Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2002., 12:11   #1
Question DSLR digitalni fotoaparati - preporuka?

zaista se ne razumijem u fotografiju&co, ali volim fotkati, onak za svoju dusu i treba mi savjet.
daklem, kupila bi fotoaparat, pa ako mi mozete preporuciti koji bi bio najbolji izbor, odn. najbolji omjer cijene, kvalitete i onoga kaj meni treba, a treba mi:
-slampava sam i ne dolaze u obzir sva ona cuda s lecama, objektivima,svjetlomjerima i ostalim
-to bi trebalo biti nekaj sto moze biti uvijek uz mene i kad vidim nesto oko mene sto mi se svidi-pucaj
-da moze priblizavat udaljene objekte(jel se to moze?) i da mogu neke sitnice(leptir, npr.) slikati i da se dobro vidi

gdje je u zgbu najbolji i najpovoljniji izbor fotoaparata?
koje su dobre marke?

hvala i najte mi se rugati

Zadnje uređivanje Kiki : 08.10.2007. at 04:31.
feniksich is offline  
Old 28.12.2002., 18:08   #2
Evo ja ti preporučujem za početak Canon Eos 3000 ili 88 ;35-80mm

Nije tako ni skupa,a imaš sve što ti treba za početak.Ako imaš mogućnosti odi u Graz pa ga tamo kupi,jer su tamo cijene puno povoljnije,a plus su sad vjerovatno još božićna sniženja!!

Imaš i na netu dosta informacija,pa malo potraži
kisha is offline  
Old 29.12.2002., 02:31   #3
Da. I ja bih ti preporučio nešto slično. Ja sam sa EOS 500 više nego zadovoljan, ali taj model se više ne proizvodi. Zamjena je (mislim) baš EOS 3000...

Kupi ga u kitu sa objektivom (nije nešto ali više nego oke) i s vremenom se počasti jednim širokokutnikom i polarizatorskom lećom (pomoći će ti kod jasnijih boja)...

Uz Canon se nudi i Nikon za nešto sitno više love, ali mislim da je omjer cijena/kvaliteta tu negdje...
pakleni_patuljak is offline  
Old 29.12.2002., 15:03   #4
najljepsa vam hvala
feniksich is offline  
Old 29.12.2002., 15:41   #5
Upravo je izašao Canonov novi ''entry level'' EOS 3000 N...
Škicni ga OVDJE
pakleni_patuljak is offline  
Old 07.01.2003., 23:16   #6
znam da bi trebalo pod novi topic ali evo ovak mi se čini kraće htjela bih dati napraviti fotku dimenzija 100 x 70 cm jel to moguće, koliko to košta i gdje to mogu napravit......i ako ne tražim previše - trebam opaku fotku gramofona...... anyone
 
Old 08.01.2003., 01:50   #7
A slušaj trini prošeći do prvog foto studija i raspitaj se ,takvo nešto je sigurno moguće...Cijenu ne bih znala,al pretpostavljam da je skupo,s obzirom na dimenzije,a opet možda i nije....
kisha is offline  
Old 09.01.2003., 15:48   #8
Quote:
trini kaže:
znam da bi trebalo pod novi topic ali evo ovak mi se čini kraće htjela bih dati napraviti fotku dimenzija 100 x 70 cm jel to moguće, koliko to košta i gdje to mogu napravit
Moguce je ali budi spremna na losiju kvalitetu nego sto ocekujes. Zasto?
Zato sto su s normalnim 35mm filmom (pretpostavljam da nisi snimala na srednjem ili velikom formatu) mozes fotografiju uvecavati do nekog A4 formata bez vidljive degradacije u kvaliteti i pada ostrine. Jos ako si snimala iz ruke, te koristila "brzhi" film (od 100 ASA, navise), ocekuj zrno velicine ping-pong loptice i prilicno neostru fotografiju.
Mozda je to bas ono sto hoces...?

Inace ja mogu preporuciti LabArt profesionalni studio u Nehajskoj 20 (cini mi se) u Zg, ne zato sto sam ikako povezan s njima, vec zato sto sam kod njih bio najzadovoljniji kvalitetom usluge.
Ipak, cak ni oni ti nemogu pomoci u nadilazenju fizickih ogranicenja koje sam ti vec naveo.
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Old 12.01.2003., 00:55   #9
thnx a LOT *
 
Old 17.08.2006., 18:53   #10
Pentax *ist DS vs. Fuji9500 ZOOM

Razlika u cijeni nije toliko bitna....
Fuji ima fiksni objektiv. ali sa 9 Mp CCD.. i 10x Zoomom... ostale specifikacije su tu negdje...
Pentaxić je kompatibilan/polukompatibilan sa starijim objektivima...

dilemčina....
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...
demian_von_hesse is offline  
Old 17.08.2006., 19:41   #11
i nije dilema. ja bi Pentax. nije baš usporediv fixni objektiv s mogućnosti biranja što ćeš "našarafit". megapixeli ti ne bi trebali puno značiti ako nećeš dizat plakate.
Ljelja is offline  
Old 18.08.2006., 01:45   #12
Quote:
Ljelja kaže:
i nije dilema. ja bi Pentax. nije baš usporediv fixni objektiv s mogućnosti biranja što ćeš "našarafit". megapixeli ti ne bi trebali puno značiti ako nećeš dizat plakate.
U pravu si... na brzinu sam pisao specifikacije, pa je ostalo upečatljivo ovo za Mpixele zapravo mi nije toliko važno... ionak mi je standardna rezolucija za fotke kojih najviše imam 700x525... tak da i sa manje mpixela, odgovara... medjutim- fuji ima fiksni objektiv 28-300mm, a Pentax dolazi sa objektivom 18-55mm, a kojeg sam koristio prije sa starijim Nikonom i nije mi se bas pokazao najsjajnije, jer ima dosta vignetinga na rubovima....

Ali objektiv su objektivi... Kad imaš svoju kolekcijicu, onda samo tijela mijenjas... hehe.. thx na pomoci
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...
demian_von_hesse is offline  
Old 18.08.2006., 12:39   #13
ovaj pentaxov objektiv ti je 27.5mm-84mm prevedeno na 35 mm, što je solidan široki do lijepog portretnog kuta. za tu cijenu je više nego solidna leća. još si u budućnosti nabaviš neki tele-zoom i imaš sve.
Ljelja is offline  
Old 19.08.2006., 15:26   #14
Quote:
Ljelja kaže:
ovaj pentaxov objektiv ti je 27.5mm-84mm prevedeno na 35 mm, što je solidan široki do lijepog portretnog kuta. za tu cijenu je više nego solidna leća. još si u budućnosti nabaviš neki tele-zoom i imaš sve.
Naravno... ma pentax mi je prirastao srcu još od mlađih dana... A optika im je vrhunska.. Za sada mi više treba široki. Ovaj je genijalan.. odlučit ću se za nega
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...
demian_von_hesse is offline  
Old 18.08.2006., 14:07   #15
ja bi radije uzeo pentaxa...ipak je to dslr ak se ne varam
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Old 19.08.2006., 15:28   #16
Quote:
StetoCina kaže:
ja bi radije uzeo pentaxa...ipak je to dslr ak se ne varam

Najmanji dSLR na svijetu
__________________
ništa nije tako jednostavno kao što izgleda...
demian_von_hesse is offline  
Old 15.12.2006., 00:35   #17
Question DSLR digitalni fotoaparati - preporuka?

evo ako bi mogli tu postat preporuke u negdje ovom rangu...
sto izabrati i zasto?
canon 350d, 400d, sad je izasao rebel xti al mislim da je skuplji...nikon d40, d50, pentax k100d, cak bi se mogao i sony alpha ugurat tu negdje (koji je uzgred budi receno izabran za aparat godine od pophota) ...ima ih masu...
ili ipak uzet nesto tipa fuji 9600 ili sony r1 sa fiksnim lecama (i dobrim zumom) ..
znam da se vjerojatno sve da nac na netu al me zanima misljenje ljudi koji imaju neke od ovih aparata..mozda bi sad uzeli nesto drugo ?
i dodatno pitanje..koliko vam je dovoljan 18-55 koji ide uz aparat ?
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Old 15.12.2006., 01:24   #18
Canon Eos 350D vs 400D

Ako ste skupili nešto love i dvoumite se oko kupnje Canona EOS 350D ili 400D…vjerujte mi i ja bi.
Naime, cijene su im za ono što dobivate (izvrstan aparat) stvarno niske, a niti razlika u cijeni nije velika, ali ipak je ima. Pa što Izabrati?

Izabrati ćete 350D ako:
- ne želite dati toliko love pa možete kupiti –još koju 2GB karticu – nadomjestiti za bolji objektiv
- sviđa vam se što je 350D ipak malo veći, pa bolje leži u (muškim) rukama
- zato jer sa 400D dobijete lošiji objektiv, kako bi mu finalna cijena bila niža.
- zato što ima ionako dovoljno mrak stvari koje ima i 400.
- Ima manji ekran, ali ima i dodatni LCD za trenutne vrijednosti.

Izabrati ćete 400D (Digital Kiss se zove doma, u Japanu, a Rebel XTi u Americi) ako:
- vam se ne da previše razmišljati i evo imate love.
- jako vas pali ideja od 10 mega pixela.
- sviđa vam se da ima napokon veliki stražnji ekran
- zato jer ima ultrazvučno čišćenje ( i sigurni ste da to neće privlačiti pse i šišmiše )
- zbog jednostavnijeg izbornika, ma da i 350 ima cool…ali…
(Ima još prekrasnih stvarčica, ali identične ima i 350, pa i nisu prednost)
- Kupiti ćete samo tijelo, a objektiv ćete kupiti naknadno, bolji naravno.
I bonus.
- naravno možete se i preseravati nad onima koji imaju 350D…ili starije.

Jesam li vam pomogao? Ne vjerujem. Da ja kupujem sada uzeo bi 400, ako me pitate sada koji mi je bolji, reći ću vam 350. Veći je, (ne prevelik kao 300) naviko sam na njega i imam njega ne 400.
__________________
http://sadisticoshy.blog.hr/
SadisticoShy is offline  
Old 15.12.2006., 01:53   #19
Hvala Sadisticu na opširnom postu i potpisujem sve napisano
thunderstorm is offline  
Old 18.12.2006., 13:09   #20
Post Kupnja 350D

Kupujem Canon 350D,prodaje li ga tko?
__________________
...enjoy...
_hedonist_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.