Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 07:40   #5261
Moram priznati da sam baš iznenađena vašim iskustvima sa sv Duha s obzirom da sam u trudovima tamo izmijenila 3 smjene , ali zaista sam samo na 1 naletila neljubaznog i grubog doktora. Za ostale imam samo riječi hvale, kao i za dr koji mi je vodio kraj trudnoće tamo i koji je stvarno divan!

Sam porod sam obavila uz babicu koja je uglavnom bila u drugom boksu, a meni je došla i rekla kada je vrijeme i to smo odmah odradile.
Imala sam epiduralnu pa nije bilo mjesta ljutnji jer je cura boks do umirala u bolovima, beba je bila prevelika i nikako nije išla van.

Što se tiče sestara, sve je bilo ok izuzev dojenja oko kojeg su pokazale i objasnile - NIŠTA.
Odnijele su mi bebu u više navrata kada sam to zamolila, presvukle kada sam zamolila, zaista s te strane nemam negativna iskustva.

Rodila sam 5.mj2013.
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 14:06   #5262
Quote:
lilliam kaže: Pogledaj post
Postujem da ne zelite o imenima iako ne znam zasto ih stediti... Ja ih necu...



Imam jedno iskustvo sa sv.duha i jedini dr koji je meni ostao u neugodnom sjecanju (a i na koga me podsjecaju ove vase price) je dr.Prka... Volila bi da mislite na njega pa da je samo jedan takav, a da su ostali svi ok




Sent from my iPhone using Tapatalk
tyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 13:10   #5263
Pozdrav, curke! Non stop vas čitam i usput usvajam savjete! Trenutno sam 35+3 i upućena sam u TA pa me zanima koga od doktora preporučate, za koji dan se najbolje naručiti? Hvala!!!
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 17:55   #5264
Meni je gin napisala uputnicu za uzv i rekla da nazovem i narucim se. Nije mi nikog preporucila. Sad smo 35+1 i narucili me 4.11. Pojma nemam ko ce me gledat.

Ne znam jesam te dobro shvatila, ti ides na prvi pregled u bolnicu ili su te uputili zbog neceg drugog?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 18:46   #5265
Ista situacija kao kod tebe, gin mi je dala uputnicu jer ce me dalje voditi oni, ulazim u 9. mjesec pa kontrole krecu u bolnici gdje planiram roditi... Koliko sam shvatila po postovima, svaki dan je drugi dr u ambulanti pa cisto radi toga sam mislila da je moguce naruciti se odredjeni dan u tjednu, tj. kod odredjenog dr.!
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 20:00   #5266
Ja se narucujem za viskokorizicnu tako, ali to su redovni pregledi, a ne pred porod. Moje frendice koje su isle vec pred porod gore su svaki put kod drugog bile u trudnickoj ambulanti. A da se i narucis odredjeni dan, nije bas garancija da ce taj doktor raditi..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 20:41   #5267
Ok, hvala ti puno na odgovoru!
__________________
Albumčićko
frau ve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 21:31   #5268
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
tyna, zvuci kao ovaj dr. na kojeg sam i ja naletila (ili ima vise takvih)
U paketu dobijes manijakalno grubo busenje vodenjaka, drip, dolantin, divljacko skakanje po trbuhu i posljedicne visestruke porodne traume kod bebe a sve u cilju da se porod valjda dovrsi prije zavrsetka smjene.
A zašto nisi odbila?

Ja sam donijela plan poroda i nitko ništa nije radio van onoga što je unutra pisalo i što sam zahtijevala.
Jasno sam rekla da ne želim bušenje vodenjaka ni drip i držali su se toga.

Tebi je to vidim drugi porod pa si znala što te čeka i mogla si se postaviti.

Sestra mi je rodila tamo prije mjesec dana i imala je isti scenarij poput tvoga, ali nju su uredno pitali tj. predlagali joj korak po korak što slijedi i tražili dopuštenje.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 08:49   #5269
Quote:
Miriam kaže: Pogledaj post
A zašto nisi odbila?

Ja sam donijela plan poroda i nitko ništa nije radio van onoga što je unutra pisalo i što sam zahtijevala.
Jasno sam rekla da ne želim bušenje vodenjaka ni drip i držali su se toga.

Tebi je to vidim drugi porod pa si znala što te čeka i mogla si se postaviti.

Sestra mi je rodila tamo prije mjesec dana i imala je isti scenarij poput tvoga, ali nju su uredno pitali tj. predlagali joj korak po korak što slijedi i tražili dopuštenje.
Niti me itko ista pitao, niti me itko trazio dopustenje za bilo sto.
Vodenjak su morali probusiti jer sam imala visoko puknuce i voda je curkala vec vise od 12 sati a ja bez trudova. Ne bi se ja ni bunila na to, ali nacin na koji je to doticni jack trbosjek napravio je bio .

Trazila sam epi, na 2 cm otvorenosti su lagali da je prekasno (rodila sam tek nekih 11 sati kasnije.

Drip su opravdali time da beba vec pati i da se moramo pozuriti (neeee, nije imalo veze s tim sto im je uskoro zavrsavala smjena)

Dolantin je valjda poklon iznenadjenja uz drip.

A za skakanje po trbuhu sam u najvecim trudovima molila da preskoce, no divni njezni dr. je rekao da mora jer je beba zapela u porodjajnom kanalu.


I kako da se ja onda pravim pametna s nekakvim planom poroda?
Ako ti kazu da beba pati i da je zapela, kako ces ti nametati svoju volju i praviti se pametnija od dva doktora i dvije babice?
Bilo mi je bitno samo da beba bude ok, a za mene mi je bilo svejedno.

Na kraju ni ja ni ona nismo bile ok, a sve zahvaljujuci toj divnoj ekipi koja nas je zadesila.

I btw, bio mi je drugi porod i znala sam sto me ocekuje, ali ovi gore su nadmasili sva moja ocekivanja.
Bas zbog toga i jesam ljuta jer da mi je bio prvi porod, naivno bih mislila da to tako ide i da je sve moralo biti tako kako je bilo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 16:19   #5270
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Niti me itko ista pitao, niti me itko trazio dopustenje za bilo sto.
Vodenjak su morali probusiti jer sam imala visoko puknuce i voda je curkala vec vise od 12 sati a ja bez trudova. Ne bi se ja ni bunila na to, ali nacin na koji je to doticni jack trbosjek napravio je bio .

Trazila sam epi, na 2 cm otvorenosti su lagali da je prekasno (rodila sam tek nekih 11 sati kasnije.

Drip su opravdali time da beba vec pati i da se moramo pozuriti (neeee, nije imalo veze s tim sto im je uskoro zavrsavala smjena)

Dolantin je valjda poklon iznenadjenja uz drip.

A za skakanje po trbuhu sam u najvecim trudovima molila da preskoce, no divni njezni dr. je rekao da mora jer je beba zapela u porodjajnom kanalu.


I kako da se ja onda pravim pametna s nekakvim planom poroda?
Ako ti kazu da beba pati i da je zapela, kako ces ti nametati svoju volju i praviti se pametnija od dva doktora i dvije babice?
Bilo mi je bitno samo da beba bude ok, a za mene mi je bilo svejedno.

Na kraju ni ja ni ona nismo bile ok, a sve zahvaljujuci toj divnoj ekipi koja nas je zadesila.

I btw, bio mi je drugi porod i znala sam sto me ocekuje, ali ovi gore su nadmasili sva moja ocekivanja.
Bas zbog toga i jesam ljuta jer da mi je bio prvi porod, naivno bih mislila da to tako ide i da je sve moralo biti tako kako je bilo.
Kidanje vodenjaka nije ugodno iskustvo

Drugo, zar ti nisi pisala tamo da imaš probleme sa zgrušavanjem krvi na topicu o trombofiliji ako se ne varam?
U tom slučaju ti je epiduralna kontraindicirana i nisu ti je dali zbog toga, a ne zato jer je bilo prekasno

Skakanje po trbuhu je standardna procedura ako dijete zapne u porođajnom kanalu jer na žalost, nema u zg bolnicama opcija da se izgon odradi u čučnju, nego ležećki što je najgori mogući položaj jer ne djeluje sila teže pa onda stišću trbuh

Sestra mi je gore rodila prije mjesec dana, prošla tri smjene, na kraju su joj isto kidali vodenjak što je mislim standardna procedura ako nemaš trudove i ne otvaraš se pa ti onda daju drip ako i dalje nema trudova ili su slabi.

Dolatin je anelgetik iz skupine opijata, znači, trebao bi smanjiti bolove i ne daje se ako nema trudova ili se žena ne otvara jer može usporiti porod.

Ja nisam imala problema s time da sve to odbijem iako nisu propustili naglasiti kako to sve ide na moju savjest.
Miriam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 17:03   #5271
Quote:
Miriam kaže: Pogledaj post
Kidanje vodenjaka nije ugodno iskustvo

Drugo, zar ti nisi pisala tamo da imaš probleme sa zgrušavanjem krvi na topicu o trombofiliji ako se ne varam?
U tom slučaju ti je epiduralna kontraindicirana i nisu ti je dali zbog toga, a ne zato jer je bilo prekasno

Skakanje po trbuhu je standardna procedura ako dijete zapne u porođajnom kanalu jer na žalost, nema u zg bolnicama opcija da se izgon odradi u čučnju, nego ležećki što je najgori mogući položaj jer ne djeluje sila teže pa onda stišću trbuh

Sestra mi je gore rodila prije mjesec dana, prošla tri smjene, na kraju su joj isto kidali vodenjak što je mislim standardna procedura ako nemaš trudove i ne otvaraš se pa ti onda daju drip ako i dalje nema trudova ili su slabi.

Dolatin je anelgetik iz skupine opijata, znači, trebao bi smanjiti bolove i ne daje se ako nema trudova ili se žena ne otvara jer može usporiti porod.

Ja nisam imala problema s time da sve to odbijem iako nisu propustili naglasiti kako to sve ide na moju savjest.
Ok, ajmo redom kad vec inzistiras.

1. Na prvom porodu su mi takodjer prokinuli vodenjak, nista osjetila nisam osim toplog mlaza medju nogama. Sad me to bolilo vise nego najjaci trud.
Ocito nije do mog praga tolerancije na bol nego do "njeznosti" doktora koji ga prokida. I da napomenem, prije mene, isti dr. je prokinuo vodenjak zeni do mene u predradjaoni - zena je urlala kao da je kolju. Mislila sam si: boze kako ova pretjeruje... sve dok se nije mene docepao.

2. Ne znam koliko si upucena u trombofiliju, ali epiduralna uopce nije kontraindicirana u slucaju poremecaja zgrusavanja, to nema veze jedno s drugim.
Najnormalnije sam ju dobila na prvom porodu u petrovoj, nisam ju cak ni trazila nego su mi ju predlozili. Ovi sad su lagali da je prekasno samo zato jer je bila mrkla noc pa im se valjda nije dalo buditi anesteziologa..

3. Zbog skakanja po trbuhu bebi su slomili kljucnu kost, jer kud je zapela, tud su jos oni skakali kao manijaci.

4.Imala sam skolske trudove I normalno sam se otvarala, nije bilo apsolutno nikakve potrebe za dripom.

5. Znam sto je dolantin i dali su mi ga potpuno nepotrebno u paketu s dripom, valjda zato jer su mislili da ce me drip rasturiti pa necu imati snage za izgon (porod je dugo trajao). Na kraju me to sranje samo osamutilo, nisam znala kak se zovem, a na bol nije djelovao ni mrvicu.

Eto, nisam mislila tu pisati detalje, ali morala sam razjasniti neke stvari.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 18:03   #5272
kako se zove doktor?
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 18:15   #5273
Ne znam koliko je to bitno u cijeloj prici. On je samo kap u moru.
Ni doktorica koja je bila s njim nije bila nista njeznija i bolja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 19:14   #5274
zasto neces reci? pa napisi i njeno ime.

zao mi je da si imala takvo iskustvo
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 20:09   #5275
Mogu u pp ako hoces.

Glupo mi ih je ovdje javno blatiti jer nemam nista od toga.
A onda to neka trudnica ovdje procita i uspanicari se kad ju ta ista ekipa zadesi na porodu.
Vise volim javno hvaliti doktore, ali u ovom slucaju nemam koga.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 21:22   #5276
daj u pp
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 01:05   #5277
Kad su vizite tamo i koliko dugo? Koliko moze dragi ostati samnom nakon sto rodim (osim sto bi bio u radjaoni)?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:48   #5278
imas ujutro vizitu, brzo prodju.
nas nisu niti gledali u lice
samo pitaju jel sve ok, kak se osjecas? kazes ok i to je to.

nema gledanja "dolje".

sa mnom je ostao cijeli onaj zlatni sat i nakon toga su ga poslali doma. ti ostajes lezat jos nekih sat vremena pored radjaone zbog krvarenja, vadjenja epi itd.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:55   #5279
Joj pardon, krivo sam se izrazila, pod vizite sam mislila na posjete, dragi, obitelj... Jer cula sam da su inace samo jednom dnevno po sat vremena negdje poslijepodne.

Stranac je, a vani po bolnicama to funkcionira tako da svaka trudnica odnosno rodilja ima svoju sobu u kojoj su posjete dozvoljene cijelo vrijeme i moze se ostat koliko hoce, cak i prespavat... A imaju u ponudi i one apartmane. On je mislio iznajmit neku hotelsku sobu u blizini ako ima, u slucaju da bi me mogao posjecivati cesce pa da ne putuje skroz iz mjesta di zivimo, ali ako je to kod nas samo sat vremena dnevno, onda nista.


Edit: evo sad mi frendica kaze, od 16-17h su posjete i to je to. Bas ce bit zanimljivo... Kad svakoj zeni dodje po 5 ljudi odjednom. Skroz glupo mi je to, prelosa organizacija... Ako vec moramo bit sve stisnute u jednom sobicku, mogli su onda posjete raspodijelit kroz dan, vise puta, a ne sve u tih sat vremena.
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 03.11.2014. at 12:18.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 17:12   #5280
u pravilu bi trebalo bit jedna osoba po rodilji.
tak je i bilo kod nas u sobi, svakoj je dosao samo muz i bio svih sat vremena.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.