Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2009., 13:14   #61
U sinastriji s mojim dragim imam moj neptun konjukcija njegov mjesec.
On je mene toliko idealizirao u pocetku,a i danas,samo mi se cini da sam sada ja ta koja je vise poludila,a on drzi konce u svojim rukama.

A kazu da je neptun taj koji obmanjuje.E pa bas u to nisam sigurna,sve mi se cini kao ludilo u dvoje.
Kod mene je neptun naglasen na AC u 12 ,a kod njega isto tako u 12.
I sad tko tu koga...?
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 18:32   #62
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
U sinastriji s mojim dragim imam moj neptun konjukcija njegov mjesec.
On je mene toliko idealizirao u pocetku,a i danas,samo mi se cini da sam sada ja ta koja je vise poludila,a on drzi konce u svojim rukama.

A kazu da je neptun taj koji obmanjuje.E pa bas u to nisam sigurna,sve mi se cini kao ludilo u dvoje.
Kod mene je neptun naglasen na AC u 12 ,a kod njega isto tako u 12.
I sad tko tu koga...?
A zašto bi uopće netko nekoga ?

Aspekti MJ i NE uvijek podrazumijevaju komunikaciju na razinama iznad materijalnog svijeta u kojem živimo.To su odnosi u kojima riječima teško iskazujemo ono što osječamo,a kad naiđu;naravno da su uzvišene i izgledaju nam nestvarno i daleko.Izgledaju nam tako jer svijet u kojem živimo mahom prihvačamo gotovo isključivo u domeni jedne;prizemneercepirane dimenzije...

Aspekti MJ i NE,osobito ako je to konjukcija ili trigon pa čak i aflikcije u svojim progresijama,uvijek nas uzdižu na razinu spoznaje,za razliku od onih koji svijet samo logički rasčlanjuju.Konjukcija i trigon u rx-u označit će modus vivendi,a progresije ono što ćemo nerijetko nazvati,iednim od trenutaka koji su oblikovali naš život.

Priča o MJ i NE preduga je pa ću završiti porukom;

Konjukcija i trigon u usporednom horoskopu partnera;pozivi su na sjedinjenje kakvo ne postoji na razini fizičke privlačnosti.To je aspekt koji otkriva univerzalnu snagu ljubavi;onu snagu koja ju je u svim religijama uzdigla na prijestolje božanskog....

NE i MJ pozivaju nas da ljubav doživimo onim što ona stvarno jeste !

PA TKO TU ONDA KOGA ????
__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 19:47   #63
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
NE i MJ pozivaju nas da ljubav doživimo onim što ona stvarno jeste !

PA TKO TU ONDA KOGA ????
Jedno drogoga !
Deus-Boze,mi smo ljudi i kao takvi nazalost nikada necemo voljeti bozanski,i kad nestanu snovi,a vrati se realnost-mi ljudi se zapitamo-sta mi bi da me ovaj opcini.
Ali sta bi mi bez neptuna i njegove dubine...
Hvala !
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 21:50   #64
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Jedno drogoga !
Deus-Boze,mi smo ljudi i kao takvi nazalost nikada necemo voljeti bozanski,i kad nestanu snovi,a vrati se realnost-mi ljudi se zapitamo-sta mi bi da me ovaj opcini.
Ali sta bi mi bez neptuna i njegove dubine...
Hvala !
Nije mi ni na kraj pameti da potaknem ičiju dvojbu o tome,da smo samo ljudi !

Poanta je u tome (da budem jasniji),da u ljubavnom odnosu NE i MJ ne postoji relacija tipa; moja taština - tvoja taština ili ja sam napravio to - ti moraš ono,...To je prožimanje;komplementarnost !

Kad prizivamo ljubav, kao fenomen koji sve isprike nalazi u činjenici da smo ljudi,o ljubavi ne govorimo kao tekovini odnosa NE - MJ,već kao spolnom općenju koje prije ili kasnije poprima karakteristike prejedanja istim meniem.

Nepomućeni odnos MJ - NE daje strast koja se isključivo fizički ne može doseći, a veze i ako zbog viših razloga budu formalno prekinute,u biti nikada ne prestaju.

No valja reči : Govoriti o jednom aspektu ili njegovom spektru u odnosu dviju planeta podosta je apsurdno,jer gdje su ostale planete ! ? One to ipak moraju podržati,a to je vrlo rijetko pa zato onima koji to imaju;neka je sva sreća.

Ma tko tu koga uopće ???

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:08   #65
Venera Neptun

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U muškoj karti ovaj aspekt govori o muškarcu kojem fizička komponenta ljubavi i veze (Venera) nije dovoljna bez osjećaja da ga nešto više i duhovnije s tom ženom spojilo (Neptun). Jer Neptun je vrlo osjetljiv na sve namještene situacije, na svaku fejk pozu, forsiranje ili bilo što, što ima unaprijed zadanu formu. Zato on svoju ljubav mora pronaći na najneočekivanijem mjestu, u neočekivanijoj situaciji i trenutku kada se najmanja nada...u onom otuđenom trenu, onom bizarnom i spontanom trenutku kada se spoje ti faktori... (što je rekao jedan Neptunovac...kakve ružine latice, svjeće i Celine Dion ).

Ovo su i muškarci koji imaju potrebu da budu neka vrsta Crvenog Križa i bez obzira koliko slavni, poznati ili uspješni bili zaljubljuju se u slučajno susretnute njegovateljice, no name dadilje, konobarice upoznate tamo negdje, u nekom bezveznom mjestu, tajnice... U onu vrstu žena kojima je i "životna orjentacija" da budu odane, uslužne, servilne, ustvari milosrdne jer to je najpribližnije opisana kvaliteta koju on u njoj vidi. I žene koje su na bilo koji način životne okolnosti zarobile u toj nekoj "mizernoj svakidašnjici".

U biti kada se pod mikroskopom pogleda ovaj aspekt on u sebi nosi duboku potrebu muškarca da spasi tog svog anđela, da je odvede iz te utopije - u nekom "romantičnom" smislu. Jer on u njoj ne vidi prosječnu djevojku već je ona za njega posebna...biva fasciniran i očaran onom ženom koju vidi u njoj. To je potreba da je spasi i odvede u raj (Neptun)...jer spašavanjem tog bespomoćnog ženskog bića koje baš on vidi u njoj, on spašava jedan dio sebe. On možda točno ne zna koji je to dio, ali to je zasigurno onaj altruistički dio, onaj personal Jesus (Neptun) koji postoji duboko u njemu koji mora učiniti "milosrdno djelo" za ženu da bi je zaslužio...a pri tom on mora imati i osjećaj da ga je kroz to vodila neka Viša sila (ono, komplicirano je dosta ).


Dakle, gledano u kontekstu obmane ovdje je prostor za manipulaciju širok. Kod muškarca ovdje i ljubav prema ženi (Venera) izvire iz potrebe da na sebe preuzme njenu patnju (Neptun) - ili barem dio kojim će joj olakšati život. On ovdje ljubi "kamufliranu ženu", ljubi zavodnicu - ljubi "ženu-sirenu" (Venera/Neptun)... U svakom slučaju ženu koja je na neki način pomalo van njegovog domašaja, jer ovdje on kroz tu Veneru-ženu živi i ono - Reach out and touch faith... (Neptun).

Ovdje i obmana ide u pravcu idealizacije odnosa (veze), prije svega zato jer je muškarac u stanju drugoj strani pripisati vrijednosti koje ona ne posjeduje. Ili kako je to Milekić rekao "ima viziju o tome da ljubav treba dati onome tko na njegov san sliči...".
kako si to lijepo napisala
al za ovaj aspekt (npr. kvadrat) kazu da ta osoba ne moze biti vjerna jednoj osobi. tj. nije im dovoljno da spase samo jednu zarobljenu princezu o boze.......
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:15   #66
mjesec neptun sinastrija

posto mi je mjesec u blizancima, imam u sinastriji opoziciju s neptunom sa svim muskarcima moje generacije i mladjima. sa jednim starijim s kojim to nisam imala dozvila sam svasta, i obmane i puno gore stvari posto mu je konjukcija urana i plutona u djevici kvadrirala surovo moj mjesec. s neptunom njegovim nis bitno nisam imala. nije me ni idealizirao. ovi mladji s kojima imam opoziciju me idealiziraju itekako ali i povrijede svojom slaboscu jer im bude tesko biti samnom jer umisljaju da sam ko zna sto i onda sam bez njih radi njihova kukavicluka. do obmane jos nismo dosli osim sto oni paranoicno misle da ih zajbavam.
ali kazem, bila sam s tipom s kojim nije bilo neptuna na mjesec aspekta, al imao je fala bogu dosta i previse neptuna u svom natalnom, pa mi je unistija zivot. tako da treba se stvarno gledati cjelina, UVIJEK! los aspekt u dvije razlicite sinastrije uopce ne mora i nece znaciti isto
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 15:09   #67
neptun u 5.kući,u znaku strijelca, može dati zavodnika,jer je u stanju obrlatiti ženu kroz slatke laži.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 16:39   #68
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
neptun u 5.kući,u znaku strijelca, može dati zavodnika,jer je u stanju obrlatiti ženu kroz slatke laži.
Budući da se 5. polje pored ostaloga odnosi i na stav prema ljubavnim vezama i na onaj tip energije koji isijavamo u tom pogledu Neptun u 5. polju može dati zavodljivost no to definitivno nije "svjesna kategorija". Ti brkaš pojmove – Neptun nije vezan uz svjesno, a "Laž je svjesno izrečena neistina ili svjesno izrečena obmana".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 10:57   #69
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Budući da se 5. polje pored ostaloga odnosi i na stav prema ljubavnim vezama i na onaj tip energije koji isijavamo u tom pogledu Neptun u 5. polju može dati zavodljivost no to definitivno nije "svjesna kategorija". Ti brkaš pojmove – Neptun nije vezan uz svjesno, a "Laž je svjesno izrečena neistina ili svjesno izrečena obmana".
Da, ja se s napisanim u potpunosti slažem, samo imam pitanje.....

Kako bih izgledao gorući aspekt, ili tip planetarne energije, da se tako izrazim , nekoga koji svjesno obrlati nekog na ljubavnom planu?
Da li gledamo namjeru? 11.polje?
Tu je sigurno, u pitanju cijela karta (cijela osobnost) to znam. Ali ipak postoji taj tip energije nekako prikazan...

Zar tu isto nemamo prisutnost Neptuna?

p.s. Iz mog iskustva mogu napisati samo za tranzit Neptuna kroz 5.kuću.
Nikoga nisam obrlatila, niti to namjeravala, ali sam zato tada srela jednu takvu personu, i nisam to skužila sve dok Neptun nije izašao iz moje 5. kuće. Dakle, prisutna i "magla" iz vana, ali i "magla" u mom sagledavanju ...
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 11:35   #70
Quote:
Libra 25 kaže: Pogledaj post
Da, ja se s napisanim u potpunosti slažem, samo imam pitanje.....

Kako bih izgledao gorući aspekt, ili tip planetarne energije, da se tako izrazim , nekoga koji svjesno obrlati nekog na ljubavnom planu?
Da li gledamo namjeru? 11.polje?
Tu je sigurno, u pitanju cijela karta (cijela osobnost) to znam. Ali ipak postoji taj tip energije nekako prikazan...
To ovisi isključivo o tome o kojoj se točno vrsti prevare radi. Jedno je laganje, drugo je nevjera, itd...

Evo npr. ovdje sam pisala o laganju.
Quote:
Zar tu isto nemamo prisutnost Neptuna?
Da, ali nikad samog - Neptun je nesvjesno. Obmane koje se tiču Neptuna vezane su isključivo uz percepciju promatrača u trenutku promatranja. Već sam o tome pisala ranije:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
  • Mislim da je Neptuna najlakše vizualizirati pomoću površine vode, preko površine mora koje uostalom Neptun i simbolizira. Gledajući u nešto ispod površine mora nemoguće je vidjeti točno i jasno jer površina vode uvijek reflektira svjetlo pod drugačijim kutem. Takav je i Neptun - sve je u oku promatrača i kutu promatranja. Do iskrivljivanja činjenice (slike) u slučaju Neptuna dolazi u samom trenutku promatranja što onda onemogućava točno prenošenje.

    Zato je i Neptun u astrološkoj simbolici simbol svega onog što se nalazi pod nekim slojem koji onda onemogućava jasnu vidljivost ili potpunu prepoznatljivost dok se ne zaroni dublje - Neptun uvijek zove prema većim dubinama. Neptun jest tajna, tajna koju sakrivaju dubine kolektivne psihe ili dubine prošlih psihičkih iskustava. Neptun je zato simbol svega onog što se nalazi pod slojem, slojem šminke, slojem magle ili slojem "svjetlucavog bljeskanja"... Ljudi koji u natalnoj karti imaju istaknutog Neptuna imaju sposobnost prikrivanja jer Neptun ima veliku sposobnost prilagođavanja i adaptacije. Ima sposobnost nesvjesnog upijanja emocionalnog stanja ljudi oko sebe i poistovjećivanja s njima. Neptun ima problem kada stvari treba učiniti osobnima - Neptun je kolektivna psiha.
Dakle, osobna tijela u kontaktu s Neptunom i opisuju i donose Neptunu osobnu notu. Tj. osobnu percepciju njega i onog što predstavlja u karti. I tu dolazi do "osobnog viđenja", a u aflikaciji to najčešće vodi u vid obmane (pa bilo da osoba sebe ili druge obmanjuje).

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 09.12.2009. at 12:25.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 11:45   #71
Hvala Fish !
Libra 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 11:52   #72
... ako je Neptun magla, nejasnoća koja nikada jasno ne otkriva što se nalazi ispod dok se ne zaroni dublje, djeluje li tako i 12. kuća kada se u njoj nalaze osobne planete kada govorimo o pogledu na osobnost izvana?
Jesu li planete u 12. kući skrivene samo od same osobe ili ih kao nejasnoću " vidi " i okolina kada je ta osoba u pitanju?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:25   #73
Quote:
Maelys kaže: Pogledaj post
Jednom mi je jedan astrolog rekao da je, kad je Neptun u 7. kući, to nepovoljno za brak, da to znači da te partner-ica najvjerojatnije vara, i da kad on i njegovi kolege astrolozi vide da netko od njih ima taj položaj Neptuna da ga zezaju: "Rogonjo!".

Je li točno da je onaj tko ima Neptun u 7. kući varan? Ili da ga partner obmanjuje i da on nema jasnu sliku o partneru (recimo, da mu je partner muljator i lažljivac)? Da ima iluzije o svom braku?

Objasnili ste konjukciju Venere i Neptuna (osobno poznam par izuzetno šarmantnih i zgodnih muškaraca s tom konjukcijom).
Fish, što bi značila konjukcija Mjeseca i Neptuna u muškom horoskopu - možda nešto slično kao ova konjukcija Venere i Neptuna (mislim si - Mjesec je možda još nekako 'ženskija' planeta od Venere), a što u ženskom?
naravno da to govore kad su neuki i neosvješteni.vjerovatno imaju male piše čim čovjeka prozivaju rogonjom,tj.komplexi na djelu,a ne znanje.površno,jako.i neodgovorno-jer ako dotični to povjeruje sumnjati će čak i bezrazložno u svoju partnericu.pravi profesionalci.može donijeti partnere narkomane,pretjerane idealiste koji se gube u maštarijama,ma svašta.a može donijeti i prekrasnog partnera.većina "astrologa" će za neki aspekt reći "to je ovo".činjenica je da smo mi puno više od simple minded opisa u 3 riječi i niti jedan aspekt u svom trajanju nije uvijek jednako manifestiran jer mi sazrijevamo itd itd
a sinastrija?karta te druge osobe,partnera?ma smješno.
mjesec 0 neptun površno gledajući sama po sebi može dati izuzetno stvaralaštvo,veliku senzibilnost...gotovo magičnu povezanost s majkom(često i telepatsku),izuzetnu imaginaciju,čest unutarnji emotivni nemir,tajnovitost,promjene raspoloženja,...treba vidjeti gdje je dispozitor i u kojoj kući te dodatne aspekte konjunkcije.neke osobe koje sam upoznala,a imaju tu konjunkciju,savršeno očitavaju tuđa emotivna stanja i savršeno znaju s kim imaju u datom momentu posla.neki su vidoviti,ali za to potrebno još aspekata s drugim planetama...u svakom slučaju paziti na nervni sistem.
muškarcu s tim aspektom moguće da je upravo takva žena jako interesantna.ako postoje teži neharmonični aspekti s tom konjunkcijom dati će indolentnost,krajnju nepraktičnost,inat,učestalu nervozu...

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 09.12.2009. at 13:08. Reason: caps lock
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:32   #74
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
neptun u 5.kući,u znaku strijelca, može dati zavodnika,jer je u stanju obrlatiti ženu kroz slatke laži.
imam neptuna u 5.,znak strijelca.nije stvar u rječima
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 12:53   #75
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
posto mi je mjesec u blizancima, imam u sinastriji opoziciju s neptunom sa svim muskarcima moje generacije i mladjima. sa jednim starijim s kojim to nisam imala dozvila sam svasta, i obmane i puno gore stvari posto mu je konjukcija urana i plutona u djevici kvadrirala surovo moj mjesec. s neptunom njegovim nis bitno nisam imala. nije me ni idealizirao. ovi mladji s kojima imam opoziciju me idealiziraju itekako ali i povrijede svojom slaboscu jer im bude tesko biti samnom jer umisljaju da sam ko zna sto i onda sam bez njih radi njihova kukavicluka. do obmane jos nismo dosli osim sto oni paranoicno misle da ih zajbavam.
ali kazem, bila sam s tipom s kojim nije bilo neptuna na mjesec aspekta, al imao je fala bogu dosta i previse neptuna u svom natalnom, pa mi je unistija zivot. tako da treba se stvarno gledati cjelina, UVIJEK! los aspekt u dvije razlicite sinastrije uopce ne mora i nece znaciti isto
tako je.bolje reći težak,izazovan,nego loš
iako,nekim pojedincima pašu takvi izazovni aspekti puno više nego trigoni,recimo.ovisi o karti.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:00   #76
Quote:
daj reci kaže: Pogledaj post
iako,nekim pojedincima pašu takvi izazovni aspekti puno više nego trigoni,recimo.ovisi o karti.
apsolutno točno..

kako u mojoj natalnoj dominiraju kvadrati.... svi najznačajniji odnosi u mom životu (dakle obiteljskom, emocionalnom, ..prijatelji...suradnici) u sinastriji su dominirali kvadrati (!).. recimo, sa frendicom s kojom imam najkvalitetniji odnos( iznimno se poštujemo, toleriramo, rijetko svađamo)... imam isključivo kvadrate i 2 opozije (dakle niti jedan trigon ili sekstil.. izuzevši generacijsku konjunkciju sporih planeta)...

zanimljivo je što se tiče neptunčeka.. meni je u natalnoj u trigonu sa Marsom (a Mars mi je vladar 7.kuće).. tako da u svakom muško-ženskom odnosu u kojem sam bila- u sinastriji bi bila barem jedna Mars-Neptun konekcija..
a u sadašnjem primjerice imam Mars u kvadratu sa Neptunom i Mars u trigonu sa Neptunom... u ovom kvadratu; ja igram 'ulogu Neptuna'.. i druga strana jaaako teško tumači i čita moje reakcije.... ispadam negativac, iako to nisam
__________________
I want to give her everything. And I want to take everything from her.
mrtva_pusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:08   #77
Quote:
mrtva_pusa kaže: Pogledaj post
apsolutno točno..

kako u mojoj natalnoj dominiraju kvadrati.... svi najznačajniji odnosi u mom životu (dakle obiteljskom, emocionalnom, ..prijatelji...suradnici) u sinastriji su dominirali kvadrati (!).. recimo, sa frendicom s kojom imam najkvalitetniji odnos( iznimno se poštujemo, toleriramo, rijetko svađamo)... imam isključivo kvadrate i 2 opozije (dakle niti jedan trigon ili sekstil.. izuzevši generacijsku konjunkciju sporih planeta)...

zanimljivo je što se tiče neptunčeka.. meni je u natalnoj u trigonu sa Marsom (a Mars mi je vladar 7.kuće).. tako da u svakom muško-ženskom odnosu u kojem sam bila- u sinastriji bi bila barem jedna Mars-Neptun konekcija..
a u sadašnjem primjerice imam Mars u kvadratu sa Neptunom i Mars u trigonu sa Neptunom... u ovom kvadratu; ja igram 'ulogu Neptuna'.. i druga strana jaaako teško tumači i čita moje reakcije.... ispadam negativac, iako to nisam
kvadrati se moraju trošiti.ako je on sklon pasivnim ulogama u vezi razumijevanja će biti manje.no,može biti veliki poticaj u erotskom smislu s obzirom da ti idu kvadrati(i meni),a očito i neptunovski.pazite se drogice(često partnere odvuče tamo taj kvadrat-pa troše nešto uz to što se troše i međusobno luđački)jer koliko bilo interesantno moglo bi doći i do jako ružnih situacija krajnje nepredviđenih.ovisi o drugim aspektima,naravno,ali nemojte daviti jedno drugo(i do tog često dođe).
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 04:40   #78
Quote:
daj reci kaže: Pogledaj post
mjesec 0 neptun površno gledajući sama po sebi može dati izuzetno stvaralaštvo,veliku senzibilnost...gotovo magičnu povezanost s majkom(često i telepatsku),izuzetnu imaginaciju,čest unutarnji emotivni nemir,tajnovitost,promjene raspoloženja,...treba vidjeti gdje je dispozitor i u kojoj kući te dodatne aspekte konjunkcije.neke osobe koje sam upoznala,a imaju tu konjunkciju,savršeno očitavaju tuđa emotivna stanja i savršeno znaju s kim imaju u datom momentu posla.neki su vidoviti,ali za to potrebno još aspekata s drugim planetama...u svakom slučaju paziti na nervni sistem.
Kako to - moze donijeti magicnu povezanost s majkom, a gore je opisan kao aspekt koji donosi osjecaj da osobu majka nije dozivjela, radi cega se osoba osjeca manje vrijednom i ne ispunjava svoje potencijale? Ostalo stoji, osobito glede ocitavanja tudjih emotivnih stanja (mozda tome kod mene doprinosi i polozaj u 7. kuci), ali to s majkom i posebnom povezanoscu bas i ne. Prije ce biti to o nedozivljenosti, na neki nacin. Distanciranost, nepovezanost s majkom i sl. Jedino sto postoji jos jedan aspekt na Mo/Ne i to je kvadrat Marsa iz Vage (5. kuca) sto ce laganom psihologijom reci da zbog tog i takvog odnosa imam burne i nekontrolirane ispade bijesa, pretjerane u odnosu na situaciju te posebno problematican odnos sa zenama opcenito. Stoji, iako ovako ugrubo napisano zvuci gore nego sto jest. A cinjenica jest da je kod mene dispozitor te konjunkcije Saturn - u Skorpionu (6. kuca), u konjunkciji sa Suncem (koje mi je pak vl. 4. polja - majka, dom). Zato mi je sve vezano za 4. polje u saturnovskoj simbolici - grubo, distancirano, neemotivno, kruto pa cak i okrutno i to ide u oba smjera.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 00:56   #79
a mjesec kvadrat neptun
saa neptunom u 7 kuci,a mjesecom u 5?
Maddie is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 01:36   #80
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kako to - moze donijeti magicnu povezanost s majkom, a gore je opisan kao aspekt koji donosi osjecaj da osobu majka nije dozivjela, radi cega se osoba osjeca manje vrijednom i ne ispunjava svoje potencijale? Ostalo stoji, osobito glede ocitavanja tudjih emotivnih stanja (mozda tome kod mene doprinosi i polozaj u 7. kuci), ali to s majkom i posebnom povezanoscu bas i ne. Prije ce biti to o nedozivljenosti, na neki nacin. Distanciranost, nepovezanost s majkom i sl. Jedino sto postoji jos jedan aspekt na Mo/Ne i to je kvadrat Marsa iz Vage (5. kuca) sto ce laganom psihologijom reci da zbog tog i takvog odnosa imam burne i nekontrolirane ispade bijesa, pretjerane u odnosu na situaciju te posebno problematican odnos sa zenama opcenito. Stoji, iako ovako ugrubo napisano zvuci gore nego sto jest. A cinjenica jest da je kod mene dispozitor te konjunkcije Saturn - u Skorpionu (6. kuca), u konjunkciji sa Suncem (koje mi je pak vl. 4. polja - majka, dom). Zato mi je sve vezano za 4. polje u saturnovskoj simbolici - grubo, distancirano, neemotivno, kruto pa cak i okrutno i to ide u oba smjera.
super mi je što učestalo napišem ogroman post i onda me izbaci.
ne gledaj samo konjunkciju.zato pišem može donijeti,ali i ne mora.treba vidjeti cijeli natal.
a ono drugo što spominješ je tuđi post,so bez usporedbe,molim
dušo,ti imaš kvadrat marsov.na istu konjunkciju.uvredljiv,tvrd,tvrdoglav,bolećiv,agres ivan...ali veoma interesantan i strastven.posebna vrsta žena s tobom može i neka sigurno i hoće.te tvoje kvdrate neptunove jednostavno treba znati potrošiti.imaš fantastičan potencijal s obzirom na sve što si naveo.o drugim aspektima i planetama ne smijem da nas ne brišu...sve to može postati pogon tvog natala,ti izazovni aspekti.nemoj ih potratiti.sumnjam da ti je majka hladna.možda autoritativna,kvadrat ima puno energije,ipak.mislim da ti je majku netko zlostavljao.nadam se da nije došao i do tebe.
a vidim voliš se zabavljat na razne načine prema tim aspektima LOL
čuvaj se gušenja.
nastavim sutra.
neptun ne obmanjuje.ali običnim pogledima ne može ga se doseći jer neptun je sve

Zadnje uređivanje daj reci : 14.12.2009. at 01:42.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.