Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Ratzinger je nacist. Prihvaćate li takvog papu?
Da, to je dio njegove prošlosti, a do sad se već obratio.... 5 7.94%
Da, što je loše u nacizmu? 10 15.87%
Da, i Bog voli naciste 5 7.94%
Ne, to je sramota za civilizaciju 8 12.70%
Ne, to je dokaz da je Sotona svoje prste ugurao u Crkvu 4 6.35%
Ne, nije dostojan nasljednik velikog Ivana Pavla II 4 6.35%
Briga me i za Ratzingera i za naciste.... 7 11.11%
Ne smatram da je on bio nacist 20 31.75%
Glasovatelji: 63. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2006., 19:06   #41
Quote:
Galileo kaže:
A danas pratim vijesti: Sjeverna Koreja radi nuklearni pokus, a Ratzi-Natzi lamentira o braku, kao da je toplu vodu otkrio...
A lamentiranje o tome da se znanost i tehnologija koriste "bezbozno" i na stetu, a ne na korist covjeka?
I cemu licemjerje? SK radi pokus. Zamisli strahote. Napravili su Ameri pokus davno nad Hirosimom, vidjelo se kak funkcionira, a u medjuvremenu su bombe vjerojatno jos i usavrsili. Da ne spominjemo sve ostale drzave koje su i radile pokuse i imaju i bombe.
Ali to nema veze, Ratzi sad treba ici na barikade radi Koreje.
Kaj zbilja nista drugo protiv njega nemas, nego takve bedastoce?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 19:49   #42
Quote:
Gospon Pes kaže:
A lamentiranje o tome da se znanost i tehnologija koriste "bezbozno" i na stetu, a ne na korist covjeka?
I cemu licemjerje? SK radi pokus. Zamisli strahote. Napravili su Ameri pokus davno nad Hirosimom, vidjelo se kak funkcionira, a u medjuvremenu su bombe vjerojatno jos i usavrsili. Da ne spominjemo sve ostale drzave koje su i radile pokuse i imaju i bombe.
Ali to nema veze, Ratzi sad treba ici na barikade radi Koreje.
Kaj zbilja nista drugo protiv njega nemas, nego takve bedastoce?
A misliš li da bi Ivan Pavao II to prešutio?

I molim te, ne piši takve besmislice o tehnologiji, da se ja ne bih dohvatio zloupotrebe vjere...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 20:30   #43
Quote:
Galileo kaže:
A misliš li da bi Ivan Pavao II to prešutio?
Ne sjecam se nesto da se ubio protestirajuci prije par godina kad je Francuska radila atomske pokuse tam negdje po Polineziji... Ili je, a ja sam zaboravila? Moze i to bit.
Quote:
I molim te, ne piši takve besmislice o tehnologiji, da se ja ne bih dohvatio zloupotrebe vjere...
Dohvati se cega hoces, mene zaboli i za vjeru i za zloupotrebu. Ali to ne znaci da sam slijepa i bas tako glupa, a niti mi je trebao Ratzi (Samo me razveselilo da i on tak misli. ) da i sama dodjem do istog zakljucka da je vecinom samo jos o profitu rijec...
Mrzim vocni jogurt u kojem su navodne jagode zapravo nekakve ljigave kulture, izrasle u zdjelici u labosu.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 20:40   #44
Quote:
Galileo kaže:
O, je, i te kako je... Tko se prije njega usudio rehabilitirati Galilea????
Kao da bi i ovaj da mu se Veliki Inkvizitor nije s tim slozio, a jos je i dio tajnih arhiva ucinio dostupnima javnosti.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 21:28   #45
Nista slucajno - napokon prava slika jedne polovine hriscana
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 21:32   #46
Na isteku devete godine od njegovog dolaska na celu Vatikana - Vatikan ce nestati kao hriscanska Derviska institucija
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 00:19   #47
Quote:
Galileo kaže:
Malo sam u afektu pretjerao, jer ja ga vidim kao ogromni antiklimaks nakon Ivana Pavla II... Kao nekoga tko je za godinu i sitno anulirao sve što je Ivan Pavao II gradio desetljećima....
Od teške konzervativnosti, prosječnosti pa sve do katastrofalne diplomacije i međuvjerske netolerancije...
Jedan od vodećih teologa 20. stoljeća, čovjek koji govori 10 jezika je tebi - "prosječan"? "Teški konzervativac" (čitaj - pravovjeran) za mnoge je bio i Ivan Pavao II... (da si pročitao bilo koju njegovu encikliku, i za tebe bi bio). Što se tiče diplomatičnosti i "tolerancije", to su ionako bogovi kojima se klanja ovaj svijet. Za sve to što si pobrojao, prvog bi morao optužiti samoga Isusa Krista.

P.S. Johannes Ratzinger je nadam se bio lapsus calami...
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.

Zadnje uređivanje danaye : 10.10.2006. at 16:13.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 07:55   #48
Quote:
Galileo kaže:
O, je, i te kako je... Tko se prije njega usudio rehabilitirati Galilea???? To je bio mali korak za Papu, ali veliki za Crkvu....

A danas pratim vijesti: Sjeverna Koreja radi nuklearni pokus, a Ratzi-Natzi lamentira o braku, kao da je toplu vodu otkrio...
Galileo, kao prvo, postavio si već u naslovu te svoje smiješne anketice svoj stav, što je nekulturno i glupo. "Ratzinger - nacist? I što s njim?" Ovo pitanje pretpostavlja pozitivan odgovor na tvrdnju da li je Ratzinger nacist. Možda da malo manje pušiš gluposti jednog glupana zvanog Dežulović, kome ništa na ovom svijetu nije sveto (zato ga Bog i je kaznio...), znao bi barem nešto, i zavrijedio bi barem djelomično taj nick koji si uzeo...

Kao drugo, prekini vrijeđati ljude kojima nisi dostojan ni približiti se...

Zadnje uređivanje danaye : 10.10.2006. at 16:09.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 08:04   #49
Quote:
kahtani kaže:
Na isteku devete godine od njegovog dolaska na celu Vatikana - Vatikan ce nestati kao hriscanska Derviska institucija
Nestati će takvi kao ti, zajedno sa svojom agresivnom filozofijom koji su pokrali od starijih i pametnijih, jer sami nisu bili sposobni smisliti ništa pametno... a onda su to išli braniti, i brane još uvijek, samo diktaturom i nasiljem. Jer argumenata po pameti i dobroti ionako nemaju.

Zadnje uređivanje danaye : 10.10.2006. at 16:14.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 15:28   #50
Quote:
Jedan od vodećih teologa 20. stoljeća, čovjek koji govori 10 jezika je tebi - "prosječan"? "Teški konzervativac" (čitaj - pravovjeran) za mnoge je bio i Ivan Pavao II... (da si pročitao bilo koju njegovu encikliku, i za tebe bi bio). Što se tiče diplomatičnosti i "tolerancije", to su ionako bogovi kojima se klanja ovaj svijet. Za sve to što si pobrojao, prvog bi morao optužiti samoga Isusa Krista.
A ta izjava samo tebi pristaje... Isus Krist je najveća osoba povijesti, a ako ti možeš Ratzija s njim uspoređivati, onda si zbilja

Quote:
P.S. Johannes Ratzinger je nadam se bio lapsus calami...
Je, definitivno.. U Rastattu živi čovjek tog imena, s kojim sam već godinama u vrlo prijateljskim odnosima...

Zadnje uređivanje danaye : 10.10.2006. at 16:12.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 15:30   #51
Quote:
Sledgehammer kaže:
Galileo, kao prvo, postavio si već u naslovu te svoje smiješne anketice svoj stav, što je nekulturno i glupo. "Ratzinger - nacist? I što s njim?" Ovo pitanje pretpostavlja pozitivan odgovor na tvrdnju da li je Ratzinger nacist. Možda da malo manje pušiš gluposti jednog glupana zvanog Dežulović, kome ništa na ovom svijetu nije sveto (zato ga Bog i je kaznio...), znao bi barem nešto, i zavrijedio bi barem djelomično taj nick koji si uzeo...

Kao drugo, prekini vrijeđati ljude kojima nisi dostojan ni približiti se...
Što si ti? Tobijin klon?

Kad bi bio promućuran kao onaj čiji si ti nick uzeo, vidio bi da stoji upitnik iza obje rečenice.... Ili je to tebi interpunkcija jednaka uskličniku ili točki???


A što se Dežulovića tiče, mislim da je smiješno komentirati i njega i one njegove smiješne novine, koje su (još kao podlistak Nedjeljne Dalmacije) postale isfurane još devedesete...

Zadnje uređivanje danaye : 10.10.2006. at 16:10.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 22:05   #52
ne znam zašto imam dojam da je on bio jedan od onih vojnika koji su pjevali Lili Marlen na bojišnici.
pikso123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 11:31   #53
Quote:
pikso123 kaže:
ne znam zašto imam dojam da je on bio jedan od onih vojnika koji su pjevali Lili Marlen na bojišnici.
zato jer ne znas nista o njemu.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 20:54   #54
Quote:
pikso123 kaže:
ne znam zašto imam dojam da je on bio jedan od onih vojnika koji su pjevali Lili Marlen na bojišnici.
Lili Marleen je ljubavna pjesma.

A dojam te debelo vara.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 09:18   #55
Quote:
Nestati će takvi kao ti, zajedno sa svojom agresivnom filozofijom koji su pokrali od starijih i pametnijih, jer sami nisu bili sposobni smisliti ništa pametno... a onda su to išli braniti, i brane još uvijek, samo diktaturom i nasiljem. Jer argumenata po pameti i dobroti ionako nemaju.
SLEDGE

NE LJUTI SE ODMAH, SACEKAJ - PA ODGOVORI
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 01:14   #56
Dobar je Ratzinger kakvih je bilo prije njega.
Men'se čini da je jednom žena bila papa a jednom i jedan Borgia....
Sve u svemu...plejada likova.
Sulejman velicanstve is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 01:21   #57
Po mom, nije dostojan nasljednjik Ivana Pavla II, ali ne zato što nije je bio u HJ, već što niko nije dostojan Ivanu, ne od sadašnjih ljudi, bar kako ja to vidim, mada ne znam puno, ali onaj Papa je bio dobar čovjek, bar se takvim predstavljao!!

To, da je bio u HJ, pa i nema neke veze, treba uzati u obzir gdje je odrastao, kakve je izbore imao i sve, na kraju, svi mi u tim godinama smo gluposti pravili, ne znači da samo sada kriminalci, ili slično!!
The Realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 02:34   #58
Quote:
The Realist kaže:
Po mom, nije dostojan nasljednjik Ivana Pavla II, ali ne zato što nije je bio u HJ, već što niko nije dostojan Ivanu, ne od sadašnjih ljudi, bar kako ja to vidim, mada ne znam puno, ali onaj Papa je bio dobar čovjek, bar se takvim predstavljao!!

To, da je bio u HJ, pa i nema neke veze, treba uzati u obzir gdje je odrastao, kakve je izbore imao i sve, na kraju, svi mi u tim godinama smo gluposti pravili, ne znači da samo sada kriminalci, ili slično!!
između hitler jugenda ili jehova jugenda(biblijskog) ili konstantin jugenda ili allah jugenda i još podosta jugenda nema puno razlike sve se svodilo na ubi,protjeraj i nametni poreze ako ti je to lakše i unosnije nego klat,naravno one koji ne puše tvoje bajke tj. bajke velikih vođa.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 10:13   #59
Quote:
ursamajor kaže:
između hitler jugenda ili jehova jugenda(biblijskog) ili konstantin jugenda ili allah jugenda i još podosta jugenda nema puno razlike sve se svodilo na ubi,protjeraj i nametni poreze ako ti je to lakše i unosnije nego klat,naravno one koji ne puše tvoje bajke tj. bajke velikih vođa.
lijepo si pobrojao sve osim ateist-jugenda, ali to naravno nije ista stvar...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 16:33   #60
Quote:
Noćobdija kaže:
lijepo si pobrojao sve osim ateist-jugenda, ali to naravno nije ista stvar...
staljin jugend spada pod one ostale ,to nije ista stvar samo utoliko što ta klanja staljin,hićo,1/2 pot i ostali nisu stavljali jahvi u usta.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.