Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2006., 12:22   #1
U crkvi u Travnom i protivnici izgradnje

Kako donosi metro od četvrtka 19. listopada:
Dvjestotinjak vjernika okupilo se sinuć unatoč niskoj temperaturi u još nedovršenoj crkvi sv. Luke Evanđelista u novozagrebačkom naselju Travno na služenju prve misu u povodu blagdana sv. Luke
Crkva je u javnosti bila poznata po prsvjedima stavnika naselja koji nisu htjeli da bude izgrađena na jedinoj preostaloj zelenoj površini u Travnom, onoj iza Mamutice. No, iako crkva još nije dovršena, te se sastoji samo od golih zidova bez prozora, fasade, grijanja, a u dvorištu još uvijek stoji građevinska dizalica, prva je misa privukla 200-tinjak stanovnika.
Veliki dio njih više se ne protivi izgradnji crkve na tom mjestu. Tako je Ivanka Ivanković, stanovnica naselja, promjenila mišljenje vidjevši koliko malo prostora u parku crkva zuzima.
-Navikli smo se na taj park jer su se tu igrala djeca, a izvodili smo i pse. Mislili smo da će nam ga crkva u potpunosti oduzeti. No, sada vidim da nam je ostalo dovoljno parka, pa sam promjenila mišljenje i čak mi je drago što je izgrađena - rekla je Ivanković.
JL
tomy108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 16:00   #2
normalno da ne zauzima puno mjesta a za ostatak parka bi se mogao pobrinuti grad tj milan blenton koji se i založio za gradnju crkve baš tu nedavši da se gradi na potpuno praznoj livadi. Jer sramota je za bilo koji kvart onako ružan i posran park di paščetina sere 0-24h
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 16:09   #3
a što je s onima koji ne pripadaju katoličkoj religiji i kojima je oduzet park?
walpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 16:15   #4
to nije park to je megakenjara za cucke
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2006., 18:30   #5
Quote:
mobyXXL kaže:
to nije park to je megakenjara za cucke
a što je s pijancima?
walpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 09:50   #6
Travno: Protivnici Crkve ne priznaju poraz

Mnogi hrvatski mediji (Jutarnji , Metro) su u četvrtak 19. listopada donijeli reportažu o „Prvoj misi proslavljenoj u crkvi u Travnom” i pri tom su za 10 puta umanjili broj nazočnih vjernika te donijeli sliku koja nije snimljena na misi o kojoj se govori. Jedan je župni suradnik brojao ljude na misi te došao na brojku od oko 2000, a mediji su govorili o "200-injak"
Pročitajte cijeli članak na www.palotinci.hr pa komentirajte.
__________________
--------------------
www.palotinci.hr
lujo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 10:00   #7
procitao sam, ali i dalje ne vidim 2000 ljudi na onoj slici :O

al ono sto mi je uhvatilo oko i na sto sam skoro pao sa stolca od smijeha...
Quote:
Vjernici su kao nijemi janjci: nigdje se ne čuje njihov glas i novine ne pišu o njihovim mukama.
AHAHAHAHAHAHAHAHA
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 17:07   #8
Quote:
lujo2 kaže:
Mnogi hrvatski mediji (Jutarnji , Metro) su u četvrtak 19. listopada donijeli reportažu o „Prvoj misi proslavljenoj u crkvi u Travnom” i pri tom su za 10 puta umanjili broj nazočnih vjernika te donijeli sliku koja nije snimljena na misi o kojoj se govori. Jedan je župni suradnik brojao ljude na misi te došao na brojku od oko 2000, a mediji su govorili o "200-injak"
Pročitajte cijeli članak na www.palotinci.hr pa komentirajte.
svaki vjernik vrijedi za 10
walpurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 08:21   #9
Quote:
mobyXXL kaže:
to nije park to je megakenjara za cucke
Da ipak je ostala i dalje namjena ista, samo su se korisnici promijenili.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.