Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2006., 00:52   #21
Quote:
Lord_Of_The_DarkNees kaže:
ako ja dobijem turističku vizu koliko ona traje ,šta se dešava ako ostanem duže nego što traje viza.u kojem dilu amerike se može najlakše ilegalno zaposliti,šta ako ja dođem sa 30000$ u ambasadu jel onda mogu na račun ulaganja u ameriku imati olakšani put.





traje koliko oni kazu 3mj do 6mj ili ... ako ostanes duze i uhvate te ides doma i nema vise nazad nikada,ako odes doma posli isteka vize isto nema nazad osim ako se u medjuvremenu ne ozenis za US citizen ili produzis vizu u americi.
Mislim da ti tih 30000$ nece pomoci puno.
Whi$key is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 05:21   #22
americko drzavljanstvo

koliko od vas "amera" ima drzavljanstvo,i kako je bilo na polaganju jesu vas puno zajebavali opisite svoja iskustva ako vam se da ja sam sad u toj fazi
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 05:47   #23
iako sam tu od proljeca 89 jos se nisam isla zajebavati sa time.jednostavno lijenost.a sdruge strane postedena sam nekih stvari kao-non citizen!(jury duty recimo)licno,ne zuri mi se mada sam vec dva puta bila na putu da zapocnem sa time,no kad vidim svu tu papirologiju,pa to nacekavanje okolo...(tako sam bar cula price iz cali,mozda je ny drugaciji)nije mi se dalo.ne dobim nis extra sa time kaj nebi dobila sa permanent resident card...cak i na dolasku u usa na carinu idem u liniju za citizene...dakle,ima vremena.ako se fakat odlucim posve odseliti,naravno to ce mi biti prvo da napravim,jer nikad se nezna.mada preko djece(americki drzavljani)mi je uvjek lakse doci ponovo nego bez ikoga bliskoga.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 06:20   #24
Pricaju mi bosancerosi, koj su nedavno predali da se sad nesto ubrzalo. TAko da to ide za 2-3 mjeseca. Znam da treba poloziti test (imas pitanja na webu) i dati "zakletvu". Ja imam vec 3 godine mogucnost, ali sam lijen. Ne da mi se ici raditi slike!?

I zao mi je 400 dolara.

Jedino sto ne mogu kao "zeleni" to je da glasam, i radim za drzavnu administraciju. A to me bas jako ZABOLE.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 07:50   #25
Quote:
AFRODITA69 kaže:
iako sam tu od proljeca 89 jos se nisam isla zajebavati sa time.jednostavno lijenost.a sdruge strane postedena sam nekih stvari kao-non citizen!(jury duty recimo)
Ukradi novine sa standa pa ces isto biti postedjena,... cuj.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 07:51   #26
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Pricaju mi bosancerosi, koj su nedavno predali da se sad nesto ubrzalo. TAko da to ide za 2-3 mjeseca. Znam da treba poloziti test (imas pitanja na webu) i dati "zakletvu". Ja imam vec 3 godine mogucnost, ali sam lijen. Ne da mi se ici raditi slike!?

I zao mi je 400 dolara.

Jedino sto ne mogu kao "zeleni" to je da glasam, i radim za drzavnu administraciju. A to me bas jako ZABOLE.
Bemti Canadi se ceka bar godina nakon sto se predaju papiri,...
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:33   #27
immigration officer te pita 10 pitanja (kak je Tvrtko rekao, pitanja mozes pronaci na internetu, ima ih, ak se dobro sjecam, oko 100-tinjak), moras napisati jednu recenicu (on ti veli kaj da napises), to ti je sve tak lagano, osobito ak zivis tu vec dulje vrijeme i jezik ti nije problem. ak prodjes, polozis zakletvu, i to je to. davno je to bilo, al mislim da je meni sve to skupa trajalo nekih 30-ak minuta. procedura se nije promjenila jedino kaj u nekim uredima oni organiziraju "ceremoniju" za sve koji su taj tjedan postali "citizens".

no sweat
__________________
"Silence! I kill you!"
maca papucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 20:52   #28
pitanja su lagana(dosadna)a ona recenica kaj moras napisati je ziva pisarija.ja znam puno ljudi koji nisu govorili ni rijec eng. a prosli test za drzavljanstvo.to je sve onak radi formalnosti...u ny imaju ceremoniju.u sf nisu imali-bar tada.jeb'ga lijena sam ...al budem i ja jednog dana.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 01:28   #29
uopce ne sumnjam da bus prosao.... ali eto, kum jedne od mojih jako dobrih prijateljica je immigration officer. i tak sam ja s njim razgovarala i veli on da rusi ljude, da su price za malu djecu tvrdnja da je interview formalnost i da svi prolaze. ne prolaze svi. on radi u Texasu i najvise "problema" ima s ljudima iz Mexica. bas taj dan kad sam s njim razgovarala, rusio je jednog covjeka. a ak se nadje neko s "sumnjivom prosloscu" (pod time mislim na tezi oblik kriminala), trazi da mu se ukine status. btw, taj immigration officer ne diskriminira, i sam je dosao iz Mexica prije jedno 30-ak godine.
__________________
"Silence! I kill you!"
maca papucarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 06:49   #30
hvala na prijavi odmah dobijes pitanja tako da to pomalo procitam,prosli petak sam dao otiske prstiju a ima mjesec dana kako sam dao prijavu tako da sada cekam poziv za ispit tako da postanem glupi amer
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 08:59   #31
Mislis "glupi DEBELI Amer"?
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 09:29   #32
Iako su mozda odgovori na pitanja i pisanje recenice tipa "my father is a teacher" lagani i formalnost, sve ono sto prethodi nije. Kad netko podnese molbu za US drzavljanstvo, njegov ili njezin zivot se promatra pod mikroskopom. Ako je nesto "propusteno" kod dobivanja GC, sanse su da ce sada biti otkriveno. Iz tog razloga se nekima i savjetuje da ne traze drzavljanstvo. E da, problem je i ako netko zaboravi spomenuti kaznu za parkiranje od prije par godina i dostaviti potvrdu da je to platio. U svakom slucaju, ozbiljan proces - kao i sto treba biti.

Prednosti drzavljanstva: netko odluci provesti recimo godinu, dvije u Hrvatskoj. Kao US drzavljanin moze se vratiti u US bez problema. Kao resident, riskira gubitak tog statusa. Druga je mogucnost sponzoriranja djece, roditelja, brace i sestara za GC.
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 05:09   #33
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Mislis "glupi DEBELI Amer"?
nisam jos za tu kategoriju
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 08:28   #34
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Bemti Canadi se ceka bar godina nakon sto se predaju papiri,...
Kaj ti brijes, otkako popunis aplikaciju do samog testa pa prisege ukupno 6 mjeseci i 11 dana.
Od samog polaganja testa do prisege - 16 dana. Iz prve ruke.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 06:39   #35
I koliko sati i minuta???????

To je ostalo jos misteriozno!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 21:17   #36
Nemam namjeru zatraziti drzavljanstvo, u Americi jedine prednosti drzavljanstva su Federalni posao (ne zanima me), Jury Duty (ne zanima me), glasati (ni to me ne zanima s obzirom da idioti ne broje svaki glas pojedinacno nego svaka drzava ima predodredjeni broj glasova koje moze dobiti) i biti na Social Security (to ne planiram niti cu cekati da budem 67 godina).

Rodio sam se u Hrvatskoj i to mi je jedino drzavljanstvo koje imam/cu imati.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 19:04   #37
Quote:
dr.kronja is back kaže:
hvala na prijavi odmah dobijes pitanja tako da to pomalo procitam,prosli petak sam dao otiske prstiju a ima mjesec dana kako sam dao prijavu tako da sada cekam poziv za ispit tako da postanem glupi amer
Meni je trebala otprilike godina i pol za cijeli proces. Od slanja papira do zakletve. Zakletva je obicno mjesec-dva od kada polazes ispit, nije nikakva mudrost. Prosla je otprilike godina dana od davanja otisaka prstiju to ispita. Prouci si onih sto pitanja sto su objavljena na sluzbenim stranicama i to ti je to. Jos malo popricas o trenutnoj situaciji i vani si za 15 minuta.
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 07:52   #38
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Pricaju mi bosancerosi, koj su nedavno predali da se sad nesto ubrzalo. TAko da to ide za 2-3 mjeseca. Znam da treba poloziti test (imas pitanja na webu) i dati "zakletvu". Ja imam vec 3 godine mogucnost, ali sam lijen. Ne da mi se ici raditi slike!?

I zao mi je 400 dolara.

Jedino sto ne mogu kao "zeleni" to je da glasam, i radim za drzavnu administraciju. A to me bas jako ZABOLE.
A americki pasos?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 18:40   #39
Quote:
talia kaže:
A americki pasos?
kaj s njim??isto te sluzi kao i hrvatski!
nema puno razlike...cak i u nekim government poslovima mozes raditi kao zeleni.al moras biti permanent resident.a za pasos te niko ne pita osim kad putujes...a ja sa svojim cro idem isto kao ameri sa svojim usa...kad sam na us carini cekam u istom redu kao ameri sa pasosem iz us.
valjda zato nam se ne zuri...al bude,bude...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 19:15   #40
Quote:
AFRODITA69 kaže:


kkad sam na us carini cekam u istom redu kao ameri sa pasosem iz us.
Ovisi na koji aerodrom ides. Nisu svi ulazi u zemlju isti. Permanet Residents se pri ulazu u zemlju puno puta tretiraju isto kao i stranci, tak da ti ova tvrdnja bas i ne stoji.
Moloch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.