Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 22:49   #2761
Lako je za hr. pasoš. Pokušajte dobiti rodni list iz Sarajeva. Kažu ti: "napisi zahtjev i stavi četiri i po marke u kovertu da se ne vidi i pošalji" . Ne može se uplatiti karticom na vebsajtu. zakon

Zadnje uređivanje Chucho : 14.07.2017. at 23:01.
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 23:02   #2762
Quote:
Ete kaže: Pogledaj post
Acha, hvala. Poslat cu im e-mail i dogovoriti termin. Provjerila sam na stranici i ima samo ovaj posjet koji je bio u lipnju, nista za ubuduce.

Koliko je trebalo da ti nova putovnica stigne postom? Sto se tice domovnice nisam potpuno sigurna za rok trajanja, zato sam i pitala. Mozda ce netko drugi znati odgovor.
Strpi se malo i uzmi kanadski i gotovo
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 00:07   #2763
Quote:
Chucho kaže: Pogledaj post
Strpi se malo i uzmi kanadski i gotovo
Dogodine se ispunjavaju uvjeti za kanadsko drzavljanstvo i djetetu prestaje vaziti hr. pasos. Mislila sam da kad cemo poslati zahtjev za drzavljanstvo pasos treba biti vazeci. No ako ne treba onda jos bolje. Cemu ga produzavati.

Jesi li upoznat treba li vazeca putovnica ili mozemo aplicirati i bez nje?
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 05:42   #2764
Isto dan kad dobiješ državljanstvo možeš aplicirati za pasoš
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 08:11   #2765
Nisam proucavala jer nasi ce jos svi vaziti (isto na godinu punimo uvijet za Citizenship) al mi nema logike zasto bi putovnica morala biti vazeca? Jesi negdje na cicu nasla da to pise? Imas pr card za dijete i to bi im trewbalo bit dosta.
Sto se hr birokracije "odavde" tice, tolko mi se gadi da ako cemo ici na drugo dijete necu ni trazit domovnicu za njega. Netko mi je rekao (nisam doduse proucavala pa mozda i nije istina) da te za upis novorodjenceta traze parsto CAD!! Koji k?! Jel domovnica dodje gravirana u zlatu il sta? U hr je to doslovno par kn biljega i komad papira!! Sta ovi tu naplacuju parsto CAD?
Ne bi islo. A jok.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 19:32   #2766
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Jesi negdje na cicu nasla da to pise? Imas pr card za dijete i to bi im trewbalo bit dosta.
Jedna od tocaka je da se mora priloziti fotokopija putovnice. Ali zbunjujuce je to sto ne pise da li u trenutku apliciranja putovnica mora biti vazeca ili je u redu ako je istekla.
Pr card se isto mora priloziti i to je jedna od tocaka. Muci me ovo za putovnicu i voljela bi da je ne moram produzavati ako ne treba biti vazeca.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 23:14   #2767
Quote:
ken parker kaže: Pogledaj post
Zašto ni za usporedbu Arabija i Alberta? Koja bi to industrija zamjenila naftnu u Arabiji? I koja bi to grana industrije cvitala na -30C i pod snigom veći dio godine? I gradnja dodatnih rafinerija ni stavljanje jaja u drugu košaru i dalje su u nafti i dalje ovisiš o cijenama nafte. I ni da ne rade ništa drugo, samo što je ova dominantna po prihodima.
A zašto ne prerađuju više u Kanadi nego se više baziraju na izvoz sirovina je stvar u konkurentnosti i produktivnosti. S njihovim cijenama rada i sindikalnim uvjetima ne mogu prodati nikome ništa. Bombardier prodaje, ali samo uz pomoć vlade koja trpa novce u tu rupu bez dna.
Samo za usporedbu zavarivač u Njemačkoj ima oko 35 eura na sat, znači oko 52$/h, a u Kanadi takav zavarivač je plaćen oko 75$. To i ni najgore jer dok evropskom zavarivaču triba tipa sat za zavar, ovome kanadskom triba 2, pa ti sad budi konkurentan. I ovo ne pričam napamet nego na osnovu ponudu koje su nudile njemačke firme i koje su nam objašnjavale zašto je cijena za nas puno veća nego cijena u Evropi.
E sad, ovo ni nužno loša stvar, na ovaj način Kanada štiti svoje radnike i svaka im čast na tome, ali da bi to moglo funkcionirati moraju se prodavati sirovine.
Kanada ima sasvim dovoljno rafinerija i ne uvozi gorivo. U Alberti imas 5 velikih tvornica gdje se iz iz plina proizvodi gnojivo. Imas puno malih postrojenja koja proizvode industrijske plinove. Gradnjom dodatnih rafinerija ne bi nista postigli jer je puno skuplje transportirati benzin nego sirovu naftu. Tako otprilike imas i u Saudijskoj Arabiji.

Prva razlika, izmedju SA i AB, je u tome sto je cijena proizvodnje nafte u SA puno niza nego u Alberti. U slucaju znacajnog pada cijena nafte dio proizvodnje u Alberti nece moci generirati pozitivan operativni cash flow te ce se morati zatvoriti. Ali to mora biti dulji period niskih cijena. Kod nafte mozes prodavati i buducu proizvodnju i tako krpiti negativan cash flow neko vrijeme. Sve dok je trziste u oversupplyu oni su ok, problem se nastati ako pocne padati potraznja. Indikativno je da su neki veliki igraci prodali imovinu u Alberti u zadnjih nekoliko mjeseci (Shell, Exxon, Total, Apache, Marathon)

Drugi kanadski problem je sto naftu uglavnom mogu prodavati jednom kupcu: amerikancima. Iz dva razloga. Prvo nemaju infrastrukturu da znacajnu kolicinu posalju na tankere. I drugo, vecina kanadske nafte ima veliku kolicinu sumpora. Van sjeverne amerike ima malo rafinerija koje mogu preraditi takvu naftu.

Nafta i plin cine 50% Kanadskog izvoza, sto je znacajno manje od SA. Medutim veliki dio ostalog izvoza se subvencionira novcima koje federalna vlada dobiva iz nafte. 75% ukupnog Kanadskog izvoza ide u jednu zemlju, SAD. Na celu SAD je covijek ciji je prvi cilj zaustaviti uvoz subvencioniranih proizvoda u US. Domacih potrosaca je malo (35 mil) i medu najzaduzenijima su na svijetu ( debt to disposable income 170%)

Van sirovina Kanada je nevjerojatno nekonkurentna ekonomija. Kanada ima deficit robne razmjene sa svima kome ne prodaje naftu. Ima deficit robne razmjene sa Njemackom od 600%, Hrvatskom 300%. Mislim da ima deficit robne razmjene cak i sa BiH.

Uglavnom sve se vrti oko dvije varijable koje Kanadjani ne mogu kontrolirati: cijeni nafte i Trumpu.

Ako vam netko nudi kredit za stan u Kanadskim dollarima vrijedilo bi razmotriti.

Zadnje uređivanje MartaB4P : 15.07.2017. at 23:26.
MartaB4P is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 10:11   #2768
Je li ima netko da je u fazi kupnje nekretnine u Ontariju?
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 01:38   #2769
Quote:
MartaB4P kaže: Pogledaj post
Kanada ima sasvim dovoljno rafinerija i ne uvozi gorivo. U Alberti imas 5 velikih tvornica gdje se iz iz plina proizvodi gnojivo. Imas puno malih postrojenja koja proizvode industrijske plinove. Gradnjom dodatnih rafinerija ne bi nista postigli jer je puno skuplje transportirati benzin nego sirovu naftu. Tako otprilike imas i u Saudijskoj Arabiji.

Prva razlika, izmedju SA i AB, je u tome sto je cijena proizvodnje nafte u SA puno niza nego u Alberti. U slucaju znacajnog pada cijena nafte dio proizvodnje u Alberti nece moci generirati pozitivan operativni cash flow te ce se morati zatvoriti. Ali to mora biti dulji period niskih cijena. Kod nafte mozes prodavati i buducu proizvodnju i tako krpiti negativan cash flow neko vrijeme. Sve dok je trziste u oversupplyu oni su ok, problem se nastati ako pocne padati potraznja. Indikativno je da su neki veliki igraci prodali imovinu u Alberti u zadnjih nekoliko mjeseci (Shell, Exxon, Total, Apache, Marathon)

Drugi kanadski problem je sto naftu uglavnom mogu prodavati jednom kupcu: amerikancima. Iz dva razloga. Prvo nemaju infrastrukturu da znacajnu kolicinu posalju na tankere. I drugo, vecina kanadske nafte ima veliku kolicinu sumpora. Van sjeverne amerike ima malo rafinerija koje mogu preraditi takvu naftu.

Nafta i plin cine 50% Kanadskog izvoza, sto je znacajno manje od SA. Medutim veliki dio ostalog izvoza se subvencionira novcima koje federalna vlada dobiva iz nafte. 75% ukupnog Kanadskog izvoza ide u jednu zemlju, SAD. Na celu SAD je covijek ciji je prvi cilj zaustaviti uvoz subvencioniranih proizvoda u US. Domacih potrosaca je malo (35 mil) i medu najzaduzenijima su na svijetu ( debt to disposable income 170%)

Van sirovina Kanada je nevjerojatno nekonkurentna ekonomija. Kanada ima deficit robne razmjene sa svima kome ne prodaje naftu. Ima deficit robne razmjene sa Njemackom od 600%, Hrvatskom 300%. Mislim da ima deficit robne razmjene cak i sa BiH.

Uglavnom sve se vrti oko dvije varijable koje Kanadjani ne mogu kontrolirati: cijeni nafte i Trumpu.

Ako vam netko nudi kredit za stan u Kanadskim dollarima vrijedilo bi razmotriti.
Eto potvrdila si sve što sam ja reka. Samo jednu stvar si krivo napisala, a to je da ne uvoze naftu. Ove godine su u BC pisali o cijenama goriva pa su rekli da je rafinerija u Washingtonu ili Oregonu (nisan 100% siguran di) u remontu a kako je to glavna rafinerija iz koje dobivamo naftu da zbog toga plaćamo skuplje gorivo. Totalna glupost, ali ovi pacijenti to puše. Tako da ni baš da imaju dovoljno za sebe, uvoze iz US svi osim Alberte vjerojatno, zbog čega i guraju ove cjevovode ali nemaju neke šanse s NDP-om u BC i liberalima na vlasti u većini provincija.
Ovi federalni na čelu s Trudeauom na čelu kuže što je u igri, zbog čega su i odobrili sve one cjevovode samo jebi ga, sad to triba objasniti ovima u provincijama.
E a dugovi su posebna stvar, sad kad je ovo BoC podigla ratu san čitaja da prosječni kanađanin ima dug bez kredita za nekretnine, oko 20k$. A oni koji imaju HELOC kredit su navodno oko 70k$ u prosjeku. Biti će zanimljivo viditi kako će se sve to skupa razvijati s nekretninama u Ontariu i BC nakon ovog povećanja.
ken parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:22   #2770
Quote:
Ete kaže: Pogledaj post
Acha, hvala. Poslat cu im e-mail i dogovoriti termin. Provjerila sam na stranici i ima samo ovaj posjet koji je bio u lipnju, nista za ubuduce.

Koliko je trebalo da ti nova putovnica stigne postom? Sto se tice domovnice nisam potpuno sigurna za rok trajanja, zato sam i pitala. Mozda ce netko drugi znati odgovor.

Putovnica je stigla nakon 6 tjedana.

U vezi s prijavom za citizenship i valjanosti putovnice nisu jasno napisali, trebalo bi ih isto pitati. U document checklist pise: Photocopies of biographical pages of passports and/or travel documents. Notes: If your passport validity was extended include a photocopy of the page(s) containing the extension stamp(s).

Ja bi po ovome zakljucila da putovnica ne bi trebala biti istekla, jer cemu inace onda ovaj note? Pretpostavljam da ima zemalja u kojima jednom fizicki dobijes putovnicu i onda kad ju produzujes dobijes neki pecat s datumom u tu putovnicu i taj note je za njih. Sto bi znacilo da se mora dokazati validity.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 17:37   #2771
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Nisam proucavala jer nasi ce jos svi vaziti (isto na godinu punimo uvijet za Citizenship) al mi nema logike zasto bi putovnica morala biti vazeca? Jesi negdje na cicu nasla da to pise? Imas pr card za dijete i to bi im trewbalo bit dosta.
Sto se hr birokracije "odavde" tice, tolko mi se gadi da ako cemo ici na drugo dijete necu ni trazit domovnicu za njega. Netko mi je rekao (nisam doduse proucavala pa mozda i nije istina) da te za upis novorodjenceta traze parsto CAD!! Koji k?! Jel domovnica dodje gravirana u zlatu il sta? U hr je to doslovno par kn biljega i komad papira!! Sta ovi tu naplacuju parsto CAD?
Ne bi islo. A jok.
Ovo su nama odgovorili kad smo pitali za prijavu djeteta u hrvatsko drzavljanstvo i izradu putovnice (odgovor je iz studenog 2015., kopiram iz e-maila):

U privitku vam šaljemo obrazac kojeg je potrebno popuniti i donijeti sa sobom.

Potrebna je suglasnost oba roditelja.

Uz popunjeni obrazac potrebno je donijeti slijedeće:

rodni list djeteta (original ili ceritied copy) s prijevodom na hrvatski jezik

identifikacijske isprave (putovnice ili osobne iskaznice)

Ako želite odmah podnijeti zahtjev za izradu putovnice djeteta onda je potrebno donijeti i 2 fottografije.

Konzularna pristojba se plaće čekom ili money orderom a iznosi:

- nadovjera rodnog lista 48 CAD

- dostava domovnice 80 CAD

- izrada putovnice 114 CAD

U prilog su stavili dokument pod nazivom "Zahtjev za naknadni upis u maticu rodjenjih" (tocno tako pise, sa nj). Traze se podaci o rodjenju i podaci o roditeljima (ime, prezime, datum i mjesto te drzava rodjenja, narodnost i drzavljanstvo).

Nismo to na kraju napravili pa ne mogu potvrditi da li je stvarno tako kako su napisali.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:21   #2772
više se ne može platiti čekom, samo money orderom
znam jel me to zadovoljstvo koštalo skoro kao i naknada
ne kužim zašto ne može uplata na račun
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 18:31   #2773
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
više se ne može platiti čekom, samo money orderom
znam jel me to zadovoljstvo koštalo skoro kao i naknada
ne kužim zašto ne može uplata na račun
Mislim da se ni onda nije moglo platiti obicnim, vec certified cekom, kao i za druge slicne stvari, ali oni to nisu naglasili. RBC povlaci taj nacin placanja, mozda to ima veze? Ali bez obzira, slazem se da je to nepotrebno davanje novaca za neke bezvezne naknade.
Acha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:07   #2774
Quote:
Acha kaže: Pogledaj post
Ja bi po ovome zakljucila da putovnica ne bi trebala biti istekla, jer cemu inace onda ovaj note? Pretpostavljam da ima zemalja u kojima jednom fizicki dobijes putovnicu i onda kad ju produzujes dobijes neki pecat s datumom u tu putovnicu i taj note je za njih. Sto bi znacilo da se mora dokazati validity.
Poslala sam e-mail jednom imigracijskom uredu u vezi ovog s vazecom putovnicom i evo sto su mi odgovorili:

Quote:
You would need to provide COPIES OF BIOGRAPHICAL PAGES IN ALL
PASSPORTS HELD DURING THE LAST 4 YEARS. This doesn't necessarily means that you are obliged to have a valid Passport.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 01:06   #2775
Nazvat direktno cic i pitat?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 22:40   #2776
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Nazvat direktno cic i pitat?
Njih je jako tesko dobiti, ali nazvati cu ih da budem sigurna.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 08:47   #2777
požari u britanskoj kolumbiji

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ko/983488.aspx
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 17:35   #2778
Javili da je i kvaliteta zraka u dijelu Vankuvera zbog pozara losija
Ali i da je stigao poprilican broj australaca i opreme

Mene je vise sokiralo kad sam cuo prosijecne cijene najma, po nekoj statistici
1-sobni je 2090 dolara
2-sobni je 10 000 ?
Sokrialo me
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 07:10   #2779
lijep pozdrav svima iz Irske ! Dugo razmišljamo o Kanadi a sad smo odlučili da idemo . Citam ove vaše postove redom i hvala na informacijama . Jos uvijek sam malo zbunjena oko svega nisu mi bas te vize jasne . Mi smo 5. Člana obitelj i uopce ne razumijem kako mozemo aplicirati . Jel ima koja mama da je dosla sa djecom da mi se javi na PM imala bih par pitanja . Isto tako jel ima netko iskustva sa agencijama , konkretno immigration. Ca i preko njih dobivanja viza ? Planiramo polagati test engleskog i lagano krenuti u pripremu . Imam neke rodbine u Hamiltonu pa za sada gledamo Ontario iako su nam sve opcije otvoreno . Hvala vam puno 🤗🤗
Sandyford is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:46   #2780
Quote:
Sandyford kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav svima iz Irske ! Dugo razmišljamo o Kanadi a sad smo odlučili da idemo . Citam ove vaše postove redom i hvala na informacijama . Jos uvijek sam malo zbunjena oko svega nisu mi bas te vize jasne . Mi smo 5. Člana obitelj i uopce ne razumijem kako mozemo aplicirati . Jel ima koja mama da je dosla sa djecom da mi se javi na PM imala bih par pitanja . Isto tako jel ima netko iskustva sa agencijama , konkretno immigration. Ca i preko njih dobivanja viza ? Planiramo polagati test engleskog i lagano krenuti u pripremu . Imam neke rodbine u Hamiltonu pa za sada gledamo Ontario iako su nam sve opcije otvoreno . Hvala vam puno 🤗🤗
dajte pročitaje sve postove
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.