Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2009., 16:17   #21
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... da, ali se i u društvu očituju promjene. I recesija koja polagano uzima maha vodi ka tomu da odumiru lažni, loši segmenti i gospodarstva i društva, općenito da bi se kasnije, nadam se, rodili oni segmenti koji će nositi istinske vrijednosti. I baš mi se čini da će se to događati u stilu Plutona - sporo, bolno, dugotrajno, temeljito osim kod onih koji shvaćaju da je svako odumiranje rađanje nečeg novog i da ga treba prihvatiti kao neizbježan proces i, unatoč strahu i neizvjesnosti mu se prikloniti. Jer, Pluton ne daje pravo izbora, njegovo je djelovanje neminovno.
kraj liberalnog (strijelac) kapitalizma.
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 16:29   #22
T kvadrat- Pluton-Saturn-Uran

jedan forumaš mi skrenuo pažnju pa iskopah nešto o tom događaju, iako nije aktualan sada i ovog trena, ali da znate što nas čeka za godinicu dana

naime, 01.08.2010. Pluton u Jarcu postaje žarište (apeks) kardinalnog T-kvadrata Pl Sa Ur
Payback time!

pa evo zanimljivog teksta

PLUTON U JARCU: LOŠ, GORI, NAJGORI – NAPLATA
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 10:31   #23
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Izvukog ovo sa topica "Pluton ulazi u Jarca"...

Koliko je još "sretnika" kojima će se ovaj jedinstveni događaj odvijati preko neke od osobnih planeta?
Meni će se sve prelomiti preko Venere, vladarice asc odnosno 1. polja, zatim 2. polja i 9. polja... Kako će u stvarnosti izgledati ta transformacija, ne mogu ni zamisliti, ali nakon što Pluton iskvadrira Veneru, Saturn je opozicionira a Uran pregazi, sumnjam da će puno ostati od nje..
evo kako rekoh,

s bloga Sanje Perić text o nekim stvarima koje nas čekaju u 2010 a uključuju i Pl u Jarcu

dolazimo do preostalih aspekata koji će nas pratiti u 2010, ali i više godina nakon 2010: Kvadrat Saturna i Plutona, kvadrat Jupitera, Urana i Plutona, i opozicija Saturna sa Jupiterom i Uranom
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 19:32   #24
Raspad simbioze

Pluton u Jarcu prije svega znači raspad simbioze na našoj planeti.Priroda više s čovjekom nema o čemu razgovarati;ona argumentima svoje moći i do srži povrijeđene nutrine uzvraća monologom (a tako je dugo nuđen dijalog).Naravno,to je ekološka katastrofa;poplave,potresi,pogubna zračna kolebanja,zagađenja itd.itd.Leševe svih zločina koje je čovječanstvo (čit.naše dično novo ind.doba) gotovo cijelo stoljeće pokapalo iskapajući "mrtve", naša majka zemlja izbacuje na površinu.Nedostaju još,pored nafte,samo plinske katastrofe i nažalost nove bolesti koje će se neminovno pojaviti kao posljedica globalnog zatopljenja i otapanja ledenjaka.

Pluton odustaje od komunikacije s ljudima i polako se povlači.Medicina ulazi u razdoblje suočavanja s bolestima za koje nema jasnih ni pojmova ni odgovora.
Vjernici bi s pravom rekli : " Prst božji ".

U sferi društvenih zbivanja,Pluton govori o tome da život svih institucija moći i njihovih predstavnika ulazi u fazu kada ih On više zaštititi ne može.Još neko vrijeme može ih iza njihovih ekspozitura kriti,ali u principu,u sjeni svih tih zbivanja vlast nad njihovom sudbinom već je predana u druge ruke.

Ne zaboravimo i to,da se Neptun uskoro vraća kući ! Ono što če tamo zateći nimalo mu se neće dopasti! Ali to je druga priča.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 01:27   #25
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Pluton u Jarcu prije svega znači raspad simbioze na našoj planeti.Priroda više s čovjekom nema o čemu razgovarati;ona argumentima svoje moći i do srži povrijeđene nutrine uzvraća monologom (a tako je dugo nuđen dijalog).Naravno,to je ekološka katastrofa;poplave,potresi,pogubna zračna kolebanja,zagađenja itd.itd.Leševe svih zločina koje je čovječanstvo (čit.naše dično novo ind.doba) gotovo cijelo stoljeće pokapalo iskapajući "mrtve", naša majka zemlja izbacuje na površinu.Nedostaju još,pored nafte,samo plinske katastrofe i nažalost nove bolesti koje će se neminovno pojaviti kao posljedica globalnog zatopljenja i otapanja ledenjaka.

Pluton odustaje od komunikacije s ljudima i polako se povlači.Medicina ulazi u razdoblje suočavanja s bolestima za koje nema jasnih ni pojmova ni odgovora.
Vjernici bi s pravom rekli : " Prst božji ".

U sferi društvenih zbivanja,Pluton govori o tome da život svih institucija moći i njihovih predstavnika ulazi u fazu kada ih On više zaštititi ne može.Još neko vrijeme može ih iza njihovih ekspozitura kriti,ali u principu,u sjeni svih tih zbivanja vlast nad njihovom sudbinom već je predana u druge ruke.

Ne zaboravimo i to,da se Neptun uskoro vraća kući ! Ono što če tamo zateći nimalo mu se neće dopasti! Ali to je druga priča.

Zanima me jedna stvar kod tog plutona: kad on bude na zadnjem stupnju jarca,znači tek što on ne uđe u vodenjaka,daj će se stvari početi mijenjati mislim ono u vezi prirode,budući da je vodenjak znak humanizma i okrenut je prirodi više od jarca
Kako će se odvijati stvari?
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 20:26   #26
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Zanima me jedna stvar kod tog plutona: kad on bude na zadnjem stupnju jarca,znači tek što on ne uđe u vodenjaka,daj će se stvari početi mijenjati mislim ono u vezi prirode,budući da je vodenjak znak humanizma i okrenut je prirodi više od jarca
Kako će se odvijati stvari?
Tek sam danas po prvi put opet na Forumu pa odgovor na tvoje pitanje protkano vapajem za daškom nade pomalo kasni.

Pluton se,kao što rekoh,povlači iz komunikacije sa zemljanima !
Dugo,dugo i predugo je posredstvom medija zvanih,Ekološki pokreti,slao poruke čovječanstvu,a ne zaboravimo da su tu bila i istraživanja i činjenice za koje inertna masa (čit.prosti puk) nikada nije saznala.O tome mnogo govore neki od svjedoka kao npr.,Jean Ziegler u svojoj knjizi," Novi gospodari svijeta ".

Pluton dakle u tranzitu kroz Jarca ostaje indiferentan na zbivanja u prirodi.Do sada nas je štitio!To znači da ulazimo u razdoblje metastaza zelenog pokrova;gubitka kontrole nad zagađenjem zračnog omotača,gubitka kontrole nad zbivanjima u utrobi "majke zemlje",što već i imamo u vidu reakcija vulkana i katastrofalnog izljeva nafte;naravno i tektonski potresi su tu ...

Neću namjerno,jer je to već dobro znano,govoriti da Pluton jasno ukazuje na "proročanstvo" koje je već odavno postalo sastavni dio naše svakodnevne frazeologije; " HARD RAIN WILL FALL!".Govori naravno o enormnim količinama i oblicima padalina pa čak i onim kojih se znanstvenici osobito pribojavaju;padavinama krhotina nebeskih tijela.O našoj nemoći nad poplavama ionako več sve znamo.

No da ti konkretnije odgovorim!
Pluton na izlasku iz Jarca okrenut je od zemlje,a jedina je svijetla točka u svemu da čovjeku slijedi katarza.Slutiš dakle pravo,trebali bi biti udareni temelji novoga doba.

NOSTRADAMUS JE PROMAŠIO SAMO ZA TREN...!

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 00:27   #27
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Tek sam danas po prvi put opet na Forumu pa odgovor na tvoje pitanje protkano vapajem za daškom nade pomalo kasni.

Pluton se,kao što rekoh,povlači iz komunikacije sa zemljanima !
Dugo,dugo i predugo je posredstvom medija zvanih,Ekološki pokreti,slao poruke čovječanstvu,a ne zaboravimo da su tu bila i istraživanja i činjenice za koje inertna masa (čit.prosti puk) nikada nije saznala.O tome mnogo govore neki od svjedoka kao npr.,Jean Ziegler u svojoj knjizi," Novi gospodari svijeta ".

Pluton dakle u tranzitu kroz Jarca ostaje indiferentan na zbivanja u prirodi.Do sada nas je štitio!To znači da ulazimo u razdoblje metastaza zelenog pokrova;gubitka kontrole nad zagađenjem zračnog omotača,gubitka kontrole nad zbivanjima u utrobi "majke zemlje",što već i imamo u vidu reakcija vulkana i katastrofalnog izljeva nafte;naravno i tektonski potresi su tu ...

Neću namjerno,jer je to već dobro znano,govoriti da Pluton jasno ukazuje na "proročanstvo" koje je već odavno postalo sastavni dio naše svakodnevne frazeologije; " HARD RAIN WILL FALL!".Govori naravno o enormnim količinama i oblicima padalina pa čak i onim kojih se znanstvenici osobito pribojavaju;padavinama krhotina nebeskih tijela.O našoj nemoći nad poplavama ionako več sve znamo.

No da ti konkretnije odgovorim!
Pluton na izlasku iz Jarca okrenut je od zemlje,a jedina je svijetla točka u svemu da čovjeku slijedi katarza.Slutiš dakle pravo,trebali bi biti udareni temelji novoga doba.

NOSTRADAMUS JE PROMAŠIO SAMO ZA TREN...!

Pluto se zadržava u jednom znaku po 15.godina,ali dok je u tom znaku on ne djeluje svaki dan na masovne događaje koji se odvijaju na našoj zemlji,dakle koji bi to aspekti trebali biti da kažemo da je njegovo djelovanje najupečatljivije kad on (pluton)bude tranzistirao vodolijom po izlasku iz jarca.I kad bi to otprilike bilo (datumi).
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 16:37   #28
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Pluto se zadržava u jednom znaku po 15.godina,ali dok je u tom znaku on ne djeluje svaki dan na masovne događaje koji se odvijaju na našoj zemlji,dakle koji bi to aspekti trebali biti da kažemo da je njegovo djelovanje najupečatljivije kad on (pluton)bude tranzistirao vodolijom po izlasku iz jarca.I kad bi to otprilike bilo (datumi).
Pogledaj u efemeride, kada se susreće s Jupiterom u Vodenjaku !

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.06.2010. at 10:13. Reason: caps lock
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 22:48   #29
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Pogledaj u efemeride, kada se susreće s Jupiterom u Vodenjaku !

Jupiter ulazi u vodenjaka 2031.godine,a 5.02.2033 je sa plutonom u egzaktnoj konjukciji,ali ne razumjem što će se desit,znam samo da čim je pluton i jupier,sigurno će biti svijet biti na udaru nečeg masovnog, a budući da je konjukcija u vodenjaku,nešto povezano sa humanizmom ili tehnologijom. . .
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.06.2010. at 10:14. Reason: caps lock iz quota
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 10:03   #30
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Jupiter ulazi u vodenjaka 2031.godine,a 5.02.2033 je sa plutonom u egzaktnoj konjukciji,ali ne razumjem što će se desit,znam samo da čim je pluton i jupier,sigurno će biti svijet biti na udaru nečeg masovnog, a budući da je konjukcija u vodenjaku,nešto povezano sa humanizmom ili tehnologijom. . .
To je novi, pročišćeni čovjek !

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 18.06.2010. at 10:14. Reason: caps lock
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 10:20   #31
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Jupiter ulazi u vodenjaka 2031.godine,a 5.02.2033 je sa plutonom u egzaktnoj konjukciji,ali ne razumjem što će se desit,znam samo da čim je pluton i jupier,sigurno će biti svijet biti na udaru nečeg masovnog, a budući da je konjukcija u vodenjaku,nešto povezano sa humanizmom ili tehnologijom. . .
I još nešto! Natjerala si me da progledam u efemeride.Potkrao ti se previd.Jupiter u Vodenjaka ulazi od 11. na 12., odnosno po nekima 12. na 13-ti travnja 2032.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 14:55   #32
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
I još nešto! Natjerala si me da progledam u efemeride.Potkrao ti se previd.Jupiter u Vodenjaka ulazi od 11. na 12., odnosno po nekima 12. na 13-ti travnja 2032.

Sada sam vidjela točno ulazi u vodenjaka (Jupiter) 12.04.2032,a 11.04.2032 je još u u jarcu na 29°
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 23:43   #33
Pluton simbolizira umiranje, kraj, završetak, rušenje postojećeg - iz razloga da može nastupit nešto novo, baš kao što on i jest ustvari zadnji planet u sunčevom sustavu i kao takav simbolizira kraj. al zanimljivo kak u zadnje vrijeme ljudi imaju dvojbu dali je Pluton planet ili nije, isto tako ljudi imaju dvojbu dali je smrt potpuni kraj ili nije. tu je taj aspekt mističnog u Plutonu, njegova tajanstvenost, da se zapitaš jel je il nije i zašto toliko tajni ima u sebi, baš kao i osobe koje su pod njegovom vladavinom - škorpioni. Pluton je kao Šiva u hinduizmu, mora razarat da Brama (kreator) može ponovo kreirat. Kad Pluton uđe u Jarca a Jarac je na kraju krajeva i simbol zla:

očekuje se da će ga Pluton uništiti, a to i radi polako i postepeno, došli smo do faze otkrivnja Iluminata, sve je više portala kod nas o mreži ne ljudi koji vladaju iz sjene, vođeni nekim entitetom zla. Otkrili smo ih a za nekoliko godina pobjeđujemo zlo
Dredloksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:52   #34
M Fish ja mora bit da ću faliti temu opet pa ću samo ukratko navest jedno primjecivanje.
Kako Uran vlada internetom/masama, a Pluton želi kontrolirati sve što dotakne...
Tako se danas može otkriti preko vašeg smartphona svaki pokret, što gledate.. a i na laptopu vam se većinom izbacuju reklame za ono što ste guglali... Željeli su i naplaćivati you tube npr. ali su se mase (uran) pobunile (uran)... Uglavnom Pluton je ostvario kontrolu na drugi način, gledala sam neki dan na Galileu kako hakeri mogu stvarno svašta napraviti... Da ne dužim sad jer sam biće fulala temu, ali eto da podjelim primjecivanje...
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 23:54   #35
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
M Fish ja mora bit da ću faliti temu opet pa ću samo ukratko navest jedno primjecivanje.
Kako Uran vlada internetom/masama, a Pluton želi kontrolirati sve što dotakne...
Tako se danas može otkriti preko vašeg smartphona svaki pokret, što gledate.. a i na laptopu vam se većinom izbacuju reklame za ono što ste guglali... Željeli su i naplaćivati you tube npr. ali su se mase (uran) pobunile (uran)... Uglavnom Pluton je ostvario kontrolu na drugi način, gledala sam neki dan na Galileu kako hakeri mogu stvarno svašta napraviti... Da ne dužim sad jer sam biće fulala temu, ali eto da podjelim primjecivanje...
nema težnju kontroli sam po sebi Pluton, jer dominacija i potreba da se ima kontrola nad masom ili pojedincem je stvar Saturna i Jarca.
Jarac je znak mjesečevog izgona, a Mjesec je planeta privatnosti, stoga u ovom znaku vlast ili onaj tko ima poziciju da upravlja, podređuje sve sebi i na način da kontrolira svoju okolinu zadirući u privatnost i intimu. Mase također predstavljene su Mjesecom, a ne Uranom. Mase su narod (MO). Uran je društvo, a s obzirom da se nalazi u Ovnu, vrijeme kada se očekuju radikalne društvene promjene.
Pluton je moć. Ispoljavanje i/ili pokušaj zadobivanja moći nad bilo čime opisuje se položajem Plutona u znaku. Dok je bio u Strijelcu (1995-2008) radilo se o snažnom uticaju preko obrazovnih i vjerskih institucija, a sad kad je prešao u Jarca političke i državne institucije.
Kako su Pluton u Jarcu i Uran u Ovnu u kvadratu, ovo označava sukob starog (Cap) sa novim (Ar) i potrebu da se unesu promjene čak i prisilno (PL90). Pluton nije označitelj za kontrolu, ali Pluton u Jarcu uz položaj ima potrebu da ima i moć uticanja na društvo.
Hakeri su inače Uran....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 09:30   #36
@ saradonija

Sporazumjeva da onaj tko ima moć automatski ima kontrolu. Ili ti ga zbog čega zapravo Pluton želi moć? Što od nje dobiva ako ne kontrolu?
Nemam puno iskustva s astrologijom i zbilja cijenim pojašnjenje, hvala

I može li jedan kratak osvrt na konjukciju Saturna i Plutona, čisto da skužim cilj te dvije energije kada se planete prožimaju...Tnx

Zadnje uređivanje Subspace : 20.05.2013. at 09:36.
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:25   #37
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
Sporazumjeva da onaj tko ima moć automatski ima kontrolu. Ili ti ga zbog čega zapravo Pluton želi moć? Što od nje dobiva ako ne kontrolu?
Nemam puno iskustva s astrologijom i zbilja cijenim pojašnjenje, hvala

I može li jedan kratak osvrt na konjukciju Saturna i Plutona, čisto da skužim cilj te dvije energije kada se planete prožimaju...Tnx
Moć i kontrola. Pluton i Saturn. Pluton koristi moć da bi utjecao na masu, dok Saturn ima potrebu da je drži pod nadzorom, da je kontrolira.
Naprimjer u negativnom kontekstu kad su u pitanju mediji, Saturn kao planet kontrole će koristiti cenzuru informacije, dok će Pluton manipulirati informacijama kako bi uticao na mase i njihovo mišljenje. Saturn kontrolira, Pluton manipulira. Jedno može ići s drugim (SA0PL), ali i ne mora.
Već se pisalo o tome.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:26.