Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2013., 23:59   #61
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...
- da moramo imati svijest o njihovu prisustvu "u sebi"
- "da im moramo pustiti" da se manifestiraju (djeluju) kroz nas
... "svijest o njihovu prisustvu u sebi" znači da se one nas "dodiruju" preko osobnih tijela i točaka, zar ne (na takav način "ulaze u nas"?
A "pustiti da se manifestiraju kroz nas" znači pustiti, a ne kontrolirati, zar ne?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, one su izvan našeg utjecaja, ali ono što možemo jest kontrolirati ponašanje u ovisnosti o njihovom utjecaju. Pod tim prije svega mislim na "rad na sebi" na način da osoba širi vlastitu svijest jer nivo svijesti kod pojedinca ima utjecaj na to kako će se na njega manifestirati utjecaj vanjskih planeta (transsaturna). Drugim riječima kako Arroyo kaže "svjesnija osoba je sposobnija da bude provodnik (kanal) za najčistije, najistančanije i najkonstruktivnije manifestacije vanjskih sila".
... "kontrolirati ponašanje" znači kontrolirati osobna tijela i osobne točke (ASC), a ne kontrolirati Urana, Neptuna i Plutona?
I ovo "rad na sebi" podrazumijeva rad na svom Suncu, Mesecu, Merkuru, Veneri i Marsu, zar ne?

Sorry na ovoliko upitnika, pitam da vidim jel se ovo pod navodnicima odnosi na ono što ja mislim.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 00:11   #62
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ne bih rekla da je kontradiktorno. Ja ne kažem da sve treba riješiti unutar sebe, samo ona stremljenja koja dolaze iz tebe samoga.
Recimo, situaciju sa susjedom ne bih nikako rješavala na taj nacin.
Ti si odlučila ne poduzeti ništa i problem rješavati u okviru sebe same.
Ja to ne bih napravila. Da gospodin susjed pije propisane lijekove ne bi upropaštavao moj zivot. Ja bih zvala policiju svaki dan dok im ne bi dosadilo pa bi ga prijavili nadležnim službama koji bi ga smjestili gdje spada. Ili bi počeo piti lijekove.
... susjed baca namještaj i noževe po stanu, a ja da ga idem tjerati da pije lijekove ... nema šanse. Kada sam se doselila, mislila sam da ih je gore troje, a ne jedan čovjek ... Stvari su se ionako riješile "same od sebe", ovaj se je valjda istrošio i sve porazbijao i u stanju pribranosti odlučio na nekakvu terapiju na koju valjda redovito odlazi pa nema napadaje. A ja sam se naučila izdići iznad takve situacije radeći na svom Merkuru i Mjesecu.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 00:35   #63
Quote:
honey_b kaže: Pogledaj post
Nisam se selila zbog svog posla, vec posla mog partnera. Mogla sam, naravno, ostati u prethodnoj zemlji, ali onda ne bih bila s njim. A mogao je i on odbiti taj posao... U biti po meni su to situacije laznog izbora. Da sam ostala, patila bih emotivno. Ovako sam imala nekih drugih problema (npr. pronalaska sadasnjeg posla).

A kad smo poceli svoju vezu prije puno godina, nije se nikako moglo predvidjeti da bi nas put naveo ovdje. Pa da to sasjecem odmah u korijenu, k'o Anida

Sve su ovo, u biti, trivijalni primjeri.

Kartu cu staviti sutra, kad budem na svom kompjuteru. Ako ti se da pogledati, posljednji put sam je stavljala ovdje: (post 108, sa tadasnjim tranzitima)
https://www.forum.hr/showthread.php?t=454955&page=6

edit: jos da dodam, meni posao kao posao u smislu karijere uopce nije bitan. samo je bitan priliv prihoda. zato mi nije bilo tesko napustiti prosli posao da bih bila sa svojim partnerom.
ok, znači selidbe su radi tvog partnera, onda 7k...tamo je vladar Saturn fokus planeta t-kvadrata sa Venerom u 10k i Uranom u 4k.
Problem je Saturn. Kvadrira ti ambicije i dom. Ovaj t-kvadrat opisuje tvoju situaciju i ono što si pisala....Saturn, usput rečeno u izgonu, nije povoljan, ali je jak jer je u 1k pa nepovoljno utiče na tvoju osobnost i život općenito (želiš stabilnost ali je nema), konjukcija je sa Mjesecom - ako si čitala ranije što sam pisala na ovoj temi, upravo si primjer natalne karte gdje MO i SA prema 1k kada se nađu nepovoljno govore o događajima (sudbini) nad koje jako malo do nikako nemamo utjecaj. To je ono osnovno što se gleda kada posmatramo koliko ko ima uticaja na svoj život u smislu ide li onako kako osoba želi i zamisli ili mu život nosi razne događaje pa mora da ih prihvaća....Mjesec i Saturn vs. Sunce i Uran.

Izbor je bio dakle on (Saturn) ili ti (MO) i tvoje želje vezano uz dom (VE180UR), izabrala si Saturna......kako je Mjesec u konjukciji, kako i reče....patila bi emotivno....(ili možda ne bi previše ako bi to vrijeme samoće (MO0SA) potrošila na tečaj modeliranja gline (VE90SA)....

Naravno da ne možemo uvijek znati baš sve što će se desiti u nekoj dalekoj budućnosti, ali uvijek postoje momenti, životne prekretnice, kada se donose odluke. Odlučila si tako kako jesi i onda treba živjeti s posljedicama svojih odluka. Opcije uvijek postoje, al nam se često ne sviđaju....Sastavni dio života je da se sastoji i od povoljnih i od nepovoljnih trenutaka. Kada se to prihvati, to je velika stvar....ali malo ko je u stanju...
Isto ko oni drevni alkemičari koji nisu mogli prihvatiti starenje kao činjenicu pa su protratili život tražeći eliksir mladosti.....To je Saturn. Da ga nema, svijet i čovječanstvo ne bi mogli egzistirati, svi bi bili sretno, ispunjeni, zdravi, mladi, bogati, nitko ne bi patio, bio bolestan niti bi ostario i umro....Pogrešno je pokušati kontrolirati takve stvari....već treba shvatiti kako priroda funkcionira, tako i čovjek poput prirode, jer je dio prirode...i onda živjeti u skladu s tim.....a pomoć da se ublaži patnja i nezadovoljstvo uvijek se nađe....

Zadnje uređivanje Saradonija : 11.06.2013. at 00:53.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 01:21   #64
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
...


... "kontrolirati ponašanje" znači kontrolirati osobna tijela i osobne točke (ASC), a ne kontrolirati Urana, Neptuna i Plutona?
I ovo "rad na sebi" podrazumijeva rad na svom Suncu, Mesecu, Merkuru, Veneri i Marsu, zar ne?

Sorry na ovoliko upitnika, pitam da vidim jel se ovo pod navodnicima odnosi na ono što ja mislim.
'kontrolirati' znači imati Saturnov pristup sebi. Kad se nešto kontrolira ne znači da se i mijenja. Ponašanje koje se kontrolira znači da je pod nadzorom, to nije rast već stagnacija.
Rad na sebi podrazumijeva rad na svih 10 planeta:
- Sunce - svijest
- Mjesec - emocije
- Merkur - komunikacija, učenje
- Venera - socijalizacija, ljubav
- Mars - fizička aktivnost, djelovanje općenito
- Jupiter - znanje i širenje horizonata
- Saturn - odgovornost
- Uran - sposobnost za promjenu
- Neptun - suosjećanje, transcedencija
- Pluton - transformacija


Mogla sam uz ovih 10 planeta napisati još osobina, al ovo je dovoljno za primjer. Dakle kad se radi na sebi, radi se sve ovo.

S obzirom da smo na temi vanjske planete, kad je Uran u pitanju, ukoliko ne radiš na Uranu teško da ćeš biti u stanju da se prilodiš životnim promjenama od kojih se isti sastoji, jer to je Uranova škola. Iako možeš raditi na Merkuru pa razvijati svoje komunikacijske osobine koje ćeš koristiti u odnosima s drugima (Venera), to će ostati vrlo prosječno i osrednje, da ne kažem prizemno, ukoliko tvoj govor ne bude povremeno mudar (SA), poučan (JU) ukoliko ne budeš u stanju širiti ili usvajati nove ideje (UR), itd.

Kad radiš na Veneri, to je planeta ljubavi i vrijednosti, pa si ljubazan, šarmatan, prepoznaješ lijepo oko sebe, cijeniš ljubav, ljepotu i estetiku i tako dalje, voliš i vole te....al ukoliko radiš i na Neptunu, onda ta ljubav nije samo opipljiva ljubav, već i ona usmjerena prema svima, univerzalna ljubav, to je onda suosjećanje prema sebi i drugima, jedna viša razina i veća čovječnost.

Možeš naprimjer pročitati (Merkur) knjigu o suosjećanju ili još bolji primjer, o meditaciji (Neptun) i naučiti (Jupiter) sve što tamo piše, al dok se ne uhvatiš svog Neptuna i ne kreneš meditirati, ne znaš o meditaciji....

Ili Uran, neovisno o količini pročitanih knjiga (ME) iz informatike, dok ne sjedneš za računalo (UR) ne znaš. Eto to je jedan banalan primjer rada na svom Uranu.

Evo i za Pluton primjer....ekologija. Pluton je ekologija. Neovisno o tome koliko je čovjek svjestan (SO) zagađenja svoje okoline, on radi na svom Plutonu tek kad reciklira otpad ili aktivno sudjeluje u čišćenju svog okoliša.

Astrologija je vrlo praktična i primjenjiva na svakodnevne stvari. Ne radi se samo o psihologiziranju ili sjedenju u pećini gdje nekim unutrašnjim tehnikama čovjek radi na sebi i osvješćuje svoje probleme.

Svaka planeta ima unutrašnju i vanjsku funkciju i na svakoj se treba i može raditi.


Kažeš sa vanjskim planetama se ne radi, jer se na njih direktno ne može djelovati.
Nije li Saturn kost koju kad polomiš možeš zaliječiti?
Nije li Uran cirkulacija koju vježbanjem možeš poboljšati?
Nisu li Neptun stopala kojima ti upravljaš kad nekud ideš - ne upravlja Neptun, tj ne usmjerava stopala?
Nije li Pluton operacija?

Znači kao što vanjske planete imaju funkciju u praktičnom opipljivom pogledu, tako simboliziraju i unutrašnje osobine sa kojima se može raditi i na koje se može imati utjecaj.

Zadnje uređivanje Saradonija : 11.06.2013. at 01:31.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 01:44   #65
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kažeš sa vanjskim planetama se ne radi, jer se na njih direktno ne može djelovati.
Nije li Saturn kost koju kad polomiš možeš zaliječiti?
Nije li Uran cirkulacija koju vježbanjem možeš poboljšati?
Nisu li Neptun stopala kojima ti upravljaš kad nekud ideš - ne upravlja Neptun, tj ne usmjerava stopala?
Nije li Pluton operacija?

Znači kao što vanjske planete imaju funkciju u praktičnom opipljivom pogledu, tako simboliziraju i unutrašnje osobine sa kojima se može raditi i na koje se može imati utjecaj.
... ne, ja tvrdim da se sa vanjskim planetama radi preko osobnih planeta jer su one (osobne planete) pod našom kontrolom, a vanjske planete nisu pod našom kontrolom. No to ne znači niti da ih ne doživljavam niti da ih ignoriram niti da ih omalovažavam ali ih ne kontroliram već ih kanaliziram preko svojih osobnih planeta. Pored toga, mislim da su upravo zbog te nemogućnosti kontrole te vanjske planete posebno važne u našem životu.

P.S. Ali i dalje mislim da ih ne možemo kontrolirati, samo kanalizirati njihovu energiju ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 03:18   #66
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ne, ja tvrdim da se sa vanjskim planetama radi preko osobnih planeta jer su one (osobne planete) pod našom kontrolom, a vanjske planete nisu pod našom kontrolom. No to ne znači niti da ih ne doživljavam niti da ih ignoriram niti da ih omalovažavam ali ih ne kontroliram već ih kanaliziram preko svojih osobnih planeta. Pored toga, mislim da su upravo zbog te nemogućnosti kontrole te vanjske planete posebno važne u našem životu.

P.S. Ali i dalje mislim da ih ne možemo kontrolirati, samo kanalizirati njihovu energiju ...

najkraće rečeno: ne baviš se ti vanjskom planetom već se ona bavi tobom. a koliko će to uspješno biti ovisi o tome koliko smo otvoreni. biti otvoren znači prepustiti se.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 05:41   #67
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
To nisu trivijalni primjeri, jer su tebi značili puno bez obzira koliko ti to htjela priznati nama
Jer 2010 / 2011 su bile iznimno napete na emocionalnoj razini i vjerojatno su to godine velikih promjena kroz polje doma ( vjerojatna seljenja ) iako se to moglo odvući i na 2012 kroz posao i seljenja... znači billo je moguće više seljenja??? isto tako se javljaju u zadnje vrijeme od 10 mj 2012 ponovo slični emocionalni "problemi" odnosno vezano uz polje doma ...

DAkle sve su to okolnosti na koje nisi imala previše utjecaja i u cijelom ovom periodu od 2010 moguće da doživljavaš kako sve ide mimo tebe, odnosno bez neke veće mogućnosti na utjecaj tih zbivanja to su te vanjske planete... dakle vjerojatno se tijekom 2010 / 11 odlučivalo o tom poslu koji je prekinut , što uopće nisi morala znati dok je vjerojatno prekid posla bio prošlo ljeto...

ovo su pretpostavke jer nemam dovoljno podataka a također s obzirom da zahvaća nekoliko planeta događaji su mogli biti i prolongirani u odnosu na napisano...
Ma, nisu meni trivijalni problemi ali su trivijalni generalno, kad vidi covjek sta se desava drugima. Vec sam negdje gore rekla meni su rana u srcu

Sellidba kod mene uvijek ima. Ne racunam vise ove unutar istog grada ili drzave

A imam i vecih problema (ti si upucen u njih). A i rekao si mi da bi se stvari trebale stablizirati na jesen.

I da, od 2010. stvarno imam osjecaj da se sve desava mimo mene. Prekid posla se jos nije desio. Detaljno cu ti nekom drugom prilikom.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 05:48   #68
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ok, znači selidbe su radi tvog partnera, onda 7k...tamo je vladar Saturn fokus planeta t-kvadrata sa Venerom u 10k i Uranom u 4k.
Problem je Saturn. Kvadrira ti ambicije i dom. Ovaj t-kvadrat opisuje tvoju situaciju i ono što si pisala....Saturn, usput rečeno u izgonu, nije povoljan, ali je jak jer je u 1k pa nepovoljno utiče na tvoju osobnost i život općenito (želiš stabilnost ali je nema), konjukcija je sa Mjesecom - ako si čitala ranije što sam pisala na ovoj temi, upravo si primjer natalne karte gdje MO i SA prema 1k kada se nađu nepovoljno govore o događajima (sudbini) nad koje jako malo do nikako nemamo utjecaj. To je ono osnovno što se gleda kada posmatramo koliko ko ima uticaja na svoj život u smislu ide li onako kako osoba želi i zamisli ili mu život nosi razne događaje pa mora da ih prihvaća....Mjesec i Saturn vs. Sunce i Uran.

Izbor je bio dakle on (Saturn) ili ti (MO) i tvoje želje vezano uz dom (VE180UR), izabrala si Saturna......kako je Mjesec u konjukciji, kako i reče....patila bi emotivno....(ili možda ne bi previše ako bi to vrijeme samoće (MO0SA) potrošila na tečaj modeliranja gline (VE90SA)....

....Pogrešno je pokušati kontrolirati takve stvari....već treba shvatiti kako priroda funkcionira, tako i čovjek poput prirode, jer je dio prirode...i onda živjeti u skladu s tim.....a pomoć da se ublaži patnja i nezadovoljstvo uvijek se nađe....
Ma, da, znam da sam pod uplivom sudbine, vecim nego puno drugih ljudi.

I ja mislim da je pogresno pokusati kontrolirati takve stvari.

A nista, odgovorili ste mi svi u biti - ne postoji nacin da povecam kontrolu nad zivotnim dogadjajima, samo da ih privhatim (sto sam vec naucila. s obzirom na broj tih dogadjaja, da nisam skontala kako da ih hendlam, bila bih stvarno glupa )
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 11:20   #69
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ne, ja tvrdim da se sa vanjskim planetama radi preko osobnih planeta jer su one (osobne planete) pod našom kontrolom, a vanjske planete nisu pod našom kontrolom. No to ne znači niti da ih ne doživljavam niti da ih ignoriram niti da ih omalovažavam ali ih ne kontroliram već ih kanaliziram preko svojih osobnih planeta. Pored toga, mislim da su upravo zbog te nemogućnosti kontrole te vanjske planete posebno važne u našem životu.

P.S. Ali i dalje mislim da ih ne možemo kontrolirati, samo kanalizirati njihovu energiju ...
ok, a ja mislim da se sa vanjskim može raditi direktno i dala sam dobre primjere i argumente, dok tvoju teoriju i dalje ne razumijem, hoću reći, voljela bih s tvoje strane više jasnijih argumenata/primjera koji su dosad bili nejasni...

Opet kontrolirat/kanalizirati energiju planete možeš/ne možeš ne vezano za to jeli vanjska ili osobna, što ne zavisi dakle od prirode planete već od njezinog položaja/stanja u natalnoj karti.

Mislim, ako imaš diretkan pristup svojim fizičkim djelovima tijela koji su pod upravom Urana, Neptuna i Plutona, zašto misliš da je u tvom odnosu prema njima drugačije, da ti treba do njih osobna planeta kad je u pitanju njihova nefizička energija? I vanjske i osobne planete svoju energiju izražavaju u opipljivoj fizičkoj formi, tako je i unutrašnji pristup njima jednak.

'Kako gore, tako dolje i obratno..' (Hermes Trismegistos)...tj pristup (kanaliziranje) i osobnim i vanjskim je jednak, jer se svih 10 izražava po istom principu.
Protok energije, koji može biti slabiji, a time i nedostupan (poludostupan), pa ga je teže kanalizirati, nije uvjetovan 'vanjskom' planetom (kako ti tvrdiš), već je uvjetovan snagom i povoljnosti planete.

Priglup čovjek može postati pametniji radeći na svom Merkuru, ali ukoliko ti natalno Uran nije postavljen onako kako treba da bude, ne možeš od pametnog stvorit genijalca, radio ne znam šta sa svojim Merkurom. Ograničenje nije u tom slučaju ni u Merkuru ni u Uranu, zato jer je prva osobna, a druga vanjska, već je ograničenje radi položaja tih dviju planeta.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:03   #70
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... "svijest o njihovu prisustvu u sebi" znači da se one nas "dodiruju" preko osobnih tijela i točaka, zar ne (na takav način "ulaze u nas"?
A "pustiti da se manifestiraju kroz nas" znači pustiti, a ne kontrolirati, zar ne?

... "kontrolirati ponašanje" znači kontrolirati osobna tijela i osobne točke (ASC), a ne kontrolirati Urana, Neptuna i Plutona?
I ovo "rad na sebi" podrazumijeva rad na svom Suncu, Mesecu, Merkuru, Veneri i Marsu, zar ne?

Sorry na ovoliko upitnika, pitam da vidim jel se ovo pod navodnicima odnosi na ono što ja mislim.
Aj da raščistimo što to znači izvan kontrole.

Kada kažemo vanjske planete su izvan kontrole onda se misli na to da su one izvan stvaranja i kontrole Ega (Sunce). Zato utjecaj vanjskih planeta djeluje kao dobro tempirana evolucijska lekcija, sinkronizirana na način da nas protrese kad god i gdje god patimo od iluzije prekomjerne sigurnosti, odvojenosti ili kontrole. U odnosu na ego-osobnost transpersonalne sile simboliziraju tri vrste polarnog utjecaja na ego: Uran (represije i slobode), Neptun (izolacije i jedinstva), Pluton ("naivnosti" i smrti (šok smrti gotovo je uvijek poražavajući za Ego iluziju kontrole)).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:37   #71
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ok, a ja mislim da se sa vanjskim može raditi direktno i dala sam dobre primjere i argumente, dok tvoju teoriju i dalje ne razumijem, hoću reći, voljela bih s tvoje strane više jasnijih argumenata/primjera koji su dosad bili nejasni...

Opet kontrolirat/kanalizirati energiju planete možeš/ne možeš ne vezano za to jeli vanjska ili osobna, što ne zavisi dakle od prirode planete već od njezinog položaja/stanja u natalnoj karti.

Mislim, ako imaš diretkan pristup svojim fizičkim djelovima tijela koji su pod upravom Urana, Neptuna i Plutona, zašto misliš da je u tvom odnosu prema njima drugačije, da ti treba do njih osobna planeta kad je u pitanju njihova nefizička energija? I vanjske i osobne planete svoju energiju izražavaju u opipljivoj fizičkoj formi, tako je i unutrašnji pristup njima jednak.

'Kako gore, tako dolje i obratno..' (Hermes Trismegistos)...tj pristup (kanaliziranje) i osobnim i vanjskim je jednak, jer se svih 10 izražava po istom principu.
Protok energije, koji može biti slabiji, a time i nedostupan (poludostupan), pa ga je teže kanalizirati, nije uvjetovan 'vanjskom' planetom (kako ti tvrdiš), već je uvjetovan snagom i povoljnosti planete.

Priglup čovjek može postati pametniji radeći na svom Merkuru, ali ukoliko ti natalno Uran nije postavljen onako kako treba da bude, ne možeš od pametnog stvorit genijalca, radio ne znam šta sa svojim Merkurom. Ograničenje nije u tom slučaju ni u Merkuru ni u Uranu, zato jer je prva osobna, a druga vanjska, već je ograničenje radi položaja tih dviju planeta.
... evo, probat ću biti malo jasnija. Sunce je život, Mjesec emocije, Merkur intelekt, Venera "ženski dio" nas, Mars "muški dio" nas i ASC trenutak kada se taj spoj So, Mo, Me, Ve, Ma rodio ovdje na zemlji.
Bez Sunca, Mjeseca, Venere, Merkura i Marsa i ASC mi ovdje na zemlji zapravo ne postojimo, zar ne? I da bismo radili i gradili dalje uvijek moramo imati tu "bazu", zar ne? Jer te su planete uvjet našeg postojanja i djelovanja. I ako ne postojimo (ako se Sunce (život) ugasi) kako bismo nakon toga mogli realizirati Urana, Neptuna i Plutona? Dakle, tvrdim da svaki čovjek djeluje iz te svoje baze (So, Mo, Me, Ma, Ve) i da tu ima koliku toliku moć kontrole (naravno, ako je upliv vanjske planete snažan da se ta kontrola remeti), a da energije vanjskih planeta kanalizira preko te "baze".

Tvoj primjer je dobar primjer, čovjek ima Merkura na kojem radi pa postaje "pametniji". Ako mu je Uran odlično postavljen i radi aspekt na Merkur, on preko svog Merkura, a zbog takvog dotoka energije Urana može "postati genijalac", a ako mu je Uran loše postavljen ili nema aspekata na osobna tijela ili točke vjerujem da on zapravo niti nema potrebu postati genijalac jer nema takav dotok energije (Urana) u svom natalu.
A sada pitanjce: što ako čovjek ima loše postavljen Uran i bez aspekata na ijedno osobno tijelo ili točku (npr ASC)? Kako osoba osjeti takvog Urana i kako se se realizira takav Uran? I kontrolira li ga osoba?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 12:40   #72
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Aj da raščistimo što to znači izvan kontrole.

Kada kažemo vanjske planete su izvan kontrole onda se misli na to da su one izvan stvaranja i kontrole Ega (Sunce). Zato utjecaj vanjskih planeta djeluje kao dobro tempirana evolucijska lekcija, sinkronizirana na način da nas protrese kad god i gdje god patimo od iluzije prekomjerne sigurnosti, odvojenosti ili kontrole. U odnosu na ego-osobnost transpersonalne sile simboliziraju tri vrste polarnog utjecaja na ego: Uran (represije i slobode), Neptun (izolacije i jedinstva), Pluton ("naivnosti" i smrti (šok smrti gotovo je uvijek poražavajući za Ego iluziju kontrole)).
... tako je i nije li onda mudrije biti malo ponizniji u pokušaju "kontrole" vanjskih planeta pa dobiti "pokoju" informaciju suptilnim kanalima negoli naglašavati "ja, ja, ja, ja mogu, ja kontroliram i sl." pa doživjeti ovo potrctano.

Hvala na odgovoru.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 21:09   #73
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... evo, probat ću biti malo jasnija. Sunce je život, Mjesec emocije, Merkur intelekt, Venera "ženski dio" nas, Mars "muški dio" nas i ASC trenutak kada se taj spoj So, Mo, Me, Ve, Ma rodio ovdje na zemlji.
Bez Sunca, Mjeseca, Venere, Merkura i Marsa i ASC mi ovdje na zemlji zapravo ne postojimo, zar ne? I da bismo radili i gradili dalje uvijek moramo imati tu "bazu", zar ne? Jer te su planete uvjet našeg postojanja i djelovanja. I ako ne postojimo (ako se Sunce (život) ugasi) kako bismo nakon toga mogli realizirati Urana, Neptuna i Plutona? Dakle, tvrdim da svaki čovjek djeluje iz te svoje baze (So, Mo, Me, Ma, Ve) i da tu ima koliku toliku moć kontrole (naravno, ako je upliv vanjske planete snažan da se ta kontrola remeti), a da energije vanjskih planeta kanalizira preko te "baze".
jel shvaćaš da čovjek ne može postojati bez svih 10 planeta? Kako bi izgledao čovjek bez Urana - bez cirkulacije? Bez Neptuna - kemijskih procesa u organizmu? Bez Plutona - bez sposobnosti eliminacije otpadnih tvari?
Kako bi svijet izgledao bez Urana/neba, Neptuna/mora, Plutona/magme?
Kad je čovjek počeo da osvaja visne, tj da leti? U momentu kad je savladao Urana, neovisno o svojim osobnim planetama, jer da je do njih ne bi prvi let bio u 20st...nego puno ranije....Primjera je hiljadu i toliko mogu biti banalni, jasni i razumljivi.
Razumijem da nam se teorije mogu razlikovati, ali uporno nemaš argumente - slikovit životni primjer ili natalna karta....i sve ti se okreće oko kanaliziranja UR/NE/PL preko osobnih planeta - to nije argument već teorija...



Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
Tvoj primjer je dobar primjer, čovjek ima Merkura na kojem radi pa postaje "pametniji". Ako mu je Uran odlično postavljen i radi aspekt na Merkur, on preko svog Merkura, a zbog takvog dotoka energije Urana može "postati genijalac", a ako mu je Uran loše postavljen ili nema aspekata na osobna tijela ili točke vjerujem da on zapravo niti nema potrebu postati genijalac jer nema takav dotok energije (Urana) u svom natalu.
A sada pitanjce: što ako čovjek ima loše postavljen Uran i bez aspekata na ijedno osobno tijelo ili točku (npr ASC)? Kako osoba osjeti takvog Urana i kako se se realizira takav Uran? I kontrolira li ga osoba?
neaspektirane planete rade preko svojih dispozitora. A taj dispozitor je negdje u karti s nekim aspektima povezan s ostatkom horokopa.

Jel čovjek s neaspektiranim Plutonom osjeća svog Plutona dok mu iz organizma izlaze otpadne tvari?

Što se tiče genijalca i Urana....znači ako mu je Uran loše postavljen ili nema aspekata na osobna tijela....on ne može biti genijalac, jer nema tu potrebu?
Neaspektirani Uran u 3k nema potencijal da bude genijalac?

Genijalac (Uran) u glazbi (Ribe)...
Mozart jedan od najvećih i najgenijalnijih skladatelja ima Uran u Ribama u 7k u kvadratu na Pluton0Mjesec.
I to je to od njegovog Urana. Jedan kvadrat s Plutonom i jedan kvadrat sa Mjesecom.

Što misliš kako je ovaj astrolog uopće došao u doticaj s Uranovom energijom (astrologijom), sa neaspektiranim Uranom u Vagi u 2k?
Ne znam jel i on genijalac, a svakako mora da je visokointeligentan s obzirom na svoj rad...


Mars Zuckerberg, neaspektirani Uran u Strijelcu...genije....i to na Uranovom području - informatika...

Zadnje uređivanje Saradonija : 11.06.2013. at 21:18.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 21:28   #74
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Aj da raščistimo što to znači izvan kontrole.

Kada kažemo vanjske planete su izvan kontrole onda se misli na to da su one izvan stvaranja i kontrole Ega (Sunce).
ako može pojašnjenje ove rečenice....što znači 'stvaranje i kontrola ega'?
Ego u smislu Freudovog id/ego/superego? Ili?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 23:17   #75
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ako može pojašnjenje ove rečenice....što znači 'stvaranje i kontrola ega'?

Ego u smislu Freudovog id/ego/superego? Ili?
Stvaranje i kontrola ega - ego stvara situacije/iskustva/ino ovisno o doživljaju i percepciji vlastitog Ja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 00:29   #76
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
jel shvaćaš da čovjek ne može postojati bez svih 10 planeta? Kako bi izgledao čovjek bez Urana - bez cirkulacije? Bez Neptuna - kemijskih procesa u organizmu? Bez Plutona - bez sposobnosti eliminacije otpadnih tvari?
Kako bi svijet izgledao bez Urana/neba, Neptuna/mora, Plutona/magme?
Kad je čovjek počeo da osvaja visne, tj da leti? U momentu kad je savladao Urana, neovisno o svojim osobnim planetama, jer da je do njih ne bi prvi let bio u 20st...nego puno ranije....Primjera je hiljadu i toliko mogu biti banalni, jasni i razumljivi.
Razumijem da nam se teorije mogu razlikovati, ali uporno nemaš argumente - slikovit životni primjer ili natalna karta....i sve ti se okreće oko kanaliziranja UR/NE/PL preko osobnih planeta - to nije argument već teorija...

neaspektirane planete rade preko svojih dispozitora. A taj dispozitor je negdje u karti s nekim aspektima povezan s ostatkom horokopa.

Jel čovjek s neaspektiranim Plutonom osjeća svog Plutona dok mu iz organizma izlaze otpadne tvari?

Što se tiče genijalca i Urana....znači ako mu je Uran loše postavljen ili nema aspekata na osobna tijela....on ne može biti genijalac, jer nema tu potrebu?
Neaspektirani Uran u 3k nema potencijal da bude genijalac?

Genijalac (Uran) u glazbi (Ribe)...
Mozart jedan od najvećih i najgenijalnijih skladatelja ima Uran u Ribama u 7k u kvadratu na Pluton0Mjesec.
I to je to od njegovog Urana. Jedan kvadrat s Plutonom i jedan kvadrat sa Mjesecom.

Što misliš kako je ovaj astrolog uopće došao u doticaj s Uranovom energijom (astrologijom), sa neaspektiranim Uranom u Vagi u 2k?
Ne znam jel i on genijalac, a svakako mora da je visokointeligentan s obzirom na svoj rad...


Mars Zuckerberg, neaspektirani Uran u Strijelcu...genije....i to na Uranovom području - informatika...
... evo, sada ću ti svojim primjerom dokazati da se vanjske planete ne mogu kontrolirati. I da je mudrije "raditi na sebi". Već tri dana ja pišem jedno, ti to tumačiš drugačije, pa ja opet nešto napišem, ti to protumačiš drugačije od onog što sam ja napisala. I tako tri dana. Pošto imam Me u 12., a tebe doživljavam kao svog Urana iz 06. i imam Me180Ur, ispočetka mi je bilo izazovno (opozicija polarizira pa to doživljavam kao izazov) pokušati dokazati "svoju teoriju" koju uopće ne smatram ikakvom teorijom. Pošto si ti moj Uran u 06., pokušala sam te "kontrolirati" i/ili usmjeriti, ali kako vjerujem da se vanjske planete ne mogu kontrolirati (pa tako niti ti - Ur u 06.), lijepo ću se fokusirati na svoj Merkur i distancirati od ove kumunikacije iako me opozicija tjera da ti stalno odgovaram. Ali, moj Merkur će biti jači i ipak ću se distancirati (jer njega mogu kontrolirati). Zadržat ću svoj unutarnji mir (Me u 12.) jer me ovakva komunikacija iscrpljuje, imat ću više vremena za proučavanje nekih drugih tema koje me zanimaju i intelektualno ću narasti. Kada se opet zaželim debate, vjerojatno ću "nasjesti" na svoj Me180Ur i opet pokrenuti neku diskusiju, ali u principu vjerujem da je ovako mudrije - fokusirati se na svoj Merkur. Idem meditirati.

Valjda je ovo dovoljno životno i konkretno.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 14:47   #77
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... evo, sada ću ti svojim primjerom dokazati da se vanjske planete ne mogu kontrolirati. I da je mudrije "raditi na sebi". Već tri dana ja pišem jedno, ti to tumačiš drugačije, pa ja opet nešto napišem, ti to protumačiš drugačije od onog što sam ja napisala. I tako tri dana. Pošto imam Me u 12., a tebe doživljavam kao svog Urana iz 06. i imam Me180Ur, ispočetka mi je bilo izazovno (opozicija polarizira pa to doživljavam kao izazov) pokušati dokazati "svoju teoriju" koju uopće ne smatram ikakvom teorijom. Pošto si ti moj Uran u 06., pokušala sam te "kontrolirati" i/ili usmjeriti, ali kako vjerujem da se vanjske planete ne mogu kontrolirati (pa tako niti ti - Ur u 06.), lijepo ću se fokusirati na svoj Merkur i distancirati od ove kumunikacije iako me opozicija tjera da ti stalno odgovaram. Ali, moj Merkur će biti jači i ipak ću se distancirati (jer njega mogu kontrolirati). Zadržat ću svoj unutarnji mir (Me u 12.) jer me ovakva komunikacija iscrpljuje, imat ću više vremena za proučavanje nekih drugih tema koje me zanimaju i intelektualno ću narasti. Kada se opet zaželim debate, vjerojatno ću "nasjesti" na svoj Me180Ur i opet pokrenuti neku diskusiju, ali u principu vjerujem da je ovako mudrije - fokusirati se na svoj Merkur. Idem meditirati.

Valjda je ovo dovoljno životno i konkretno.
s obzirom da nismo kolegice koje rade zajedno (6k) teško da sam ti ja u toj kući. Mogu ti biti samo preko planete ili vladara 11k - forum....

Istina, naporno je voditi teoretske rasprave bez jasnih argumenata...onda se čovjek jako napreže da objasni ono što je u stvarnosti/praktičnom smislu neprimjenjivo ili poluprimjenjivo....

Rekla bih da ti s ME180UR nedostaje ideja (UR) kojima bi mogla dokazati svoje stavove i izraziti svoju misao (ME)...osobno imam trigon, zato je meni Uran ok a tebi je tvoj naporan - nešto što imaš teškoću 'kontrolirati'.....al nije stvar u meni nego u tvojoj teoriji.... i nedostatku ideja (argumenata).....

Jako mi je Pluton naglašen, pa rijetko kad odustanem....al evo i ja se povlačim imajući u vidu nekoliko mojih postova koje si preskočila i nad kojim si zašutila....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 14:54   #78
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Stvaranje i kontrola ega - ego stvara situacije/iskustva/ino ovisno o doživljaju i percepciji vlastitog Ja.
ako se netko šeće i padne mu cigla (SA) na glavu, za to je zaslužan ego (SO) tog čovjeka? Ili je uzrok tog događaja cigla (SA)? Slažem se da će on to iskustvo percipirati (ME) na određen način i reagirati (MO) u skladu sa svojim doživljajem, al.....

Kako definiraš ego? Dakle ne prema Freudu?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:22   #79
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kako definiraš ego? Dakle ne prema Freudu?
Komparirajući psihološke i astrološke termine Ego je svijest o sebi (Sunce). On je svjesni dio psihe (Sunce) koji predstavlja centralni dio racionalne svijesti uz pomoć koje čoek operira vlastitim emocijama (Mjesec), mislima (Merkur), vrijednostima (Venera) i djelima (Mars).


Ego je osnovni instrument kojim operira racionalni dio ljudske osobnosti, on uspoređuje stvari, pojave, iskustva i situacije iz života u odnosu na sebe i govori osobi što je za nju dobro a što nije, kada je u opasnosti i kako da to izbjegne, bit Ega je adaptacija, kontrola nagona i ponašanja...ukratko govori joj kako da preživi na optimalan način. No istodobno on nije sposoban da se odvoji od njih pa misli kao što su: moje tijelo, moj um, moje emocije, moje ime, moj život, moje bogatstvo, moj posao, moja profesija, moja kuća, moje dijete, moj peso itd....dolaze samo iz Ega.



S druge strane, ljudsko biće je individua koja kada se rodi ima "svoje autentično sebstvo" koje malo po malo uz pomoć roditelja, okoline, društva, sustava, ino...počinje stvarati lažno (iluzorno) Ja. Stvara i gradi sliku o sebi na osnovi toga koja uključuje cijeli jedan subjektivni mega-sustav uloga i stvari s kojim se osoba poistovjećuje, pri čemu stvara cijeli spektar prislinih mehanizama obrane koje Ego koristi kako bi zadržao "to što je stvorio" (zadržao kontrolu nad svojim sustavom). Zato je u spiritualnom smislu Ego princip (ahamkara) osnovni uzrok dualizma ili prividne odvojenosti čovjeka od "njegovog Tvorca".




Npr. čak i naizgled tako trivijalna stvar kao što je prisilna potreba da se u prepirci bude u pravu ili dokaže kako druga osoba griješi jest – obrana mentalnog stava sa kojim se osoba poistovjetila. Drugim riječima ako se osoba poistovjetila sa mentalnim stavom i pri tom nije u pravu iz perspektive Ega njenom osjećaju za osobno ja zasnovanom na umu prijeti ozbiljna opasnost od uništenja. Stoga osoba i njen Ego ne mogu prihvatiti da nisu u pravu. Ne biti u pravu Egu znači "umrijeti". Zbog ovoga su se vodili ratovi i srušene su nebrojene veze.

Onog trenutka kada se osoba prestane poistovjećivati sa svojim umom, njenom osjećaju za osobno Ja neće više značiti ništa to da li je u pravu ili nije tako da će duboko nesvjesna potreba da se bude u pravu, što predstavlja jedan oblik nasilja, prestati da postoji. Ona će tada biti u stanju da jasno i glasno iskaže kako se osjeća i što misli ali više pri tome neće biti agresivnosti niti obrambenog stava. Osjećaj osobnog ja tada će proizaći iz dubljeg i iskrenijeg mjesta, a ne iz uma.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 23:57   #80
fish, jako dobar post. uistinu.

saradonija merkur/uran...genijalac, itd. tvrdiš da možemo upravljati uranom. ok, znači hoćeš reći da genijalac odluči stvoriti/smisliti/izumiti/spoznati nešto genijalno i bum!....uran se pojavi i eto genijalnosti? no way

čovjek može učiti, misliti, čitati, razmišljati, mozgati (me) i pritom dubiti na trepavicama, ali neće biti "genijalnosti" dok uran iznenadno ne uspostavi touch sa merkurom (umom, čovjekom). i na to se ne može utjecati. uzela sm ovaj primjer jer je najjednostavniji za objasniti. dokazi? pa ono....masa "genijalaca" kojima je odjednom kliknulo i svjedočili su o tome vrlo argumentirano i kristalno jasno. nitko nikad nije odlučio biti genijaln, "uzeo stvar u svoje ruke" i to, eto, postao...kakav god aspekt s uranom imao.

dalje- neptun- inspiracija, druga u nizu planeta s oznakom "touch of universe". kad čovjek stvara umjetnost? kad odluči ili kad mu se dogodi "samo od sebe" tj.- kad dobije inspiraciju (neptun) potaknut nečim većim od života, od sebe sama (neptun) ili kad satima uvježbava, slika, itd ? i dalje hoćeš tvrditi da smo mi ti koji upravljamo vanjskim planetama proizvoljno, svjesno, ciljano i planski??

eto, imaš sunce opoziciju pluton. ja svog plutona nisam uspjela kontrolirati ti svog umiješ? u tom najžešćem životnom iskustvu s vanjskom planetom dosad (pod čijim sam još dojmom, btw) plutona sam "vidjela", doživjela tek onda kad sam mu se prepustila "zatvorenih očiju" i s potpunom rezignacijom svijesti i volje (ego).
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.