Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2011., 10:47   #2001
Quote:
winx000 kaže: Pogledaj post
Nevino sam ih pitala što planiraju (osobito s nama, tajnicama, naravno), kad ono - BUM! Ne samo da ne planiraju ništa (bar ne do devetog mjeseca), nego i tvrde da ove godine nikome nisu dali posao! Tko je ovdje lud, zbunjen, lažljiv...možda?
Pa meni to i ne zvuči toliko čudno. Rekli su OVE godine. Ne znam kad su ti naši išli gore u Bruxelles, ali čini mi se da je to bilo prije Nove godine

Što se tiče priprema i pakiranja, kod mene je to u procesu sve. Ide polako, ali sigurno. Ako sve bude po planu, za par mjeseci sam gore. Ali znamo da je s europskim institucijama sve podložno promjenama
__________________
I evo što mi je donijelo vrijeme, još jedan trag ovdje na dlan...
Mya is offline  
Old 17.04.2011., 22:09   #2002
Pratim već dugo ovaj forum i naravno sudjelujem u natječaju za posao u Eu, i pitam se što ako se mi za početak zaposlimo na godinu dana, a u tih godinu dana hrvatski narod odluči da ne pristupimo Eu, uzalud sav naš trud, nada i ova tema foruma. Možda i nije uzalud. Nadam se da griješim ali bojim se da je hrvatski narod u ovom trenutku ogorčen i nisam sasvim siguran da idemo u pravcu Eu. Volio bih da griješim, ali eto nisam neki optimist. Potpora Eu je jako pala i ako se nešto drastično ne promijeni čekat ćemo Srbe da uhvate priključak. Možda sam prepolitičan ali ova naša trenutna situacija iščekivanja najviše ovisi o politici. Ako netko u Uniji odluči da idemo u paketu s ostalima (Srbija, Crna Gora, Kosovo), tako će i biti bez obzira na dosadašnje javne istupe tih istih Eu političara..... Nažalost....
Forumovac is offline  
Old 17.04.2011., 23:39   #2003
Quote:
Mya kaže: Pogledaj post
Pa meni to i ne zvuči toliko čudno. Rekli su OVE godine. Ne znam kad su ti naši išli gore u Bruxelles, ali čini mi se da je to bilo prije Nove godine
Mislim da nije sasvim tako, provjerila sam neke izjave na ovom i na epsovom forumu i baš i nisu ispali neka institucija od povjerenja (EP).

BTW, sretno...
winx000 is offline  
Old 18.04.2011., 11:47   #2004
samo da javim svima koji čekaju testiranje za lektora - bit će obaviješteni barem mjesec dana prije održavanja testa tako da prema svemu sudeći isti ne ne može biti prije kraja svibnja... sve ide prema tome da đekna još nije umrla, a kad će ne znamo
magfire is offline  
Old 19.04.2011., 02:42   #2005
Quote:
winx000 kaže: Pogledaj post
Vidiš, možda nisi vidjela dobro. Možda ni ja. Možda nitko od njih zapravo nije išao raditi za parlament. Jer to je ono što parlament tvrdi. Nevino sam ih pitala što planiraju (osobito s nama, tajnicama, naravno), kad ono - BUM! Ne samo da ne planiraju ništa (bar ne do devetog mjeseca), nego i tvrde da ove godine nikome nisu dali posao! Tko je ovdje lud, zbunjen, lažljiv...možda?
Ajme sory, ja nisam vidjela dobro tvoje pitanje - vec mi je malo vid popustio od muke a bome sam i ostarila dok cekam posao pa je i to razlog sto slabije vidim Pitala si tko se zaposlio kao contract agent u 2011 sa EPSO CAST liste a ja ti odgovorila tko se je po mojoj spoznaji do sada zaposilo sa EPSO CAST liste ne vidjevsi da pitas za ovu godinu pa te mozda iznimno nisu ovaj put slagali u odgovoru
Šarmerica is offline  
Old 19.04.2011., 16:33   #2006
Quote:
winx000 kaže: Pogledaj post
Ima li netko provjerenu informaciju da li se itko, hrvatskog državljanstva, sa aptitude liste, zaposlio u EP-u, kao contract agent 2011?
ja znam za jednu prevoditeljicu sigurno. otisla u Lux.
A valjda budemo onda i mi lektori....pa nek je i na godinu dana
zutedunje is offline  
Old 19.04.2011., 23:11   #2007
Zapošljavanje u EP 2011

Hvala ti na info, kao i onima što su mi se javili na PM.
winx000 is offline  
Old 20.04.2011., 03:21   #2008
Quote:
winx000 kaže: Pogledaj post
Vidiš, možda nisi vidjela dobro. Možda ni ja. Možda nitko od njih zapravo nije išao raditi za parlament. Jer to je ono što parlament tvrdi. Nevino sam ih pitala što planiraju (osobito s nama, tajnicama, naravno), kad ono - BUM! Ne samo da ne planiraju ništa (bar ne do devetog mjeseca), nego i tvrde da ove godine nikome nisu dali posao! Tko je ovdje lud, zbunjen, lažljiv...možda?
dobili su posao u vijecu kako nisu ?znam iz prve ruke( 7 osoba) od toga 3 tajnice nisam siguran ako su sve zene mislim da je jedan muski,poceli su u 3 mj kao sto im je i obecano nakon sto su prosli interview u bruxellessu
moze is offline  
Old 20.04.2011., 12:54   #2009
Thumbs up

Quote:
moze kaže: Pogledaj post
dobili su posao u vijecu kako nisu ?znam iz prve ruke( 7 osoba) od toga 3 tajnice nisam siguran ako su sve zene mislim da je jedan muski,poceli su u 3 mj kao sto im je i obecano nakon sto su prosli interview u bruxellessu
jel mozda znas koja su jos zanimanja i kakav je bio interview? hvala!
zutedunje is offline  
Old 20.04.2011., 15:32   #2010
Quote:
zutedunje kaže: Pogledaj post
jel mozda znas koja su jos zanimanja i kakav je bio interview? hvala!
Ovo je super

imas troje ljudi na forumu koji redovito postaju na ovoj temi, a rade u Vijecu od 1.3.

Al nek te to ne sprijeci da pitas Mozea umjesto nas.

Ipak on sve zna iz prve ruke :-)

Inace sam intervju opisala ovdje

Dandelion_seed is offline  
Old 20.04.2011., 19:21   #2011
equivalency diplome

primise me u komisiju , function group II (prodjoh sto je proci trebalo, obavih medicinski) i kad je na red dosla papirologija, posalju me kuci da dodjem s equivalency diplome (prijevod od strane sudskog tumaca i ovjereno na briselskom sudu nije bio dovoljan). da li su to i drugima trazili i sto procedura (tj dokumentacija) ukljucuje? ured za nostrifikaciju u briselu usporen, jave se 1-2x tjedno i jos nemam nikakvih saznanja.

Zadnje uređivanje klara1140 : 20.04.2011. at 19:26.
klara1140 is offline  
Old 20.04.2011., 21:36   #2012
Quote:
klara1140 kaže: Pogledaj post
primise me u komisiju , function group II (prodjoh sto je proci trebalo, obavih medicinski) i kad je na red dosla papirologija, posalju me kuci da dodjem s equivalency diplome (prijevod od strane sudskog tumaca i ovjereno na briselskom sudu nije bio dovoljan). da li su to i drugima trazili i sto procedura (tj dokumentacija) ukljucuje? ured za nostrifikaciju u briselu usporen, jave se 1-2x tjedno i jos nemam nikakvih saznanja.
Jesu, uputili su nas na UK Naric ured (http://www.naric.org.uk/index.asp?page=17). Oni to navodno najbrže rade. Treba poslati fotokopiju diplome, fotokopiju prijepisa ocjena i fotokopije ovjerenih prijevoda tih dokumenata, uz popratni dopis. Možeš sve poslati faksom da skratiš postupak. I da, treba uplatiti 40 funti. Potvrda je navodno gotova za 3 tjedna.
Lina_L is offline  
Old 21.04.2011., 11:41   #2013
hvala na svim podijeljenim iskustvima!
nada ipak ostaje , pa se nadam da ce nam sva ova iskustva i administrativne procedure biti korisne i prirema za ono sto nas ceka
zutedunje is offline  
Old 21.04.2011., 11:47   #2014
Quote:
zutedunje kaže: Pogledaj post
ja znam za jednu prevoditeljicu sigurno. otisla u Lux.
A valjda budemo onda i mi lektori....pa nek je i na godinu dana
Pokušala sam nešto naći o tom trosatnom ispitu, no nisam baš daleko dospjela. Imaš li ti pojma od čega bi se sve sastojao?
Arijela is offline  
Old 22.04.2011., 11:19   #2015
Quote:
Arijela kaže: Pogledaj post
Pokušala sam nešto naći o tom trosatnom ispitu, no nisam baš daleko dospjela. Imaš li ti pojma od čega bi se sve sastojao?
Ako mislis za lektore - hrvatska gramatika i pravopis... iako nemam pojma sto i kako!! a niti kako se za to spremati... osim po vlastitom iskustvu.
zutedunje is offline  
Old 22.04.2011., 12:57   #2016
Quote:
zutedunje kaže: Pogledaj post
Ako mislis za lektore - hrvatska gramatika i pravopis... iako nemam pojma sto i kako!! a niti kako se za to spremati... osim po vlastitom iskustvu.
Koji BFM, Matičin Tko će to ocjenjivati? Mislim da će biti više od toga, 3 ure nisu malo.
Arijela is offline  
Old 23.04.2011., 20:56   #2017
Smile

Quote:
Dandelion_seed kaže: Pogledaj post
Ovo je super

imas troje ljudi na forumu koji redovito postaju na ovoj temi, a rade u Vijecu od 1.3.

Al nek te to ne sprijeci da pitas Mozea umjesto nas.

Ipak on sve zna iz prve ruke :-)

Inace sam intervju opisala ovdje



eto kad ima ljudi sto rade onda bi oni trebali najbolje znati i potvrditi da se poslovi ipak na kraju dobiju,jer ovdje je neka negativno nabijena atmosfera na ovom forumu... onda dajte informacije kad vec znate iz blize ruke nego ja
moze is offline  
Old 24.04.2011., 00:21   #2018
Quote:
moze kaže: Pogledaj post
eto kad ima ljudi sto rade onda bi oni trebali najbolje znati i potvrditi da se poslovi ipak na kraju dobiju,jer ovdje je neka negativno nabijena atmosfera na ovom forumu... onda dajte informacije kad vec znate iz blize ruke nego ja
Mislim da smo upravo to i ucinili. Ako malo pregledas starije postove, uvidjet ces da je sve lijepo opisano: i testovi i intervju i lijecnicki i potrebna dokumentacija.

Jedino sto vam se ne moze reci hocete li i kad dobiti poslove, a cini se da neke samo to zanima.
Dandelion_seed is offline  
Old 24.04.2011., 17:29   #2019
Pa da na ovoj temi nas to zanima vec 101 stranicu i ono nakon toga ako dodje do toga samo za vecinu nas slaba sansa.

Ako nas zanima sa KBR u Irak onda citamo tamo ili dnevnik kamiondjije ili venericne bolesti onda citamo tamo.

Cak sta vise mi smo sve to prosirili na prozu, poeziju, basne, bajke i snove. Dobre poezije i proze je bilo napretek u zadnje 3 godine. EPSO spada u snove osim ako ste se uclanili u neku politicku stranku na vrijeme pa ste pohvatali veze.
suntze is offline  
Old 24.04.2011., 21:36   #2020
Je li itko od vas bio na stažiranju u nekom DG-u i je li vam to imalo pomoglo u karijeri? Pogotovo me zanimaju dojmovi sa stažiranja u DGTrad-u.
odile is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.