Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 15:40   #61
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Volonter i humanitarac koji tvrdi da si je prodavačica/čistač sam/a kriv/a što se nije fakultetski obrazovao/la i da izvoli stoga prestat kukat. Mhm. Okay.
Pa zato i volontiraš (dakle, besplatno pomažeš nekome) da bi toj osobi olakšala trenutnu situaciju. Šta mislite šta volonteri inače rade? I zbog čega?
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:41   #62


Isuse Bože.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:41   #63
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Taman sam to htjela reć. Tema bi imala potencijal da joj krunski argument nije izrugivanje tudjom razinom obrazovanja.

Nije nečiji stupanj problem, nego što uhljebi šute, a potlačeni isto šute, jer se boje, pa grintaju u bradu.

I na kraju borbeni uglavnom odlaze, jer im se ne vode bitke za pasivnu masu.

Ili rade za sebe/stranog čovjeka.
Pa sute zato sto su previse duzni da bi uopce imali slobodu ikakvog izbora.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:42   #64
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
A ja ću se takodjer nasmijati tvom filigranski preciznom izboru potpisa.
moj potpis je moja stvar
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:42   #65
@Carice Da. :/ Medju ostalim. Ima i tudjih dugova koji se tu otplaćuju. Pritom mislim na one gospodje države.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:42   #66
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Niti znaš da li sam igdje drugdje živjela, niti sam pričala o ovome što ti govoriš, tako da ne vidim šta ti odgovorit na ovaj razgovor sa samim sobom.
Ok ispričavam se na nenamjerno nanesenom podcjenjivanju. Govorim da su neki ljudi s pravom revoltirani. Što je HR siromašnija i sjebanija to i sami pedigre bivanja Hrvatom manje vrijedi. Isto kao kad netko iz Bugarske dođe u Kanadu ili USA prvo što o njemu pomisle, kakva vukojebina i tog nekog gledaju kao na potencijalnog lopova, krimosa, jadnika, /umetnipoželji/. Samim time ti ponude i satnicu onu najnižu moguću za tu poziciju.
Onoga tko dolazi iz UK, Francuske, Italije, Njemačke, Norveške tako ne gledaju. A brže i napreduju u životu. Govorimo o podjednakim ljudima, ništa ekstra. Što ti je zemlja bogatija to si i to kao državljanin te zemlje cjenjeniji.

Ja izbjegavam svaki razgovor o hrvatskim plaćama u Kanadi. Da me ne gledaju iz sažaljenja.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:43   #67
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
Pa zato i volontiraš (dakle, besplatno pomažeš nekome) da bi toj osobi olakšala trenutnu situaciju. Šta mislite šta volonteri inače rade? I zbog čega?
Volonteri su obezvredjivaci rada i kradljivci radnih mjesta isto ko i roboti.

No work for nothing
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:50   #68
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Volonteri su obezvredjivaci rada i kradljivci radnih mjesta isto ko i roboti.

No work for nothing
Ne bih se baš složila. Osobno jako cijenim volontere i volonterski rad, mislim da su dobra protuteža (ili nadopuna) tržištu na kojem u nekim fazama života možeš prilično loše stajati

Npr. što ako djetetu trebaju instrukcije ili želi učiti strani jezik, a roditelji mu nisu u mogućnosti platiti? U Zg postoje volonteri koji to rade besplatno
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:56   #69
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Ok ispričavam se na nenamjerno nanesenom podcjenjivanju. Govorim da su neki ljudi s pravom revoltirani. Što je HR siromašnija i sjebanija to i sami pedigre bivanja Hrvatom manje vrijedi. Isto kao kad netko iz Bugarske dođe u Kanadu ili USA prvo što o njemu pomisle, kakva vukojebina i tog nekog gledaju kao na potencijalnog lopova, krimosa, jadnika, /umetnipoželji/. Samim time ti ponude i satnicu onu najnižu moguću za tu poziciju.
Onoga tko dolazi iz UK, Francuske, Italije, Njemačke, Norveške tako ne gledaju. A brže i napreduju u životu. Govorimo o podjednakim ljudima, ništa ekstra. Što ti je zemlja bogatija to si i to kao državljanin te zemlje cjenjeniji.

Ja izbjegavam svaki razgovor o hrvatskim plaćama u Kanadi. Da me ne gledaju iz sažaljenja.
Ma je, zašto bih se osjetila podcijenjeno. Samo sam pričala o nečem drugom.
A to je odlazak u bolju zemlju a konstantno kukanje o odvratnosti života u Hrvatskoj, dok živiš u, say, Finskoj, Danskoj ili Njemačkoj.

Ovu tvoju problematiku kužim. To jest, kužim šta hoćeš reć. Čudi me da bi Kanada imala takvu reakciju, obzirom koliko je Rvata tamo. Meni je pola rodbine i mnogo prijatelja u Kanadi i nisu se osjetili nižom vrstom. Ne znam šta reć. Frendovi po skandinavskim zemljama su jako zadovoljni. Dva para vrlo bliskih frendova su u Njemačkoj, jako zadovoljni.

Ali svima im je zajedničko da imaju neki cilj i da ga se drže i da im je ovdje bilo daleko, ali daleko gore nego tamo. A možda su imali uz to i prstohvat "sreće".

Znam i ove šta su se vratili, ali ti su u startu ovdje imali za sebe bolju predispoziciju.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:59   #70
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
Ne bih se baš složila. Osobno jako cijenim volontere i volonterski rad, mislim da su dobra protuteža (ili nadopuna) tržištu na kojem u nekim fazama života možeš prilično loše stajati

Npr. što ako djetetu trebaju instrukcije ili želi učiti strani jezik, a roditelji mu nisu u mogućnosti platiti? U Zg postoje volonteri koji to rade besplatno
Postoje li i fakulteti koji će mu ponuditi besplatno studiranje i smještaj u drugom gradu da ne mora poslije biti, božesačuvaj, prodavačica?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:06   #71
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Postoje li i fakulteti koji će mu ponuditi besplatno studiranje i smještaj u drugom gradu da ne mora poslije biti, božesačuvaj, prodavačica?
u Zg postoji besplatan smještaj

što se tiče fakulteta, školarina se može odraditi na samom fakultetu
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:12   #72
Pročitala sam sve postove i slažem se sa Sunčicom.
Ne možete mi reći da prilikom upisa u srednju školu ne znate i ne razmišljate o tome kakav će vam život biti u budućnosti i što vam odabrana struka može pružiti. Npr. prodavačice imaju manje-više jednako loša primanja zadnjih 20 godina u RH i samo ak si bedast možeš pomisliti da će se to ubrzo izmijeniti. Btw. isto tako su loše plaćene i u EU.

Klinci ne upisuju srednju trgovačku jer baš imaju strašnu želju raditi na blagajni. Upisuju ju najčešće djeca s lošim ocjenama koja ne znaju kuda bi poslije osnovne a baš im se neće u obrtničke smjerove.
Kronično nam fali svih vrsta majstora, kuhara, medicinskog osoblja al tamo treba puno više šljakati nego u trgovini.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:16   #73
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
u Zg postoji besplatan smještaj

što se tiče fakulteta, školarina se može odraditi na samom fakultetu
šta stvarno? kako?

Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve postove i slažem se sa Sunčicom.
Ne možete mi reći da prilikom upisa u srednju školu ne znate i ne razmišljate o tome kakav će vam život biti u budućnosti i što vam odabrana struka može pružiti. Npr. prodavačice imaju manje-više jednako loša primanja zadnjih 20 godina u RH i samo ak si bedast možeš pomisliti da će se to ubrzo izmijeniti. Btw. isto tako su loše plaćene i u EU.

Klinci ne upisuju srednju trgovačku jer baš imaju strašnu želju raditi na blagajni. Upisuju ju najčešće djeca s lošim ocjenama koja ne znaju kuda bi poslije osnovne a baš im se neće u obrtničke smjerove.
Kronično nam fali svih vrsta majstora, kuhara, medicinskog osoblja al tamo treba puno više šljakati nego u trgovini.
ta djeca koja upisuju takva zanimanja uglavnom dolaze iz jednog mindseta koji ih usmjerava (ili ne usmjerava, bolje rečeno) u nekom smjeru.

okretanje unazad i žaljenje za nečim ili žaljenje na nešto nije rezervirano samo za višu kastu.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:24   #74
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
u Zg postoji besplatan smještaj

što se tiče fakulteta, školarina se može odraditi na samom fakultetu
Ajde lijepo prestani srat.

I, koliko si studirala medicinu? U roku?
Specka prošla bez frke?
Besplatno si uletjela?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:31   #75
A gle Alexa, ja sam studirala 4 godine. Upisala faks bez problema, nakon prijemnog bila 4.na listi, nije medicina al nije ni Vern. Bila u domu, mjesečno je tada smještaj koštao 122kn.
Hranila se u menzi.
Radila uz faks od 2.godine do diplome.

Nije da se ne može.
I bilo mi je to divno vrijeme.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:33   #76
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
u Zg postoji besplatan smještaj

što se tiče fakulteta, školarina se može odraditi na samom fakultetu
ja sam odradila život u domu dolaskom u zagreb. zanima me gdje je to besplatan smještaj?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:40   #77
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
A gle Alexa, ja sam studirala 4 godine. Upisala faks bez problema, nakon prijemnog bila 4.na listi, nije medicina al nije ni Vern. Bila u domu, mjesečno je tada smještaj koštao 122kn.
Hranila se u menzi.
Radila uz faks od 2.godine do diplome.

Nije da se ne može.
I bilo mi je to divno vrijeme.

A gle, Bond Wannabe i ja isto. Radila sam od srednje, sama živjela sa 19, platila sve svoje godine fakulteta, radila pritom i jela u menzi. E, pa?

Daje li mi to pravo da kažem da je prodavačica, dadilja ili čistač zaslužio/la bit tu gdje je? I da mora trpjet nezadovoljstvo ni manje ni više nego zemljom zbog toga? U vrijeme kada su i magistri konobari? Pa štaci da jesu? To su isto poslovi i potrebni su društvu u kojem živimo. I to nelaki poslovi.

Ne. Svako stavljanje sebe iznad druguga zbog tudjih okolnosti u koje nismo upućeni je snobizam i dno.
Jer, koliko god smo bili samostalni, imali smo i priliku. Dobili smo je.

Tako da neki ljudi se trebaju prestat uzdizat da bi spustili ljude koji nisu "njihova klasa". Radi OKOLNOSTI. Odurno je.

p.s. praksa je pokazala da ljudi koji ovako seru po tudjim "neuspjesima" često iznose alternativne činjenice o sebi, pa nije loše sve to uzimat sa većom dozom soli.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:44   #78
A jbg koliko bi po tebi trebalo biti plaćeno radno mjesto prodavača ili čistača?
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:45   #79
Više od iznosa socijalne pomoći.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:46   #80
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
pa stupanj edukacije i ono što znaš raditi određuje ti plaću.
Ne, plaću ti određuje ono koliko su drugi ljudi spremni platiti za tvoj rad.
To što je obrazovanje u korelaciji sa plaćom, ne znači da više obrazovanje po defaultu nosi višu plaću, niti da bi trebalo.
Tržište određuje poštenu cijenu rada, a ne papiri i birokracija.

Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
ne omalovažavam ničiju razinu obrazovanja, ali ne možeš uspoređivati nekoga s trogodišnjom srednjom školom i onoga koji je išao do doktorata
Ovisi.
Nekad je doktorat gora stvar od trogodišnje srednje, dovoljno je samo pogledati slučaj one Katarine Peović Vuković i njoj sličnog društva.

Osim toga, topic generalno stoji, jer je istina da previše ljudi samo stoji tamo gdje su ih okolnosti stavile, ima pogrešne vrijednosti i očekuje da im “oni” riješe probleme.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.