kuca (Blizanci).
Merkur izmedju ostalog simbolizira:
percepciju, inteligenciju, sposobnost, pamcenje, pismenost, ucenje, vjestine, logiku, kraca putovanja, pokretljivost, svestranost, hitrost, znatizelju, brzopletost, bistrinu, dualnost, lazi, trikove, lopove.

Stoga se treca kuca moze povezivati s:
kracim putovanjima, sposobnosti usmenog i pismenog izrazavanja, rodjacima, "umnim" sposobnostima i poslovima, racunanjem, razmjenom (trgovinom).....



Informatika i internet "spadaju" pod Uran.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 13:18   #3
Da li 3. polje simbolizira Računovodstvo i na koji način?
Bolji od tebe is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 21:20   #4
hm...ja sam čula da je i treća kuća ljubavnika, ljubavnica, ovi šta vole izlete izvan braka ili u tudji brak/vezu .....
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 23:20   #5
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Da li 3. polje simbolizira Računovodstvo i na koji način?
Računovodstvo je disciplina koja se bavi zapisom svih financijskih transakcija pa kod njega prije svega mora postojati veza između:

1) 3. polja (pisanje, računanje)
2) polja financija (2. polje)


Računovođa je upravo ona osoba koja vrši te zapise (vodi račune) u poslovne knjige - zato 3. polje jer ono je vezano uz pisanje, knjigovodstvo, izvješća, račune, podatci...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 23:23   #6
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
hm...ja sam čula da je i treća kuća ljubavnika, ljubavnica, ovi šta vole izlete izvan braka ili u tudji brak/vezu .....
Odakle tj. to što si ti čula nama ništa ne znači ako ne navedeš astrološki izvor informacije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2020., 19:29   #7
Jack Dorsey, osnivač Twittera

https://www.astro.com/astro-databank/Dorsey,_Jack

MC u Blizancima, vladar Merkur u 3. polju komunikaciji, čini stelium koji je u opoziciji s Jupiterom u 9. polju, inozemstvo, globalna mreža.
Bolji od tebe is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.