Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 01:00   #981
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam 40 godina. Prije 15 dana osjetila sam bolove u trbuhu u sredini i na desnoj strani trbuha. Trajali su dan, dva i popustili da bi se nakon 4,5 dana ponovno pojavili. Nisu bili nesnosni, ali konstatni i doadni, u području ispod desnih rebara pa prema niže. Dobila sam i laganu temp ( do 37,2). Drugo dan boli ( prije tjedan dana) otišla sam dežurnom liječniku opće medicine da me pregleda i isključi mogucnost upale slijepog crijeva na koje sam sumnjala.Po njegovoj procjeni nije riječ o slijepom crijevu nego kao nesto bezazleno. Rekao mi je da u ponedjeljak, 2 dana nakon toga napravim krvnu slike no budući se bol pocela smanjivati nisam odmah otišla. Jucer su međutim počeli jači bolovi, probadajući, te bol u leđima s desne strane. Moram naglasiti da mi je trbuh vrlo često dosta napuhnut. Jutros sam napravila krvne pretrage i nalazi su svi ok ( KKS, SE, CRP - 2,1, UREA, KREATININ, ALT, AST, GGT, BILIRUBIN, ALKALNA FOSFATAZA, AMILAZA U KRVI , JEDINO JE AMILAZA U URINU . 410 ( normalno manje od 400). I u urinu ima dosta leukocita, bakterij, sluzi, soli amorfnih fosfata). Da li je moguće da se radi o pankreatitisu, budući nalaz amilaze u urinu nije znatno povišen). u 6. mj sam bila na UZV abdomena i apsolutno sve je bilo u redu. Još me boli, zabrinuta sam, u ponedjeljak cu kod svoje dr?

hvala
Poštovana,

Iz ovoga što ste gore napisali, sukladno sa mojim iskustvom dvogodišnjeg kroničnog pankreatičara, meni se ne čini da se u Vas radi o napadu akutnog pankreatitisa. Ja bih prije rekao da je u pitanju žuč, pošto ste naveli da se bol javlja sa desne strane abdomena sa širenjem u desnu stranu leđa. U svakom slučaju dobro bi bilo da uradite i lipazu iz seruma, pošto je ona puno precizniji '' marker '' suspektnog ap., a što se tiče povišenih amilaza iz urina, one su po mom mišljenju toliko blago povišene, da to apsolutno ne mora da upućuje na pankreas, pogotovo kad se uzme činjenica da pankreas je '' zaslužan '' samo 40% za lučenje amilaza.
P.S.
Moj savjet molim Vas da ne uzimate zdravo za gotovo jer ja nisam GI ljekar, već samo neko ko se malo zainteresirao za problematiku kroničnog pankreatitisa.
Sapaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:07   #982
Moji bolovi su poceli jucer. Uzasna probadajuca bol, u podrucju trbuha, nekako ispod rebara..Traje po nekoliko seundi, a javlja se vise kada objedujem. Imam menstrualni ciklus trenutno, iako sumnjam da je od toga, posto mi bolovi obicno budu samo prvog dana i to u podrucju donjeg trbuha, nikada nije ovako..Zuc sam isljucila nekako posto imam 18 godina, a navodno se javlja u starijih
I sad ne znam, da cekam par dana ili sto...Ali ni nakon tableta , bol nije nestala
__________________
Neka bude tako, nisam taj ti nisi ta...
TinaVedder is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:18   #983
Prošli vikend sam otišla na hitnu jer je prijateljica dr. uputila i rekla da se s bolovima u trbuhu nije za šaliti pogotovo kod mlađih osoba ( hm, mlađa, imam 40 g.). Bol je stalno na desnoj strani trbuha, u području ispod rebara i proširila se sa strane i u leđa.Tamo su mi ponovili krvnu sliku, urin, UZV abdomena, rentgen, EKG. Svi su nalazi u redu, a mene i dalje boli. Bol je u pravilu konstatna, povremeno probadajuća, pa cak zan i zapeći.
Savjetovali su mi dijetnu ishranu, hidraciju, Rudakol. Ne znaju što bi moglo biti ( možda iritabilni kolon, možda priraslice od carskog reza. ), napisali su da planiram kolnoskopiju, ev. pasažu crijeva i ginekološki pregled. Moram napomenuti da je bol iskljucivo locirana na desnoj strani, da nemam drugih probavnih tegoba, da sam prije 2 mjeseca radila test na okultno krvarenje i Helicobacter pylori iz stolice i sve je ok.
Zbilja ne znam sto bi moglo biti. Na kolonoskopiju mi se bas ne ide. Na ginekološki idem prekosutra.

Hvala,
Jasna
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam 40 godina. Prije 15 dana osjetila sam bolove u trbuhu u sredini i na desnoj strani trbuha. Trajali su dan, dva i popustili da bi se nakon 4,5 dana ponovno pojavili. Nisu bili nesnosni, ali konstatni i doadni, u području ispod desnih rebara pa prema niže. Dobila sam i laganu temp ( do 37,2). Drugo dan boli ( prije tjedan dana) otišla sam dežurnom liječniku opće medicine da me pregleda i isključi mogucnost upale slijepog crijeva na koje sam sumnjala.Po njegovoj procjeni nije riječ o slijepom crijevu nego kao nesto bezazleno. Rekao mi je da u ponedjeljak, 2 dana nakon toga napravim krvnu slike no budući se bol pocela smanjivati nisam odmah otišla. Jucer su međutim počeli jači bolovi, probadajući, te bol u leđima s desne strane. Moram naglasiti da mi je trbuh vrlo često dosta napuhnut. Jutros sam napravila krvne pretrage i nalazi su svi ok ( KKS, SE, CRP - 2,1, UREA, KREATININ, ALT, AST, GGT, BILIRUBIN, ALKALNA FOSFATAZA, AMILAZA U KRVI , JEDINO JE AMILAZA U URINU . 410 ( normalno manje od 400). I u urinu ima dosta leukocita, bakterij, sluzi, soli amorfnih fosfata). Da li je moguće da se radi o pankreatitisu, budući nalaz amilaze u urinu nije znatno povišen). u 6. mj sam bila na UZV abdomena i apsolutno sve je bilo u redu. Još me boli, zabrinuta sam, u ponedjeljak cu kod svoje dr?

hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 19:31   #984
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Imam 40 godina. Prije 15 dana osjetila sam bolove u trbuhu u sredini i na desnoj strani trbuha. Trajali su dan, dva i popustili da bi se nakon 4,5 dana ponovno pojavili. Nisu bili nesnosni, ali konstatni i doadni, u području ispod desnih rebara pa prema niže. Dobila sam i laganu temp ( do 37,2). Drugo dan boli ( prije tjedan dana) otišla sam dežurnom liječniku opće medicine da me pregleda i isključi mogucnost upale slijepog crijeva na koje sam sumnjala.Po njegovoj procjeni nije riječ o slijepom crijevu nego kao nesto bezazleno. Rekao mi je da u ponedjeljak, 2 dana nakon toga napravim krvnu slike no budući se bol pocela smanjivati nisam odmah otišla. Jucer su međutim počeli jači bolovi, probadajući, te bol u leđima s desne strane. Moram naglasiti da mi je trbuh vrlo često dosta napuhnut. Jutros sam napravila krvne pretrage i nalazi su svi ok ( KKS, SE, CRP - 2,1, UREA, KREATININ, ALT, AST, GGT, BILIRUBIN, ALKALNA FOSFATAZA, AMILAZA U KRVI , JEDINO JE AMILAZA U URINU . 410 ( normalno manje od 400). I u urinu ima dosta leukocita, bakterij, sluzi, soli amorfnih fosfata). Da li je moguće da se radi o pankreatitisu, budući nalaz amilaze u urinu nije znatno povišen). u 6. mj sam bila na UZV abdomena i apsolutno sve je bilo u redu. Još me boli, zabrinuta sam, u ponedjeljak cu kod svoje dr?

hvala
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Prošli vikend sam otišla na hitnu jer je prijateljica dr. uputila i rekla da se s bolovima u trbuhu nije za šaliti pogotovo kod mlađih osoba ( hm, mlađa, imam 40 g.). Bol je stalno na desnoj strani trbuha, u području ispod rebara i proširila se sa strane i u leđa.Tamo su mi ponovili krvnu sliku, urin, UZV abdomena, rentgen, EKG. Svi su nalazi u redu, a mene i dalje boli. Bol je u pravilu konstatna, povremeno probadajuća, pa cak zan i zapeći.
Savjetovali su mi dijetnu ishranu, hidraciju, Rudakol. Ne znaju što bi moglo biti ( možda iritabilni kolon, možda priraslice od carskog reza. ), napisali su da planiram kolnoskopiju, ev. pasažu crijeva i ginekološki pregled. Moram napomenuti da je bol iskljucivo locirana na desnoj strani, da nemam drugih probavnih tegoba, da sam prije 2 mjeseca radila test na okultno krvarenje i Helicobacter pylori iz stolice i sve je ok.
Zbilja ne znam sto bi moglo biti. Na kolonoskopiju mi se bas ne ide. Na ginekološki idem prekosutra.

Hvala,
Jasna
Hm, treba isključiti uroinfekt (urinokultura+antibiogram), te urolitijazu (pijesak, kamenje u bubregu).
Katkad tako zna početi priča sa kojekakvim apscesima lociranim u paravertebralnoj regiji
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:25   #985
Pozdrav!
Nedavno sam napunila 20 godina i prije dva,tri dana mi se javila nekakva tupa kratkotrajna bol na podrucju abdomena..nisam sigurna gdje tocno,ali zna me recimo na par sekundi zaboljeti na desnoj strani iznad pupka,u blizini rebra,jucer me pak zaboljelo na lijevoj strani ali onako sastrane trbuha,a danas mi se pojavila nekakva blaga tupa bol oko pupka dode na par sekundi pa prestane..cudno jer me pocelo boljeti bas taj dan kad sam imala napadaj tjeskobe i u zadnjih par dana sam pod dosta velikim stresom,pa ne znam jel ima neke veze s tim.. :/
Lota94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:34   #986
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Hm, treba isključiti uroinfekt (urinokultura+antibiogram), te urolitijazu (pijesak, kamenje u bubregu).
Katkad tako zna početi priča sa kojekakvim apscesima lociranim u paravertebralnoj regiji
Prije tjedan bol se smjestila iznad pupka, pecka, probada,konstatno...
Bila na pregledu Gastroenterologa i u petak idem na gastroskopiju. Napiao najvjerojatnije dispepsija, a i moguće povezano za sindromom iritabilnog kolona.

Mene strah karcinoma želuca. Svi su mi nalazi ( UZV, krv, rentgen, ok.. ) pijem Rudakol 10 i Acipan 4 dana, ali me i dalje boli.
U užasnom sam strahu.

lp

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 02.11.2014. at 13:34. Reason: Q
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 21:48   #987
Prije tjedan dana bolovi počeli iznad pupka, pečenje, probadanje, konstatno, bila kod gastroenterologa dobila još Acipan koji pijem 4 dana, Rudakol 10 dana, boli i dalje, U petak idem na gastroskopiju.
Dr. napisao najvjerojatnije dispetične tegobe povezano s sindromom iritabilnog kolona.
Mene užasno strah d anemam karcinom želuca. Sva sam u komi.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 02.11.2014. at 13:34. Reason: -Q
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 15:08   #988
Bolovi u donjem desnom dijelu trbuha i leđa?

Ljudi pomagajte.. Znam da ce vecina sad reci odi doktoru, i da idem u ponedjeljak, al do tad zanima me da li je nekome bilo ovako.
Dakle prosli cetvrtak nakon rucka sam otisla u duzu setnju, kad me pocelo boliti na opisanim mjestima. Prvo sam mislila- slijepo crijevo, ali do danas- niti povracanja niti temperature niti icega. Zatim mi je sinulo, mozda zuc, ali imam 21. Godinu i susjed mi je rekao kad te uhvati zuc da nemozes ni hodat da to uzasno boli..
Preostaju mi bubrezi ili nesto sa crijevom.. A kolonoskopije me strah
Sva sam uplasena , ima li ko iskustva slicnih ovome?
drugih tegoba nemam :/
cicimici33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 13:30   #989
Bol u želucu

Bok svima. Molim nekakav savjet za pomoć!
Doktor mi je dao pogrešnu dijagnozu i danima sam pila šaku tableta koje uopće nisu pomagale. Sada sam napokon na antibioticima i vidim da je malo po malo bolje, ali je problem to što me želudac neopisivo boli. Ne mogu jesti, kretati se. Valjda sam ga uništila s toliko tableta, sad još i antibiotici. Koji su načini da ga "vratim u normalu", a da nisu nikakve tablete?
Unaprijed hvala na pomoći !
bubi0017 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 01:18   #990
pozz.

djevojku mi boli trbuh nakon jela(ne nakon svakoga jela) ili neke manje fizičke aktivnosti. bol je u lijevom dijelu trbuha,pokraj pupka. Bol se smanjuje pritiskom na bolno mjesto,a prestaje tako što ona mora leći i ležati nekoliko minuta.

slika mjesta gdje boli:


zna li netko u čemu bi mogao biti problem?

17 joj je godina,mjesečnice su u redu,te pravilna prehrana.
amormian is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 12:14   #991
Question Bol u trbuhu

Ispričavam se ako negdje postoji tema
I što je post malo poduži...

Naime unazad malo više od pola godine imam konstantnih problema sa trbuhom odnosno sa stolicom.

Prvo je počelo kao probadanje u donjem desnom dijelu trbuha na što sam prvo pomislila da se radi o upali jajnika ili da je u pitanju nekakav ginekološki problem jer sa majčine strane postoje problemi od ranije. Otišla sam kod ginekologa, rečeno da je sve ok, jajnici su uredni i nema nikakvih problema niti najmanjih promjena na njima.

Nakon toga se sve učestalije pojavljuje i krv u stolici, prvo sam je vidjela samo na papiru kada sam pomislila da se radi o hemeroidima, dok doslovce jedan dan iz mene nije samo iscurila krv samo u mlazu (kao krvavi pr). Nakon toga se , nevezano za tvrdoću stolice, javlja ili krv u tragovima ili ista epizoda sa mlazovima. Na početku je to bilo cca u 10 dana 2 ili 3 puta, dok sada kroz isti taj period primjetim jednom, možda eventualno 2 puta istu situaciju. (jedno vrijeme se sve smirlilo cca na 3-4 tjedna, zbog toga sam pomislila da je jednostavno nešto bilo drugačije u načinu života ili hrani iako nisam primjetila ništa što odstupa od uobičajenog)

Također nije važno da li prije ili poslije odlaska na wc pojavljuju se gore navedeni grčevi (nekad tupa bol nekad kao da me probada netko) i popratna bol u bubrezima, i lijevom i desnom.

Otišla sam kod doktorice opće prakse koja je rekla da su najvjerojatnije u pitanju hemeroidi i poslala me je na gastro te koja uopće nije reagirala kada sam joj rekla da konstantno imam povišenu temperaturu, sat dva bude na 37,5 +/- i onda par sati bude ok, i onda ponovno ista stvar.Ništa u tom trenutku prestrašno ali kada se u danu skupi nekoliko puta Nakon 5 mjeseci napokon dolazim na red (jer se panično bojim bolnica pa idiot nisam ranije otišla). Doktor je napravio prvi pregled koji uključuje i stiskanje trbuha (koji je otkada se simptomi pojavljuju napuhnut, pa ponekad izgledam kao trudnica) i po simptomima zatražio hospitalnu obradu jer se sumnja na chrona. Krvna slika i urin su uredni, a po rektalnom pregledu nema niti hemeroida, ja nisam izgubila na težini ali kako sam i ranije rekla svojoj doktorici


Sada čekam kolonoskopiju i ultrazvuk abdomena, ali me bubrezi toliko bole da imam osjećaj da ću se na hitnoj u roku odmah pojaviti. Postoji li netko tko je imao slične probleme, slične simptome da mi kaže što bi pomoglo u ovom slučaju.

Zadnje uređivanje Leeloog : 10.11.2014. at 12:22.
Leeloog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 13:09   #992
Quote:
Leeloog kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako negdje postoji tema
I što je post malo poduži...

Naime unazad malo više od pola godine imam konstantnih problema sa trbuhom odnosno sa stolicom.

Prvo je počelo kao probadanje u donjem desnom dijelu trbuha na što sam prvo pomislila da se radi o upali jajnika ili da je u pitanju nekakav ginekološki problem jer sa majčine strane postoje problemi od ranije. Otišla sam kod ginekologa, rečeno da je sve ok, jajnici su uredni i nema nikakvih problema niti najmanjih promjena na njima.

Nakon toga se sve učestalije pojavljuje i krv u stolici, prvo sam je vidjela samo na papiru kada sam pomislila da se radi o hemeroidima, dok doslovce jedan dan iz mene nije samo iscurila krv samo u mlazu (kao krvavi pr). Nakon toga se , nevezano za tvrdoću stolice, javlja ili krv u tragovima ili ista epizoda sa mlazovima. Na početku je to bilo cca u 10 dana 2 ili 3 puta, dok sada kroz isti taj period primjetim jednom, možda eventualno 2 puta istu situaciju. (jedno vrijeme se sve smirlilo cca na 3-4 tjedna, zbog toga sam pomislila da je jednostavno nešto bilo drugačije u načinu života ili hrani iako nisam primjetila ništa što odstupa od uobičajenog)

Također nije važno da li prije ili poslije odlaska na wc pojavljuju se gore navedeni grčevi (nekad tupa bol nekad kao da me probada netko) i popratna bol u bubrezima, i lijevom i desnom.

Otišla sam kod doktorice opće prakse koja je rekla da su najvjerojatnije u pitanju hemeroidi i poslala me je na gastro te koja uopće nije reagirala kada sam joj rekla da konstantno imam povišenu temperaturu, sat dva bude na 37,5 +/- i onda par sati bude ok, i onda ponovno ista stvar.Ništa u tom trenutku prestrašno ali kada se u danu skupi nekoliko puta Nakon 5 mjeseci napokon dolazim na red (jer se panično bojim bolnica pa idiot nisam ranije otišla). Doktor je napravio prvi pregled koji uključuje i stiskanje trbuha (koji je otkada se simptomi pojavljuju napuhnut, pa ponekad izgledam kao trudnica) i po simptomima zatražio hospitalnu obradu jer se sumnja na chrona. Krvna slika i urin su uredni, a po rektalnom pregledu nema niti hemeroida, ja nisam izgubila na težini ali kako sam i ranije rekla svojoj doktorici


Sada čekam kolonoskopiju i ultrazvuk abdomena, ali me bubrezi toliko bole da imam osjećaj da ću se na hitnoj u roku odmah pojaviti. Postoji li netko tko je imao slične probleme, slične simptome da mi kaže što bi pomoglo u ovom slučaju.
Zao mi je sto vam se to desava sve.Mojoj mami je sinoc takoder pozlilo,naime krenuli su bolovi u stomaku,muka,i doslovce isla je citavu noc u wc-e imala proljev,povracala.Legne smiri se pa opet sve isto i tako do jutra.Sinoc kada je to krenulo popila je tabletu Ranital,ali nije popustalo,jutros je popila tabletu Linex i pomoglo je ne ide vise u wc-e.Ali joj se nesvjesti i umorna je,jutros kada je stala na vagu pisalo je 67 kg a dan prije je imala 69kg,cudo je ovaj nas organizam.Ne znam da probate mozda ove tablete mozda i vama pomognu.
fatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:52   #993
dobar dan, evo ovako.
ja vec pola godine imam bolove u lijevoj donjoj strani trbuha, koja se siri iza na leda isto u donjem dijelu.. isla sam na ultrazvuk, sve u redu, krv, mokraca stolica, sve u redu. no mene i dalje boli, kad opipam cuje se kako se cu crijevima nesto kao prelijeva, a kad sam nervozna to podrucje jako otvrdne i osjeca se kao velika zlijezda na tom mjestu koja se ne vidi okom vec osjeca pod prstom. kad stisnem to odmah me tjera na wc. kad jedem suhu hranu i nisam previse aktivna tokom dana, a cijelu vecer sjedim, onda me zaboli te moram ustati i hodati da prestane, iako ne prestane ali manje boli, pogotovo ako pijem gazirana pica istog tog dana ili inace. kad jako uzdahnem osjecam kao da nesto preskoci preko neceg unutra i to samo nekad.. jeli iko imao slicnih problema??
rea98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:54   #994
takoder me nekad uhvati bol i na desnoj strani, ali rijetko.
rea98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:53   #995
Quote:
rea98 kaže: Pogledaj post
dobar dan, evo ovako.
ja vec pola godine imam bolove u lijevoj donjoj strani trbuha, koja se siri iza na leda isto u donjem dijelu.. isla sam na ultrazvuk, sve u redu, krv, mokraca stolica, sve u redu. no mene i dalje boli, kad opipam cuje se kako se cu crijevima nesto kao prelijeva, a kad sam nervozna to podrucje jako otvrdne i osjeca se kao velika zlijezda na tom mjestu koja se ne vidi okom vec osjeca pod prstom. kad stisnem to odmah me tjera na wc. kad jedem suhu hranu i nisam previse aktivna tokom dana, a cijelu vecer sjedim, onda me zaboli te moram ustati i hodati da prestane, iako ne prestane ali manje boli, pogotovo ako pijem gazirana pica istog tog dana ili inace. kad jako uzdahnem osjecam kao da nesto preskoci preko neceg unutra i to samo nekad.. jeli iko imao slicnih problema??
Quote:
rea98 kaže: Pogledaj post
takoder me nekad uhvati bol i na desnoj strani, ali rijetko.

A kad te tvoj nadležni liječnik/liječnica perkutirao (kuckao svojim prstom jedne ruke po naslonjenom prstu svoje druge ruke po tvom trbuhu), kakav se zvuk čuo?
Kao nekakva šupljina u kojoj ima zraka, ili je zvuk bio mukao?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 01:12   #996
Nadam se da će neki doktor ovo pročitati. Uglavnom, ukratko 27 godina, uglavnom zdrava, osim što sam prije tri mjeseca operirala jajnik lijevi-benigni tumor, postoperativni tijek je bio ok, oporavila sam se ok.

no ono što mene muči unazad 8 dana je konstantna bol, nelagoda s desne strane trbuha kraj pupka. bol je konstantna, ali mogu spavati po noći no non stop me prati.

krv je vađena danas, uredna slika, osim ketona u mokraći i bilrubin u krvi povišen 20,7, a granica 20.00. no moram napomenuti kako zadnjih tjedan dana nisam jela skoro ništa i malo pila jer mi se nije jelo, malo mi je bilo mučno, ali i strah da nije slijepo crijevo.

bila sam na uzv abdomena, svi organi uredni. no nije siguran vidi li slijepo crijevo ili ne, kaže da ga je teško uočiti, iako me pregledavao i punog i praznog mjehura oko pola sata. no zaključak je:

da vidi cistu na janiku desnom 29mm ( ciklus?)-
u desnom ingvinumu manji areal sa ehogenim centralnim dijelom i hipohogijim rubom( susp apendix ali i limfonodus)

kaže da to nešto što je locirao može biti slijepo crijevo ili limfni čvor. no zašto bi on bio povećan, što je limfonodus??

temperature nisam imala, 36,5, rektalno 36,7.


no mene to i dalje boli, a mene strah da ne tinja ta upala, i doktor opće prakse kaže da za sada on ne bi rekao slijepo crijevo, no sve je moguće :/



ovo gore je napisano i postavljeno na drugoj temi prije 11 dana.

stanje je i dalje isto, konstantna bol kraj pupka s desne strane, znači cijeloga dana. abdominalni kirurg je rekao nije akutna upala slijepog crijeva, da sam mlada i da mi nije ništa (obožavam ovo, stalno se susrećem s tim komentarima). uglavnom da mi je rano za kolonoskopiju i gastroskopiju.


u međuvremenu kod ginekologa rađen uzv jajnika, ciste nemam-gore nalaz od interniste jer je preko trbuha vidio situ, no ona ne postoji. znači nije ginekološki.


što bi moglo biti uzrok mojoj boli, osjećaju kao da mi nešto stoji, smeta, osjećaj težine?

uglavnom jedem normalno, stolica više manje ok, osjećam se fizički dobro. no bol ne posustaje, odnosno osjećaj kao da imam nešto unutra...
vesela djevojka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:34   #997
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
A kad te tvoj nadležni liječnik/liječnica perkutirao (kuckao svojim prstom jedne ruke po naslonjenom prstu svoje druge ruke po tvom trbuhu), kakav se zvuk čuo?
Kao nekakva šupljina u kojoj ima zraka, ili je zvuk bio mukao?
da, kao nekakva supljina u kojoj ima zraka...
zaboravila sam reci da imam 17 godina i da mi je djed ima rak crijeva, na istom tom dijelu gdje i mene boli
rea98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 22:06   #998
Quote:
rea98 kaže: Pogledaj post
da, kao nekakva supljina u kojoj ima zraka...
zaboravila sam reci da imam 17 godina i da mi je djed ima rak crijeva, na istom tom dijelu gdje i mene boli
A da ti odeš na kolonoskopiju ako još nisi bila?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 18:04   #999
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
A da ti odeš na kolonoskopiju ako još nisi bila?
narucena sam 2.12
rea98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 18:30   #1000
Quote:
rea98 kaže: Pogledaj post
narucena sam 2.12
Hajde, držim fige.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.