Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Ratzinger je nacist. Prihvaćate li takvog papu?
Da, to je dio njegove prošlosti, a do sad se već obratio.... 5 7.94%
Da, što je loše u nacizmu? 10 15.87%
Da, i Bog voli naciste 5 7.94%
Ne, to je sramota za civilizaciju 8 12.70%
Ne, to je dokaz da je Sotona svoje prste ugurao u Crkvu 4 6.35%
Ne, nije dostojan nasljednik velikog Ivana Pavla II 4 6.35%
Briga me i za Ratzingera i za naciste.... 7 11.11%
Ne smatram da je on bio nacist 20 31.75%
Glasovatelji: 63. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2006., 01:01   #21
Quote:
Galileo kaže:
Ne, bio je valjda anđeo čuvar, te iz ljubavi za čovječanstvo pristupio Hitlerjugendu....
Nije zato, nego jer mu je za skolu trebala stipendija, a mogao ju je dobiti samo kao clan HJ.
A otac mu je bio izriciti antinacist i dao otkaz jer u njihovoj sluzbi nije htio raditi, zato su jedva kaj jesti imali, pa je ta stipendija bila stvarno potrebna.
Quote:
A zna se zašto nitko razuman ne poteže njegovu prošlost, a to nije sigurno samo zbog toga što je blistava.... Možda je razlog što Vatikan stoji iza njega...
Njegova proslost je poznata i on prvi je nikad nije skrivao.
Razumni je nemaju zasto potezati, a onih drugih se, naravno, uvijek nadje.
U vojsci nije bio jer se javio da hoce, nego je dobio poziv da mora. Mislis da je u to vrijeme i pod tim rezimom mogao reci da nece i ostati ziv?
Pod kraj je cak i dezertirao, a kad su Ameri dosli, u njihovoj kuci im je bio glavni stab, pa su se logicno sjetili pitati di je on bio za vrijeme rata i onda je lijepo morao ponovo obuci uniformu, pa su ga tako usminkanog odveli u zarobljenistvo.
Uglavnom, ak mu nemres nista drugo iskopati nego "naci proslost", steta truda.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 01:29   #22
Quote:
Gospon Pes kaže:
Nije zato, nego jer mu je za skolu trebala stipendija, a mogao ju je dobiti samo kao clan HJ.
znaci da clanstvo ipak nije pilo obavezno i automatsko "iz skolskih klupa" kako sam bio sfatio?
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 01:53   #23
Quote:
Bhalki kaže:
znaci da clanstvo ipak nije pilo obavezno i automatsko "iz skolskih klupa" kako sam bio sfatio?
Ocito nije jer Ratzi je pricao u jednom interviewu da ga je njegov profesor morao nagovoriti da se uclani. Nesto tipa:"Ma idi se samo tam pojavi da dobijes iskaznicu, poslije vise ne ides i bas te briga."
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 01:56   #24
Quote:
Galileo kaže:
Johannes Ratzinger ili Benedikt XVI bio je nacistički vojnik u Drugom svjetskom ratu.
moro je bit vojnik!
 
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 06:13   #25
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ocito nije jer Ratzi je pricao u jednom interviewu da ga je njegov profesor morao nagovoriti da se uclani. Nesto tipa:"Ma idi se samo tam pojavi da dobijes iskaznicu, poslije vise ne ides i bas te briga."
ratzinger je bio nekoliko godina pripadnik nacističke vojske a dal je nacist to zna samo on tj. oni koji znaju njegove stavove o drugim rasama i vjerama a ti stavovi u bibliji i kuranu su vrlo blizu onim u mein campfu a židovi,kršćani i muslimani su puno prije hitlera istim metodama sprovodili istu politiku vjerske i često rasne netrpeljivosti.
ne znam jel ovaj gore spomenuti profesor u stvari njegov mentor i onaj koji ga je zaredio te desetljećima nadbiskup minhenski al ako ratzinger misli kao taj uvaženi nadbiskup da je hitler veliki njemački vođa kog samo u svijetu krivo razumiju(vidljivo iz obraćanja pred rat,pisama veleposlanicima i pisama s molitvama bogu za jadnog hiću) kao i da su židovi jedno veliko zlo poput onih crvenih iz rusije (isto vidljivo iz propovijedi u kojima je prije rata i usred pogroma puno antisemitizma) onda je i njega mogao navest uz citat onog manuela II o muhamedu ili to možda čuva za posjet nekoj sinagogi kao drugi papa u povijesti.o velikom vođi svog mentora ipak je bolje da prozbori koju u nekom hramu u indiji gdje su svastike na svakom zidu a prema hitleru su manje više indiferentni ili tamo gdje su mu carska božanstva dinastije sunca bili odani saveznici.

Zadnje uređivanje ursamajor : 07.10.2006. at 08:46.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:04   #26
Nije bio nego još uvijek jest
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 12:47   #27
Quote:
ursamajor kaže:
ne znam jel ovaj gore spomenuti profesor u stvari njegov mentor i onaj koji ga je zaredio
Ne. Neki iz normalne skole.
Quote:
al ako ratzinger misli kao taj uvaženi nadbiskup da je hitler veliki njemački vođa kog samo u svijetu krivo razumiju
Sto on misli, to ne zna nitko osim njega, a sto kaze, to je vise-manje poznato i nesto slicno nikad nije rekao.
Osobno sumnjam da tako nesto i misli. Prvo je bio pod utjecajem oca, koji je iz netrpeljivosti prema Hitleru i rezimu dao otkaz na posao u drzavnoj sluzbi, sto bi malo tko ucinio od onih koji po Ratziju pljuckaju. Tko je bas toliko vjeran samome sebi da mu se fucka i za egzistenciju, pokupi prnje i ne zna od cega ce zivjeti, a doma ceka zena i troje gladne djece?
Takav covjek svojoj djeci sigurno nije usadio ljubav prema Adolfu.
Ali ocito ga je naucio da ne odstupa ni milimetar od onoga sto smatra ispravnim.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2006., 18:05   #28
Nečiji život uvek treba posmatrati u kontekstu vremena u kome je proveden. Nemojmo deliti osude tako lako, jer smo i sami učesnici i svedoci vrlo teških vremena i jednog dana nas isto tako neko može propitkivati o mnogim stvarima koje smo učinili ili propustili da učinimo, a mi znamo da je u datim okolnostima za nas to bio jedini moguć izbor. Meni je sasvim u redu što on to ne krije i o tome otvoreno govori. A kakvi su njegovi stavovi danas, već će vreme pokazati.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 16:10   #29
Jedan vic koji sam skoro cuo:

U Drugom Svjetskom ratu pred jednog njemackog vojnika izbije Poljak. Nijemac uperi pusku na njega i taman da opali kad cuje neki glas sa nebesa: "Ne ubij ovog covjeka!" Nijemac upita: "Zasto?" A glas ce:" Zato sto ce on biti papa." Nijemac poslije kraceg razmisljanja odgovori: "Moze, necu ga ubiti, ali hocu da ja budem papa nakon njega."
 
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:14   #30
Quote:
Galileo kaže:
Malo sam u afektu pretjerao, jer ja ga vidim kao ogromni antiklimaks nakon Ivana Pavla II... Kao nekoga tko je za godinu i sitno anulirao sve što je Ivan Pavao II gradio desetljećima....
Od teške konzervativnosti, prosječnosti pa sve do katastrofalne diplomacije i međuvjerske netolerancije...
Ja ga ne vidim kao svjetlo u mraku ove civilizacije, a Ivan Pavao II je to definitivno bio....
molit ću lijepo, a što je papa Ivan Pavao II bio nego konzervativac?

jel Crkva išta što bi se moglo smatrati liberalnijim odobrila za vrijeme njegova namjesništva?
homoseksualnost?
masturbaciju?
kontracepciju?
jel dozvolila svećenicima ženidbu?
časnama udaju?
po čemu je onaj papa bio svjetlo u mraku, a ovaj mrak u svjetlu?

jedan kontroverzan citat i pristupanje (u ranoj mladosti) nečemu čemu se iz objektivnih razloga pristupiti moralo, to je sve što je bilo potrebno da se ovog papeža okarakterizira kao antiklimaks...
a šta se tu može...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:20   #31
Quote:
Galileo kaže:
Ne, bio je valjda anđeo čuvar, te iz ljubavi za čovječanstvo pristupio Hitlerjugendu....
Uostalom, ako se već sjećaš pionira, valjda se sjećaš i priče (odnosno, kako je završila) o Kurtu Waldheimu....
A zna se zašto nitko razuman ne poteže njegovu prošlost, a to nije sigurno samo zbog toga što je blistava.... Možda je razlog što Vatikan stoji iza njega...
Nije bio anđeo-čuvar (to nitko od nas nije, i on je čovjek, pogotovo je to sa 16 godina!!), ali nije ni bio zločinac. Pričaš gluposti, zlonamjene gluposti, pa si možda trebao odmah reći što si ustvari želio reći, a ne tu glumiti uvijenu budalu sa prozirnim htijenjima.

Kurt Waldheim je bio svjetovna ličnost i funkcija sa mandatom, što nije usporedivo sa papinstvom. I taj isti Waldheim je bio punoljetni pripadnik SS-jedinica (tamo nije bilo prisilno mobilizirane djece!), što je mogao biti samo uz potpunu privolu i vlastito htjenje, kao i veliko zalaganje (jer tamo nisu išli svi koji su htjeli, već probrani). Uz sve to, SS je bila borbena jedinica koja je učestvovala u borbenim djelovanjima, što Hitlerjugend nije. Taj isti Waldheim je zbog te vlastite svijesti o krivici skrivao tu činjenicu, dok je Papa sam svojevoljno pričao o tom svojem dijelu života, iskreno i otvoreno govoreći što je sve i kako radio. Tu, naravski, nije bilo nikakvih borbi ili ubijanja ili drugih destruktivnih djelovanja, jer se djecu nije angažiralo na taj način...

A ti sigurno ne bi pristupio Hitlerjugendu ili bilo čemu drugom kada bi ti ja stavio cijev na ćelenku; ne, ti bi sigurno glumio veliki karakter i personu, pogotovo kada bi bio neigrađena osoba i malodobni klinac od 16 godina, ili kada bi ti u to ime moguće prijetili i obitelji...

Ajde ne kenjaj gluposti, i svoje zlonamjerne bedastoće nosi negdje drugdje... uostalom, zašto se nevjernici uvijek nađu raspravljati o stvarima koje ih se ne tiču, i o kojima najčešće nemaju pojma???
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:26   #32
U doba nacizma, čovjek nije mogao ne ići u rat ako nije želio završiti u logoru. Zaboravljamo koliko je Nijemaca loše završilo. Alo to nema veze.
Meni se Ratzinger kao čovjek ne sviđa a plus toga, dolazi iz Kongregacije za nauk vjere(ex INKVIZICIJA). Zaključak o njegovim stavovima se sam po sebi nameće.
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:34   #33
ratzinger je desetljecima bio desna ruka woytile, njegov glavni teoloski i doktrinarni strucnjak. i odjednom su svi stali u obranu toplih i njeznih sjecanja na woytilu i nasli predbacivati ratzingeru da je nacist i konzervativac...niti je raztinger fundametalist niti je woytila bio liberal...

a diskurs rasprave u kojoj se ratzingera mirne duse moze proglasiti nacistom, i da se o tome napisu dvije strancie topica, to isto dosta govori...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:46   #34
Quote:
Galileo kaže:
Malo sam u afektu pretjerao, jer ja ga vidim kao ogromni antiklimaks nakon Ivana Pavla II... Kao nekoga tko je za godinu i sitno anulirao sve što je Ivan Pavao II gradio desetljećima....
Od teške konzervativnosti, prosječnosti pa sve do katastrofalne diplomacije i međuvjerske netolerancije...
Ja ga ne vidim kao svjetlo u mraku ove civilizacije, a Ivan Pavao II je to definitivno bio....

Zato treba s moje strane biti sorry, reagirao sam s tom anketom emocionalno. I ispričavam se svima kojima sam povrijedio vjerske osjećaje....
Mislim da puno pretjeruješ i da baš i nisi upoznat sa mnogim stvarima, a pogotovo si pretendenciozan u pokušaju dobivanja podrške da ocrniš i popljuješ sadašnjeg Svetog Oca...

Ne smatram da je uopće išta anulirao od stvari koje je Ivan Pavao II radio više od 25 godina... očto ne poznaješ rad i povijest sadašnjeg Pape.

O međuvjerskoj toleranciji pitaj muslimane, oni će ti pokazati što je prava tolerancija... reci njima za Muhameda ili nekog ajatolaha to što si rekao za Papu, a onda se ispričaj, baš me zanima kako izgleda "tolerancija"...

Pogledaj bolje... ja ga vidim kao isto svjetlo čovječanstvu koje krasi i svakog drugog Papu, pogotovo novijeg doba, stoga mi je proglašavanje sadašnjeg Pape nekakvim mrakom uvreda, izrečena olako i bezveze...

I ja tebi kažem da si glupa neznalica, ali mi oprosti ako sam ti povrijedio osjećaje... ne zvuči dobro, zar ne? Nisam te baš uvjerio u svoju iskrenost? Nisi ni ti mene... Možda je bolje misliti unaprijed, prije nego se nešto kaže...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:52   #35
Quote:
gea55 kaže:
dolazi iz Kongregacije za nauk vjere (ex INKVIZICIJA).
Otkud da je Kongregacija za nauk vjere sljednica Inkvizicije??



Pa "Kongregacija za nauk vjere" je osnovana puno, puno vremena nakon ukidanja Inkvizicije, nije njezina sljednica ni po namjeni ni po učenju ni po metodama...

Sam Papa se odrekao Inkvizicije i pokajao i ispričao u ime Crkve cijelom čovječanstvu zbog nje, a da bi istodobno najlegalnije držao njezinu nasljednicu kao jednu od najvažnijih Kongregacija, baš mi nema smisla... jedini razlog je to što to i nije istina.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 14:55   #36
Quote:
Krvnik kaže:

jel Crkva išta što bi se moglo smatrati liberalnijim odobrila za vrijeme njegova namjesništva?
homoseksualnost?
Mislim da si u krivo ako netoleriranje pederastije tretiraš kao konzervatizam, a pozitiva bi bila, valjda, da se homoseksualnost tolerira? U čemu je to - pozitiva?
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:07   #37
Quote:
Noćobdija kaže:
ratzinger je desetljecima bio desna ruka woytile, njegov glavni teoloski i doktrinarni strucnjak. i odjednom su svi stali u obranu toplih i njeznih sjecanja na woytilu i nasli predbacivati ratzingeru da je nacist i konzervativac...niti je raztinger fundametalist niti je woytila bio liberal...

a diskurs rasprave u kojoj se ratzingera mirne duse moze proglasiti nacistom, i da se o tome napisu dvije strancie topica, to isto dosta govori...
Ratzi je vise introventirani intelektualni tip....pa manje pali siroke narodne mase...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:20   #38
Quote:
Sledgehammer kaže:
Pa "Kongregacija za nauk vjere" je osnovana puno, puno vremena nakon ukidanja Inkvizicije, nije njezina sljednica ni po namjeni ni po učenju ni po metodama...
Aha, tak se zove od 2. v. koncila, a kak se zvala prije, pa jos prije?
Ovo ti je treci naziv za istu ekipu.
Iako si u pravu da je ponesto izmijenjeno u odnosu na prvobitnu inkviziciju, ali glavni zadatak (kojeg je i inkvizicija imala) je ostao isti: cuvanje Crkve od hereze i heretika.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 17:09   #39
Quote:
Sledgehammer kaže:
Mislim da si u krivo ako netoleriranje pederastije tretiraš kao konzervatizam, a pozitiva bi bila, valjda, da se homoseksualnost tolerira? U čemu je to - pozitiva?
kakva pozitiva?
po čem je konzervativnost negativa?
jesam ja šta reko šta je tu pozitivno, a šta negativno?

ja sam također konzervativac.

radi se o tome da mi ide na živce to što svi Benedikta XVI. postavljaju kao nekog ultra konzervativca, a Ivana Pavla 2 kao liberala ili nekakvog laganog konzervativca, a njih su dvojica (po učinku) za sada u potpunosti isti.
Ivan Pavao II u crkvenom nauku nije niš radikalno promijenio.
nit će to Benedikt XVI. napravit.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 18:54   #40
Quote:
Krvnik kaže:
kakva pozitiva?
po čem je konzervativnost negativa?
jesam ja šta reko šta je tu pozitivno, a šta negativno?

ja sam također konzervativac.

radi se o tome da mi ide na živce to što svi Benedikta XVI. postavljaju kao nekog ultra konzervativca, a Ivana Pavla 2 kao liberala ili nekakvog laganog konzervativca, a njih su dvojica (po učinku) za sada u potpunosti isti.
Ivan Pavao II u crkvenom nauku nije niš radikalno promijenio.
nit će to Benedikt XVI. napravit.
O, je, i te kako je... Tko se prije njega usudio rehabilitirati Galilea???? To je bio mali korak za Papu, ali veliki za Crkvu....

A danas pratim vijesti: Sjeverna Koreja radi nuklearni pokus, a Ratzi lamentira o braku, kao da je toplu vodu otkrio...

Zadnje uređivanje danaye : 10.10.2006. at 16:14.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.